Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Bleach

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

176Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 00:20

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Το Bleach αν εξαιρέσεις το σχέδιο και την απόδοση στις μάχες είναι σκουπίδι. Πραγματικά, αν αρχίσει κανείς να επιχειρηματολογεί κατά του Bleach δεν θα έχει σταματημό. :conf:

177Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 02:11

Kishishi

Kishishi

 

Tony Tony Chopper έγραψε:Το Bleach αν εξαιρέσεις το σχέδιο και την απόδοση στις μάχες είναι σκουπίδι. Πραγματικά, αν αρχίσει κανείς να επιχειρηματολογεί κατά του Bleach δεν θα έχει σταματημό. :conf:

Εντάξει αν εξαιρέσουμε ότι η πλοκή είναι ψιλομούφα, τα filler άπειρα και βλακείες, μόνο και μόνο απ' τη εντύπωση που προκαλούν κάποιοι χαρακτήρες (ειδικά Shinigami captains αλλα και κάποιοι Espada) αν βάλεις και τις μάχες και το καλύτερο soundtrack που έχω ακούσει κατα τη γνώμη μου σε anime , για μένα είναι τουλάχιστον άρτιο. Σκουπίδι δε το λες με τίποτα όμως.

178Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 18:15

Santouryuu

Santouryuu

 

Kishishi έγραψε:
Tony Tony Chopper έγραψε:Το Bleach αν εξαιρέσεις το σχέδιο και την απόδοση στις μάχες είναι σκουπίδι. Πραγματικά, αν αρχίσει κανείς να επιχειρηματολογεί κατά του Bleach δεν θα έχει σταματημό. :conf:

Εντάξει αν εξαιρέσουμε ότι η πλοκή είναι ψιλομούφα, τα filler άπειρα και βλακείες, μόνο και μόνο απ' τη εντύπωση που προκαλούν κάποιοι χαρακτήρες (ειδικά Shinigami captains αλλα και κάποιοι Espada) αν βάλεις και τις μάχες και το καλύτερο soundtrack που έχω ακούσει κατα τη γνώμη μου σε anime , για μένα είναι τουλάχιστον άρτιο. Σκουπίδι δε το λες με τίποτα όμως.


ποιο λες; γιατι εως τωρα δεν εχω ακουσει τιποτα το φοβερο.... εκτος αν εννοεις απο καμια ταινια.


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

179Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 19:12

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Kishishi έγραψε:Εντάξει αν εξαιρέσουμε ότι η πλοκή είναι ψιλομούφα, τα filler άπειρα και βλακείες, μόνο και μόνο απ' τη εντύπωση που προκαλούν κάποιοι χαρακτήρες (ειδικά Shinigami captains αλλα και κάποιοι Espada) αν βάλεις και τις μάχες και το καλύτερο soundtrack που έχω ακούσει κατα τη γνώμη μου σε anime , για μένα είναι τουλάχιστον άρτιο. Σκουπίδι δε το λες με τίποτα όμως.
Εγώ είπα ότι αν εξαιρέσουμε τα θετικά στοιχεία του Bleach δηλαδή τις μάχες και το σχέδιο τότε είναι σκουπίδι. Εσύ πάλι είπες ότι αν εξαιρέσουμε τα αρνητικά στοιχεία του Bleach δηλαδή την πλοκή τότε είναι "άρτιο". Έλα όμως που η πλοκή είναι ο σημαντικότερος παράγοντας... Επίσης δεν είναι μόνο η πλοκή στα αρνητικά του στοιχεία δυστυχώς.

^Τα soundtracks ωραία είναι ρε Santoryu.

180Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 20:06

Kishishi

Kishishi

 

Santouryuu έγραψε:
ποιο λες; γιατι εως τωρα δεν εχω ακουσει τιποτα το φοβερο.... εκτος αν εννοεις απο καμια ταινια.

Έχει πολύ epic soundtrack στις μάχες 2 αγαπημένα μου είναι τα παρακάτω:
Σπόιλερ:
Όπως και πολύ ωραία emotional soundtrack παραθέτω 2 αγαπημένα:
Σπόιλερ:
Δεν έχω ακούσει καλύτερα σε anime, τουλάχιστον από αυτά που χω δει. Προσωπική γνώμη πάντα.

Tony Tony Chopper έγραψε:Εγώ είπα ότι αν εξαιρέσουμε τα θετικά στοιχεία του Bleach δηλαδή τις μάχες και το σχέδιο τότε είναι σκουπίδι. Εσύ πάλι είπες ότι αν εξαιρέσουμε τα αρνητικά στοιχεία του Bleach δηλαδή την πλοκή τότε είναι "άρτιο". Έλα όμως που η πλοκή είναι ο σημαντικότερος παράγοντας... Επίσης δεν είναι μόνο η πλοκή στα αρνητικά του στοιχεία δυστυχώς.
^Τα soundtracks ωραία είναι ρε Santoryu.

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος γενικά η συνολική πλοκή (το concept) είναι πρόχειρη η ενώ όλα κυλάνε ωραία, κορυφώνεται πρόχειρα:
Σπόιλερ:
Όμως γενικά το πρώτο arc:
Σπόιλερ:

για μένα είναι πάρα πολύ καλό σε πλοκή και με κράτησε να δω όλο το anime. Επισης, παρόλο που το arrancar arc έκανε κοιλιά σε πολλά σημεία, οι μάχες και γενικά το epic feeling που μου έβγαζε σε πολλές μάχες, τα έσπασε. Ας μην επεκταθώ σε λεπτομέρειες , απλά μην ξεχνιομαστέ ότι και στο dbz η πλοκή δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο αλλά παραμένει κορυφαίο anime. "Σκουπίδι" πες την πλοκή και όχι το anime επαγωγικά, αν και σου εξήγησα ότι τα 2 main arcs για μένα δεν υστερούν και τόσο στην πλοκή και αν βάλεις και τους φοβερους χαρακτήρες, τις μάχες το animation και το epic soundtrack χαρακτηρίζω το bleach "άρτιο" τουλάχιστον.

Υ.Σ. Αν συνεχιστεί κιόλας το anime με το τελευταίο arc του manga, το bleach θα φτάσει πάλι σε πολύ υψηλά επίπεδα. Με λίγα λόγια τα fillers και το απαίσιο fullbringer arc το μείωσαν πολύ κατά τη γνώμη μου.

181Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 20:56

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Kishishi έγραψε:"Σκουπίδι" πες την πλοκή και όχι το anime επαγωγικά
Αυτό λέω βρε παλουκάρι μου.

Το Dragonball δεν μπορεί κανείς να το κρίνει. Είναι αριστούργημα. Είναι η αρχή των μοντέρνων Shonnen. Δικαιολογείται όσο κακή πλοκή κι αν έχει...

182Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 19 Φεβ 2013, 21:09

Kishishi

Kishishi

 

E κάπως έτσι σου δικαιολογώ το Bleach, αν και δεν είναι η αρχή των Shonnen και μόνο με 2 καλά arc σε πλοκή (ειδικά το rescue arc, αυτό με τα arrancars κάνει κοιλιές). :xD:

183Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 20 Φεβ 2013, 08:53

Santouryuu

Santouryuu

 

ευτυχως εχει εκει καναν κον και υπαρχει και ενα comic relief..... αλλιως ειναι πολυ μουντο κατα τ'αλλα. ειμαι στο επεισοδιο 154 και χαιρομαι για καθε φιλλερ να σπασει αυτη η μονοτονια.

εχει ομως και κατι εντελως ακυρα αρκ, οπως εκεινο με τα μπαουντο πως λεγονται που τελειωσε και λες οκ, now what.

και επισης δεν μου αρεσει που οι εσπαντα δεν εχουν προσωπικοτητα. ειναι απλα κακοι και δυνατοι.... εκτος του grimmjow ολοι ειναι σκετα πιονακια του αϊζεν.

δεν με ενθουσιασε η μουσικη.... στα πρωτα επεισοδια ειναι μαλιστα και παντελως ατοπη. προς τη μεση που ειμαι εγω το διορθωσαν καπως και προσπαθησαν να βαλουν μουσικη που ταιριαζει (και δεν μιλαω για intro η outro που ειναι το ενα πιο χαλια απο το αλλο).

εχει παντως πολυ καλες μαχες και πεθαινει και κανενας (επρεπε να τη ριξω τη σποντουλα μου). παντως καλυτερο απο το One piece οπως το παρουσιαζαν πολλοι δεν ειναι σε καμια περιπτωση!


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

184Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 20 Φεβ 2013, 13:49

Kishishi

Kishishi

 

Santouryuu έγραψε:ευτυχως εχει εκει καναν κον και υπαρχει και ενα comic relief..... αλλιως ειναι πολυ μουντο κατα τ'αλλα. ειμαι στο επεισοδιο 154 και χαιρομαι για καθε φιλλερ να σπασει αυτη η μονοτονια.

εχει ομως και κατι εντελως ακυρα αρκ, οπως εκεινο με τα μπαουντο πως λεγονται που τελειωσε και λες οκ, now what.

και επισης δεν μου αρεσει που οι εσπαντα δεν εχουν προσωπικοτητα. ειναι απλα κακοι και δυνατοι.... εκτος του grimmjow ολοι ειναι σκετα πιονακια του αϊζεν.

δεν με ενθουσιασε η μουσικη.... στα πρωτα επεισοδια ειναι μαλιστα και παντελως ατοπη. προς τη μεση που ειμαι εγω το διορθωσαν καπως και προσπαθησαν να βαλουν μουσικη που ταιριαζει (και δεν μιλαω για intro η outro που ειναι το ενα πιο χαλια απο το αλλο).

εχει παντως πολυ καλες μαχες και πεθαινει και κανενας (επρεπε να τη ριξω τη σποντουλα μου). παντως καλυτερο απο το One piece οπως το παρουσιαζαν πολλοι δεν ειναι σε καμια περιπτωση!

To Bounto arc είναι filler δε το χω δει καν.

Για τους Espada κάνεις λάθος, έχουν προσωπικότητα (μιλάω για τους top 10) και μάλιστα σε κάθε έναν δείχνει το background story. Απλά φοβούνται τον Aizen αλλα ταυτόχρονα τον τιμούν και τον υπακούουν όχι μόνο απο φόβο αλλά και επειδή αυτός τους εξύψωσε και τους έδωσε αυτές τις δυνάμεις
Σπόιλερ:
. Εξάλλου ο Aizen όπως είδες και στο rescue arc είναι mastermind και ασκεί μεγάλη επιρροή με τα λόγια του
Σπόιλερ:
όχι απλά ένας bully που τον φοβούνται απλά.

Καλύτερο από το One piece δεν είναι, αν και στις μάχες του One Piece επίσης δεν πεθαίνει κανένας. Και στα 2 anime πάντως [spoiler] κάποιοι πεθαίνουν τελικά και όχι μόνο κακοί [spoiler/]. Και φυσικά αμα τα συγκρίνεις μετά δεν βλέπεις το Bleach χωρίς να το κρίνεις αρνητικά. Εγώ τα είδα με τη σωστή σειρά πρώτα Bleach μετα Naruto και μετα One Piece (το ένα καλύτερο απ' το άλλο) και τα ευχαριστήθηκα και τα 3 υπερβολικά.

185Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 20 Φεβ 2013, 15:23

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Santouryuu έγραψε:δεν μου αρεσει που οι εσπαντα δεν εχουν προσωπικοτητα
Εδώ δεν έχει ο πρωταγωνιστής θα έχουν οι ανταγωνιστές που υπάρχουν μόνο για να τις τρώνε; :haha:

186Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 20 Φεβ 2013, 16:54

Santouryuu

Santouryuu

 

Tony Tony Chopper έγραψε:
Santouryuu έγραψε:δεν μου αρεσει που οι εσπαντα δεν εχουν προσωπικοτητα
Εδώ δεν έχει ο πρωταγωνιστής θα έχουν οι ανταγωνιστές που υπάρχουν μόνο για να τις τρώνε; :haha:

το ονομα του ichigo το ακουσα πρωτη φορα οταν το ξεκινησα.... γι'αυτον δεν μιλαει κανεις. μονο για καναν ρεντζι, καναν κενπατσι ειχα ακουσει καποια λογια.

οι αγαπημενοι μου ειναι ο kenpachi επειδη ειναι σαλταρισμενος και o ichimaru γιατι ειναι κουφαλα και φαινεται!


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

187Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 20 Φεβ 2013, 20:54

Kishishi

Kishishi

 

Καλά ο Ichigo είναι ο εντελώς goku-paste χαρακτήρας χωρίς κανένα αρνητικό όμως, καλούλης, πάντα ο πιο δυνατός , ποτέ δε χάνει αλλα είναι και έξυπνος και καθόλου αστείος. Bleach is about the Shinigami Captains. Συμφωνώ με Santouryuu , kenpachi o αγαπημένος μου και μετά Mayuri o οποιός είναι επίσης τρελός (επιστήμονας όμως).

188Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τρι 26 Φεβ 2013, 23:35

maggie

maggie

 

Santouryuu έγραψε:ε, εφοσον αφηνει τον αντιπαλο να τον τραυματισει επιτηδες για να εχει πιο πολλη πλακα η μα χη δεν ειναι? :Ρ

edit: αυτο το ανιμε ηταν πιο δημοφιλες απο το one piece; ας γελασω!!! :muaha: :muaha:

νομισα οτι μιλουσες για το μανγκα, το οποιο μας εδειχνε κενπατσι...να σου κανω σποιλερ? maggies fav :xD:


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

189Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 27 Φεβ 2013, 00:38

Santouryuu

Santouryuu

 

το μανγκα συνεχιζεται; γιατι το ανιμε σταματησε στο επεισοντιουμ 366 μου φαινεται!


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

190Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 27 Φεβ 2013, 00:52

maggie

maggie

 

yup, το manga ειναι ongoing. το anime σταματησε επειδη ειχε φτασει το manga.


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

191Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Τετ 27 Φεβ 2013, 06:30

Santouryuu

Santouryuu

 

σποϊλαριστηκα μονος μου σε μια φαση.... εμαθα οτι ο φιλος μου ο ιτσιμαρου θα κανει ντου στον αϊζεν!

edit: episode 213 ------> epic lol


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

192Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Πεμ 28 Φεβ 2013, 17:21

Kishishi

Kishishi

 

Σπόιλερ:

193Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 09:37

Santouryuu

Santouryuu

 

ωπ ωπ....

ulquiorra banzai yahoo




GIN!!!!! vatomouros fav ellefson is a girl.


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

194Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 17:42

Kishishi

Kishishi

 

Santouryuu έγραψε:ωπ ωπ....

ulquiorra banzai yahoo




GIN!!!!! vatomouros fav ellefson is a girl.

Που έχεις φτάσει ακριβώς :P ? O Ζoro πάντως τους έχει όλους τους captain for fun. Bankai και βλακείες. (Santouryuu > Bankai) Θα μέτραγε ένα duel Kenpachi vs Zoro πάντως. Και οι 2 raw fighting maniacs!

195Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 17:56

Santouryuu

Santouryuu

 

το τελειωσα.... μετα που ηττηθηκε ο αϊζεν προσπερασα 40 επεισοδια φιλλερς και ειδα μονο το τελευταιο επεισοδιο :Ρ


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

196Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 18:09

Kishishi

Kishishi

 

Άρα για πες μου τη γνώμη σου:
Σπόιλερ:

Πάντως για μένα αν διαβάζεις manga , ρίξε μια ματιά στο τελευταίο arc του Bleach που είναι ενδιαφέρον! :xD:

197Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 18:38

Santouryuu

Santouryuu

 

μου αρεσε σε γενικες γραμμες. ειδικα οταν γινοταν hollow o ιτσιγκο (ολοκληρος, οχι μονο με μασκα) ειχε πολλη φαση. οταν ο ιτσιμαρου σαλταρε ηταν ολα τα λεφτα. σαν απο ενστικτο ηταν ο αγαπημενος μου. και θα συμφωνησω οτι θα ηταν πιο ωραιο εαν τελειωνε η ιστορια οπως το περιγραφεις εσυ. η μπαλα για μενα χαθηκε οταν ηττηθηκε ο αϊζεν και δεν τελειωσε.... ηταν το απολυτο κακο ο τυπος. θα ηταν για παραδειγμα σα να νικουσε ο λουφυ τον μπλακμπιρντ αλλα να μη τελειωνε εκει το OP. θελω να πω, μετα τι αλλο να δεις; την επιστροφη του αρλονγκ ας πουμε; epic fail.

kyouraku πολυ γαματος οντως. urahara επισης και φυσικα yoruichi super milf.

μανγκα δεν ξεκινησα ακομα, αλλα δεν πιστευω να εχει κανενα νοημα. ειναι μετρημενα τα κουκια του. :Ρ


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

198Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Παρ 01 Μαρ 2013, 22:54

maggie

maggie

 

^ξεκινα το ξεκινα το, εχει κενπατσι


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

199Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Σαβ 02 Μαρ 2013, 09:56

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Έχει κάτι Ναζήδες το manga τώρα. ♥

200Bleach - Σελίδα 8 Empty Απ: Bleach Σαβ 02 Μαρ 2013, 12:19

GomuRumeninge

GomuRumeninge

 

Οντως το τελευταιο arc εχει ενα ενδιαφερον.....
Σπόιλερ:


_________________
Bleach - Σελίδα 8 Sticker,375x360

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης