Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

The One Piece Rewatch project

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

151The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 17:36

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

το εχεις δει , αυτο που 2 κοριτσακια φτιαχνουν ενα διαμαντι αν θυμαμαι καλα... χΔΔ

http://.......

152The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 18:05

Santouryuu

Santouryuu

 

Aldark έγραψε:4 φορές με την ταινία αν δεν κάνω λάθος.
1 στο κανονικό αρκ , τη 2η στο filler , την 3η στο spa island μετά το Thriller Bark και 4 στο Nebulandia ;) (που δεν είναι ταινία , για να μη φωνάξω τον @Qaaz :P)

Πωωω τι μου θυμησες... Που μου ειχατε πρηξει τον πελοπιδα, ταινια ειναι μονο εαν εμφανιζετε στα σινεμα μιμιμιμι... Τρελοι νερντς

153The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 19:13

Tcixlas

Tcixlas

 

αμα σου λεω δεν το χω δει.... εκεί που έβλεπα το anime μετά τη σκαιπία δεν είχε τα φιλερ κλπ

154The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 20:19

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:4 φορές με την ταινία αν δεν κάνω λάθος.
1 στο κανονικό αρκ , τη 2η στο filler , την 3η στο spa island μετά το Thriller Bark και 4 στο Nebulandia ;) (που δεν είναι ταινία , για να μη φωνάξω τον @Qaaz :P)

ο Ninja ειναι εδω και βλεπει

155The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 20:21

Aldark

Aldark

 

Δεν έχεις δει G8;;
Γύρω στο 377 παίζει να ναι , δεν είμαι σίγουρος
Όχι όντως , είναι OVA λογικά όχι Ταινία , σόρρυ brother ^_^

(το ξερα ότι είσαι πανταχού παρών)!

156The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Κυρ 31 Ιαν 2016, 22:50

Tcixlas

Tcixlas

 

ειδα ρε g8 απο κει και περα λέω... επίσης ο νιντζα παρακολουθει τα παντα απλά δεν απαντάει χαχα

157The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 09:53

Qaaz

Qaaz

 

To να δινεις προειδοποιηση οτι εισαι εδω (αλλα το που ακριβως δε το ξερει) στον αντιπαλο ειναι χειροτερο απο το να μην ξερει καν αν εισαι εδω

158The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 15:53

Santouryuu

Santouryuu

 

Μπορω να βρω τη λεξη οva και στον μπαμπινιωτη; :haha:

159The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 16:04

Qaaz

Qaaz

 

Original Video Animation (OVA) are animated films and series made specially for release in home video formats without prior showings in theatres

The end

τωρα πανε κλαψε και σταματα να μας πριζεις τον π***** και εμεις τον πελοπιδα σου

160The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 16:11

Santouryuu

Santouryuu

 

Βγαζει και αγγλικα λεξικα ο μπαμπινιωτης; Μωρε μπραβο!

161The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 22:32

Aldark

Aldark

 

Damn son , here I am 20 χρονών άνθρωπος να συγκινούμαι άσχημα στον αποχαιρετισμό του Τσόππερ. Πρώτα στο πως του λέει ξανά ο Λούφφυ να μπει στο πλήρωμα και ύστερα στο σχέδιο της Doctorine...Δεν της αρέσει να γίνεται μελό και να αποχαιρετά...
Μου άρεσε επίσης πως και εκείνη και ο Doctor αποκάλεσαν τον Chopper γιο τους. Κι αυτό είναι ανεκτίμητο...:')

162The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 22:39

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Σε νιωθω πιστεψε με , τα ιδια ειχα με τον θανατο του Ace εγω :/

http://.......

163The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 22:53

Aldark

Aldark

 

Θα δω αν θα με συγκινήσει τώρα που το ξαναβλέπω , όταν το δα πρώτη φορά (διάβαζα το manga ongoing και έτσι δεν είχα φάει σπόιλ ;))) ) απλά ξαφνιάστηκα γιατί "ο Oda δε σκοτώνει κανέναν" :P , πιο πολύ ταράχτηκα με του Ασπρογένη. Τέλος πάντων έχουμε χρόνο ως εκεί.
Το επόμενο επεισόδιο (91) είναι μες στο "σπόιλερ" , στο foreshadow και τις αποκαλύψεις.
I Had to pause that shit για να καταγράψω ως τώρα:
1)Reverie
2)Nefertari Cobra
3)Dragon
4)Blackbeard (τον έχει ξανα-αναφέρει βέβαια)
5)ACE
6)Φρούτο Ace
7)Ace που ψάχνει Blackbeard
8)Ace που ψάχνει Luffy
9)Gol D. Roger (αποκάλυψη)
10)D.
11)Όλως τυχαίως μετά τον Ace αναφέρει τον Roger...damn fucking son
12)Will of D. !

Πάω φαω κι επιστρέφω

164The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 01 Φεβ 2016, 22:59

Gol. D. Russ

Gol. D. Russ

 

Πωπωπω τι μου θυμησες τωρα , σε εκεινη την φαση που λεει η ντοκτορινε , "Α ετσι τον λετε τωρα " μου σηκωθηκε η τριχα !!

Με εψησες ασχημα τωρα να το αρχισω παλι...

http://.......

165The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 02 Φεβ 2016, 01:16

Tcixlas

Tcixlas

 

γενικά το ότι το ξανα αρχισες θα με κάνει μάλλον να αρχίσω το rereading manga project

166The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 02 Φεβ 2016, 02:01

Aldark

Aldark

 

Gol. D. Russ έγραψε:Πωπωπω τι μου θυμησες τωρα , σε εκεινη την φαση που λεει η ντοκτορινε , "Α ετσι τον λετε τωρα " μου σηκωθηκε η τριχα !!

Με εψησες ασχημα τωρα να το αρχισω παλι...
Αξίζει , ειδικά αν έχεις πολλά χρόνια να το δεις όπως εγώ...απ'την άλλη θα μπορούσα να δω πολλά πράγματα και κάθομαι και βλέπω πάλι Ουάν Πης , αλλά θα αποκτήσω τρελά σφαιρική άποψη + ότι από το 420 και μετά τα έχω διαβάσει αποσπασματικά και σε μάνγκα και πολλές φορές έχω σκιπάρει ή μη δώσει σημασία οπότε ναι , κάντο aww aww
Tcixlas έγραψε:γενικά το ότι το ξανα αρχισες θα με κάνει μάλλον να αρχίσω το rereading manga project
Αξίζει όπως είπα (+ότι είναι rereading manga δίνει έξτρα πόιντς!)

167The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 02 Φεβ 2016, 02:08

Tcixlas

Tcixlas

 

φίλε εγώ θέλω ακόμα περισσότερο γιατί το έχω διαβάσει απο punk hazard και μετά :p και μέχρι σκαιπία

168The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 02 Φεβ 2016, 02:15

Aldark

Aldark

 

Σου χω πει νομίζω πως θέλω ως comic fan να τα μαζέψω έντυπα και οφφίσιαλ να τα χω στη συλλογή μου και να τα διαβάζω κανονικά κι ετς , αλλά που λεφτά και που χώρος...:(
Πάμε Αλαμπάστα λοιπόν απ'αύριο...Για να δούμε plz plz plz

169The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 02 Φεβ 2016, 02:22

Tcixlas

Tcixlas

 

αν κάποια στιγμή αργότερα μπορέσω θέλω να πάρω συνολικά όλα τα volumes και να τα τοποθετήσω σπίτι μου μαζί με κάποια characters σε μινιατούρες και να το έχω απλά να διαβάζω όποτε θέλω ένα αρκ και αν(θα ακουστώ μαλάκας) θέλουν ξέρω γω τα παιδιά μου κάποια στιγμή να τα διαβάσουν :p

170The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Δευ 15 Απρ 2019, 16:55

Aldark

Aldark

 

Χαιρετώ τον πιθανό αναγνώστη αυτών εδώ των γραμμών. Ως τώρα είχα ξεκινήσει αυτό το πρότζεκτ και μάλιστα το είχα ξεκινήσει πλέον πριν 3,5 χρόνια. Δεν το θυμόμουν , νόμιζα πως οι προσπάθειές μου για rewatch έγιναν πολύ πιο μετά για να είμαι ειλικρινής. Πέρασαν ήδη λοιπόν και 3 χρόνια πολύ γεμάτα για εμένα από την τελευταία φορά που λογικά έπιασα το πρότζεκτ και το εγκατέλειψα γύρω στο εκατοστό επεισόδιο. Με λύπη φυσικά αναγνωρίζω πως την παρούσα στιγμή , Απρίλιος του 2019 γαρ , κανείς δεν παίζει να διαβάζει τις γραμμές αυτές. Μα κρατάω μίαν ελπίδα για ανασύσταση του ιστότοπού μας. Σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω ακριβώς από εκεί το πρότζεκτ , καθώς τον τελευταίο καιρό ανανεώνω πλήρως τη συλλογή μου από επεισόδια και την ταξινόμησα μάλιστα και όπως πρέπει σε φακέλους , χρησιμοποιώντας όμως για το δεύτερο μισό της σειράς επεισόδια του One Pace. Δεν έχω αποφασίσει τι να κάνω , αφού πέρασαν ήδη τρία χρόνια που το είχα ξεκινήσει , αλλά σίγουρα τα θυμάμαι πολύ φρέσκα τα τεκτενόμενα και έτσι δε νομίζω να κάτσω να δω τα πρώτα 100 επεισόδια. Οι περιγραφές μου στο θέμα με βοήθησαν να θυμηθώ ακόμα περισσότερο τις σκέψεις μου και τα συναισθήματά μου όσο έβλεπα ξανά το αγαπημένο anime , οπότε ενδεχομένως τους επόμενους μήνες να επανέλθω με νέα ποστ. Θα ήταν ωραίο αν υπάρχει κανείς εκεί έξω να με συντροφεύσει στο ταξίδι αυτό , αλλιώς θα παιχτούν πολλαπλά ποστ δικά μου στη σειρά xD. Εν αρχή θα ήθελα να συμπυκνώσω τις σκέψεις μου (και ίσως κάποια σχόλια) σε ένα μεμονωμένο ποστ !

171The One Piece Rewatch project - Σελίδα 7 Empty Απ: The One Piece Rewatch project Τρι 16 Απρ 2019, 15:36

Aokiji

Aokiji

 

Το διάβασα ο μερακλής εγώ, λοοολ πριν 3 χρόνια η τελευταία δημοσιεύση hahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης