Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

League of Legends

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 01 Ιουλ 2011, 23:30

than132

than132

 

εγω στο λολ εχω νικναμε blindguardian2 οπιοσ θελει με κανει αδδ για ranked εαν ειστε 30 και για πολλα αλλα gj!

102League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Δευ 29 Αυγ 2011, 14:45

iFiVa

iFiVa

 

ωραιο παιχνιδακι το lol αλλα ειναι για gamers με υπομονη!!!

ειχα ξεκινησει πριν 2 μηνες και το βαρεθηκα!!

103League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Δευ 29 Αυγ 2011, 22:19

Z3r0k1ll3r

Z3r0k1ll3r

 

Εμένα μου αρέσουν πολύ τα RPG games ^^

104League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Σαβ 03 Σεπ 2011, 19:29

iFiVa

iFiVa

 

Z3r0k1ll3r έγραψε:Εμένα μου αρέσουν πολύ τα RPG games ^^

Που κολλαει αυτο με το lol???

105League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Σαβ 17 Δεκ 2011, 17:42

Frozen Toshiro

Frozen Toshiro

 

frozen darknes αν θελετε καντε με add για να παμε κανα παιχνιδι

106League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τρι 07 Φεβ 2012, 03:50

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Παίζετε ακόμα LoL???

107League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τρι 07 Φεβ 2012, 10:54

Sosa

Sosa

 

εγω λολ επαιζα την εποχη που σταματησα το l2...πανε χρονια δηλαδη...

108League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τρι 07 Φεβ 2012, 11:22

Elidor

Elidor

 

Avarga
Eγω το λολ εχω να το πιασω τουλαχιστον μισο χρονο και βαλε... Ουτε στο πσ δεν το εχω πια..

109League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τρι 07 Φεβ 2012, 14:04

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

Sosa έγραψε:εγω λολ επαιζα την εποχη που σταματησα το l2...πανε χρονια δηλαδη...

me too gj! gj!

110League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τετ 08 Φεβ 2012, 20:03

razor1911

razor1911

 

Elidor έγραψε:Επαιζα Eve και Singed κυριως... Σταματησα γιατι βαρεθηκα και γιατι μου ετρωγε χρονο.
Το παιζω ακομα μου και εχει βγαλει πολλα disconnects.

111League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Τετ 08 Φεβ 2012, 20:10

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Και εγώ το καίω ακόμα... gj!

112League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Πεμ 09 Φεβ 2012, 22:23

razor1911

razor1911

 

Patty D Luffy έγραψε:Και εγώ το καίω ακόμα... gj!
is there trouble? εχει πολυ update ομως

113League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 00:44

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Έλα μωρε, μια χαρά είναι τα update.. Βέβαια σου γαμάνε χαρακτήρες και καλά για να κάνουν πιο balance το game.. Και μετά βγάζουν νέους πιο op για να πουλίσουν και τους νερφάρουν στο επόμενο πατς επειδή θα βγεί ο επόμενος :haha:

114League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 01:12

Elidor

Elidor

 

Avarga
Βγαλαν καινουριο μαπ η ακομα το μονο που κανουν ειναι να βγαζουν νεους ανουσιους χαρακτηρες ανα 24 ωρες?

115League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 02:18

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Βγάλαν το Ντομίνιον.. Κάτι σαν Ντομινέισον από Κόλ οφ Ντιούτι..
(Πόσο μαρέσει το Ελληνοαγγλικό.. χαχαχα)
αλλά κατα τα άλλα μαλακίες..

116League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 12:33

razor1911

razor1911

 

Patty D Luffy έγραψε:Βγάλαν το Ντομίνιον.. Κάτι σαν Ντομινέισον από Κόλ οφ Ντιούτι..
(Πόσο μαρέσει το Ελληνοαγγλικό.. χαχαχα)
αλλά κατα τα άλλα μαλακίες..
Check your pms

117League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 12:37

ARTHAN

ARTHAN

 

Παίδες, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν κόλλημα με το League of Legends. Είμαι gamer από 5 ετών, έχω παίξει άπειρα παιχνίδια και έχω να πω ότι δεν αντέχω να βλέπω ένα σχετικά μέτριο (ή έστω απλά "καλό") παιχνίδι να το παίζουν οι πάντες και κάτι εξαιρετικά διαμάντια του video gaming να μην τα ξέρει ούτε η μάνα τους! Ντροπή και αίσχος!!

118League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 13:08

razor1911

razor1911

 

ARTHAN έγραψε: Παίδες, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν κόλλημα με το League of Legends. Είμαι gamer από 5 ετών, έχω παίξει άπειρα παιχνίδια και έχω να πω ότι δεν αντέχω να βλέπω ένα σχετικά μέτριο (ή έστω απλά "καλό") παιχνίδι να το παίζουν οι πάντες και κάτι εξαιρετικά διαμάντια του video gaming να μην τα ξέρει ούτε η μάνα τους! Ντροπή και αίσχος!!
Σε τραβανε τα mmorpg

119League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 16:17

core

core

 

Παιδιά μην γελάσετε αλλά δεν ξέρω τι είναι…… aww

120League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 16:27

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
ARTHAN έγραψε: Παίδες, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν κόλλημα με το League of Legends. Είμαι gamer από 5 ετών, έχω παίξει άπειρα παιχνίδια και έχω να πω ότι δεν αντέχω να βλέπω ένα σχετικά μέτριο (ή έστω απλά "καλό") παιχνίδι να το παίζουν οι πάντες και κάτι εξαιρετικά διαμάντια του video gaming να μην τα ξέρει ούτε η μάνα τους! Ντροπή και αίσχος!!

Για δώσε καμία λίστα με διαμάντια... Εγώ παίζω LoL, επειδή το παίζουμε παρέα και κάνουμε χαβαλέ.. Αλλά γενικά δεν είμαι των Online.. Ειδικά των mmo..
Με ενδιαφέρει πάντως να ακούσω κάποιο καλό παιχνίδι.. αν θέλεις πρότεινε κάποιο που να αξίζει gj!

121League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 19:09

razor1911

razor1911

 

core έγραψε:Παιδιά μην γελάσετε αλλά δεν ξέρω τι είναι…… aww
Πες οτι πας σε 1 internet cafe εκει βλεπεις ατομα να παιζουν με τις ωρες lineage 2, World of warcraft, dota, heroes of newerth ε αυτα τα παιχνιδια τα λενε ο περισσοτερος κοσμος mmorpg plz plz plz :xD: gj! whistle frosted is there trouble? pingpingeyes kill yourself

122League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 19:14

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
razor1911 έγραψε:
core έγραψε:Παιδιά μην γελάσετε αλλά δεν ξέρω τι είναι…… aww
Πες οτι πας σε 1 internet cafe εκει βλεπεις ατομα να παιζουν με τις ωρες lineage 2, World of warcraft, dota, heroes of newerth ε αυτα τα παιχνιδια τα λενε ο περισσοτερος κοσμος mmorpg plz plz plz :xD: gj! whistle frosted is there trouble? pingpingeyes kill yourself

Λάθος.. είναι απλά Mmo.. massive multiplayer online... Τα rpg είναι τα role playing games.. lineage.. Wow
.. DoTa LoL ΗοΝ, θεωρούνται MOBA.. multiplayer online battle arena!! :xD: Oh yeah.. I am a game nerd :haha:

Υπάρχει κάποια διαφορά στο είδος.. :haha:

123League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 19:23

Elidor

Elidor

 

Avarga
Tα moba παντως ειν μουφες... Απο ενα σημειο και μετα πολυ ρουτινιαρικα...

Επαιζα dota, lol και ΗοΝ... Βασικα νταξ ΗοΝ επαιξα 2-3 μερες και το σιχαθηκα.. Τα αλλα 2 τα επαιξα για αρκετο καιρο αλλα απο ενα σημειο και μετα μουφα...

Ωραια ειναι αμα εχεις παρεα δικα σου ατομα και παιζεις, με τους ακυρους πολλες φορες ειναι μουφα. Εγω θυμαμαι στο LoL οταν επαιζα τελευταια δυσκολα να κανω καλο game... Η θα ειχα feeders στην ομαδα που μετα θα leaveαραν και θα μεναμε λιγα ατομα και θα χαναμε, η η αντιθετη ομαδα θα το παθενε και θα κερδιζαμε εμεις χωρις τρελο ζορι...

124League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 19:28

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Elidor έγραψε:Tα moba παντως ειν μουφες... Απο ενα σημειο και μετα πολυ ρουτινιαρικα...

Επαιζα dota, lol και ΗοΝ... Βασικα νταξ ΗοΝ επαιξα 2-3 μερες και το σιχαθηκα.. Τα αλλα 2 τα επαιξα για αρκετο καιρο αλλα απο ενα σημειο και μετα μουφα...

Ωραια ειναι αμα εχεις παρεα δικα σου ατομα και παιζεις, με τους ακυρους πολλες φορες ειναι μουφα. Εγω θυμαμαι στο LoL οταν επαιζα τελευταια δυσκολα να κανω καλο game... Η θα ειχα feeders στην ομαδα που μετα θα leaveαραν και θα μεναμε λιγα ατομα και θα χαναμε, η η αντιθετη ομαδα θα το παθενε και θα κερδιζαμε εμεις χωρις τρελο ζορι...


Ναι ρε συ, και εγώ που παίζω LoL , παίζω με παρέα πάντα.. για χαβαλέ. Και αυτό το συνεχίζω γιατί μαρέσουν πολύ κάποιοι champs.. άσχετα με το παιχνίδι, έχουν πλάκα σαν gameplay.. κατά τα άλλα τα αγαπημένα μου είναι action, πλατφόρμες και puzzle games.. Κανα Rpg αν μετράει πολύ.. από fps έπαιζα μόνο Call of Duty 2 .. Μετά games στο play station.. εκεί ΝΑΙ .. έτρωγα κάψιμο!!

125League of Legends - Σελίδα 5 Empty Απ: League of Legends Παρ 10 Φεβ 2012, 19:32

ARTHAN

ARTHAN

 

Patty D Luffy έγραψε:
ARTHAN έγραψε: Παίδες, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν κόλλημα με το League of Legends. Είμαι gamer από 5 ετών, έχω παίξει άπειρα παιχνίδια και έχω να πω ότι δεν αντέχω να βλέπω ένα σχετικά μέτριο (ή έστω απλά "καλό") παιχνίδι να το παίζουν οι πάντες και κάτι εξαιρετικά διαμάντια του video gaming να μην τα ξέρει ούτε η μάνα τους! Ντροπή και αίσχος!!

Για δώσε καμία λίστα με διαμάντια... Εγώ παίζω LoL, επειδή το παίζουμε παρέα και κάνουμε χαβαλέ.. Αλλά γενικά δεν είμαι των Online.. Ειδικά των mmo..
Με ενδιαφέρει πάντως να ακούσω κάποιο καλό παιχνίδι.. αν θέλεις πρότεινε κάποιο που να αξίζει gj!

Ούτε εγώ είμαι των ΜΜΟ. Σχετικά με τα διαμάντια, είναι κυρίως παλιά παιχνίδια και ίσως να μην αρέσουν στους νεαρούς γκέιμερς λόγω γραφικών. Ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά (θα συμπεριλάβω μόνο παιχνίδια που είναι στο PC):


*** Κατηγορία: Turn-Based Strategy (TBS)
1) Worms
Σου προτείνω ανεπιφύλακτα όλους τους τίτλους της σειράς, ξεκινώντας από Worms 1, Worms Reincforcements, Worms 2, Worms Armageddon, Worms World Party, Worms 3D, Worms 4 Mayhem κι ούτω καθ' εξής.
Σκοπός του παιχνιδιού είναι να εξολοθρεύσεις την αντίπαλη ομάδα σκουληκιών με τα δικά σου σκουλήκια, χρησιμοποιώντας ένα σύνολο από παντοδύναμα αλλά και ξεκαρδιστικά όπλα! Το περιβάλλον είναι καταστρέψιμο στο φουλ, οι φωνές των μικρών σκουληκιών αξιαγάπητες, τα όπλα ποικίλα και οι στρατηγικές άπειρες. Το σύστημα παιξίματος είναι σε γύρους, αλλά όταν είναι η σειρά σου η κίνηση και η σκοποβολή γίνονται σε πραγματικό χρόνο.
Μπορείς να παίξεις είτε missions είτε skirmish, και στο skirmish υπάρχει η επιλογή hot seat, δηλαδή μπορούν να παίξουν δύο άτομα σε γύρους στον ίδιο υπολογιστή. Βεβαίως μπορείς να παίξεις διαδικτυακά εάν επιθυμείς.

2) Gorky 17/Odium
Είναι γνωστό και με τα δύο ονόματα. Είναι ένα παιχνίδι τρόμου/μυστηρίου στο οποίο μια επίλεκτη μικρή ομάδα πεζοναυτών εισβάλουν σε μισοκατεστραμένες/ερειπωμένες πειραματικές εγκαταστάσεις κάπου στην Πολωνία και αυτό που ανακαλύπτουν είναι ότι δεν είναι μόνοι τους... μεταλαγμένα/εξωγήινα τέρατα έχουν κατακλύσει τις εγκαταστάσεις και οι τρεις πεζοναύτες καλούνται να την κάνουν από κει πέρα παίρνοντας μαζί τους όσους επιζήσαντες βρουν. Δεν είναι όμως το σενάριο κι η ατμόσφαιρα τα μόνα ατού του παιχνιδιού, το δυνατό του σημείο είναι κυρίως το εξαιρετικό turn-based σύστημα μάχης που έχει. Πολύ δύσκολο παιχνίδι, μιας και τα τέρατα είναι πολύ ανθεκτικά και τα πυρομαχικά των πεζοναυτών περιορισμένα.

3) Fallout 2
Όλη η σειρά είναι ωραία, ωστόσο το πρώτο και το δεύτερο μέρος, που είναι turn-based RPG, είναι τα καλύτερα, και κυρίως το Fallout 2. Τεράστια ποικιλία στο τι χαρακτήρα θες και στο τι μπορεί αυτός να κάνει, με τις αποφάσεις του να επηρεάζουν την τύχη μιας πόλης ή κι όλης της δυτικής Καλιφόρνια. Ενδιαφέρον post-nuclear περιβάλλον και μεγάλη διάρκεια (πραγματικά θα σου βγει η πίστη αν θες να εξερευνήσεις τα πάντα!).

***Κατηγορία: First Person Shooter (FPS) / Third Person Action
1) Heretic/Hexen
Οι τρεις πρώτοι τίτλοι (Heretic, Hexen, Hexen II) είναι παλιά της εποχής των . Αρκετά καλά παιχνίδια, όμως μακράν το καλύτερο της σειράς είναι το Heretic II, που είναι τρίτου προσώπου. Πολύ ωραία ιστορία, πανέμορφες τοποθεσίες, ποικίλα όπλα και εχθροί, με λίγα λόγια τέλειο παιχνίδι!

2) Half-Life
Η καλύτερη σειρά FPS, αλλά δεν θα αναφέρω τίποτα περισσότερο, μιας και η σειρά αυτή είναι πασίγνωστη. Απλώς θα τονίσω ότι το πρώτο μέρος είναι πιο μεγάλο και πιο ωραίο από το δεύτερο, αποψή μου πάντα.

3) Serious Sam 2
Μια πολύ όμορφη σειρά στην οποία βρίσκεσαι αντιμέτωπος με εκατοντάδες (κυριολεκτικά!) εχθρούς και επιβιώνεις λόγω των παντοδύναμων όπλων σου και της τρομερής σου ικανότητας. Το καλύτερο της σειράς είναι το Serious Sam 2 καθώς είναι πιο ανάλαφρο και καρτουνίστικο από τα άλλα μέρη, και σατυρίζει περισσότερο χαρακτήρες του στυλ Ράμπο, Τσακ Νόρρις, κλπ.

*** Κατηγορία: Platform

1) Commander Keen
Προτείνω όλα τα platform games της σειράς, από το "Commander Keen: Marooned on Mars" μέχρι το "Commander Keen: Aliens Ate my Baby Sitter!". Πολύ διασκεδαστικά και όμορφα επίπεδα, ίσως η καλύτερη σειρά platform για PC που έχει υπάρξει ποτέ! Τέλος!

2) Iji
Είναι Indie Game, δηλαδή δεν έχει δημιουργηθεί από εταιρία αλλά από ερασιτέχνη, ωστόσο είναι ένα πολύ καλό platform με πολλές επιλογές και διαφορετικά τέλη. Δοκίμασέ το, αξίζει τον κόπο...

3) Pandemonium!
Πανέμορφο παιχνίδι το οποίο, ενώ έχει τρισδιάστατα γραφικά, το gameplay του είναι δυσδιάστατο. Πραγματικά μαγικό, παραμυθένιο και εθιστικό, να πείτε στην Maggie να το δικιμάσει, θα τις αρέσει σίγουρα (νομίζω)!

*** Κατηγορία: Real-Time Strategy (RTS)
1) Total Annihilation: Kingdoms & The Iron Plague
Όλη η σειρά παιχνιδιών στρατηγικής Total Annihilation είναι απίθανη, όμως το Total Annihilation: Kingdoms μαζί με το expansion του, The Iron Plague, είναι κατ' εμού το καλύτερο που έχει υπάρξει ποτέ. Απλοποιημένο αλλά ποιοτικό σύστημα πρώτων υλών, ποικίλες και διαφορετικές μονάδες και πέντε τελείως διαφορετικοί λαοί με διαφορετικές στρατηγικές μάχονται για την κυριαρχία στην γη της Ντάριεν. Επικό, ατμοσφαιρικό, πανέξυπνο παιχνίδι στραηγικής, διαφορετικό από ότι έχει υπάρξει εώς τώρα.

2) Submarine Titans
Ένα χαντακωμένο παιχνίδι στρατηγικής που εξελίσσεται στα βάθη των ωκεανών. Προτότυπο κι ατμοσφαιρικό, υποτιμήθηκε και χάθηκε χωρίς λόγο, μάλλον επειδή έκανε το κλασσικό αμάρτημα να μην έχει για μάνα του την Microsoft ή την Blizzard!!!


*** Άλλα υποτιμημένα διαμάντια που βαριέμαι να αναφερθώ αναλυτικώς:
Septerra Core, Outcast, Sacrifice, Battlezone 2, Kingdoms Under Fire, Monkey Island 3, Grim Fandago, Nightlong: Union City Consiracy, Magic The Gathering: Battlegrounds, Strife, Seven Kingdoms 2, Jazz Jackrabbit, Battle Realms, Dark Reign, Earth 2150, Fire & Ice, Cannon Fodder, Abuse, Pariah, Geneforge, Lemmings, The Longest Journey, Knights & Merchants, Stronghold, Castle of Wolfenstein, Jetpack, Dark Vengeance, Claw, Disciples: Sacred Lands, Stratosphere και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται τώρα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης