Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το μέλλον του τουρνουά

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πώς συνεχίζουμε;

Το μέλλον του τουρνουά Vote_c1030%Το μέλλον του τουρνουά Vote_c10 30% [ 3 ]
Το μέλλον του τουρνουά Vote_c1040%Το μέλλον του τουρνουά Vote_c10 40% [ 4 ]
Το μέλλον του τουρνουά Vote_c1020%Το μέλλον του τουρνουά Vote_c10 20% [ 2 ]
Το μέλλον του τουρνουά Vote_c1010%Το μέλλον του τουρνουά Vote_c10 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Το μέλλον του τουρνουά Empty Το μέλλον του τουρνουά Παρ 02 Δεκ 2016, 23:11

Aldark

Aldark

 

Το πλάνο ήταν εξαρχής φιλόδοξο , αλλά κι εγώ διακατέχομαι συνήθως από αισιοδοξία. Ωστόσο ο ρεαλισμός με αναγκάζει να προσγειωθώ. Πολλοί φίλοι μας θεώρησαν ανούσια και ίσως και τεράστια/χρονοβόρα τη διαδικασία. 
Και συμφωνώ εν μέρει. Οπότε θεώρησα αναγκαίο να ψηφίσουμε όλοι μας πως θα συνεχιστεί το τουρνουά , για να γίνει και πιο ενδιαφέρον και να μην τρελαθούμε απ'το άγχος και τα χίλια θέματα daaamn!
Οπότε τι προτείνω εγώ , παίρνω τους υπάρχοντες ομίλους και παίζει ο πρώτος με τον τελευταίο , ο δεύτερος με τον προτελευταίο κ.ο.κ. και όσοι νικάνε προκρίνονται (αν τα φάητς έχουν ήδη γίνει θα μετράει το προηγούμενο αποτέλεσμα). 
Στη συνέχεια θα περάσουν στην επόμενη φάση...
Ο λόγος σε εσάς.

Santouryuu

Santouryuu

 

Το επιχειρημα ηταν οτι τα γκρουπ ειναι πιο δικαια δηθεν... Αυτο ακομα να φανει

Aldark

Aldark

 

δήθεν; γιατί δήθεν; Το πιο δίκαιο πήγαινε στο ότι δεν ήταν όλοι οι χαρακτήρες χύμα και πάμε να κάνουμε μπατλς. Τους χώρισα σε γκρουπ δυναμικότητας. Και σίγουρα είναι πιο δίκαιο το περφόρμ σε ανοιχτούς ομίλους όπου όλα συμβαίνουν με 12 διαγωνιζόμενους , παρά σε ένα νοκ άουτ αγώνα! 
Δε χάνεται όμως το πρώτο , ούτε ζητάω κάτι παραπάνω , ερωτώ πως συνεχίζομεν

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εμένα μου αρέσει όπως εξελίσσεται το τουρνουά. Αλλά αν ήμουν ένας από αυτούς που ανεβάζουν καθημερινά τα battles ίσως να μου φαινόταν ..βαρετό από ένα σημείο και μετά.
Σίγουρα είναι πιο δίκαιο κι αν κοιτάξουμε τις πρώτες θέσεις, λίγο εως πολύ, είναι αυτοί που θα περιμέναμε, το ίδιο ισχύει για τις τελευταίες. Φυσικά, είναι στο χέρι μας να "περάσουμε" ένα δευτερεύοντα χαρακτήρα, αλλά είναι πολύ δύσκολο να τρολάρεις 10 φορές συνεχόμενες..

Πιστεύω πως πρέπει να συνεχιστεί ως έχει, αλλά αν πείτε πως είναι πολύ χρονοβόρο για εσας θα σας δώσω δίκιο!

Tcixlas

Tcixlas

 

δωσε πονο αλνταρκ ειμαστε μαζι σου

Aldark

Aldark

 

Σας ευχαριστώ για το φήντμπακ και τα καλά σας λόγια παιδιά.
Εγώ θα σεβαστώ ότι πείτε , η αλήθεια είναι ότι λόγω κόπωσης και...βαρεμάρας καλοβλέπω αυτή τη στιγμή το πλάνο που είπα , αλλά και το ορίτζιναλ δε θα με πτοήσει.  sorry :3

Santouryuu

Santouryuu

 

Τα νοκ αουτ δεν ειναι καθολου αδικα... Αν καποιος αποκλειστει τοτε μονο απο καποιον πιο δημοφιλη... Κατι που θα συνεβαινε eventually...

Tcixlas

Tcixlas

 

δικαια είναι τα νοκ άουτ

Santouryuu

Santouryuu

 

Οπως εχω πει επανειλημμενα για να λες κατι δικαιοτερο απο κατι αλλο,υπονοεις οτι το αλλο δεν ειναι τοσο...

ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι τα γκρουπ ειναι δικαιοτερα... επειδη προκρινονται μονο οι δημοφιλεστεροι; αν αυτο ειναι το ζητουμενο, τοτε γιατι δεν πεταμε κατευθειαν εξω τους μη δημοφιλεις να κερδισουμε χρονο;

το καλυτερο συστημα το ειχα βρει εγω τοτε... ειχαμε μια λιστα με χαρακτηρες και ο καθενας ειχε πολλαπλη επιλογη... ετσι στον επομενο γυρο περνουσαν μονο αυτοι που θελαμε και ετσι ειχε παντα ενδιαφερον η ψηφοφορια

ωστοσο τοτε δεν ειχαμε τοσους πολλους χαρακτηρες, αλλα μπορουμε να κανουμε δυο λιστες απο 150 ατομα

10Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 04:41

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωώ με μαικ

11Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 10:39

Santouryuu

Santouryuu

 

το κορυφαιο για μενα ειναι οτι το ατομο που φωναζει περισσοτερο για δικαια αποτελεσματα (ανταρκ) το εχουμε πιασει

α) να μαγειρευει pairings
β)  να πηγαινει μετα απο ψηφο να λεει οτι μετανιωσε
γ) να δινει ψηφους ελεημοσυνης
δ) να δινει "συμφεροντολογικες" ψηφους για να κερδιζει ο χαρακτηρας που θελει

εκατσα παντως το βραδυ και εφτιαξα ενα γαματο συστημα που θα ενθουσιασει τα πληθη... ειναι μεν περιπλοκο και θελει σχεδον ιση προσπαθεια με το τωρινο, αλλα θα εχει το προτερημα οτι οι ψηφοφοριες θα εχουν ΠΑΝΤΑ ενδιαφερον και δεν θα εχουμε π.χ. την αγγαρεια να βλεπουμε μαλακιες του στιλ bunny joe vs. dagama

12Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 11:38

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Απο τη στιγμή που είναι χρονοβόρο και κουραστικό για εσάς που ασχολείστε και το φτιάχνετε,οποιαδήποτε αλλαγή προς το συμφέρον σας, ώστε να μην χάνετε πάρα πολύ ώρα για να το φτιάξετε,είναι δεκτή. Για μένα δεν είναι αγγαρεία,ακόμα και σε ανούσιες μάχες,ένα κλίκ κάνω. Οπότε feel free to change it..

13Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 11:51

Santouryuu

Santouryuu

 

το μονο κουραστικο για μενα ειναι οι φωτογραφιες... αλλα νταξει, με αυτον τον ρυθμο θα ψηφιζουμε μεχρι του χρονου... δεν εχουμε τελειωσει ουτε τους πρωτους 10 απο πενηντα ομιλους.... εμενα αυτες οι ανουσιες μαχες με κουραζουν πιο πολυ... αν ηταν να εχουμε επιλογη μεταξυ δυο ατομων παντα, ας καναμε παλι νοκ αουτ... και να αποκλειστει "προωρα" ενας χαρακτηρας δεν εγινε κατι, ετσι κι αλλιως καποια στιγμη θα εχανε, γιατι ο νικητης ειναι παντα ενας

αλ, κανε μου μια κληση στο φεϊς ρε, να σου πω τι εχω σκεφτει!

14Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 15:25

Hawkins

Hawkins

 

το τουρνουα ειχα πει απο την αρχη οτι ειναι ψιλομουφα αν και ψηφιζω 

περα απο το οτι ειναι πολυ κουραστικο ειναι και το οτι εχουμε ξανα βαλει battle γιατι να μπεις στον κοπο να κανεις ολλο αυτο το πραμμα απο την στιγμη που ξερουμε ποιος ειναι ο αγαπημενος του φορουμ...να βαλεις ενα μινι πρωταθλημα με τους 30 το πολυ πιο σημαντικους ναι και να κανουμε καθημερινα battle με αυτους...τωρα να ζωριζεσαι βαζοντας ανουσιες μονομαχιες με τριτοτεταρτους χαρακτηρες δεν αξιζει 

εγω ειχα προτινει να κανουμε ψηφοφορια με αλλους χαρακτηρες απο αλλα ανιμ μιας και με οπ ειχαμε ασχοληθει

15Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 16:46

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πες ρε Σαντο και σε εμάς το εναλλακτικο πλάνο; plz plz plz

16Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 16:55

Shikkoku

Shikkoku

 

Λυπάμαι, αλλά δεν βλέπω τον λόγο για τον οποίο γίνεται το τουρνουά.

17Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 17:41

Aldark

Aldark

 

Μίλησα με τον Σάντο και μου εξήγησε το πλάνο του , που δε διαφέρει και πολύ απ'το δικό μου. Ωστόσο παρουσιάζεται ένα σημαντικό πρόβλημα ως τώρα και είμαι σε συνομιλίες με τον Σκάρλετ Δ.

18Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 17:42

Tcixlas

Tcixlas

 

λυπάμαι αλλά δε βλ΄πω γενικά λέτε να αρχίσω πιάνο/?

19Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 20:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Προφανώς έχουμε πρόβλημα με τον μέγιστο αριθμό υποψηφίων σε poll. muahaha

20Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 21:08

Tcixlas

Tcixlas

 

προφανώς κάποιος δεν κάνει καλά τη δουλειά του

21Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 21:46

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να περιοριστούν οι χαρακτήρες που δεν φάνηκαν τόσο όπως πχ ο Bunny Joe αλλά κάποιοι που έχουν και ένα νόημα να αναμετρηθούν όπως ο Scopper Gaban να παραμείνουν..

22Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 22:17

Aldark

Aldark

 

Το πλάνο έχει να κάνει με multiple choice σε πολλ αλλά έχουμε τεχνικά προβλήματα :Ρ

23Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Σαβ 03 Δεκ 2016, 22:22

Tcixlas

Tcixlas

 

κάντε πολ στο κάθε φκρουπ ρε παιδί μου, στους ομίλους ας πούμε.... βάλτε κάθε όμιλο όλο μαζί και μετά ξανα και ξανά σε ομάδες με 10α΄δες ας πούμε.... και να περνάνε σε κάθε φάση 2-3 κάθε φορά

24Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Κυρ 04 Δεκ 2016, 01:07

Aldark

Aldark

 

κάτι τέτοιο σχεδιάζετε μαν , αλλά το φόρουμ για κάποιο λόγο σου λέει "αν βάλεις πολλαπλή επιλογή , θα μπορείς να ψηφίσεις τα πάντα".
Ίσως να έψαχνα άλλο σάιτ για χοστ δεν ξέρω

25Το μέλλον του τουρνουά Empty Απ: Το μέλλον του τουρνουά Κυρ 04 Δεκ 2016, 09:35

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αφήστε το έτσι και περιμένετε μέχρι να έρθω. Κισισισισισισισσισι.... muahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης