Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Νέο μέλος στους Straw Hats

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

1Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Νέο μέλος στους Straw Hats Τρι 26 Αυγ 2014, 14:52

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ποιος θα θέλατε να να ενταχθεί στους straw hats? Πολύ ακούγονται τα ονόματα της Rebeca και του Bartolomeo. Εγώ θα ήθελα τον Bartolomeo λόγω του ότι είναι πολύ δυνατός df user και θα ήταν χρήσιμος στο πλήρωμα. Εσείς τι λέτε?

2Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Τετ 27 Αυγ 2014, 13:40

Aldark

Aldark

 

Παρ'ότι το θέμα υπάρχει στο manga section , νομίζω εδώ δεν υπάρχει..οπότε αφήνω αυτό...
εγώ πιστεύω θα μπει ή η Ρεμπέκα ή ο Κάβεντις ή ο Μπάρτο ή η Βιόλα...we'll see..

3Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Τετ 27 Αυγ 2014, 17:57

maggie

maggie

 

ας υπάρχει δεύτερο και εδώ, αλλά χωρίς spoiler, να συμβαδίζει το topic με την σειρά μόνο.

4Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Πεμ 28 Αυγ 2014, 12:33

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Α σρυ δεν βλεπω manga και δεν ειδα οτι υπαρχει και κει κατι παρομοιο

5Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Πεμ 28 Αυγ 2014, 12:58

plankton

plankton

 

Eγω πιστευω θα ειναι ή ο Bartolomeo ή η Violet.

6Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Τετ 10 Σεπ 2014, 09:24

Νικολής

Νικολής

 

Παιδια μου φαινεται λιγο δυσκολο να μπει κανεις ακομα στο πληρωμα

7Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 01:10

Monkey D Lo

Monkey D Lo

 

ίσως ο Oda να μας εκπλήξει..bellamy gj!

8Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 02:57

Santouryuu

Santouryuu

 

εγώ θέλω bellamy αλλα ο οντα βρίσκει πάντα τρόπο να με ξενερώνει

(έφτασε το ανιμε τόσο μακρυά ήδη? μωρέ μπράβο!)

9Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 13:35

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

μετα το τελευταιο επεισοδιο στο anime πιστευω πολυ οτι ο bartolomeo θα μπει στο πληρωμα

10Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 15:41

Monkey D Lo

Monkey D Lo

 

έφτασε έφτασε..Ο barto δήλωσε ότι θέλει να γίνει σύμμαχος αν κατάλαβα σωστά. Θα ταίριαζε πάντως. Οσο για το αν θα δουμε nakama σύντομα, είναι απίθανο..ίσως σε ενα δυο arc ακόμα. O bellamy μάλλον θά αγαπήσει Luffy.. Luffyyyyy δέξου την αγάπη του.. oh my love! oh my love!

11Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 16:53

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
I sense... YAOI!!! :haha: :haha: :haha:

12Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 29 Σεπ 2014, 23:59

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Θελει να γινει μπραβος του ειπε οποτε υποθετω οτι θελει να μπει στο πληρωμα. Εγω παντως προτιμω μπαρτο απο τον μπελαμι. Ειναι πιο δυνατος και ταιριαζει περισσοτερο στο κρου

13Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Τρι 30 Σεπ 2014, 14:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

Ο Bellamy ειναι πολυ βιαιος σαν χαρακτηρας και δεν πολυταιριαζει στο πληρωμα εκτος και αν βελτιωθει. Βεβαια δεν θα με πειραζε να το δω στο πληρωμα αλλα θελω Violet λογω και της ικανοτητας που εχει.

14Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Τρι 30 Σεπ 2014, 19:38

Aldark

Aldark

 

Πουθενάς είναι ο Μπέλαμυ , θα ναι πιο weak απ'τον Ουζόπ έτς όπως τον έχει κάνει...

15Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Παρ 17 Οκτ 2014, 16:23

Sick D. Horse

avatar

 

Πιστευω ο Bartolomeo. Αν το καλοσκεφτούμε ο Oda-sensei είχε πει οτι δε βαζει νέα άτομα στο πλήρωμα γιατί δεν έχει βρει παρόμοια γαμάτους χαρακτήρες. Τώρα νομίζω η στιγμή έφτασε και ο Bartolomeo μπορεί ν θεωρηθεί άξιος σε σχέση με την "ξενέρωτη" Ρεμπέκα. Επίσης στην αρχή ο Luffy ειχε πει ότι το ιδανικό πλήρωμα γι αυτόν ειν 10 άτομα. Και τέλος και σημαντικοτερο ,οι Straw Hats έχουν όλες σχεδόν τις ιδιότητες στο πλήρωμα ΕΚΤΟΣ απο το Ultimate Defense ,όπου στην τελική μάχη όπου όλοι θα πολεμούν με τους arch enemy τους (Zoro vs Mihawk και τα λοιπά) κάποιος θα κάνει Barrier και θα προστατεύει τα πλοία του crew. Δε νομίζω ν έχει χρόνο ο Zoro να κοβει κανονόμπαλες...

16Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Σαβ 18 Οκτ 2014, 02:33

Santouryuu

Santouryuu

 

Ως τωρα ελεγα μαλακιες... ο μπελαμυ θα παει με μπαρτο και δεν θα εχουμε νεο μεμπερ! :(

17Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Πεμ 28 Μάης 2015, 01:32

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Απ οτι εχω καταλαβει ειναι προφανες οτι στο μελλον(δεν ξερω σε ποσο) ο Jinbey θα μπει στο πληρωμα(απλα εχει υποτιθετε να τελειωσει καποιες δουλειες) εκτος αυτου ειδα συζητησης για τον Bellamy.Ο μονος λογος που πιστευω οτι δεν θα μπει στο πληρωμα ειναι επειδη ειναι πολυ αφοσιομενος (το σκυλακι ας πουμε) του donflamingo.Ο Donflamingo Εβαλε το Dellinger να τον σκοτωσει κι αυτος ακομα παει μπροστα του και τον προσκυνα...Ο Barto ταιριαζει με το πληρωμα (χαβαλες και τετοια) ωστοσο δεν πιστευω να μπει επειδη ειναι καπτεν δικου του πληρωματος, εμενα προσωπικα με ενοχλει οτι ειναι τυπος "Τρελος Fan των stawhats" και καθε φορα που μιλαει καποιος απτο πληρωμα αρχιζει και κοκκινιζει,κλαιει και τετοια, το φανταζεστε το λουκι?O Barto θα ηταν το τελειο μελος των straw hats αμα δεν ηταν τοσο Fan-boy τους.

http://www.onepiecegr.com/

18Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Κυρ 31 Μάης 2015, 15:01

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι οκκ έχεις ένα ποιντ εδώ φίλε μου αλλά για τον μπέλαμι δεν το συζητάω καν εγώ δεν θα τον ήθελα απο την αρχή έιναι φαπα ξάπλα τις έχει μαζέψει απο παντού... απο παντού όμως ενα θιορι που άκουσα έιναι ότι ο bellamy θα μπει στο πληρωμα του barto και ότι στους strawhats θα μπει η μονετ ή η βιόλα τώρα δεν ξέρω κατα πόσο αυτό μου αρέσει απλά σου παραθέτω τη θεωρία που διάβασα χαχα

19Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Κυρ 31 Μάης 2015, 17:32

Scarlet D.

Scarlet D.

 

το σκεφτηκα κι εγω για την βιολα αλλα δεν νομιζω οτι θα μπει γιατι και καλα ειναι απο οικογενεια βασιλιαδων και λογικα θα θελει να βοηθησει τον πατερα της να ξαναφτιαξουν την dressrosa και τετοιες δικαιολογιες, τωρα δεν ξερω...η μονετ εχει πεισει θυμα πυρηνικης βομβας :P

http://www.onepiecegr.com/

20Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Κυρ 31 Μάης 2015, 23:53

Tcixlas

Tcixlas

 

ξεχνάς ότι έιναι logia χαχαχα

21Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 01 Ιουν 2015, 02:01

Scarlet D.

Scarlet D.

 

σωστο κι αυτο,ωστοσο ηταν τοσο αποδυναμωμενει και ετοιμη να αυτοκτονησει που θα ελεγε κανεις οτι το κανε :P

http://www.onepiecegr.com/

22Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 01 Ιουν 2015, 10:52

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ήταν αποδυναμωμένη ρε φοβισμένη ήταν, ουσιαστικά νόμιζε ότι ο ζόρο θα την κόψει με χάκι και ουσιαστικά τρόμαξε τόσο, που ούτε μπορούσε να κουνηθεί απο την αύρα του ζόρο εκείνη την ώρα, και μετά αφού την έκοψε δεν μπορούσε ούτε να ελέγξει τις δυνάμεις της, και να επανέλθει στα κανονικά της, την έκανε ουσιαστικά να νομίζει ότι πεθανε και μετά δεν μπορούσε να ανακάμψει κι απλά μετά στο τέλος πήγε να τους σκοτώσει όλους, γιατί εκείνη ήταν logia και μια έκρηξη δεν θα την σκότωνε, αλλά δεν πρόλαβε, γιατί κάρφωσε την καρδιά της ο ceasar, οπότε ο μόνος λόγος που μπορεί να έχει πεθάνει είναι αυτός νομίζω... αν και σου ξαναλέω, ακούγεται πολύ η μονετ σαν new strawhat, γιατι λέει ότι ο oda είχε πει πρωην εχθρός κτλπ, οπότε μπορεί να είναι ζωντανή.

23Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Δευ 01 Ιουν 2015, 12:59

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ναι σωστα,δεν το θυμωμουν καλα μαλλον.Η Monet παντως μου φαινετε πολυ κακια για να μπει στους straw-hats, Να μου πεις τωρα, ο franky εσπασε στο ξυλο τον ussop...παντως δεν εδειξε συμπτωματα strawhatιασης οπως για παραδειγμα η robin που ηταν συμμαχος του Crocodile που εσωσε τον luffy απο την αμμο.Αν εχει πει ο oda οτι θα ναι πρωην εχθρος, μου ρχετε στο μυαλο περισσοτερο Crocodile η στην χειροτερη καποιος φρουρος απο το Impel down...ποιος ξερει

http://www.onepiecegr.com/

24Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Κυρ 21 Ιουν 2015, 18:47

Mugiwara1989

Mugiwara1989

 

O επόμενη νακαμούρα του Luffy θα είναι ο Βartolomeo.. Και μετά ο Jimbei..

(edit by Aldark: Όχι greeklish~!)

25Νέο μέλος στους Straw Hats Empty Απ: Νέο μέλος στους Straw Hats Κυρ 21 Ιουν 2015, 19:07

Tcixlas

Tcixlas

 

autocorrect??? :p κι εγώ έτσι νόμιζα αλλά απο την άλλη δεν θέλω να είναι ο bartolomeo κάθε φορά που κάποιος απο το πλήρωμα θα μιλάει αυτός θα βάζει τα κλάμματα απο την χαρα χαχαχα καλύτερα να είναι σύμμαχος και σαν συμμαχικο πλήρωμα να μπουν στο alliance εναντίων του kaido

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης