Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Η αθανασία του Κάιντο...

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

οπως ειπαμε θελει να πεθανει με τιμη ειπε , νομιζω, ο hawkins οποτε του λεω οτι απλα να πνιγει δεν θα του φερει τιμη

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

Μπορει απλα να μην μπορει να πνιγει επειη δεν εχει φρουτο :Ρ

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Μπορεί απλώς να σταματήσει να αναπνέει ή αντί να κάτσει να κοπεί από γκιλοτίνα να ζητήσει από τον Mihawk να το κόψει. Σίγουρα αποτελέσματα.. Είναι όμως τιμητικό για τον ίδο;

Από τον τρόπο που σκέφτεται πάντως διακρίνω ομοιότητα με τους γίγαντες του Έλμπαφ...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

τελικα ειναι απλο το πραγμα
εχω ακουσει θεωριες να λενε οτι εχει βαλει εναν χρηστη ope ope no mi να του δωσει αθανασια.

i call b8LLSH!T! η surgery λεγεται AGELESS surgery και πρεπει να το ειπα και πριν αλλα τον κανει αθανατο στον χρονο.Το οτι ειναι too hard to die δεν εχει να κανει με το ope ope...ξυγηθηκαμε

http://www.onepiecegr.com/

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

οχι κριμσον δεν ισχυει απολυτα γιατι δεν ξερουμε την φυση του χειρουγειου αν δηλαδη δινει αθανασια απο αποψη χρονων η σε κανει και ανικανο να πεθανεις απο φυσικα μεσα απο τραυματισμους κτλπ

οποτε μπορει να ισχυει
επισης δεν ξερουμε αν ειχε φρουτο γιατι απο το sky island δεν ηξερε που θα πεσει μπορει και να επεφτε σε θαλασσα και αν ηθελε τιμητικο θανατο οπως ειπατε δεν θα διαλεγε να πεθανει στο νερο απο ενα απλο φρουτο και την αδυναμια των ντεβιλ φρουτσ

Scarlet D.

Scarlet D.

 

πρεπει να ηξερε οτι θα επεφτε σε στερια, γιατι αλλιως θα επεφτε σε θαλασσα και η δεν θα πεθαινε ετσι κι αλλιως η δεν θα πεθαινε τιμητικα οπως ειπες, αλλα ο φουστης σημαδι! επεσε ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα στον kidd

http://www.onepiecegr.com/

Santouryuu

Santouryuu

 

Οχι και ακριβως... απλα τρεξανε στο σημειο στο οποιο επεσε

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

ναι απο πανω δεν ηξερε που θα πεσει, αρα ισως να μην εχει ντεβιλ φρουτ η να ειναι τοσο τεραστιος που να μην επηρεαζεται στην θαλασσα οπως ο λουφυ στα ρηχα και οπως ειναι ο wolf του μπλακμπιρντ

Thankou

Thankou

 

Εγώ πιστεύω πως έχει φάει το ultimate devil fruit που θα είναι zoan και μάλιστα model Devil και για αυτό έχει και τα κέρατα και ως δαίμονας θα είναι αθάνατος... επίσης θα μπορεί να έχει φτερά όπως όλοι οι δαίμονες για να πετάξει ως το sκy island και για αυτό θεωρείται και το πιο δυνατό creature και όχι άνθρωπος

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

δεν ειναι λιγο εως πολυ τραβηγμενο αυτο?

Thankou

Thankou

 

Μπορεί να είναι τραβηγμένο αλλά από την πρώτη στιγμή που είπαν για creature αυτή ήταν η πρώτη μου σκέψη και επίσης από την αρχή πίστευα ότι θα υπάρχει ένα ultimate devil fruit και τι καλύτερο από τον ίδιο τον Devil και ένα τέτοιο φρούτο μόνο ένας yonko θα μπορούσε να έχει

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Φοβάμαι ότι στο τέλος η εξήγηση θα είναι πιο χαζή από όσο θέλουμε. Μπορεί ο Κάιντο να είναι κανάς τύπος σαν τον Kumadori (ο ροζομάλης από τους cp9) που και καλά έκανε χαρακίρι και στο τέλος προστάτευε τον εαυτό του...

είδωμεν...

Thankou

Thankou

 

Δεν νομίζω να γελιοποιήσει εναν τοσο badass χαρακτήρα...αλλά ποιος ξέρει Oda είναι αυτός

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Η Μπιγκ Μαμ πάντως αρκετά γελοία μου φάνηκε στο λίγο που την είδαμε.

Thankou

Thankou

 

Ο χρόνος θα δείξει για όλους...

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

βασικα επειδη εχει 2 πολυ σοβαρους για να το ισσοροπησει ισως κι εγω πιστευω οτι οι αλλοι 2 μπορει να ειναι λιγο εως πολυ γελοιοι

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ακόμα και γελοίοι να είναι ελπίζω (και πιστεύω) τουλάχιστον να έχουν ένα σοβαρό ιστορικό υπόβαθρο. Δεν μπορεί ας πούμε ο ένας να ήταν στο πλήρωμα του ρότζερ, ο άλλος να σκότωσε τον whitebeard και οι άλλοι δύο να μην έχουν ανάλογα παρελθόντα.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

σιγα το παρελθον που ειχε ο shanks με τον ροτζερ, ετσι όπως τους ειδα ο buggy και ο shanks ηταν οι μουτσοι του oro jackson, το ότι ΜΕΤΑ τον θανατο του ο shanks μετα από πολύ εγινε yonko δεν εχει να κανει, και ο buggy ηταν στου ροτζερ και δεν εκανε σχεδόν τιποτα.Αν δεν ηταν μουτσοι ηταν τουλάχιστον σε επιπεδο baby5 και Dasuyan στο crew του doflamingo

http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

με βαση αυτα που εχουμε δει μεχρι τωρα απο εμπερορ...(whitebeard,shanks,blackbeard) και οι τρεις ειναι πολυ γαματοι σαν χαρακτηρες και απο οτι ειδαμε το ιδιο θα ειναι και ο καιντο...μην εχετε φοβιες τους εχει δουλεψει πολυ τους εμπερορ ο οντα...κανενας δεν θα ειναι αδιαφορος...
καποιοι δεν πατε την μαμα εγω πιστευω οτι στο μελλον θα την αγαπησετε
btw μιας και αναφερα το ονομα της δεν κρατιεμε να δω την στιγμη που θα ανοιγη τους θυσαυρους και θα σκασει η βομβα!

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

και να χαλασει την οποια σχεση εχει φτιαξει ο σαντζι μας?

ο καιντο πιστευω θα ειναι κατωτερος των προσδοκιων η μπιγκ μαμ ισως καλυτερη απο οτι την περιμενουμε

NikosV20

NikosV20

 

Οτι και να είναι ο καιντο πιστεύω ότι θα είναι ποιο τρομαχτικό από τον γέροντα ασπρογένη !!!

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Crimson Viper έγραψε:σιγα το παρελθον που ειχε ο shanks με τον ροτζερ, ετσι όπως τους ειδα ο buggy και ο shanks ηταν οι μουτσοι του oro jackson, το ότι ΜΕΤΑ τον θανατο του ο shanks μετα από πολύ εγινε yonko δεν εχει να κανει, και ο buggy ηταν στου ροτζερ και δεν εκανε σχεδόν τιποτα.Αν δεν ηταν μουτσοι ηταν τουλάχιστον σε επιπεδο baby5 και Dasuyan στο crew του doflamingo

Δεν νομίζω τυχαία να πήρε ο Shanks το καπέλο του Roger, επίσης ο Roger είχε ιδιαίτερη σχέση με όλο του το πλήρωμα -όχι όπως ο Luffy βέβαια, αλλά τους προστάτευε με τη ζωή του-. Πρέπει να ήταν πολύ νέος - σχεδόν παιδί όταν τον έδειχναν τα flashback δε θα μπορούσε να είναι εξωπραγματικά δυνατός. Καλά ο buggy clown είναι...


NikosVigles έγραψε:Οτι και να είναι ο καιντο πιστεύω ότι θα είναι ποιο τρομαχτικό από τον γέροντα ασπρογένη !!!

Πιο τρομακτικός μπορεί, πιο δυνατός ... δύσκολα...

Aldark

Aldark

 

NikosVigles20 έγραψε:Οτι και να είναι ο καιντο πιστεύω ότι θα είναι ποιο τρομαχτικό από τον γέροντα ασπρογένη !!!
παίζει να ναι , μιας και ο Ασπρογένης ήταν συνετός , αυτός φαίνεται να διψά για αίμα:xD: :xD:

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω τον βλεπω για λιγο πανιβλακα η αληθεια είναι και για να πω την αληθεια δεν νομιζω ότι είναι αθανατος απλα εχει το mitsotakis-mitsotakis no mi , για να λεει στο manga ότι πηγαιναν να του ριξουν γκιλοτιναι και χαλαγε...κατι συμβαινει

http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

to mitsotakis mitsotakis no mi το εχει η συμμαχια που τους επεσε ενας εμπερορ απο τον ουρανο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης