Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Καμμένες σκέψεις για το One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 35]

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Dimis έγραψε:Εδω δεν ρωτησαν για το ΤΕΡΑΣΤΙΟ καψιμο στο στηθος του καπετανιου τους, τ ματι θα τους πειραζε?

Εγω πιστευω πως ξερουν απλα δεν το εχει γραψει ο Oda σε καποιο manga. Αν θυμασαι στο Punk Hazard
Σπόιλερ:

Giorgos

Giorgos

 

Το ιδιο Ντιμι ισως να ισχυει και για την ουλη του Λουφυ...

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Deathracer2009 έγραψε:
Dimis έγραψε:Εδω δεν ρωτησαν για το ΤΕΡΑΣΤΙΟ καψιμο στο στηθος του καπετανιου τους, τ ματι θα τους πειραζε?

Εγω πιστευω πως ξερουν απλα δεν το εχει γραψει ο Oda σε καποιο manga. Αν θυμασαι στο Punk Hazard
Σπόιλερ:

Νομιζω το να ξερεις ποιος εχει χακι ειναι ιδιοτητα του kenbunshoku νομιζω.Γιαυτο το ηξερε ο Λουφη. Ετσι πιστευω τουλαχιστον μεχρι τωρα. Θα το ψαξω και θα σου πω.

edit : απο οτι διαβασα στο wiki λεει πως μπορει καποιος να καταλαβει ποσο δυνατος ειναι ο αλλος δηλαδη μπορει κατα πασα πιθανοτητα να διαισθανθει καποιος το χακι του αλλου. Ακομα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν φερνει ενα ξεκαθαρο παραδειγμα :haha:

deko10ole

deko10ole

 

ΤΟ χάκι ανιχνεύει τη δύναμη του αντιπάλου, όπως μας έδειξε πρώτη φορά ο Όντα στη Skypiea με τη Μάντρα. Αν ο άλλος έχει χάκι το καταλαβαίνεις


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

Giorgos

Giorgos

 

Δεν το θυμαμαι αυτο που λετε παιδες για το Χακι(το observation προφανως)...Δηλαδη ο Ενελ ειχε καταλαβει οτι ο Λουφυ εχει Χακι;;

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Giorgos έγραψε:Δεν το θυμαμαι αυτο που λετε παιδες για το Χακι(το observation προφανως)...Δηλαδη ο Ενελ ειχε καταλαβει οτι ο Λουφυ εχει Χακι;;

Γιατι? ειπε ο ενελ πως ο λουφη εχει χακι? ακομα και να το ειχε ξυπνησει τοτε αμφιβαλω αν ο Ενελ θα μπορουσε να καταλαβει

Giorgos

Giorgos

 

Ο Ενελ ειχε Μαντρα,σωστα;; Αρα μπορουσε να καταλαβει αν ο Λουφυ εχει Χακι συμφωνα με τον Ντεκο... Εγω παρ'ολα αυτα δεν θυμαμαι να ειπωθηκε καπου οτι αν εχει ο αλλος Χακι το καταλαβαινεις....

mania.arch

mania.arch

 

Ούτε εγώ θυμάμαι αν ειπώθηκε πως όποιος έχει Μάντρα καταλαβαίνει το χάκι του άλλου, σίγουρα όμως καταλαβαίνεις τη δύναμη του άλλου γενικότερα (το είδαμε με το Rayleigh όταν πήγε να προπονήσει το Luffy). Πάντως τότε με τον Ένελ το χάκι του Λούφυ κοιμόταν όρθιο, οπότε klein mein.

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Λοιπον... Τροφη για σκεψη..

Ο Luffy ξερουμε οτι εχει ορκιστει να μην αφησει κανεναν απο το Crew του να πεθανει. Αν ομως καποιος απο το πληρωμα αποφασισει να αυτοκτονησει.. (πχ αν το σπαθι της φιλης του zoro σπασει και αυτος παθει καταθλιψη) τοτε θα σεβαστει την θεληση του φιλου του, ή θα τον σταματησει? γιατι εχει δειξει πως οτι αποφαση παρει καποιος απο το πληρωμα, τον υποστιριζει και την σεβεται...
Ακουω. . .


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Tumblr_ljst07jiQ81qah4nko1_500

Kishishi

Kishishi

 

ZisAkiS έγραψε:Λοιπον... Τροφη για σκεψη..

Ο Luffy ξερουμε οτι εχει ορκιστει να μην αφησει κανεναν απο το Crew του να πεθανει. Αν ομως καποιος απο το πληρωμα αποφασισει να αυτοκτονησει.. (πχ αν το σπαθι της φιλης του zoro σπασει και αυτος παθει καταθλιψη) τοτε θα σεβαστει την θεληση του φιλου του, ή θα τον σταματησει? γιατι εχει δειξει πως οτι αποφαση παρει καποιος απο το πληρωμα, τον υποστιριζει και την σεβεται...
Ακουω. . .

Λοιπόν , παίρνοντας ως βάση την διαμάχη του με τον Usopp στο Water7 arc, θα προσπαθήσει να κάνει τα πάντα να τον πείσει σαφώς και αν πρόκειτα ειδικά για τον zoro θα πέσει και μάχη μεταξύ τους. Αν νικούσε ο Zoro (που σιγά μην αυτοκτονούσε γι αυτό το λόγο), θα είχε δικαίωμα πρώτα να φύγει από το crew και να κάνει ό,τι θέλει. Αν νικούσε ο Luffy, θα έπρεπε να μείνει στο mugiwara crew και να συνεχίσει κανονικά τη ζωή του. Ειδικά πάντως ο Zoro μας έχει δείξει ότι υπακούει πάντα τον Luffy και τον σέβεται σαν Captain οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να αυτοκτονήσει. Άρα:

- Zoro: Δεν υπάρχει περίπτωση να αυτοκτονήσει. He is a badass anyway!
- Usopp: Φοβάται να αυτοκτονήσει.
- Robin: Ό,τι έγινε έγινε στο Ennies Lobby, όσο είναι στους straw hats, είναι ευτυχισμένη.
- Nami: Σίγουρα θα έχει τιμή που θα εξαγοράζει την αυτοκτονία της. Πόσα berries τώρα δε ξέρω. Αλλα ο Luffy θα έκανε τα πάντα για να τα μαζέψει.
- Sanji: Θα του έβρισκε ένα γκομενάκι και όλα κομπλέ (Αν δεν πεθάνει βέβαια απο αιμμοραγία στη μύτη)
- Chopper: Εκτιμάει τη ζωή σαν γιατρός πολύ παραπάνω από όλους. Θεωρεί σημαντική τη ζωή του γιατί πρέπει να ζει για να σώζει ζωές.
- Franky: Χρειάζεται απλά cola refill σε τέτοια περίπτωση, και τότε.. "Ι am super!!!!!"
- Brook: "Ι am already dead! Yohohohohohoho"

Πιστεύω να σε κάλυψα! hi!

Giorgos

Giorgos

 

Σωστος ο Κισισι...Ποιο ειναι το σπαθι της φιλης του zoro ομως ρε παιδια;;Ποια φιλη;; :xD:

Santouryuu

Santouryuu

 

Giorgos έγραψε:Σωστος ο Κισισι...Ποιο ειναι το σπαθι της φιλης του zoro ομως ρε παιδια;;Ποια φιλη;; :xD:

Wado Ichimonji


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Giorgos

Giorgos

 

ααα!! Και η φιλη του;;Την Κουινα εννοει;;

Santouryuu

Santouryuu

 

μαλλον... δεν νομιζω το σπαθι της τασιγκι να εχει τοση αξια :Ρ


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

ZisAkiS

ZisAkiS

 

της kuina ενοουσα..
τωρα ρε kishishi, επρεπε να το δεις ετσι? so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored.

(πλακα κανω, εχεις δικιο.. gj! )
παντως αν ειναι να αυτοκτονησει καποιος λογικα θα ηταν ο sanji, οταν επεσε στη μυκονο... αλλα αφου αντεξε...

οποτε παμε σε νεο θεμα.. (βαριομουν να κανω topic, αν δειτε οτι χρειαζεται, αγοιγουμε ενα..)

Οταν και αν με το καλο φτασουν στο Raftel, παρουν οτι παρουν (αν υπαρχει, που σιγα μην εχει τιποτα... θα ειναι τπτ σε φαση "Ιθακη" και "σημασια εχει το ταξιδι" αλλα τελοςπαντων...) μετα τι θα κανουν? θα συνεχισουν να βολταρουν και να δερνουν Marines, θα πιαστει ο Luffy, θα χωριστουν και σαν του Roger?


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Tumblr_ljst07jiQ81qah4nko1_500

soulis8

soulis8

 

ZisAkiS έγραψε:της kuina ενοουσα..
τωρα ρε kishishi, επρεπε να το δεις ετσι? so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored.

(πλακα κανω, εχεις δικιο.. gj! )
παντως αν ειναι να αυτοκτονησει καποιος λογικα θα ηταν ο sanji, οταν επεσε στη μυκονο... αλλα αφου αντεξε...

οποτε παμε σε νεο θεμα.. (βαριομουν να κανω topic, αν δειτε οτι χρειαζεται, αγοιγουμε ενα..)

Οταν και αν με το καλο φτασουν στο Raftel, παρουν οτι παρουν (αν υπαρχει, που σιγα μην εχει τιποτα... θα ειναι τπτ σε φαση "Ιθακη" και "σημασια εχει το ταξιδι" αλλα τελοςπαντων...) μετα τι θα κανουν? θα συνεχισουν να βολταρουν και να δερνουν Marines, θα πιαστει ο Luffy, θα χωριστουν και σαν του Roger?
O καθενας θα παρει το δρομο του εχωντας εκλπηρωσει το ονειρο του και καλα. Θα γυρισουν εκει απο οπου ξεκινησαν. Δικη μου γνωμη


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 361780rg1otryr4p

Kishishi

Kishishi

 

ZisAkiS έγραψε:της kuina ενοουσα..
τωρα ρε kishishi, επρεπε να το δεις ετσι? so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored. so bored.

(πλακα κανω, εχεις δικιο.. gj! )
παντως αν ειναι να αυτοκτονησει καποιος λογικα θα ηταν ο sanji, οταν επεσε στη μυκονο... αλλα αφου αντεξε...

οποτε παμε σε νεο θεμα.. (βαριομουν να κανω topic, αν δειτε οτι χρειαζεται, αγοιγουμε ενα..)

Οταν και αν με το καλο φτασουν στο Raftel, παρουν οτι παρουν (αν υπαρχει, που σιγα μην εχει τιποτα... θα ειναι τπτ σε φαση "Ιθακη" και "σημασια εχει το ταξιδι" αλλα τελοςπαντων...) μετα τι θα κανουν? θα συνεχισουν να βολταρουν και να δερνουν Marines, θα πιαστει ο Luffy, θα χωριστουν και σαν του Roger?

Χαίρομαι που συμφώνησες. Δεν μπορούσα να το δω αλλιώς άλλωστε :haha:

Τώρα για αυτό που ρωτάς, εγώ θα είμαι πιο μακάβριος και θα πω ότι αφού εκπληρώσει το στόχο του ο Luffy και φτάσει στο One Piece θα έχει πάνω κάτω την ίδια μοίρα με τον Roger. Έτσι το One Piece (σαν ιστορία) θα μπορεί να ξεκινάει πάλι από την αρχή. O Zoro θα είναι ο αντίστοιχος Rayleigh , o Usopp ο αντίστοιχος Buggy και πάει λέγοντας. Μετά από πολλά χρόνια θα εμφανιστεί ο νέος rookie , o Muffy (ή γιατί όχι ο Lucy) που θα κουβαλάει το D. και θα ξεκινήσει μια νέα περιπέτεια. Μια σκέψη είπα μόνο μην το πάρετε τις μετρητοίς και φωνάζετε "Ο Luffy δεν θα πεθάνει!!!" κλπ κλπ :xD: !

Για τον μόνο που είμαι σίγουρος είναι ο Sanji , ο οποίος εκπληρώνοντας το σκοπό του (all blue κλπ) , θα ανοίξει δικό του εστιατόριο και θα την πέφτει στις πελάτισσες του. Το βλέπω δηλαδή για τερματισμό του mugiwara crew στο τέλος... whistle whistle

Giorgos

Giorgos

 

Συμφωνω Σουλη και Κισισι... gj!

BlackLeg

BlackLeg

 

9gag.com/gag/a4KMBPA


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Jng

Aldark

Aldark

 

^το δα και εγω

ειδα αυτο που γραψε ο κισισι και μπορω να συμφωνησω στο περιπου , μονο που ο ουζοππ ουδεμια σχεση και ταυτιση μπορει να χει με τον μπαγγυ στο πληρωμα του ροτζερ που ηταν απλα ενας aprentice.


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Maxres11

mania.arch

mania.arch

 

Κι εγώ βλέπω θάνατο του κούκλαρου Luffy... Αλλά δε θα το δείξει, θα το αφήσει με έναν αέρα μυστηρίου, του στυλ θα πει κάτι "σοφό" που θα υποννοεί ότι έκανε όσα ήθελε οπότε klein mein αν πεθάνει...
Και ναι, σιγά μην έχει αντιστοιχία ο Usopp με τον Buggy...

deko10ole

deko10ole

 

Όντως δε συγκρίνονται. Ο Μπάγκυ είναι κλάσεις ανώτερος από τον Ούσοπ. Λίγο να τελειοποιήσει το φρούτο του και θα κάνει παπάδες. Ειδικά αν μας τρελάνει και μάθει κανα χάκι, άνετα θα τον δούμε στην τελευταία μάχη, ως βασικό στέλεχος. Μην ξεχνάμε ποιανού είναι ο αγαπημένος χαρακτήρας.


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

Aldark

Aldark

 

το αντιθετο ελεγα εγω...οτι ο μπαγκυ ηταν ενα παιδακι στο καταστρωμα του βασιλια των πειρατων και ο ουζοπ ειναι ο κολλητος του νεου(;) βασιλια των πειρατων οποτε δεν υπαρχει συγκριση απ'αυτο και μονο .


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Maxres11

Santouryuu

Santouryuu

 

οντως καμια σχεση....ο γιουσοπ ειναι προδοτης. ο μπαγκυ εμεινε πιστος μεχρι το τελος.


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Aldark

Aldark

 

:teme: :teme: :teme: μου βγαζετε τον αμουστακο μπαγκυ του καραβιου του ροτζερ καλυτερο απ'τον Usopp the man του καραβιου του λουφφυ;;;;!!!


_________________
Καμμένες σκέψεις για το One Piece - Σελίδα 27 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης