Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Από που βγαίνει το username σας;

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Όλοι έχουμε ένα username στο φόρουμ αυτό, εδώ εξηγούμε από που βγήκε...

Το δικό μου (Σκληρός Καριόλης) δεν ήθελε κάποια ιδιαίτερη έμπνευση απλά μου φάνηκε αστείο και πως ταιριάζει με τα μούτρα του Wilson Fisk (ο τύπος που έχω για άβαταρ και υπογραφή).

Scarlet D.

Scarlet D.

 

βασικα... το αγαπημένο μου χρωμα ειναι το βαθυ κοκκινο (scarlet) οπου μετα το εκανα Crimson γιατι το scarlet (λογω του fairy tail) ακουγεται πολυ θυληπρεπεις. Μετα προσεθεσα και το Viper επειδη χρησιμοποιω αυτο το ονομα συχνα και ακουγεται σε συνθεση με το Crimson πιο ωραιο

http://www.onepiecegr.com/

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Patty = από το Υπατία (απο μικρή έτσι με φωναζαν).. τώρα για το D. Luffy τι να σας πρωτοεξηγήσω... :haha: :haha: :haha: :haha:
Fun fact, αυτο το όνομα χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΟΥ στο διαδίκτυο και σε games, οπότε αν βρείτε κάποια Patty D. Luffy 99,9999% είμαι εγώ.

Santouryuu

Santouryuu

 

για μάντεψε knife


έχει ξαναμπεί το θέμα η μου φαίνεται;

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
ναι ρε αναβιώνουμε παλιά θέματα :p

NikosV20

NikosV20

 

Να πω και γω ---->>Εμένα το Nikos από όνομα προφανώς και κολλούσα το V για το επίθετο μέχρι τώρα αλλά φωνάζουν λόγο του επιθέτου μου Βίγλη και μια μέρα ένα γυρίζει και μου λέει Vigle Vigle Vigle και έπεσα κάτω από τα γέλια γιατί δεν το είχα προσέξει ΚΑΙ τέλος το 20 είναι από φανέλα
Σπόιλερ:

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
σου αρέσει ο Ντέκο?

NikosV20

NikosV20

 

Ποιος Ντέκο από όλους ??

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Johnyman στις Παρ 14 Αυγ 2015, 04:25, 1 φορά

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Ρε Μάνο ήθελα καιρο να σε ρωτήσω, το Special One από τον Μουρίνιο είναι ή έπεσα έξω?? :xD: :xD: :xD:

NikosV20

NikosV20

 

Johnyman έγραψε:ο Β'


τούτος
Ααααα αυτό εννοείς ...μ' αρέσει μωρέ αυτός αλλά ο αγαπημένος μου είναι ο Daniel Alves και μετα το φόρεσε και Χολεμπας και μετά άστα να πάνε !!!!!! Τεσπα το φορούσα στη φανέλα 4-5 χρόνια

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Patty D.Luffy έγραψε:Ρε Μάνο ήθελα καιρο να σε ρωτήσω, το Special One από τον Μουρίνιο είναι ή έπεσα έξω?? :xD: :xD: :xD:

Ζοζέ και ξερό ψωμί :) :) :)

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Χαχαχαχα, θες να στον κάνω μπανεράκι?? plz plz plz
Είσαι ο μόνος που δεν έχει μπάνερ... whistle

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
αν έχεις την καλοσύνη και την όρεξη sure :)

Aldark

Aldark

 

Patty D.Luffy έγραψε:
Fun fact, αυτο το όνομα χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΟΥ στο διαδίκτυο και σε games, οπότε αν βρείτε κάποια Patty D. Luffy 99,9999% είμαι εγώ.
:xD: :xD: ακόμα θυμάμαι που σε βρήκα στο youtube σε κόμμεντ επεισοδίου του "ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ" :haha:

Aldark , ένα όνομα , μια ιστορία. Όταν πήγαινα δημοτικό , είχαμε φτιάξει μια "συμμορία" με τα φιλαράκια , και εκεί είχα το όνομα Κουκούλας. Μιας και πολλά παιδιά είχαν αγγλικό ψευδώνυμο (πχ. Speedo ή Fire) , αποφάσισα κι εγώ να έχω ένα back-up nickname , ώστε να είμαι πιο badass. Η κουκούλα ήταν hoody στα αγγλικά και δε μου άρεσε , οπότε βρήκα το σκοτάδι ως αρκετά "HARDCORE" όνομα για τα δεδομένα της τετάρτης δημοτικού. Έτσι είχα ως δεύτερο νικ το DARK. Με τα χρόνια πρόσθεσα κι ένα Αλ , που έβγαινε από το όνομά μου (Αλέξανδρος) , οπότε έφτιαξα την υπέροχη λέξη Aldark (ο τόνος στο δεύτερο α).
Με τα χρόνια , έχω διάφορες παραλλαγές του ονόματος (Mr.Darky,Ντάρκης,aldark24 κτλπ) , αλλά το original έχει μείνει ως σήμα κατετεθέν μου. Μέχρι και η επισήμη υπογραφή μου το εμπεριέχει.
♥ (i need to get a life)

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εχουμε συμμοριτι στο φορουμ μας, πλακωστε τον ρε τι καθεστε

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Crimson Viper έγραψε:εχουμε συμμοριτι στο φορουμ μας, πλακωστε τον ρε τι καθεστε
Ξεχνάς το ρόλο σου Βάηπερ!! :haha:

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Άλνταρκ τόσο καιρό σε ξέρω, δε το θυμόμουν ρε μαν

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ας ξεκινησω λιγο αναποδα με το δικο μου. Το 2009 εφτιαξα το nickname. Τωρα το υπολοιπο ηρθε καθαρα απο τυχη λογω φλασιας που εφαγε ο εγκεφαλος μου τοτε. Εκεινη την περιοδο κατεβαζα ταινιες και καθως εψαχνα σε γνωστο site με υποτιτλους βλεπω μια ταινια με πρωταγωνιστη τον Jason Statham και λεγοταν Death Race. Νταξει λεω κλασικα μαλακια θα ειναι η ταινια αλλα μετα απο μερικα λεπτα τσουπ και γενηθηκε το Deathracer. Μετα κολλησα και το 2009 διοτι στο mail που εφτιαξα τοτε δεν μπορουσα να βαλω σκετο deathracer οποτε εβαλα και το 2009 μετα και το δεχτηκε.

Την ταινια του Statham δεν την ειδα ποτε και ουτε σκοπευω να την δω. :haha:

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εγώ το Dr. το έχω επειδή με αρέσει ο Doctor Who και επειδή σπουδάζω κτηνίατρος (σςςς και αυτός ντοκ είναι). Το Jimalicious είναι μίγμα του Jim (Δημήτρης) και του malicious (κακόβουλος, δηλαδή ότι δεν είμαι). Και για τελευταία φορά, δεν έχει να κάνει με το megalicious.

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Shikkoku

Shikkoku

 

Δεν είναι τίποτα συναρπαστικό...

Nicolas από το Νικόλας:ρ
26 ο τυχερός μου αριθμός
K από το "επίθετό" μου

Όπου δείτε Nicolas26K είμαι σχεδόν στάνταρ εγώ, το χρησιμοποιώ παντού:3

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αυτό το καταλαβα από πρωτο χερι nik XD

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Dr. Jimalicious έγραψε:Εγώ το Dr. το έχω επειδή με αρέσει ο Doctor Who και επειδή σπουδάζω κτηνίατρος (σςςς και αυτός ντοκ είναι). Το Jimalicious είναι μίγμα του Jim (Δημήτρης) και του malicious (κακόβουλος, δηλαδή ότι δεν είμαι). Και για τελευταία φορά, δεν έχει να κάνει με το megalicious.
Pandman ownz Pandman ownz λμαο

Shikkoku

Shikkoku

 

Crimson Viper έγραψε:αυτό το καταλαβα από πρωτο χερι nik xD
your mom=15$ your mom=15$
Αξιοπιστία

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
εγώ πάντως συναρπάστηκα,δεν ξέρω για εσάς

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης