Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Brahma Bull

Brahma Bull

 

Πραγματικα πιστευω οτι θα ακολουθησουν τον Shanks.


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 20100920075144%21Roger_at_the_Edd_War

kosni21

kosni21

 

να πανε με τον σανκς δεν παιζει αν δεν διαλυθουν καπτεν θα ειναι ο μαρκο η καποιος αλλος κομαντερ

iFiVa

iFiVa

 

σε καθε crew captain ειναι ενας....αν πεθανει τοτε διαλυονται!!!!


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 Luffyhj

karamin

karamin

 

ο καθενας θα τραβηξει τον δρομο του...ισως καποιοι να αποσυρθουν....ο Marco τι θα κανει αραγε;;;;να γυρισουν σαν whitebeard's crew παντως δεν νομιζω!!


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iFiVa

iFiVa

 

εγω θα ηθελα οι δυνατοι απο αυτους να πανε σε αλλα crew για να τους ξαναδουμε!!!!


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 Luffyhj

Giwrgos7

Giwrgos7

 

Εγω βλεπω τον Marco για καπτεν ( αποδοση 1.10 ) και ολο το στολο τους να ακολουθει τον Λουφι επειδη ηταν "αδερφος" του Ace


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 Luffy-Monkeying-Around-monkey-d-luffy-11075196-320-240

petrikios

petrikios

 

Μπα εγω πιστευω πως οι W.B pirates δεν εχουν διαλυθει..απλα εχουν μετανομαστει με νεα σημαια και καπετανιο τον Μαρκο...απλα 8α εχουν και την παλια σημαια ως ενδειξη σεβασμου και μνημης προς τν μεγαλο τους καπετανιο W.B

deko10ole

deko10ole

 

Είμαι κι εγώ της άποψης ότι οι περισσότεροι θα ακολουθήσουν τον Marco σε ένα νέο crew που το όνομά του θα αποφέρει φόρο τιμής στους δύο πεσσόντες κάτι σαν the fire moustache ή κάτι τέτοιο. Κάποιοι άλλοι μπορεί να ακολουθήσουν το δικό τους δρόμο,η ιδέα για τον Shanks ακούγεται ακραία αλλά ενδιαφέρουσα


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
deko10ole έγραψε:Είμαι κι εγώ της άποψης ότι οι περισσότεροι θα ακολουθήσουν τον Marco σε ένα νέο crew που το όνομά του θα αποφέρει φόρο τιμής στους δύο πεσσόντες κάτι σαν the fire moustache ή κάτι τέτοιο. Κάποιοι άλλοι μπορεί να ακολουθήσουν το δικό τους δρόμο,η ιδέα για τον Shanks ακούγεται ακραία αλλά ενδιαφέρουσα

The Fire Moustache!!!!!! Αχαχαχαχ, έχω λίσει!!!! Και εγώ Marco ψηφίζω πάντως ! gj!

deko10ole

deko10ole

 

Έχω σκεφτεί και το σήμα αλλά βαριέμαι να photoshopιάζω.


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

iFiVa έγραψε:σε καθε crew captain ειναι ενας....αν πεθανει τοτε διαλυονται!!!!

μεγαλη αληθεια φιλε


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 Naruto11

deko10ole

deko10ole

 

Nαι αλλά οι Whitebeards είναι κάτι πάνω απο Crew, είναι οικογένεια. Μετά τον θάνατο ''του πατέρα'' πρέπει μαζί να ξεπεράσουν τις δυσκολίες και να παραμείνουν ενωμένοι


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

petrikios

petrikios

 

luffy_is_paok έγραψε:
iFiVa έγραψε:σε καθε crew captain ειναι ενας....αν πεθανει τοτε διαλυονται!!!!

μεγαλη αληθεια φιλε

Μπα μην παιρνετε και ορκο σε αυτο....δεν ειναι αναγκη να διαλυθει...οταν ο Tiger πεθανε το πληρωμα δεν διαλυθηκε αμεσως αλλα εγινε επομενος Καπετανιος ο Jinbei

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
petrikios έγραψε:
luffy_is_paok έγραψε:
iFiVa έγραψε:σε καθε crew captain ειναι ενας....αν πεθανει τοτε διαλυονται!!!!

μεγαλη αληθεια φιλε

Μπα μην παιρνετε και ορκο σε αυτο....δεν ειναι αναγκη να διαλυθει...οταν ο Tiger πεθανε το πληρωμα δεν διαλυθηκε αμεσως αλλα εγινε επομενος Καπετανιος ο Jinbei

Το ίδιο και με το πλήρωμα του Brook.

deko10ole

deko10ole

 

Σωστές οι 2 υποδείξεις.Και πρέπει να τονίσουμε ότι τα πληρώματα που αποτελούνται απο nakamas όπως του Luffy,του Roger κ.α. είναι εξιδανικεύσεις. Στην πραγματική πειρατική ζωή ο πιο συχνός θάνατος ενός καπετάνιου ήταν από κάποιον που ήθελε να του φάει τη θέση.

Σκεφτείτε και το άλλο κατά τα επεισόδια με τον Foxy είχαν πετύχει πληρώματα χωρίς καπετάνιο.Τα πληρώματα υπήρχαν απλά δεν μπορούσαν να έιτουργούν σωστά χωρίς τον ηγέτη τους


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

Steve-O

Steve-O

 

πάντως ο marco μπορεί να πάει με τον shanks γιατί αν θυμάστε όταν ο shanks είχε πάει στο πλοίο του whitebeard του είχε πει να πάει στο πλήρωμα του

petrikios

petrikios

 

Μπααα...ηταν ενα χιομοριστικο στοιχειο εκεινο...σαν τον Λουφη ειναι που οποιον συνανταει του προτεινει να παει στο πληρωμα του...

The Strongest

The Strongest

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Marco θα γίνει ο καπετάνιος εφόσον ήταν και το 1ο Μέλος το Ασπρογένηδων ή και πάλι μπορεί να αλλάξουν και να πάρουν άλλον καπετάνιο αλλά αυτό δεν νομίζω να γίνει .Αλλά δεν πιστεύω να φύγει κανείς από τους Ασπρογένηδες διότι ΟΛΟΙ τον αγαπούσαν τον Edward Newgate (Pops).

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
The Strongest έγραψε:Εγώ πάντως πιστεύω ότι ο Marco θα γίνει ο καπετάνιος εφόσον ήταν και το 1ο Μέλος το Ασπρογένηδων ή και πάλι μπορεί να αλλάξουν και να πάρουν άλλον καπετάνιο αλλά αυτό δεν νομίζω να γίνει .Αλλά δεν πιστεύω να φύγει κανείς από τους Ασπρογένηδες διότι ΟΛΟΙ τον αγαπούσαν τον Edward Newgate (Pops).
gj!

Lucky Roo

Lucky Roo

 

Δεν πιστεύω οτι διαλύθηκαν οι whitebeard pirates ζουν και βασιλευουν και σε καμια 500αρια επεισοδια τους βλεπω να ξανασκανε μυτη με τον λουφυ και να ειναι παρον στην μαχη του με τον blackbeard :D

Kamikaze

Kamikaze

 

Ξέρουμε από Weeble πως είναι ο Marco μιας και οι σύμμαχοι του Newgate ακολούθησε ο καθένας το δρόμο του.


_________________
Ποιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 2cd7qzoΠοιος θα είναι ο καινούριος ηγέτης των ασπρογένηδων? - Σελίδα 4 50qvrm

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης