Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

20th Century Boys

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Ποσο καλο ειναι το manga?

20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c1075%20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c10 75% [ 3 ]
20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c1025%20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c10 25% [ 1 ]
20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c100%20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c100%20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c100%20th Century Boys - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

2620th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Κυρ 25 Ιουλ 2010, 23:04

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
quenta έγραψε:να διαβασε αυτο
http://www.onemanga.com/20th_Century_Boys/244/17/
Σπόιλερ:
σε αυτο το διαλογο αρχιζει το μπερδεμα αν θυμαμε καλα.
τρελο μπερδεμα ε?
αν ειχα τα @@ θα το ξανα αρχιζα για να μην εχω αποριες αλλα 260 τσαπτερ κολονο...


εχεις δικιο...απιστευτο μπερδεμα,αλλωστε γιαυτο μας αρεσε,σωστα? whistle

Σπόιλερ:

οντως ρε Quenta...θελω να το ξαναδιαβασω,αλλα ειναι μεγαλο...και εγω ψιλοκολωνω...

αλλα αξιζει και δευτερη φορα...

2720th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Κυρ 25 Ιουλ 2010, 23:21

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
έχω πάρει απόφαση δύο πράγματα

1)να το διαβάσω
2)να μην σποιλαριστώ

το πρώτο θα γίνει..το δεύτερο εξαρτάται από πολλά
δεν ξέρετε πόσο με καέι να διαβάσω τα σποιλερ σας.

2820th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Κυρ 25 Ιουλ 2010, 23:27

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
απλα μη διανοηθεις...μην ανοιξεις κανενα δικο μου/του Quenta spoiler...

αν εχεις καμμια βδομαδα ελευθερο χρονο,απλα ξεκινα το τωρα ^^

2920th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Κυρ 25 Ιουλ 2010, 23:29

quenta

quenta

 

να μην τα διαβασεις με τπτ ενοειται..αν τα διαβασεις καλυτερα να μην το αρχισεις καθολου

ρε θυμιθηκα ποιος ειναι ο
Σπόιλερ:


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

3020th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Κυρ 25 Ιουλ 2010, 23:39

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
σωστος,διαβαζοντας μερικα πραγματα σε διαφορα site,επεσε στην αντιληψη μου αυτο...Γιαννη μην ανοιξεις,προφανως...

Σπόιλερ:

3120th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 14:58

quenta

quenta

 

βρηκα να δω τις ταινιες.. να εδω μπορειτε να δειτε και τις 3..απλα ψαξτε για τον τιτλο..τα εχει σε κομματια 1,2,3 κτλπ οποτε απλα ανοιξτε το καθε κοματι ξεχωριστα ωστε να φορτωσει..

Σπόιλερ:
..

γενικα η ταινιες δεν λενε και πολλα..λογικο δεν ειναι χολιγουντ κιολας...αλλα ενταξ εχει ενδιαφερων αν εισαι φαν του μανγκα..θελεις να το δεις οσο νανε..

http://www.dramacrazy.net/search/20th-century-boy


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

3220th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 15:10

Crowdon

Crowdon

 

Παιδιά μην κάνετε spoilers εδώ ούτε σε spoiler tags.
Ανοίξτε θέμα για συζήτηση στο manga section και πείτε τα εκεί.
Εδώ είναι reviews και είναι λογικό οι πιο πολύ που μπαίνουν εδώ να μην έχουν διαβάσει το manga, να ανοίξουν κάτι καταλάθος και να γίνει πατατράκ.
Θα πρέπει κάπως να γίνουν move τα spoilers απο εδώ.
Shadow ανάλαβε!
Εγώ δεν τολμώ επειδή φοβάμαι μην δω τίποτα που δεν πρέπει. xD


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

3320th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 15:38

quenta

quenta

 

δεν εβαλα σποιλερ εδω γιατι δεν ειπα τπτ συμαντικο..πιστεψε με δεν θελω να την χαλασω σε κανεναν με οτι εχει σχεση με την ιστορια..παραειναι καλη για να κανεις τετοιο χουνερι σε καποιον που θελει να το διαβασει..


edit: ποο βλεπω την 2ρη ταινια τωρα..εχουν αλλαξει παρα πολλα πραγματα..μα τι στο καλο σκεφτονταν?ποιος ο λογος να αλλαξεις το σεναριο?εγω αν ημουν ο συγκραφεας θα τους εκανα μυνιση για φθορα...
μα δεν ειχαν και κανεναν λογο να το κανουν που να παρει...αν καποιος δεν διαβασει το μανγκα και δει μονο τις ταινιες θα του μηνει η λαθος ιστορια..
τα ιδια και με τις ιστορικες ταινιες στο χολιγουντ..
στην τρια δεν ειχαν αλλαξει την ιστορια για να μηνει ο μπραντ πιτ μεχρι το τελος?
κατι τετοια ακυρα κανουν..τωρα στον πολυ κσμο θα εχει μηνει οτι ο Αχιλλεας μπηκε μεσα στο αλογο και μπηκε και αυτος στην τρια ενω κανονικα ειχε πεθανει ποιο πριν απο τον δουριο ιππο..

λαλακες!!!


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

3420th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 19:18

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Πετρο,εχεις ενα δικιο,ομως προτιμω να τα αφησω εδω...για 3 λογους....

1.το μανγκα εχει τελειωσει και οποιος το τελειωνει μπορει να μπει να μας πει την αποψη του εδω,μη κανω τσαμπα τοπικ....

2.επειδη ειναι οτι πιο περιπλοκο εχω διαβασει,οπως επισης και πολλα αλλα ατομα,καλο ειναι να παραθετουμε εδω οσοι το εχουμε τελειωσει απαντησεις στις αποριες μας μεσω συζητησης....

3.Τι λες ρε μπαγλαμα? τι ειμαι,η bitch του σαιτ να μεταφερω ποστς? βαριεμαι! XD

3520th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 19:25

Crowdon

Crowdon

 

Ωρέ λουκουμά!
Υπάρχει ολόκληρη κατηγορία Manga.
Άνοιξε ένα θέμα 20th Century Boys Συζήτηση ~ SPOILERS και κάντε εκεί τις συζητήσεις!
Εδώ είναι μόνο προτάσεις και γνώμες.
Όχι συζήτηση και ανάλυση.
You bitch! dont talk to me, i k

Σπόιλερ:


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

3620th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 19:44

quenta

quenta

 

ντακσ δεν θα μας πεσει ο λοςκο να βαλουμε ενα σποιλερ..απλα οντως με συμαντικα γεγονοτα θα πρεπει να ειμαστε προσεκτηκοι γιατι ειναι 3-4 στιγμες που αν στις κανουν σποιλ θα χασει την φαση του η ιστορια..

τελειωσα την 2ρη ταινια και την τελειωσα ακομα ποιο ξενερωμενος..οχι γιατι δεν ηταν καλη(που νταξ μερτια ειναι..ιαπωνικη ταινια ειναι οπως ειπα δεν ειναι χολιγουντ)αλλα εχουν αλλαξει πολλα πραγματα οπως ειπα και πριν χωρις λογο..

το ξερω οτι το ειπα και ποιο πριν αλλα τωρα στο τελος της 2ρης ταινιας εχουν κανει μια αλλαγη στο στορυ που δεν συνχωρειται με τπτ..
η οποια ειναι..

Σπόιλερ:

το μανγκα δεν συνγκρινεται με την ταινια με την καμια...ακομα και ανιμε να το καναν δεν ξερω αν θα μπορουσαν να βγαλουν ολο αυτο το συνεσθημα,ολο αυτο το μυστηριο,την αγωνια,τον τρομο που νιωθεις οταν διαβαζεις το μανγκα..

πραγματικα το μανγκα ειναι διαμαντι..οποιος δεν το εχει αρχισει να το αρχησει καπακια..και κατα την γνωμη μου χωρις παυσεις και λιγο λιγο...
το καλυτερο για μενα ειναι τωρα που ειναι καλοκαιρι οποιος δεν εχει υποχρεωσεις να κατσει να το λιωσει ολο μονοκοπανια..εγω το εβγαλα ολο και το 21th σε 2,5-3 μερες..αν δεν θελει να λιωσει σαν και μενα να το βγαλει σε 5 μερεσ..
αλλα επειδη το μανγκα ειναι μπερδεμενο πηγαινοντας σε απο το παρων στο παρελθον και παλι το ιδιο ολη την ωρα το ποιο καλο ειναι να το διαβασεις οπως ειπα μονοκοπανια ετσι ωστε και να το ευχαρηστηθεις και να μην εχεις πολλες αποριες μετα..


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

3720th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 20:12

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
σωστος....

υπαρχουν σκηνες που δε θα εβγαιναν καν ωραια στο anime...πχ...σποιλερ...

Σπόιλερ:

3820th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 20:44

quenta

quenta

 

αν δεν εχεις διαβασει ολη την ιστορια μην το ανοιξεις αυτο το σποιλ με τπτ γιατι λεει ολη την ιστορια σε 5 γραμμες :p

Σπόιλερ:


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

3920th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 20:48

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
quenta έγραψε:αν δεν εχεις διαβασει ολη την ιστορια μην το ανοιξεις αυτο το σποιλ με τπτ γιατι λεει ολη την ιστορια σε 5 γραμμες :p

Σπόιλερ:

πραγματικα,ειναι το ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΠΟΙΛΕΡ,ειναι ολη η ιστορια! :xD: :xD:

και ναι,συμφωνω απολυτα...

Σπόιλερ:

4020th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 22:46

quenta

quenta

 

οταν λες Ποσο καλο ειναι το review?δλδ Ποσο καλη ειναι η ανασκοπηση τι εννοεις?γιατι δεν καταλαβα γιατι πραγμα ρωτας


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

4120th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 22:53

Crowdon

Crowdon

 

quenta διάβασε σε παρακαλώ αυτούς τους κανόνες:
https://onepiecegr.forumgreek.com/forum-f8/topic-t178.htm


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

4220th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Δευ 26 Ιουλ 2010, 23:49

quenta

quenta

 

α οποτε review einai η παρουσιαση που κανει στο καθε μανγκα αυτος που ανοιγει το θεμα..μαστα...!!

εγω βασικα ψυφησα καλο γιατι η πλοκη της ιστοριας ειναι τοσο μα τοσο καλη που δεν ξερω ουτε και γω πως θα μπορουσα να παρουσιασω το συγκεκριμενο μανγκα..
οχι οτι η παρουσιαση του S.Ace ηταν κακη η κατι τετοιο απλα ουτε και γω ξερω πως θα μπορουσα να παρουσιασω ενα τετοιο αριστουργημα..

ayto που θα πω μπορει να ακουστει σαν βλαστημια για μερικους αλλα..
μεχρι τωρα μετα το onepiece kai to narouto επομενο στην λιστα των αγαπημενων μου μανγκα-ανιμε ηταν το death note..tora ποια δυστιχως επεσε μια θεση και στην τριαδα βρισκεται πια το 20th century boy..

δεν λεω στο death note o τροπος που στεινει τα πραγματα ο προταγωνιστης ειναι και εκει απιστευτα..
αλλα στο 20th century boys γινεται της **** το καγκελο..δεν ξερεις απο που σου ερχονται ....

pfff παρα ποροθηκα με το μανγκα ε?:P
φταιει το οτι το διαβασα μονοκοπανια ολο χεχεχε...

παντως οσοι εχεται σκοπο να αρχισεται να διαβαζεται-βλεπεται καινουριο μανγκα-ανιμε μην το σκεφτεται καν... 20th century boys ftw...ola ta αλλα μπορουν να περιμενουν..


Edit: κατι το οποιο ηθελα να γραψω και απο ποιο πριν οταν ακομα το διαβαζα το μανγκα και το ξεχασα..."ο δημιουργος εχει κανει τρομερη δουλεια οσο αναφορα τoν σχεδιασμο των φατσων..το πως εχει φτιαξει τις φατσες των παιδιων,των ενηλικων...ειναι πραγματικα αριστουργηματα..δυσκολα τρομαζω με κατι τετοια εγω αλλα παρολα αυτα μπορω να πω πως χεστηκα πανω μου...τρομερη τρομερη δουλεια μπραβο του του τυπακου..
γιαυτο θα μου πεις βραβευτεικε κιολας..τι ετσι χωρις λογο του το δωσαν?:p


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

4320th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 00:02

Crowdon

Crowdon

 

quenta έγραψε:α οποτε review einai η παρουσιαση που κανει στο καθε μανγκα αυτος που ανοιγει το θεμα..μαστα...!!

εγω βασικα ψυφησα καλο γιατι η πλοκη της ιστοριας ειναι τοσο μα τοσο καλη που δεν ξερω ουτε και γω πως θα μπορουσα να παρουσιασω το συγκεκριμενο μανγκα..
οχι οτι η παρουσιαση του S.Ace ηταν κακη η κατι τετοιο απλα ουτε και γω ξερω πως θα μπορουσα να παρουσιασω ενα τετοιο αριστουργημα..

ayto που θα πω μπορει να ακουστει σαν βλαστημια για μερικους αλλα..
μεχρι τωρα μετα το onepiece kai to narouto επομενο στην λιστα των αγαπημενων μου μανγκα-ανιμε ηταν το death note..tora ποια δυστιχως επεσε μια θεση και στην τριαδα βρισκεται πια το 20th century boy..

δεν λεω στο death note o τροπος που στεινει τα πραγματα ο προταγωνιστης ειναι και εκει απιστευτα..
αλλα στο 20th century boys γινεται της **** το καγκελο..δεν ξερεις απο που σου ερχονται ....

pfff παρα ποροθηκα με το μανγκα ε?:P
φταιει το οτι το διαβασα μονοκοπανια ολο χεχεχε...

παντως οσοι εχεται σκοπο να αρχισεται να διαβαζεται-βλεπεται καινουριο μανγκα-ανιμε μην το σκεφτεται καν... 20th century boys ftw...ola ta αλλα μπορουν να περιμενουν..


Edit: κατι το οποιο ηθελα να γραψω και απο ποιο πριν οταν ακομα το διαβαζα το μανγκα και το ξεχασα..."ο δημιουργος εχει κανει τρομερη δουλεια οσο αναφορα τoν σχεδιασμο των φατσων..το πως εχει φτιαξει τις φατσες των παιδιων,των ενηλικων...ειναι πραγματικα αριστουργηματα..δυσκολα τρομαζω με κατι τετοια εγω αλλα παρολα αυτα μπορω να πω πως χεστηκα πανω μου...τρομερη τρομερη δουλεια μπραβο του του τυπακου..
γιαυτο θα μου πεις βραβευτεικε κιολας..τι ετσι χωρις λογο του το δωσαν?:p

Μάλιστα!
Αυτό είναι πολύ πιο χρήσιμο απο τα spoilers!
Με όλα αυτά που είπες με έχεις κολάσει άπειρα να πάω αύριο οπωσδήποτε να πάρω τον 2ο και τον 3ο τόμο να έχω να διαβάζω!!! gj!


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

4420th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 00:20

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
κατς γιατί μπερδεύτηκα κι εγώ..στο πολλ θα λέμε αν μας φάνηκε καλό το μάνγκα ή το review? εγώ λέω να ψηφίζουμε πως μας φάνηκε το μάνγκα

4520th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 01:07

Crowdon

Crowdon

 

Johnyman έγραψε:κατς γιατί μπερδεύτηκα κι εγώ..στο πολλ θα λέμε αν μας φάνηκε καλό το μάνγκα ή το review? εγώ λέω να ψηφίζουμε πως μας φάνηκε το μάνγκα

To manga εννοείται!


_________________
Εάν ο ύπνος ήτανε νερό, θα κατουρούσα μέσα για να μην το πιω. 


Crowdon - 2010 μ.Χ.

4620th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 01:19

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
ναι αλλά το πολλ λέει πόσο καλό σας φάνηκε το review,και ο quenta απάντησε σε αυτή την ερώτηση :S

4720th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 01:30

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
πφφ i fail,ξανα κανω το poll,quenta ψηφισε αριστο το manga! :P

4820th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Τρι 27 Ιουλ 2010, 14:43

quenta

quenta

 

ναι στο ρεβιου ψυφησα πριν...τεσπα ετσι και αλλιος τα ποστ μου ta λενε ολα σχετικα με το πως μου φανικε το μανγκα


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

4920th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Πεμ 29 Ιουλ 2010, 10:04

quenta

quenta

 

τι εγινε?το διαβασε κανενας καινουριος το αριστουργημα?το τελειωσε κανας αλλος να μας πει την αποψη του και τι νομιζει για το ποιος ειναι τελικα ο τομοντατσι?


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

5020th Century Boys - Σελίδα 2 Empty Απ: 20th Century Boys Πεμ 29 Ιουλ 2010, 10:23

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ναι εγω το αρχισα πριν 2 μερες...αλλα δεν το τελειωσα ακομα...
ειμαι καπου στο chap 25....
η πλοκη εξελισσεται πολυ ωραια μεχρι εδω παντως!^_^


_________________
20th Century Boys - Σελίδα 2 Db0370

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης