Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Απορίες/Ερωτήσεις στους "προχωρημένους"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 22]

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

ωραιο τοπικ μαρεσει πολυ , καλη δουλεια στον admin :)

Τι ειναι το one piece , ειδα μια παλιοτερη ερωτηση οριστε και η γνωμη μου :

Το one piece αν το μεταφραση κανεις σημαινει ενα κομματι , οποτε αμεσως αμεσως σκεφτηκα το poneglyph και ειδικα το πιο σημαντικο poneglyph δηλαδη αυτο που εαν ενωσεις ολα τα αλλα εαν σου λειπει αυτο θα καταληξεις σε πολυ διαφορετικο συμπερασμα απο αυτο που θα κατεληγες εαν γνωριζες για αυτο

http://.......

Tcixlas

Tcixlas

 

ενα κομμάτι του παζλ εννοείς'? καπως έτσι? και καλά στο στόρι?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Gol. D. Russ έγραψε:ωραιο τοπικ μαρεσει πολυ , καλη δουλεια στον admin :)

Τι ειναι το one piece , ειδα μια παλιοτερη ερωτηση οριστε και η γνωμη μου :

Το one piece αν το μεταφραση κανεις σημαινει ενα κομματι , οποτε αμεσως αμεσως σκεφτηκα το poneglyph και ειδικα το πιο σημαντικο poneglyph δηλαδη αυτο που εαν ενωσεις ολα τα αλλα εαν σου λειπει αυτο θα καταληξεις σε πολυ διαφορετικο συμπερασμα απο αυτο που θα κατεληγες εαν γνωριζες για αυτο
εγω εχω καταληξει οτι οταν ο Luffy φτασει το one piece θα βρει ενα χρυσο μονο νομισμα και μια χρυση ραβδο και απο διπλα το σημειωμα:

There are 999 more pieces to find
Good Luck
Gol D. Roger

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

με αυτο το θιορι έχω κλάψει άπειρα εντωμεταξύ δήμο... σε φάση τρολοντα να σκάσει κανα τέτοιο και να ξαμολανε το ζορο χάσου παντού μπας και τα βρούμε :xD:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ναι αλλα εγω οταν εβγαλα αυτην την θεωρια δεν την εκανα βιντεο με windows movie maker ουτε την εβγαλα στο διαδικτυο και μου εδωσα τον τιτλο "the one piece theorist" σαν καποιους καποιους που αντιγραφουν θεωριες αλλων και το παιζουν expert :P

o whitebeard ειπε οτι το One Piece οντως υπαρχει, δεν ειπε ομως ποσα One Pieces υπαρχουν XD

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει θα σου δώσουμε και youtube channel

Aldark

Aldark

 

Το Ουάν Πης είναι ένα κομμάτι αλήθειας , ένα κομμάτι ελευθερίας , ένα κομμάτι του κόσμου.
I don't know , όλες αυτές οι θεωρίες , σε ένα πιο "Oda-style" level μοιάζουν πιθανές...
Η ένωση του κόσμου , όλοι μαζί ένα κομμάτι , ακούγεται πιθανό!
Ή ακόμα κι ένα κομμάτι του παζλ που λείπει , το τελευταίο Πόνεγλυφ που συνδέει όλα τα προηγούμενα...
Ή...το Ολ Μπλου!
Ή ένα κομμάτι της διαθήκης του D.
Ή απλά το One Piece είναι η περιπέτεια του καθενός...Ο Καβάφης έχει πει εξάλλου πως σημασία έχει το ταξίδι , όχι ο προορισμός...Και ο Luffy πιθανά στο πίσω μέρος του μυαλού του να το γνωρίζει αυτό...Το One Piece για εμάς θα είναι όσα περνάμε κάθε εβδομάδα, βλέπουμε το ταξίδι του ανθρώπου αυτού. Ναι....
Hell , ίσως το One Piece είναι το καπέλο :P , ή το καπέλο είναι η κληρονομιά του Roger. 3 γενιές πειρατών.... Ο Roger , o Shanks και τέλος ο Luffy...Ίσως ο Shanks μην όντας (αν και ποτέ δεν ξέρεις πλέον τι λαγό θα εμφανίσει ο...Όντας(pun intended) D. είδε στα μάτια του Luffy αυτό που του ανέθεσε ο ίδιος ο καπετάνιος του.
Τέλος πάντων , i could go on and on...
You get my point:)

Tcixlas

Tcixlas

 

ο oda αντιγράφει καβάφη? damn man το έκανες σιριαλ, αν και συμφωνώ ως επι το πλείστον

Qaaz

Qaaz

 

Ειδα οτι εδω κανουν ερωτησεις σε εμενα αλλα δε βρηκα τπτ

Aldark

Aldark

 

^what? :P

Επίσης δε θεωρώ ότι ακριβώς θα αντιγράφει Καβάφη , αλλά είναι παραδοχή πως σημασία έχει το ταξίδι όχι ο προορισμός και ότι να περιμένεις να αργήσεις να φτάσεις στην Ιθάκη και να συναντήσεις πολλά εμπόδια γιατί θα σε κάνουν πιο πλούσιο σε εμπειρία or something ...
Μόνο τότε το ταξίδι θα αξίζει και θα μπορείς να χαρείς τους καρπούς του μόχθου σου στον προορισμό!
Τα αγαθά κόποις κτώνται!

Aokiji

Aokiji

 

Πωπω το ποστ είναι απτον πόλεμο... oMG....

Ξέρει κανείς τι θα απογίνει η CP9? Γιατι εμφανιστηκε σε μια στιγμη

Kamikaze

Kamikaze

 

Δεν είναι οι CP9. CP0 έλεγε. Η CP9 δεν υπάρχει πια.

Aokiji

Aokiji

 

Ναι, λέω πως εμφανίστηκαν σε ένα επεισόδιο στο σκοτάδι αν θυμασαι

Kamikaze

Kamikaze

 

Η CP9 δεν υπάρχει πια για λόγους που βλέπεις στο manga. Πέρα από το Spandam γιατί Lucci και Kaku μπήκαν στους CP0 δεν ξέρουμε.

Aokiji

Aokiji

 

Α οκ, απλά επειδή θυμόμουν κάτι. Μήπως ξέρεις σε ποιο επεισόδιο ήταν;

Kamikaze

Kamikaze

 

Όχι, δεν θυμάμαι καν chapter.

Aokiji

Aokiji

 

Τσαπτερς διαβαζεις πιο πολυ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης