Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Hunter x Hunter

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Hunter x Hunter Empty Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 00:52

D.Dragon

avatar

 

Hunter x Hunter Hunter_x_Hunter
Λοιπόν είδα πως έλειπε review από αυτό το σπουδαίο shonen manga, και είπα να το κάνω yataa i graduated
To συγκεκριμένο manga ξεκίνησε να γράφεται την ίδια περίπου περίοδο με το One Piece στο Weekly Shonen Jump και συνεχίζεται , με την μόνη διαφορά ότι έχει τα μισά chapter, εξαιτιάς των διαλλειμάτων στα οποία συνηθίζει τους φαν ο mangaka. Για αυτο αποκαλείται και κοροιδευτικά Hiatus x Hiatus :haha:  Αποτελεί επίσης ένα manga το οποίο έχει εμπνεύσει πάρα πολλά άλλα σημερινά shonen και ιδίως το Naruto που έχει αντιγράψει πολλά στοιχεία από αυτo. Ακόμη και φέτος το volume του πούλησε περισσότερο από τα αντίστοιχο φετινά του Bleach.

Η υπόθεση έχει ως εξής.
Οι hunters είναι άτομα που κυνηγούν πολύτιμα αντικείμενα, θυσαυρούς, εγκληματίες, εγκληματικές οργανώσεις, σπάνια είδη ζώων κτλ. Το αξίζωμα του hunter σου δίνει πρόσβαση σε πολύ χρήμα, πληροφορίες και στο 90% των χωρών του κόσμου. Για να γίνει κανείς hunter πρέπει να περάσει ένα τεστ το hunter exam, στο οποίο συμμετέχουν χιλιάδες άτομα κάθε χρόνο και οι νικητές είναι μετρημένοι στα δάχτυλα. Ο Gon, ο πρωταγωνιστής, το παιδί θαύμα, όταν γίνεται 12 αποφασίζει να συμμετάσχει στο τεστ, με στόχο να βρει τον πατέρα του που είναι ένας από τους δυνατότερους hunters της σειράς, (όπως οι περισσότεροι πατεράδες των shonen :muaha: ). Στην διάρκεια του τεστ θα βρει και τους nakama του, τον killua ένα ψυχάκια συνομίλικο γόνο οικογένειας εκπαιδευμένων δολοφόνων που γίνεται κολλητός του Gon (η φιλια των 2 είναι ένα από τα πιο δυνατά σημεία της σειράς), τον Kurapica του οποίου η clan πέθανε και θέλει να πάρει εκδίκηση ( ο χαρακτήρας - έμπνευση για τον Sasuke), και τον Leorio που είναι ένας αστείος, ψιλοάχρηστος τύπος. Υπάρχουν επιπλέον IMBA psycho κακοί, ένας γέρος yoga επικών διαστάσεων τύπου Whitebeard και πολλοί άλλοι εξαιρετικοί χαρακτήρες. Οι περιπέτειες των ηρώων είναι αρκετά ποίκιλες και με πολύ ψαγμένα arcs.
Επίσης το σύστημα μάχης είναι ένα από τα καλύτερα σε manga.
Ένα αρνητικό πέρα από τα hiatus είναι το σχέδιο το οποίο δεν είναι ότι ιδιαίτερα καλό, εντούτοις το story είναι εξαιρετικό.
Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Hunter x Hunter Hunter-x-hunter-ova

Όσο για το anime, είναι 92 επεισόδια με ελάχιστα fillers. Αν και σαν το manga τίποτα.

2Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 02:21

didimakia

didimakia

 

Το μετακινησα στα reviews μιας και ειναι review :P

Ειναι και αυτο στην λιστα μου για το τι θα διαβασω... δεν μου λες.. επροκειτο να κρατησει πολυ? :P

3Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 09:25

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

φιλε D.Dragon πολυ καλο το review! gj!
απο κει που το ειχα τελειως στα απ' εξω τωρα μ αρεσει περισσοτερο...θα δω,οταν βρω χρονο μπορει να το διαβασω....

4Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 14:13

D.Dragon

avatar

 

didimakia έγραψε:Το μετακινησα στα reviews μιας και ειναι review :P

Ειναι και αυτο στην λιστα μου για το τι θα διαβασω... δεν μου λες.. επροκειτο να κρατησει πολυ? :P
Με το berserk και το one piece θεωρούνται τα 3 ατελείωτα ongoing.

5Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 14:17

didimakia

didimakia

 

Damn -_-

Ηθελα να ξεκινησω και το berserk...

Hunter x Hunter I15810660609l

6Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 23 Ιουλ 2010, 14:24

D.Dragon

avatar

 

Ίσα ίσα που αυτό είναι το καλό RAWRRRR

7Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 01 Ιουλ 2016, 01:24

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

8Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 01 Ιουλ 2016, 20:02

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
again???

9Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Σαβ 02 Ιουλ 2016, 02:36

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Υeap και αυτη τη φορα τα πραγματα φαινονται χειροτερα...

10Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Σαβ 02 Ιουλ 2016, 07:10

Kamikaze

Kamikaze

 

Και γιατί φαίνονται χειρότερα;

11Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Σαβ 02 Ιουλ 2016, 12:05

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν ξέρω απλά μου δίνει την εντύπωση ότι θα είναι μεγαλο το hiatus. Eκανε 2 χρόνια και επέστρεψε και τώρα κάνει και άλλο;

12Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Δευ 19 Μαρ 2018, 16:12

Kamikaze

Kamikaze

 

Deathracer2009 έγραψε:Δεν ξέρω απλά μου δίνει την εντύπωση ότι θα είναι μεγαλο το hiatus. Eκανε 2 χρόνια και επέστρεψε και τώρα κάνει και άλλο;
Η ειρωνία όταν επέστρεψε μετά από κάτι μήνες, ίσως και το μικρότερο hiatus που έχει κάνει.

Το διαβάζει κανένας(εκτός από εμένα);

13Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Δευ 19 Μαρ 2018, 16:54

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν το διαβαζω αλλα σκεφτομαι να το ξεκινησω απο την αρχη αμα μετραει....

14Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τρι 20 Μαρ 2018, 17:48

Kamikaze

Kamikaze

 

Αν διαβάζεις 20th Century Boys τότε τέλειωσέ το, αν όχι διάβασε Hunter x Hunter, δεν θα βρεις καλύτερο. Απλά διάβασέ το από viz γιατί από mangapanda, mangareader, mangafox, mangastream κτλ η μετάφραση είναι για τον πέο.

15Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τρι 20 Μαρ 2018, 20:41

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Διαβαζω ακομα το Steel Ball Run αλλα σε 2 μερουλες το τελειωνω...

16Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τρι 20 Μαρ 2018, 21:11

Kamikaze

Kamikaze

 

Ε τέλειωσέ το και πιάσε HxH από bato.to από την αρχή ή πες με να σε δώσω links για από εκεί που δεν έχει καλύψει το anime.

17Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τρι 20 Μαρ 2018, 22:15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Για τσεκαρε αυτα μηπως ειναι της Viz. Διοτι εαν ειναι τοτε τα κατεβαζω επειδη εχω την εφαρμογη και τα διαβαζω στο κινητο....

https://mangarock.com/manga/mrs-serie-111005

18Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τετ 21 Μαρ 2018, 01:00

Kamikaze

Kamikaze

 

Ναι από viz είναι, ωραίος δεν το ήξερα ότι σε αυτό το site τα έχουν από εκεί. Διάβασε από εκεί έως 338, από εκεί και μετά τα έχω σε έγχρωμα από viz αν σε ενδιαφέρει.

19Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Δευ 16 Απρ 2018, 18:15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εχω φτασει στο Chimera Ant Arc και μεχρι στιγμης το απολαμβανω καλυτερα απο το anime τοτε που το ειχα δει. Βεβαια για εμενα μεχρι στιγμης το Greed Island ειναι το πιο βαρετο arc αλλα επρεπε καπως να δικαιολογηθει η εκπαιδευση απο την Biscuit και οτι ο Chrollo εψαχνε τον εξορκιστη (αλλα αυτο το λυνεις πολυ γρηγορα με μια αναφορα σε ενα chapter). 


ΥΓ. Βεβαια το dodgeball εναντιον του Razor ηταν το καλυτερο σημειο στο Arc μαζι με την μαχη με τον Bomber.

20Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Πεμ 26 Απρ 2018, 19:54

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πω ρε το γαμηδι μπηκε παλι σε hiatus; Ρε Togashi ημαρτον πια....

21Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Πεμ 26 Απρ 2018, 19:56

Kamikaze

Kamikaze

 

Deathracer2009 έγραψε:Πω ρε το γαμηδι μπηκε παλι σε hiatus; Ρε Togashi ημαρτον πια....
Εδώ και 2 μήνες. xD

22Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Πεμ 26 Απρ 2018, 19:57

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μεχρι να πανε στο Dark Continent θα εχουμε γινει κωλογεροι....

23Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 27 Απρ 2018, 15:28

Kamikaze

Kamikaze

 

Καλύτερα 10 chapters τον χρόνο με Togashi μόνο του παρά με βοηθούς και να καταλείξει Yu Yu Hakusho.

24Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Παρ 27 Απρ 2018, 15:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Καλα και ειμαστε ακομα πανω στην "κιβωτο". Αν θυμαμαι μεχρι να πανε στην New Continetnt το ταξιδι κανει 8 εβδομαδες και γινεται της ποπης πανω.....

25Hunter x Hunter Empty Απ: Hunter x Hunter Τετ 02 Μάης 2018, 17:56

Kamikaze

Kamikaze

 

Θα έχει καθαρίσει το πλοίο μέχρι να φτάσουν. Μακάρι όχι μόνο από bodyguards αλλά και από πρίγκηπες.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Hunter X Hunter

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης