Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

51[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 10:07

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αν και δεν ειμαι φαν του Ναρουτο (& του Shippuden) και ενω φαινεται οτι ειναι αντιγραφη του ΗxH δεν παυει να ειναι ενα καλο shonen. Εδω τουλαχιστον ψοφανε χαρακτηρες εν αντιθεσει με το One Shit.

52[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 10:25

Tcixlas

Tcixlas

 

ψοφάνε για να ζωντανέψουν ξανα στυλ ντραγκονμπολ?

53[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 10:26

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Οχι ετσι....

54[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 11:17

Tcixlas

Tcixlas

 

κάτι έλεγε στο βιντ ότι ξαναζωντανεύουν μετα οι πεθαμένοι

55[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 13:55

Kamikaze

Kamikaze

 

Ξαναφέρνουν πολλούς πάλι πίσω στη ζωή. Το ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν ξαναζωντάνεψαν δεν μου λέει κάτι.

56[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 13:59

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ναι αλλα δεν ειναι One Piece. hahaha

57[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 17:51

Tcixlas

Tcixlas

 

το one piece συνολικά έιναι καλύτερο?

επίσης και στο One piece έχουμε 2 καταγεγραμμένους θανάτους, και άσε το πόσους έχει ξεπαστρέψει ο ζορο

58[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 17:54

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Κοιταξε να δεις. Το συγκεκριμενο χωριζεται σε 2 Parts. Το πρωτο ως Naruto οπου ο πρωταγωνιστης ειναι πιτσιρικι και στο Naruto Shippuden που εχει μεγαλωσει. Εγω εχω δει μεχρι ενα σημειο στο Shippuden.

Επειδη εγω θα δω απο σαβουρα anime μεχρι και επη θεωρω το συγκεκριμενο μια χαρα για shonen και μην ακους τον sandokanthanos που ειναι biased. hahaha

59[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 18:09

Tcixlas

Tcixlas

 

το ότι βλέπεις σαβούρες δε με κάνει να σε εμπιστευτώ :p χχαχα επίσης το hxh τελικά βγαίνει ενδιαφέρον

60[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 18:10

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Λιγα ανιμε εχω μετανιωσει που τα ειδα. Απλα οι σαβουρες ειναι για αυτους που το παιζουν elite.

61[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 22:11

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ ας πούμε το fmab δε μπόρεσα να το συνεχίσω ξανα, για κάποιο λόγο μου φαίνεται βλακεία και είναι θέμα του αν σου αρέσει κάτι πραγματικά

62[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 22:13

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εγω εαν ημουν στην θεση σου θα το ξεκιναγα το Naruto και φυσικα εαν το βαρεθεις τοτε το σταματας.

63[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Πεμ 13 Οκτ 2016, 22:27

Tcixlas

Tcixlas

 

ξεκινησα hxh τώρα δεν παιζει αληθεια ασε που εχει και πολλα φιλλερ

64[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 00:14

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
το ναρούτο όσο ήταν πικτσιρίκια όλοι ήταν πολύ καλό.μετά μέτριο

65[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 00:17

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
O Τανάση έγραψε:ξεκινησα hxh τώρα δεν παιζει αληθεια ασε που εχει και πολλα φιλλερ

Θα σου λεγα τωρα τιποτα αλλα μας διαβαζουν μικρα παιδια.....

Johnyman έγραψε:το ναρούτο όσο ήταν πικτσιρίκια όλοι ήταν πολύ καλό.μετά μέτριο


Εγω το σταματησα στο σημειο με το Pain. Mετα δεν ξερω αμα γινεται χαλια.

BTW το γαμησαμε και αυτο το θεμα...

66[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 04:10

Shikkoku

Shikkoku

 

Είναι αρκετά ωραίο shonen το Naruto, αλλά -για άλλη μια φορά- το manga είναι 10+ φορές καλύτερο από το anime. Έχει αρκετούς θανάτους που δεν βασίζονται μονάχα σε shock value και plot reasons (γκουχ γκουχ Ace γκουχ), αλλά η αξία του θανάτου αλλοιώνεται σε έναν -μικρό ευτυχώς- βαθμό.
Βέβαια, είχα δει μέχρι και τις αρχές του Shippuden στο anime και μετά συνέχισα στο manga μέχρι και που τελείωσε και ήμουν αρκετά θολωμένος από τον ενθουσιασμό για τη σειρά αυτή, κάτι που δυστυχώς παθαίνω συχνά, οπότε η άποψή μου ίσως να μην είναι τόσο αντικειμενική..

67[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 16:36

Tcixlas

Tcixlas

 

λοιπόν μου είπαν ότι να δω μέχρι το pain ότι και καλά μόνο εκεί αξίζει, ξανά σήμερα ένας καμμένος απο τη σχολή μου :p


δεν ξέρω ας τελειώσω πρώτα το hxh που φαίνεται καλό είναι η αλήθεια αλλά ο gon τον παίρνει λιγο

68[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 20:51

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
O Τανάση έγραψε: ο gon τον παίρνει λιγο

muahaha muahaha muahaha muahaha muahaha muahaha

69[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Παρ 14 Οκτ 2016, 20:57

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Επομενα σχολια για HxH στο anime thread.

70[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Σαβ 15 Οκτ 2016, 12:42

Tcixlas

Tcixlas

 

δε μπαίνω ακόμα εκεί ρε γιατί θα φάω άκυρο σποιλ

71[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Κυρ 16 Οκτ 2016, 01:50

Kamikaze

Kamikaze

 

Deathracer2009 έγραψε:Κοιταξε να δεις. Το συγκεκριμενο χωριζεται σε 2 Parts. Το πρωτο ως Naruto οπου ο πρωταγωνιστης ειναι πιτσιρικι και στο Naruto Shippuden που εχει μεγαλωσει. Εγω εχω δει μεχρι ενα σημειο στο Shippuden.

Επειδη εγω θα δω απο σαβουρα anime μεχρι και επη θεωρω το συγκεκριμενο μια χαρα για shonen και μην ακους τον sandokanthanos που ειναι biased. hahaha  
To anime χωρίζεται σε δύυο parts για να το ξξεχωρίζουν από το πρώτο κομμάτι που αντιγράφει hxh και το δεύτερο που είναι γτπ. Το Naruto ΔΕΝ είναι καλό shonen, μέτριο ναι, καλό όχι.

ξεκινησα hxh τώρα δεν παιζει αληθεια ασε που εχει και πολλα φιλλερ
Αφού ξεκίνησες hxh δεν χρειάζεται να δεις naruto. Το ίδιο πράγμα είναι μόνο που εκεί οι hunters λέγονται ninja και κάνουν μαγικά με παντομίμα.

72[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Κυρ 16 Οκτ 2016, 02:05

Aldark

Aldark

 

Ας επέμβω , με κίνδυνο λίγο να ξεφύγουμε , απλά Θάνο έχεις δει/διαβάσει το Μπλητς; Σε σχέση με το Naruto το κατατάσεις ως καλύτερο ή χειρότερο;

73[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Κυρ 16 Οκτ 2016, 04:05

Tcixlas

Tcixlas

 

το μπιλτς γαμουσε

74[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Κυρ 16 Οκτ 2016, 07:37

deleted user

avatar

 

Το μόνο καλό στο Bleach είναι οι μάχες, όλο το υπόλοιπο είναι για τ' ανάθεμα. Αλλά τουλάχιστον δεν είναι αντιγραφή άλλου manga.

75[Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters - Σελίδα 3 Empty Απ: [Oni-Baku] Συζήτες σε Chapters Κυρ 16 Οκτ 2016, 10:07

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To θεμα ειναι οτι βλεπονται αρα δεν εχει σημασια εαν καποιος τα θεωρει σκουπιδια, αριστουργηματα κλπ κλπ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης