Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 25]

Orman D Kurohige

Orman D Kurohige

 

χαχα σορρυ ρ φιλε για τις πατατες χαχαχα....αλλαααα τι να κανουμε ας μη δημοσιευες καθε θεωρια που υπαρχει.....εγω την ειδα ενδιαφερουσα και την ανεβασα κι εδω
Σπόιλερ:
...τωρα αν την ειχες ανεβασει παλια και θες να το αποδειξεις φαε καμμενες πατατες για να μαθεις... :haha: :haha: :haha: :xD:


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Sabo_a10

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
^^ EXCALIBUUUUUUUUUURR!!!! :haha:


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Untitled-1-7

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
frosted frosted frosted frosted frosted
Patty D Luffy έγραψε:^^ EXCALIBUUUUUUUUUURR!!!! :haha:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Patty D Luffy έγραψε:^^ EXCALIBUUUUUUUUUURR!!!! :haha:

Σαν τον Whitebeard ειναι :xD:

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Εγώ πιστεύω μάχη BB pirates vs Muiwara pirates(πόσο πρωτότυπο).
mugiwaras+revolutionary army+coby+smoker+aokiji vs world gonverment+marines Final Battle
Και στο τέλος έχουμε ένα Timeskip και μετά από αυτό ξανασυναντιούνται οι Mugiwara και δείχνει τι έχει γίνει στην ζωή τους και ο Luffy παίρνει την απόφαση να παραδοθεί στον Coby τελειώνοντας έτσι την μεγάλη εποχή των πειρατών σαν ήρωας και εχθρός μαζί!
Τώρα για One Piece τι είναι,πιστεύω ότι θα βρει πληροφορίες για κάτι άσχημο και θα καταστρέψει όλη την Grand Line από όλο αυτό θα ενωθούν τα west,north,east,south blue θα γίνουν ένα κομμάτι(One Piece)και θα περιτρυγιρίζονται από θάλασσα(All Blue).


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Akainu_by_timmeh09-d827baj

plankton

plankton

 

Κατα πασα πιθανοτητα αυτο που θα συμβει ειναι μια μεγαλη τελικη μαχη με ολο το κοσμο(θυμηθειτε τα τελευταια λογια του ασπρογενη) που θα καταστρεψει τη Grand Line και θα ενωθουν ολα τα blue μαζι και θα γινουν ενα ενιαιο κομματι(One Piece) και θα περιτριγιριστουν απο μια θαλασσα(Αll Blue),οπως ειπε και ο dragon.Μια αλλη εκδοχη που εχω σκεφτει ειναι οτι ολοι απο το πληρωμα θα εκπληρωσουν τα ονειρα τους και θα γυρισουν σπιτια τους.

Οπως και να'χει δεν πιστευω ο oda να μας απογοητευσει οτι και αν σκεφτει.


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Mangadrawing.net.image.admin.93bbde96fb975d2154127ec7eea2bcdd

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Δε νομίζω ότι το τέλος θα καθορίσει τα όνειρα όλων, απλά θα ολοκληρωθούν σε κάποιους. Για παράδειγμα το όνειρο του Usopp είναι να γίνει ένας μεγάλος πολεμιστής των θαλασσών και γενναίος. Εεε λίγο πολύ έχει γίνει και γενναίος, αλλά και μεγάλος μαχητής των θαλασσών. Τώρα κάλλιστα θα μπορούσε να είναι Captain Usopp στο East Blue. Το όνειρο του Franky είναι να ταξιδέψει σε περιπέτειες με το πλοίο που αυτός έχει φτιάξει, το κάνει. Ο Chopper να γίνει πειρατής και να έχει Nakama, συμβαίνει! O Βrook να ολοκληρώσει την υπόσχεση στο Laboon, δε χρειάζεται να γίνει στο τέλος της σειράς, ούτε και του Zoro επίσης. Οι υπόλοιποι, ναι πρέπει να ολοκληρώσουν το ταξίδι τους. Της Nami, ωστόσο, ο παγκόσμιος χάρτης για να χαρτογραφηθεί, πρέπει να πάνε και στο West Blue ή να συνεχίσει να ταξιδεύει και μετά. Για το τέλος του One Piece, πιστεύω θα έχουμε μία παράλληλη πορεία σαν του Gol D Roger, όπου ο Luffy Θα έχει συνειδητοποιήσει πως πεθαίνει και θα παραδοθεί, αφού έχουν ολοκληρωθεί οι τελικές μάχες που θα τον καθορίσουν ως βασιλιά των πειρατών, όπου πιστεύω πως θα είναι κάτι σαν τη μάχη με το Shirohige που θα πρωταγωνιστήσουν όλοι πειρατές - Ναυτικό - Παγκόσμια Κυβέρνηση. Όπου θα στρέφονται εναντίον προς την WG. Εκεί θα έχουμε δύο ομάδες του Ναυτικού, τους στασιαστές, που πιστεύω ότι θα συμμαχήσουν, όπως ο Crocodile έκανε στη Μεγάλη Μάχη με τον Luffy (όχι για να σκοτώσουν κάποιον πειρατή, αλλά ένα είδος παρόμοιας συμφωνίας, θα πολεμήσουμε μαζί για δικούς μας λόγους, αλλά μετά τη μάχη θα είμαστε πάλι αντίπαλοι) , (κάτι σαν επαναστάτες του Ναυτικού) στο πλευρό των Mugiwara και όποιων άλλων πειρατών -επαναστατών συμμάχων, εναντίον της WG που με κάποιο τρόπο οι Straw Hat θα είναι στο επίκεντρο.
Ποιοι θα είναι οι στασιαστές του Ναυτικού; Ο Garp (ίσως), o Sengokou (ουδέτερος μπορεί να πάρει στιγμές μόνο θέση), ο Smoker + Tashigi σύμμαχοι, o Coby στην αρχή εχθρός κατά τη μάχη θα δει πάλι παράλογη βία και θα στραφεί ως σύμμαχος, ο Αokiji σύμμαχος. Εχθροί θα είναι ο Kizarou, Akainou, Pasifistas και άλλοι που θα γνωρίζουμε στην πορεία.
Γιατί θα πάνε στον πόλεμο αυτοί; Γιατί, ήδη το αίσθημα δικαιοσύνης τους, έχει αρχίσει να κλονίζεται και επειδή θα διαπιστώσουν ότι η Παγκόσμια Κυβέρνηση δεν είναι και τόσο πρεσβευτής της δικαιοσύνης. (Ο Garp ίσως να πάει και για συναισθηματικούς λόγους πέρα των ανωτέρω, για να προστατέψει τον Luffy.)
Εκείνη η μάχη θα καθορίσει τα όλα ερωτηματικά και νομίζω ότι θα είναι όταν η Παγκόσμια Κυβέρνηση θα διαπιστώνει ότι ο Luffy πάει να πάρει το One Piece που θα το καταλάβουν από τις κινήσεις του προς το Raftel.
Τώρα γιατί θα παραδοθεί ο Luffy στον Coby όπως ο Gol D Roger; και γιατί τελειώνει η ζωή του; Γενικά ξέρουμε ότι ο Luffy καταπονεί τον εαυτό του μειώνοντας το προσδόκιμο ζωής του με τις επιθέσεις του Gear Second etc, του το είχε πει και ο Blueno από τη CP9 στη μάχη τους και ο Rob Lucci και τότε που ξεπέρασε τις δυνάμεις του στο τέλος της μάχης που δεν μπορούσε να κουνηθεί και στο Thriller Bark με τις σκιές που δεν τις αντέχει ενός φυσιολογικού ανθρώπου τω σώμα και οι ενέσεις αδρεναλίνης του Ivankoff, που την έκανε δύο φορές και αν θυμάμαι καλά, κάθε ένεση αφαιρεί δέκα χρόνια ζωής, κάτι τέτοιο.
Οπότε με βάση αυτή την υπόθεση μέχρι να γίνει Βασιλιάς των Πειρατών θα έχει καταπονηθεί ο οργανισμός του τόσο πολύ που θα έχει βγάλει κάτι σαν καρκίνο, λέω εγώ τώρα και θα αποφασίσει να τα κακαρώσει στην γκιλοτίνα. Τώρα, αν δεν ισχύει αυτή η υπόθεση, άλλο λόγο να παραδοθεί δε βρίσκω πέρα της πιθανής εξήγησης να πει ότι το όνειρο μου το ολοκλήρωσα, τώρα μπορώ να πεθάνω ευχάριστα... αλλά μου ακούγεται χαζό, γιατί να το κάνει και να μην πάει να παντρευτεί τη Hancock να ζήσουνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα!
Το One Piece νομίζω ότι θα είναι χρυσάφι για γαρνίρισμα, αλλά ως κυρίως πιάτο, ένα όπλο, κάτι που θα συνδέει ολόκληρη την ιστορία με κάποιο τρόπο και θα λύνει όλους τους γρίφους.Τώρα ο Luffy αν ακολουθήσει την πορεία του Roger θα τον ξανακρύψει, εκτός και αν πρέπει να κάνει κάτι με αυτόν για να γίνει, αυτό με το All Blue για παράδειγμα κ.α. που θα το κάνει. Πάντως δε νομίζω να είναι μόνο χρυσός. Το Rio Poneglyph πιστεύω πως θα είναι μαζί με το One Piece!

Y.Γ. Πιστεύω ότι πιθανόν ο Franky να έχει κρύψει κάπου στο σώμα του τα αυθεντικά σχέδια του Pluton, ή να τα έχει αντιγράψει και να μην τα έχει καταστρέψει στο Ennies Lobby. To λέω επηρεασμένος από άλλα αρκ που ο Oda επαναφέρει στη ζωή πραγματα που θεωρούμε ότι έχουν τελειώσει. Βλέπε τον αθάνατο Chuck-Pell-Norris. Όπου θα τα χρησιμοποιήσουν ανάλογα για καλό σκοπό στο τέλος της ιστορίας.


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Akainu_by_timmeh09-d827baj

Aldark

Aldark

 

Πολύ καλά και σωστά τα όσα λες , αλλά να σου θυμίσως ότι το όνειρο του Chopper είναι να γιατρέψει όλες τις ασθένειες ^^
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου ! Αλλά μόνο ο Oda-sensei γνωρίζει τι θα συμβεί κι όταν έρθει η ώρα θα μας το σερβίρει!!


_________________
Τι πιστεύετε για το τέλος του One Piece? - Σελίδα 25 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 25]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης