Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

βοηθηστε τον χοκ

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1βοηθηστε τον χοκ Empty βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 11:26

Hawkins

Hawkins

 

λοιπον μαγκες για γκομενοδουλεια θα μιλησουμε τωρα 

ειναι μια γκομενα που ξερω οτι με γουσταρη γιατι με κοιταει συνεχεια αλλα δεν εκανα ποτε κινηση γιατι η συγκεκριμενη ειναι θεομουνο και δεν ηξερα καποιον γνωστο της για να μπω στην κουβεντα

μετα ενας φιλος μου ηξερε μια φιλη της και της ειπε να πει για εμενα οτι σε γουσταρει αυτο το παιδι,εκεινη το ειπε και ανταποκριθηκε θετικα και κανονισαμε για καφε 

το προβλημα μου τωρα ειναι οτι η συγκεκριμενη εχει πολυ ωραιο προσωπο και εγω κομπλαρω σε γκομενες που ειναι πολυ ομορφες και δεν τις ξερω λιγο καιρο 

ο χαρακτηρας της ειναι αρκετα μαζεμενος,φενεται λιγο κλειστη αλλα απο οτι εχω καταλαβει αν γνωρισει καλα τον αλλο ειναι πολυ ανετη,αυτο που με τρελαινει σε αυτην ειναι οτι ενω ειναι παρα παρα πολυ ομορφη μοιαζει σαν να μην το ξερει...δεν ειναι σαν τις γκομενες που ειναι ψωναρες

στο παρελθον ειχα προσπαθηση να κανω κατι με μια γκομενα που ηταν πολυ ομορφη και παιζαμε με ματιες αλλα λογο του οτι κομπλαρω οταν δεν την ξερω την αλλη ψιλορεζηλευτικα οταν πηγα να της μιλησω οταν την ειδα μονη...ξαφνικα αρχισα να ανχονομαι να εχω ενα σφιξημω σε ολλο το σωμα και σαν ο εγκεφαλος σταματησε να λειτουργει και δεν μπορουσε να στειλει σημα στο στομα μου να μιληση και ελεγα αα γκου μου μπα  δεν ηξερα τη να πω :p

λογικα θα ειμαι σφηγμενος παλη οταν συναντησω την αλλη αλλα εσεις αμα ειστε πιο εμπειρη πως το ξεπερασατε αυτο?
και αν βλεπατε ενα νακι που ξερατε οτι σας γουσταρει και πηγαινατε για καφε τη θα λεγατε?φοβαμαι μην γινω βαρετος για αυτο xD 

παρακαλαω τον θεο να βλεπει κανα ανιμε η καμια σειρα να εχω κατι να της πω γιατι αμα εχουυμε αλα ντη αλλον ενδαφεροντα παει και αυτη :p

2βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 11:48

Santouryuu

Santouryuu

 

φορα γυαλια ηλιου... δεν θα εχεις το αισθημα της αμεσης επαφης και θα εισαι πιο ανετος

3βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 12:08

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θα συμφωνούσα αλλά επειδή λες ότι είναι και αυτή λίγο μαζεμένη,επειδή εσύ εκ των πραγμάτων πρέπει να είσαι πιο άνετος,καλύτερα να μη φοράς γυαλιά ώστε να έχεις άμεση επαφή και να την βοηθήσεις να νιώσει καλύτερα. Γενικά,θέματα θα βρείτε άπειρα,μη κολλάς σε τέτοια,απλά κάτσε και απολαυσέ το.

4βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 12:42

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εχω εναν φιλο που πηγε να ριξει γκομενα συζητοντας μαζι της για πολιτικα. Πιστεψε με δεν μπορεις να γινεις πιο βαρετος απο αυτο ακομα κι αν προσπαθησεις, οποτε μην σε νοιαζει. Αν σε βρησκει ενδιαφερον στην εμφανισει, δινει αξια σε αυτα που λες. Ακομα και ενα κακο ανεκδοτο να πεις αυτη θα γελασει. Η αληθεια ειναι οτι αν ημουν στην θεση σου δεν θα με ενδιεφερε αν βλεπει anime η οχι, το να εχετε διαφορετικα ενδιαφεροντα λενε οτι ειναι καλο γιατι δεν βαριεστε ευκολα ο ενας τον αλλον. Στην τελικη αν θες να δοκιμασεις, πες της να δει anime και βαλ την στον κοσμο. Αν η κοπελια ξενερωσει αγρια, τοτε απλα δεν μπορει να αποδεχθει τον χαρακτηρα σου, το ποιος εισαι, και ειναι χασιμο χρονου.

http://www.onepiecegr.com/

5βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:00

Hawkins

Hawkins

 

αυτο με τα γυαλλια σαντο το ειχα σκεφτει και εγω αλλα εχω ενδιασμους αν θα τα φορεσω για το λογο που λεει ο hevaerly οτι θελω να νιωσει ανετα και εκεινη επειδη ειναι ντροπαλη ααλλα λογικα θα τα φορεσω :p και οταν νιωσω ανετα μαζι της θα τα βγαλω

καλα ναι οντως καποια μαλακια θα βρω να της πω σκαρλετ θα ενημερωθητε συντομα με γραπτω μνμ για τις εξεληξεις

6βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:26

Pagliacci

Pagliacci

 

Απλά μαν μην αγχώνεσαι. Λέγε μαλακίες για να γελάσει και αν γελάσει θα χαλαρώσεις και εσύ. Το μυστικό είναι να την κάνεις να μιλάει για τον εαυτό της, το γουστάρουν αυτό οι άνθρωποι και όταν έρχεται η σειρά σου λέγε "α και εγώ το κάνω αυτό" ή "α εγώ το βλέπω διαφορετικά". Όταν της μιλάς κοίτα την στα μάτια, όταν σου μιλάει κοίτα την στο στόμα. Χέρια χαλαρά, ώμοι υψωμένοι, δε χαμογελάς συχνά αλλά χαμογελάς κάποια στιγμή για να δείξεις approvance και μιλάς πιο δυνατά από αυτή.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

7βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 13:47

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Pagliacci έγραψε:Απλά μαν μην αγχώνεσαι. Λέγε μαλακίες για να γελάσει και αν γελάσει θα χαλαρώσεις και εσύ. Το μυστικό είναι να την κάνεις να μιλάει για τον εαυτό της, το γουστάρουν αυτό οι άνθρωποι και όταν έρχεται η σειρά σου λέγε "α και εγώ το κάνω αυτό" ή "α εγώ το βλέπω διαφορετικά". Όταν της μιλάς κοίτα την στα μάτια, όταν σου μιλάει κοίτα την στο στόμα. Χέρια χαλαρά, ώμοι υψωμένοι, δε χαμογελάς συχνά αλλά χαμογελάς κάποια στιγμή για να δείξεις approvance και μιλάς πιο δυνατά από αυτή.
Mη φοράς τα γυαλιά πολύ ώρα, βγάλτα μόλις κάτσετε ή νιώσεις άνετα και να την κοιτάς στα μάτια όσο μπορείς. Γενικά συμφωνώ με Μάνο, γενικά το χαμόγελο με μέτρο είναι καλό, αυτό για το να μιλάς πιο δυνατά δεν ξέρω, δες τι ένταση έχει και αυτή στη φωνή της και κρίνε. Γενικά σιγά σιγά θα φέρει η συζήτηση τομείς να μιλήσετε. Αν κολλήσεις ρώτα την  πράγματα, π.χ αν κανόνησε για διακοπές, ή αν βλέπει κάποια σειρά αυτη την περίοδο, μαλακιούλες για να χαλαρώσεις. Η αν έχετε κοινούς γνωστούς πιάσε ένα κοινό θέμα. Κάντην να μιλήσει για τον εαυτό της, οπώς είπε και ο Μάνος. Γενικά προσπάθησε να είσαι χαλαρός χωρίς όμως να γίνεσαι απόμακρος. Εγώ πάντως θα έλεγα ναι στο χαμόγελο, αλλά με μέτρο.

8βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 14:05

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Επειδή βλέπω ότι ο ενας λέει να φοράς γυαλιά ηλίου και ο άλλος όχι, φορά γυαλιά μυωπιας. 

Απλά να είσαι άνετος και άμα σε θέλει τότε δεν θα έχεις πρόβλημα. ΤΗΣ προτείνεις να ξαναβρεθειτε και άμα σου πει όχι της ρίχνεις μια ροχαλα η χριστοπαναγια επειδή έχασες το χρόνο σου και μετά μπαίνεις στο φόρουμ να μας πεις τι εγινε.

9βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 14:17

Hawkins

Hawkins

 

οι τελευταιες απαντησης με βοηθησαν αρκετα,δεν ηξερα οτι στις γυναικες αρεσε να μιλανε για τον αιαυτο τους τοσο πολυ 

τη εννοεις εσυ παγκλιατσι γιατι να μιλαω πιο δυνατα και καλα να το παιξω μπος?επισης πιος εισαι ο τζονυμαν?

παιδια μου αρεσει που ολλοι λετε να εισαι ανετος κτλπ μιλαμε η κοπελα ειναι οπλο 
μελαχρινη,γαλανοματα,καθαρη επιδερμιδα,1.70 μοιαζει στην μεγκαν φοξ οχι στο κορμι ρε παιδι μου αλλα στο πρωσοπο...ξερεις εχει αυτο το μαγευτικο που σε αγχωνει

10βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 14:36

Aldark

Aldark

 

ω τους αρέσει πολύ να μιλάνε για τον εαυτό τους
χαμόγελα
χαηλίκι και όχι κακομοιριά
χαλαρή συζήτηση
κοινά ενδιαφέροντα
επειδή πρέπει να φυγώ θα διαβάσω με ανυπομονησία τις εξελίξεις και τις απαντήσεις σας το βράδυ!!

11βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 14:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Hawkins έγραψε:οι τελευταιες απαντησης με βοηθησαν αρκετα,δεν ηξερα οτι στις γυναικες αρεσε να μιλανε για τον αιαυτο τους τοσο πολυ 

τη εννοεις εσυ παγκλιατσι γιατι να μιλαω πιο δυνατα και καλα να το παιξω μπος?επισης πιος εισαι ο τζονυμαν?

παιδια μου αρεσει που ολλοι λετε να εισαι ανετος κτλπ μιλαμε η κοπελα ειναι ΟΠΛΟ 
μελαχρινη,γαλανοματα,καθαρη επιδερμιδα,1.70 μοιαζει στην μεγκαν φοξ οχι στο κορμι ρε παιδι μου αλλα στο πρωσοπο...ξερεις εχει αυτο το μαγευτικο που σε αγχωνει

Καλαζνικοφ;

12βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 15:48

Pagliacci

Pagliacci

 

Ο Καριόλης είμαι ρε

Προφανώς δεν λέω να φωνάζεις αλλά στις πρώτες γνωριμίες δημιουργούνται κάποιες στάνταρ εντυπώσεις οπότε καλό είναι να φανείς πως έχει αυτοπεποίθηση. Όσο όπλο και να είναι αν παρουσιάσεις καλά τον εαυτό σου μπορείς να την πείσεις πως είναι τυχερή που ασχολείσαι μαζί της.

Γενικά πρέπει να βρεις έναν τρόπο να της δείξεις τα πλεονεκτήματα σου κάνοντας όμως αυτή να τα προσέξει και χωρίς να τα αναφέρεις εσύ αλλιώς θα φανείς κάγκουρας. 

πχ θες να αναφερθεί ότι πας γυμναστήριο ξέρω γω... Αν της πεις εγώ πάω γυμναστήριο ή μου αρέσει η γυμναστική κτλπ θα φανεί λίγο κάπως οπότε πρέπει να κατευθύνεις την συζήτηση

Απλοικό παράδειγμα:

Χοκ: Τι χόμπι έχεις, κάνεις κανα άθλημα;
Τσικ: Ε τα κλασσικά μωρέ βλέπω σειρές και πληγώνω άντρες. Αθλήματα δεν κάνω μόνο squats για να έχω κωλάρα  μικρή έπαιζα βόλεϊ
Χοκ: Όντως το βόλεϊ είναι πολύ ωραίο άθλημα και γυμνάζει ομοιόμορφα όλο το σώμα
Τσικ: Ασχολείσαι με γυμναστική ε;

Μόλις την έφερες στο θέμα της γυμναστικής αλλά και κατάφερες να την κάνεις να το αναφέρει αυτή. Στο μυαλό της τώρα έχει η τύπισσα πως πρόσεξε η ίδια πως είσαι γυμνασμένος/κάνεις γυμναστική και το πρόσθεσε στο προφίλ σου. Διαφορετικά μπορεί να διατύπωνε την ιδέα του το παίζει γυμνασμένος...

Επίσης, καλό είναι να καταφέρεις με κάποιον τρόπο να δείξεις πως έχεις γυναίκες στη ζωή σου. ΠΡΟΣΟΧΗ όχι να το παίξεις μπήχτης και γκομενιάρης αλλά υπάρχουν γυναίκες (φίλες ξέρω γω) που έχουν ανάγκη να σε έχουν στη ζωή τους. Και αυτό προφανώς δε το λες άμεσα αλλά υπονοείται έμεσσα όταν θιχτεί το κλασσικό θέμα φιλίας άντρα - γυναίκας.

Αν αναφερθείτε σε οικογένειες - αδέρφια - φίλους παίξτο υπερπροστατευτικός. Έχεις πάθος μέσα σου και θες να προστατεύεις τους ανθρώπους που νιώθεις δικούς του. Για ακόμη μια φορά προσοχή μη φανείς κομπλεξικός, δεν φοβάσαι μη τους χάσεις, δεν υπάρχει περίπτωση γιατί όλοι θέλουν να είναι γύρω σου, φοβάσαι μη πάθουν κακό και ως δυναμικός χαρακτήρας τους προστατεύεις.

Όταν αναφερθείτε σε παλιότερες σχέσεις ανεξάρτητως του αριθμού που θα αναφέρεις πρέπει να δείξεις πως δύσκολα η άλλη έγινε σημαντική για εσένα. Στη καρδιά του Χοκ δεν μπαίνει όποια και όποια αλλά μόνο οι ξεχωριστές. Ακόμα και το γεγονός πως τη πέφτεις στο τσικ δεν την κάνει μοναδική, πρέπει να δείξει την αξία της.

Τέλος, θετική ενέργεια. Είσαι αισιόδοξος όχι επειδή ζεις σε παραμυθούπολη αλλά επειδή ξέρεις πως μπορείς να αντιμετωπίσεις κάθε περίσταση. Πω υπάρχει ανεργεία και βρίσκει μόνο 1/10 δουλειά. Εσύ θα είσαι ο ένας.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

13βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Τετ 13 Ιουλ 2016, 23:25

Aldark

Aldark

 

Hawkins έγραψε:
τη εννοεις εσυ παγκλιατσι γιατι να μιλαω πιο δυνατα και καλα να το παιξω μπος?επισης πιος εισαι ο τζονυμαν?


xD xD xD xD xD

αν και υποψιαζομαι ότι παλιάτσι και 01.01 είναι το ίδιο άτομο
γι'αυτό και είχε διαγράψει το παλιό τζόνυμαν , δεν ηθελε να χει 2 τότε

(ωραίο το ποστ παλιάτσι , μου δωσε και μενα συμβουλες :) )

14βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 00:04

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
αν αγχώνεσαι πως θα της μιλήσεις,μπορείς και να γράψεις αυτά που σκέφτεσαι ....και να μιλήσετε μέσω φβ

15βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 00:40

Aldark

Aldark

 

το φβ δεν εξοντώνει όμως την αμεσότητα;

16βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 00:44

Pagliacci

Pagliacci

 

ε την σκοτώνει αλλά είναι ωραία λύση αν κωλώνεις. Προσωπικά μαρέσει γιατί έχεις χρόνο να σκεφτείς την απάντηση σου.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

17βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 01:01

Aldark

Aldark

 

:/ ναι αλλά αν η άλλη σε έχει μπροστά της ψαρώνει και νιώθει κι αυτή , και χάνει και το "έχεις χρόνο να σκεφτείς". Τα τσατ για τσιτ τσατ και δέσιμο όταν είστε μακρυά ή για να σπάσει ο πρώτος πάγος.
Από εκεί και πέρα , αν θες να πεις τα αισθηματά σου από κοντά.
Κι εγώ μαζί σας καχεκτικό παιδί που ψιλοντρέπεται είμαι και βρίσκει ευφάνταστους τρόπους να εκφράσει τα αισθήματά του είμαι...και εσχάτως έχω βρεθεί σε τέλμα να παίζω κρυφτούλι...:(

18βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 01:56

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
κυρίως στόχευα στο να γράψει ο ίδιος

19βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 02:21

Pagliacci

Pagliacci

 

θα σε δώσω βιβλίο Αλ αν θες να γίνεις εξπέρ

https://onepiecegr.forumgreek.com/

20βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 03:13

Aldark

Aldark

 

για δώσε ίνφος

21βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 03:22

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
pussy for pussies

Σ. Καριόλης

22βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 05:11

Santouryuu

Santouryuu

 

α και προ παντως να εισαι νηφαλιος... οχι ουσιες 24 ωρες πριν!

23βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 12:53

Pagliacci

Pagliacci

 

Πολύ σωστό

https://onepiecegr.forumgreek.com/

24βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 16:52

Kamikaze

Kamikaze

 

Hawkins έγραψε:λογικα θα ειμαι σφηγμενος παλη οταν συναντησω την αλλη αλλα εσεις αμα ειστε πιο εμπειρη πως το ξεπερασατε αυτο?
Σπόιλερ:


παρακαλαω τον θεο να βλεπει κανα ανιμε η καμια σειρα να εχω κατι να της πω γιατι αμα εχουυμε αλα ντη αλλον ενδαφεροντα παει και αυτη :p
Αν συζητάτε αποκλειστικά για σειρές θα είσαι ο "τύπος που μιλάμε για σειρές", πως έχει κάποιος έναν φίλο για να συζητάνε αποκλειστικά πχ για PC ή για ένα συγκεκριμένο παιχνίδι έτσι και εσύ. Από το να κάθεσαι και να μην έχεις τι να πεις βρες ό,τι πιο άκυρο σου έρθει στο κεφάλι και γενικά η συζητήση θα αλλάζει topics.

25βοηθηστε τον χοκ Empty Απ: βοηθηστε τον χοκ Πεμ 14 Ιουλ 2016, 20:37

Hawkins

Hawkins

 

πολυ μου αρεσε η τελευταια απαντηση του παγκλιατσι
θα δουμε παιδια χχα το reverie πλησιαζει :D

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης