Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

To νόημα της ζωής

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1To νόημα της ζωής Empty To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:19

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ποιο είναι τελικά το νόημα της ζωής; Ποιος χαρακτηρίζεται επιτυχημένος και με ποια κριτήρια; Υπάρχει τελικά τίποτα αντικειμενικό;

2To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:25

Shikkoku

Shikkoku

 

Μία λέξη: ΣΠΑΜ.

3To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:33

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Mη σπαμάρεις, είναι σοβαρό θέμα

4To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:40

Aldark

Aldark

 

Nicolas26K έγραψε:Μία λέξη: ΣΠΑΜ.
Θα προτιμούσα να μην κάνουμε σπαμ εδώ.

Σκοπός τη ζωής είναι η διαιώνηση του είδους και η ευημερία όσο βρισκόμαστε εν ζωή.

5To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:43

Shikkoku

Shikkoku

 

Βασικά το σπαμ είναι το νόημα της ζωής, αυτό εννοούσα..

6To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:45

Aldark

Aldark

 

Αν δεν υπήρχε το φόρουμ , πως θα σπάμμαρες όμως; Αν δεν υπήρχε το ίντερνετ γενικότερα; Θα σπάμμαρες in real life;;;;; Άρα μήπως το νόημα της ζωής είναι το ίντερνετ; Και η ανθρωπότητα χωρίζεται σε Π.Ι. και Μ.Ι. (προ ίντερνετ και μετά , αντίστοιχα!)

7To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:50

Shikkoku

Shikkoku

 

Αυτό το τόπικ σηκώνει λίγο ακόμα χόρτο..

8To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 17:55

Aldark

Aldark

 

Υποννοείς ότι το χόρτο και αυτό το τόπικ (που βρίσκεται στο Ίντερνετ , άρα το ΙΝΤΕΡΝΕΤ και πάλι) είναι το νόημα της ζωής;
DAMN SON

9To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 18:03

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Δηλαδή αν κάνω παιδιά και αν είμαι χαρούμενος έχω πετύχει στη ζωή μου; Αν όχι έχω αποτύχει; Αν είμαι στείρος γεννήθηκα αποτυχημένος;

10To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 18:19

Scarlet D.

Scarlet D.

 

το νοημα της ζωης ειναι να κανεις οτι γουσταρεις χωρις να εισαι υποχειριο κανενος και να απολαμβανεις καθε λεπτο που παιρναει...πραγμα σχεδον αδυνατο στις μερες μας...προσπαθουμε οσο μπορουμε να το φτασουμε αλλα δεν μπορουμε ουτε κατα διανοια να το αγγιξουμε

http://www.onepiecegr.com/

11To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 18:21

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αν έκανε ο καθένας ότι γούσταρε θα είχε επιβιώσει η ανθρωπότητα μέχρι σήμερα;

12To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Σαβ 17 Οκτ 2015, 18:51

Scarlet D.

Scarlet D.

 

οχι, γι αυτο και δεν υπαρχει ουσιαστικο νοημα στην ζωη οπως ειπα, προσπαθουμε να το ακουμπησουμε αλλα δεν μπορουμε!Ειναι σαν τους 0 βαθμους kelvin!Ειμαστε πολυ κοντα στο να το φτασουμε αλλα δεν μπορουμε γιατι δεν το επιτρεπει ο 2ος νομος της θερμοδυναμικης

http://www.onepiecegr.com/

13To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Κυρ 18 Οκτ 2015, 17:29

Shikkoku

Shikkoku

 

Crimson Viper έγραψε:οχι, γι αυτο και δεν υπαρχει ουσιαστικο νοημα στην ζωη οπως ειπα, προσπαθουμε να το ακουμπησουμε αλλα δεν μπορουμε!Ειναι σαν τους 0 βαθμους kelvin!Ειμαστε πολυ κοντα στο να το φτασουμε αλλα δεν μπορουμε γιατι δεν το επιτρεπει ο 2ος νομος της θερμοδυναμικης
You must be fun at parties..

14To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Κυρ 18 Οκτ 2015, 18:00

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Δηλαδή αν κάνω παιδιά και αν είμαι χαρούμενος έχω πετύχει στη ζωή μου; Αν όχι έχω αποτύχει; Αν είμαι στείρος γεννήθηκα αποτυχημένος;
όχι , μπορείς ακόμα να είσαι ευτυχισμένος , μπορείς και να υιοθετήσεις ένα παιδί επίσης , και να το κάνεις κι αυτό ευτυχισμένο ;).
Εκτός αν δε θέλεις , αν η διαιώνιση του είδους είναι κάτι που δε σε αφορά , φυσικά και μπορείς να το παρακάμψεις. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι αναγκασμένοι ούτε "προοορισμένοι" να το κάνουν αυτό.
Αν είσαι ευτυχισμένος και "χαρούμενος" με όσα έχεις + έχεις επιτύχεις τους στόχους σου , τότε ναι για εμένα έχεις πετύχει και όλο και κάποιοι θα σε θυμούνται :).
Όλα αυτά είναι υποκειμενικά όμως , δεν υπάρχει ένας ακριβής σκοπός της ζωής για ΟΛΟΥΣ.
Α επίσης , η ελευθερία του καθενός τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου , οπότε δεν μπορείς να ζεις σε μία ζούγκλα και να κάνεις ακριβώς ότι θέλεις.

15To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Κυρ 18 Οκτ 2015, 20:45

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ευτυχια της ζωης επεισης μπορει να θεωρηθει το να εγγραφεις στο onepiece.gr!

http://www.onepiecegr.com/

16To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 10:15

Tcixlas

Tcixlas

 

το νόημα της ζωής είναι να θέλεις αυτά που έχεις... αν θέλεις αυτά που έχεις είσαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος, όμως καθε άνθρωπος επιζητά κάτι διαφορετικό, γιατί πάντα ο άνθρωπος εψαχνε τη βελτίωση και το καλύτερο απο αυτό που είχε... κι αυτό τον οδήγησε απο τις σπηλιές και τα αγριογούρουνα στους ουρανοξύστες με πισίνες και ελικόπτερα...
ο άνθρωπος λοιπόν γεννιέται με μοναδικό στόχο να ξεπερνάει κάθε μέρα εμπόδια και να γίνεται καλύτερος... άρα θα πω πως το νόημα της ζωής είναι να μην μένεις στάσιμος και να ζεις...

17To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 22:29

Scarlet D.

Scarlet D.

 

διαφωνω. Οπως ειπες ο ανθρωπος γεννηθηκε για να επιζητα την βελτιωση.Οταν αυτος για ολη του την ζωη δεν επιζητηση και δεν κανει κατι που εχει ως αποτελεσμα βελτιωση τοτε ,ακριβως, η ζωη του δεν εχει κανα νοημα. Θα ελεγε οτι το νοημα της ζωης ειναι σε αυτην την περιπτωση να πετυχαινεις να πραττεις βελτιωσεις στον εαυτο σου και στην κοινωνια

http://www.onepiecegr.com/

18To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 23:23

Tcixlas

Tcixlas

 

ειπες το ιδιο που ειπα με λιγα λογια

19To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 23:27

Scarlet D.

Scarlet D.

 

α διαβασα το νοημα ειναι "να μενεις στασιμος" τελος παντων δες το σαν επιμυκηνση αυτου που ειπες

http://www.onepiecegr.com/

20To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 23:33

Tcixlas

Tcixlas

 

μα δεν υπάρχει κάτι αλλο εκτός της βελτίωσης σαν νοημα για την ζωή

21To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Πεμ 22 Οκτ 2015, 23:35

Scarlet D.

Scarlet D.

 

μπορει για καποιους να ειναι να αραζουν ολη την ημερα και να αφηνουν τους αλλους να "εξελισονται"¨ενω αυτος να μενει στο παρον και να καλοπερναει

http://www.onepiecegr.com/

22To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Παρ 23 Οκτ 2015, 19:18

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Πιστεύετε ότι για να εξελιχθείς πρέπει να "θυσιάσεις" καλοπέραση;

23To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Παρ 23 Οκτ 2015, 20:28

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
OXI... aldark's life aldark's life aldark's life aldark's life

24To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Παρ 23 Οκτ 2015, 21:18

Tcixlas

Tcixlas

 

οχι εγώ εξελίσσομαι και περνάω και καλα... βασικα δεν μου λείπει κατι... μπορεί να μην χαλάω χρήματα(γιατί δεν παιζουν) αλλα περνάω ζάχαρη... και εξελισσομαι καθημερινα θεωρω

25To νόημα της ζωής Empty Απ: To νόημα της ζωής Παρ 23 Οκτ 2015, 21:30

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ο Πίκατσου δεν εξελισόταν αλλά έκανε ζωάρα. Δεν είχε πιάσει το νόημα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης