Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη...

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Καλησπέρα για άλλη μια φορά...

θα γίνω για τώρα εγω διασκεδαστής σας , στο λυκαυγές του 2016, αφου ο συνάδελφος Aldark έχει πάρει το Παλέρμο.

Βασικά το παιχνίδι στηρίζεται στις μυστικές συμμαχίες, τα πισώπλατα μαχαιρώματα, τις λυκοφιλίες... ξέρετε όλα αυτά τα όμορφα πράγματα. Και είναι αρκετά απλό. Όποιος παίρνει μέρος, θα πάρει μία λιστα με Χ άτομα (ανάλογα το πόσοι παίζουν) που πρέπει να σκοτώσει. Για να κερδίσει , θα πρέπει να σκοτώσει και τους τρεις στη λίστα του και να μείνει ζωντανός μέχρι τέλους.

Για να σκοτώσεις κάποιον πρέπει να το "δείξεις" και να τον "δείξουν" τουλάχιστον άλλα δύο άτομα. Με το τέλους του γύρου όποιος σημαδεύεται από 3 άτομα [τουλάχιστον] βγαίνει από το παιχνίδι. Σε κάθε γύρο μπορεί να πεθάνουν παραπάνω από ένα άτομα. Όταν ένας παίκτης καθαρίσει τη λίστα του, θα βγαίνει ειδοποίηση από τον GM (εγω δηλαδή). Από εκείνη τη στιγμή και μετά πρέπει μέσα στους επόμενους 3 γύρους να τον βγάλουν οι υπόλοιποι, αλλιώς είναι ο νικητής.

Προφανώς θυμίζει πολύ το παλέρμο , αλλά ο καθένας εδώ έχει τα συμφέροντά του και όχι μόνο...
Οι ψήφοι θα δίνονται με κόκκινο χρώμα.
Πχ:
O A δείχνει τον B

Όταν αλλάζει κάποια ψήφος , τότε διαγράφεται το προηγούμενο όνομα και προστίθεται το επόμενο.
O A δείχνει τον B Γ


Hall of Fame:
Ο Σκληρός Καριόλης

Μέλη:

Santouryuu  Pikachu 
sandokanthanosAlitiz
Patty D.LuffyGeorge T
Tcixlasμιθριδάτης 
Deathracer2009Bangbros
HawkinsSasuke
ShikkokuΒαγγέλης Φατσέας
Σπόιλερ:

Έχετε χρόνο μέχρι Σάββατο 8/10/2016 και ώρα 15:00 να ψηφήσετε.
Let the game begin



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Scarlet D. στις Παρ 07 Οκτ 2016, 17:57, 3 φορές συνολικά

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

pika pi pikachu Φατσέας  pwned!


pikaaaaa pika pi PM: pikachu@pokedex.org

Kamikaze

Kamikaze

 

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... Maxresdefault

Μάνι Μάνι
κάνω μάνι μάνι
ψηφίζω για το topic αυτό
τον κύριο Sasuke

Hawkins

Hawkins

 

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... Images?q=tbn:ANd9GcS7ClssaqZNytLIg2dEjQ2RhNYGlmc83OYrXpbHW7pkMqjGsxRGOg
βρομερο ποκεμον δεν αξιζει να ζεις Pikachu



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hawkins στις Σαβ 08 Οκτ 2016, 00:07, 1 φορά

Santouryuu

Santouryuu

 

pikachu pokefood pika chuuu καφενέ, sasuke  kill yourself

Tcixlas

Tcixlas

 

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... F007000618caa29306bc2f374518dc27

μπαίνω σκληρά και ρίχνω punch σε Γιώργο T-ικουλέτο
θα βγάλουμε επετειακό καινούριο δίσκο φέτο
πιλοτικό το όνομα και φώτο η θεά κάλι
θα κάνει σκρατς ο πρύτανης και μπάσκετ με το γκάλη

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ψηφιζω Pikachu...

Εννοειται αλλαζω γνωμες εν ριπη οφθαλμου...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Deathracer2009 στις Παρ 07 Οκτ 2016, 23:29, 2 φορές συνολικά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Σε περίπτωση που το κάνετε καταλάθως, όπως μπορεί ο Hawkins απο εδώ.Απλη σημείωση: Οι ψήφοι σας δεν θα μετρώνται εκτός αν έχετε γράψει σωστά το roleplaying όνομα του παίκτη

πχ:

picachu
πιπατσου
Pikachu

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To πιπατσου μου αρεσει καλυτερα για troll name...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Reminder: μην ξεχνάτε να ψηφήσετε μέχρι της 3η ώρα. Θα το έχω κλείσει μετά... νταξ' μπορεί να δώσω και παράταση μια που είναι πρώτος γύρος

http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... Latest?cb=20150812155924
αλλαζω την ψηφο μου και ψηφιζω Alitiz σιγα μην κατσω να ασχοληθω με ποκεμον

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Scarlet D. έγραψε:Reminder: μην ξεχνάτε να ψηφήσετε μέχρι της 3η ώρα. Θα το έχω κλείσει μετά... νταξ' μπορεί να δώσω και παράταση μια που είναι πρώτος γύρος

Να μην δωσεις παραταση. Να παρακολουθουν το thread...

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... 21eoup1



Γεία σας μάγκες , είμαι ο George'T. Σε αυτό το βίντεο θα μιλήσουμε για τα ποκεμον. 

Pikachu διαλέγω εσένα.

Tcixlas

Tcixlas

 

Δείξε μου το φίλο σου, Μια ακόμα σειρά απο ανίερες συμμαχίες στην Ουανπησολάνδη... F007000618caa29306bc2f374518dc27

φίτσουλες και φιτσουλίνες έχω παραγγείλει πιτσουλέτο και περιμένω τα εξζιτ πολζς του παιγνίου να ρίξω ρίμες χαρνκορίμες! Ο George-T για κάποιο λόγο μου φαίνεται ΄΄υποπτος ακόμα, αλλά εγώ είμαι ο κύρη του παιχνιδιού

Hawkins

Hawkins

 

τελικα τη θα κανουμε 3 η ωρα κλεινει να ξερω...

Tcixlas

Tcixlas

 

η επίσημη απάντηση είναι αυτή άρα τη πουστιά καντην 3 παρα ένα, τώρα αν δεν κλείσει και πάρει παράταση τι να κάνουμε γίνονται κι αυτά

Hawkins

Hawkins

 

αχαχαχα δεν θα κανω καμμια πουστια :D

Tcixlas

Tcixlas

 

τοτε είσαι χαζός, γι αυτό παίζεται το παιχνίδια και λέγεται ανίερες συμμαχίες

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Λοιπον. Μεχρι στιγμης οι ψηφοι σας ειναι ισόπαλοι. Δεν πεθαίνει κανείς. Θα δώσω μια παράταση μέχρι τις 5 γιατί έχω και δουλειες στα Χανια και θα αργήσω :P

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Ελπίζω να μην άργησα, αλλά ετούτος ο Alitiz δεν θέλω να εισχωράει στο καφενείο μου.

Santouryuu

Santouryuu

 

Alitiz πικα πικα

Tcixlas

Tcixlas

 

μιλάμε για τρομερό ρολπλεινγκ γενικά δε βαριέται κανένας

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Λοιπον επειδη αρχιζω και εκνευριζομαι ψηφιζω Alitiz να τελειωνουμε. Με εχετε σπαμμαρει στα notifications...

Περασε η διορια και πεφτει lock μεχρι να ανακοινωσει τα αποτελσματα ο Scarlet. Αρκετα μαλακιστηκατε στο πρωτο round. Τα λεμε στον επομενο....

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Ο Alitiz πέθανε. προφανώς αφού πέθανε μόνο ένας παίκτης κανείς δεν έχει ολοκληρώσει ακόμα την λίστα του.


Η μέρα της κρίσης τελείωσε
Η επόμενη μέρα της κρίσης είναι 11/8/2016 ώρα 4:00. Αυτήν την φορά, διορίες και τέτοιες μαλακίες δεν υπάρχει.


Let the next round begin...

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Καλα με ενα ατομο να εχει φυγει λογικο καποιος να μην εχει ολοκληρωσει την λιστα του. Εκτος και αν ειναι ο Chuck Norris.


Για να δουμε ποιον θα ψηφισω. Ακουω προτασεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης