Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Οι περιπέτειες του Σ.Κ. στο στρατό

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Qaaz

Qaaz

 

Δε ξερω απο Εβρο αλλα οπως ειπες και σου ειπαν ηδη μαθε να κανεις τον χαμαιλεοντα

Να ξερεις που σε παιρνει να κανεις τι και με ποιον. Μη κολλας με κατι και γενικα ψαχνε τροπους να φευγεις οχι μονο με φυλακια που ειναι πολυ καλα αρκει να εχεις και πραγματα να κανεις και φαγητα. Αμα ζητανε ατομα εθελοντικα να πηγαινεις για τα παντα. Γενικα δες να κανεις οτι μπορεις χωρις βεβαια να μπαινεις στο ματι αλλων επειδη μπορει καποιος αλλος να ηθελε να παει ή οτι το κανεις συνεχεια για να το σκας.

Αμα τα κανεις σωστα θα ειναι πραγματικες διακοπες. Εγω απο 273 ημερες ζητημα ειναι αν ειχα κανονικες υπηρετησιμες τις μισες. Και οταν λεω κανονικα υπηρετησιμες δεν εννοω μονο εξοδους μιλαω απο φυλακια, ΛΑΦ και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
που ησουν εσυ qaaz?

Qaaz

Qaaz

 

596 A/M Αργυρουπολη Κιλκις

αλλα σχεδον μιση θητεια εκανα στο 595 Α/Μ Νεα Σαντα + 1 μηνα ΛΑΦ και το κεντρο Μεγαλο Πευκο και οχι δεν ειχα δηλωσει πρασινος

Tcixlas

Tcixlas

 

μονο εμενα μου φαίνονται κινέζικα? άμα πάω κι εγώ θα τα ξέρω όλα αυτά χαχα?

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
θες δε θες τα μαθαινεις, μονο για μιλας.... Νεα Σαντα ηξερα πως παλια ηταν χαλια αλλα τωρα ειναι ζωαρα, σε ποια φαση επεσες? Πρασινος για κανενα λογο ρε

Qaaz

Qaaz

 

Κοιτα δε το λες χαλια ομως ηταν αυστηρα. Ευτυχως λογο του οτι εκει ημουν μονο για τις 3 εκπαιδευσεις δεν μας εκαναν πολλα εμας αφου δεν ειμασταν της μοναδας. Και οταν επιτελους τελειωσα και ημουν μονιμα στην δικα μου μοναδα ειχα 3.5 - 4 μηνες οποτε ημουν παλιος κ με εμενα παλι δεν ασχολοντουσαν.

Γενικα απο την δικια μας σειρα και μετα μπηκε κοσμος οποτε ημασταν πολυ καλα ΤΠΕΝ 100τοσα ατομα και καναμε μονο 2 υπηρεσιες για να κανουν ολοι

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
2 υπηρεσίες/βδομάδα = ζωάρα

κι εγώ πολύ καλά πέρασα, έκανα βέβαια παραπάνω υπηρεσίες.. Έβρο ήμουν και δεν το μετάνιωσα.. Δεν ήμουν Λαγό βέβαια, αλλά άκουσα καλά λόγια γενικά.. Είναι από τα μεγαλύτερα στρατόπεδα στα βαλκάνια κοντά σε πόλη (άρα ευχάριστη έξοδος) και έχει κόσμο, άρα δύσκολο να πάθεις εμπλοκή. Συν το ότι έκανες πολύ καλά που μπήκες Σεπτέμβρη!

Καλή θητεία!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την The Red-Haired στις Σαβ 10 Οκτ 2015, 14:40, 1 φορά

Qaaz

Qaaz

 

Αμα μιλαμε για ΤΠΕΝ ετσι κ αλλιως ειναι ζωαρα το θεμα ειναι η μοναδα πως ειναι

Και δεν ηταν μια ανα βδομαδα στις 3-4 βδομαδες ειχαμε 2 συνολο

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

Qaaz έγραψε:596 A/M Αργυρουπολη Κιλκις

αλλα σχεδον μιση θητεια εκανα στο 595 Α/Μ Νεα Σαντα + 1 μηνα ΛΑΦ και το κεντρο Μεγαλο Πευκο και οχι δεν ειχα δηλωσει πρασινος
ελα ρε φιλε ειχες ερθει στο πευκο;πως σου φανηκε η πολη μας; :P

Tcixlas

Tcixlas

 

ριμπορν περαμο είσαι ρε/?

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

Tcixlas έγραψε:ριμπορν περαμο είσαι ρε/?
τωρα λεω οτι σπουδαζω καλαματα αλλα ναι!!!

Tcixlas

Tcixlas

 

άκυρο με το θρεντ βέβαια αλλά η κοπελιά μου είναι μέγαρα δίπλα... όταν πάω με κτελ περνάω όλη την ωρα απο κει... τι σπουδάζεις?

να μην είμαστε και οφ... μπήκα και είδα την αναβολή μου κάποια στιγμή ίσως θα πρέπει να παω να δηλώσω ότι έχω αλλάξει σχολή:p

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

Tcixlas έγραψε:άκυρο με το θρεντ βέβαια αλλά η κοπελιά μου είναι μέγαρα δίπλα... όταν πάω με κτελ περνάω όλη την ωρα απο κει... τι σπουδάζεις?

να μην είμαστε και οφ... μπήκα και είδα την αναβολή μου κάποια στιγμή ίσως θα πρέπει να παω να δηλώσω ότι έχω αλλάξει σχολή:p
ελα ρε αληθεια;σπουδαζω ιστορια και αρχαιολογια και μπαινω στο τεταρτο χρονο τωρα...εσυ που σπυδαζεις;

και για να ειμ και εγω μεσα στο θεμα ο στρατος μου φαινεται αχρηστος και θα επρεπε να εχει καταργηθει σε ολο το κοσμο εδω και καιρο...

Qaaz

Qaaz

 

23ReBoRn23 έγραψε:
Qaaz έγραψε:596 A/M Αργυρουπολη Κιλκις

αλλα σχεδον μιση θητεια εκανα στο 595 Α/Μ Νεα Σαντα + 1 μηνα ΛΑΦ και το κεντρο Μεγαλο Πευκο και οχι δεν ειχα δηλωσει πρασινος
ελα ρε φιλε ειχες ερθει στο πευκο;πως σου φανηκε η πολη μας; :P

Δε μπορω να πω οτι ειδα και κατι αφου ημουν μεσα σε ενα στρατοπαιδο

Aldark

Aldark

 

23ReBoRn23 έγραψε: ο στρατος θα επρεπε να εχει καταργηθει σε ολο το κοσμο εδω και καιρο...
συμφωνώ απολύτως με αυτό το statement. Κι αν δεν έπρεπε να καταργηθεί , καθώς πάντα θα υπάρχει η εξωτερική απειλή , θα πρέπει να είναι εθελοντικός. Βέβαια το πρόβλημα είναι ότι στη χώρα μας πχ είμαστε λίγοι...Οπότε πόσοι μισθοφόροι θα πήγαιναν; Είναι δύσκολη κουβέντα , αλλά κι εγώ θεωρώ ότι δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό. Πολλοί όταν το λέω αυτό μου λένε ότι η πατρίδα σε καλεί. Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να υπηρετήσουμε την πατρίδα , χωρίς όπλα κτλπ.

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Να καταργηθεί είναι χαζό για αρκετούς λόγους αλλά προφανώς θα έπρεπε να είναι εθελοντικός

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

ουτε εθελοντικος ρε να καταργηθει παντου...τα περισσοτερα ατομα που ειναι υπερ του στρατου ειναι κατι βλαμμενοι πολεμοχαρεις που τους βαραει η μανα τους + οτι η γερμανια μας εδειξε οτι δεν χρειαζεσαι στρατο αν θες να μαμησεις μια αλλη χωρα...το κανεις πολιτισμενα χωρις οπλα...

Tcixlas

Tcixlas

 

παιδιά ο στρατός είναι άχρηστος και όποιος λέει οτι ο στρατός θα μας σώσει γιατί θα είναι εκπαιδευμένοι οι πολίτες να πάρουν τα όπλα να καταλάβει ότι έτσι πολεμούσαν το 21.... πλεον ο πόλεμος έχει τελειώσει στα πρώτα 5 λεπτά... η στρατιωτική δύναμη είναι μονο για επεκτατισμό και γοητρο... απο κει και πέρα όλα τα άλλα τα ακούω βερεσε... αν κάποιος θελήσει να μας κατακτήσει πολύ άνετα ξυπνάει μια μέρε ρίχνει 50 πυραύλους και τέλος... πανε όλες οι βασεις πάνε όλα έρχεται κύριος και με τα ποδια

Aldark

Aldark

 

το γκέημ οφ θρόουνς δεν παίζεται έτσι. Ειδικά η Ελλάδα , όταν έχει ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ βάσεις μέσα της , δεν υπάρχει καν κάτι να κάνεις. Αν θέλει η Αμερική σε βιάζει κατευθείαν , αν θέλει σε σώζει από άλλο εχθρό  that simple
Αλλά υπάρχει και το κόλπο της Γερμανίας , μόνο με άλλα μέσα έχει υποτάξει όλη την Ε.Ε. σε ένα Θατσερικό/Νεοφιλελεύθερο καθεστώς και δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα , γιατί είτε αυτό είτε....

Tcixlas

Tcixlas

 

που διαφωνείς με αυτοό που εσου είπα?

Aldark

Aldark

 

είπα εγώ ότι διαφωνώ; :xD:Τα ίδια είπαμε , απλά έριξα λίγο φως (έτσι το βλέπω εγώ)

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι έτσι είναι απλά όπως το διατύπωσες νόμιζα ότι διαφωνούσες αλλά έλεγες το ίδιο χαχαχα

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αλλο τι πρεπει να γινει και αλλο τι.μπορει...

Tcixlas

Tcixlas

 

νομίζω ότι μόνο στην ελλάδα υπάρχει αυτό όμως

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
και στη β. κορεα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης