Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

76Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 15 Νοε 2013, 18:21

Aldark

Aldark

 

το περιμένω ότι θα είναι πολύ πιο αργό αλλά η γραφή του και τα γεγονότα (πλην κάτι γελοίων κεφαλαίων της Κάτλυν,της Σάνσα ή της Νταινέρυς ακόμα και του Μπραν μετά από λίγο τα βαρέθηκα) σε μαγνητίζουν συνήθως...το Clash Of Kings πάντως με ταλαιπώρησε και μου πήρε κανα χρόνο να το διαβάσω φουλ (εν ολίγοις διάβαζα σπάνια , μέχρι που πισμώθηκα να το τελειώσω xD)
Στον δεύτερο τόμο τώρα , είμαι 100κάτι σελίδες πριν το τέλος , ο Davos , συμπαθής μου είναι , πολύ τίμιος τύπος , στυλάκι ιδιαίτερο δεν έχει που να μ'αρέσει βέβαια , μέχρι στιγμής τουλάχιστον (εκτός κι αν κάνει τίποτα τρελό , τον έχει αφήσει στη μέση κάποιας επιχείρησης)
Ρε συ (χώνω ένα σπόιλερ ταγκ εδώ , μην το ανοίξετε αν δεν έχετε διαβάσει 2ο τόμο ASOS)
Σπόιλερ:

77Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 15 Νοε 2013, 21:49

Troll

Troll

 

0 τζειμι πολυ κουλ ειναι απο ασχολ που ηταν φοβερος μαλλον την ερωτευτηκε την χοντρη...ακομα δεν μπορω να χονεψω τον θανατο του ρομπ σταρκ μακραν μαζι με τον τιριον οι πιο κουλ χαρακτηρες στην σειρα...ποιος περιμενη γιατην συνεχειααααααααααααααααααααα
θελω να δω πως θα αντηδρασουν η σταρκ μετα το παστελη που φαγανε απο τους λανιστερ

78Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Κυρ 17 Νοε 2013, 22:02

Aldark

Aldark

 

1)ο ρομπ σταρκ κουλ; ο ρομπ σταρκ; μεγάλες σαχλαμάρες ο εν λόγω τύπος , πολύ μεγάλες...λυπάμαι βέβαια που κατέληξε έτσι , αλλά τέτοια πράγματα δεν τα κάνεις! Αδιάφορος λοιπόν εξ αρχής...
2)τι εννοείς πώς θα αντιδράσουν οι σταρκ; ποιος να αντιδράσει; ο 8χρονος μπραν που βρίσκεται στα όρη και τα βουνά ; η σάνσα; η άρυα (χμ αν μεγαλώσει θα κόβει πισηνούς βέβαια η τύπισσα , μέγιστο ρησπέκτ) ή ο 5χρονος ρίκον που δεν έχουμε ιδέα πού είναι;;; :Ρ

79Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Κυρ 17 Νοε 2013, 23:11

maggie

maggie

 

όχι και ο ρομπ κουλ..αδιάφορος σα χαρακτήρας και τον θάνατό του τον δέχτηκα με χαρά γτ μαζί με αυτόν πέθανε και η αντιπαθέστατη μάνα του^^


80Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Κυρ 17 Νοε 2013, 23:32

Aldark

Aldark

 

το χε χάσει η μάνα του...καιρό τώρα , ειδικά στο βιβλίο πριν της πάρουν το λαιμό λέει κάτι του στυλ:
-όχι μη μου κόψετε τα μαλλιά , του νεντ του αρέσουν πάρα πολύ...
τη λυπόμουνα εδώ και καιρό την τύπισσα..και η Σάνσα είναι μια μικρογραφία της παίζει..

81Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Κυρ 17 Νοε 2013, 23:53

Troll

Troll

 

ο ρομπ ειναι γαματως!!!γνωμη μου...
ολλοι σωκαρηστηκατε οταν πεθανε...γενικα ο χοντρος ειναι μεγαλητερο τρολλ απο τον οντα,εκει που περημενης ο ρομπ να παει στο λαντινγκ και να τα φαπωση ολλα τσουυυφ ψωφαει το ιδιο και ο καλ ντρογκο

82Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τρι 26 Νοε 2013, 11:59

GomuRumeninge

GomuRumeninge

 

83Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Δευ 30 Δεκ 2013, 03:02

Troll

Troll

 

παιδια ποιος τομος σας αρεσε περισσοτερο?θα υπαρξει στην σειρα καλητερη σεζον απο την γαμιστερη τριτη?

84Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τρι 31 Δεκ 2013, 21:00

Aldark

Aldark

 

προφανώς η τέταρτη. Ο δεύτερος τόμος του 3ου βιβλίου ήταν μαγευτικός. Πεταγόμουν απ'τη θέση μου απ'το κρεσέντο της δράσης!! xD
Πιστεύω , απ'όσα έχω ακούσει (γιατί έχω freezάρει στο 4ο βιβλίο) πως ο 3ος είναι ο καλύτερος μέχρι τώρα. Λόγω της δράσης που προανέφερα. Οστώσω και τα άλλα 2 που χουν βγει (ιδίως το 5 , ξαναλέω έχω ακούσει) είναι έπικ (κλασσικά). Πιστεύω όμως θα το ξεπεράσει το 3 , με το 6 ή το 7

85Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τετ 23 Απρ 2014, 04:38

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Only Tyrion  :xD: :xD: :xD: 

86Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Πεμ 24 Απρ 2014, 01:19

ειμαστε οτι νιοθουμε

ειμαστε οτι νιοθουμε

 

ποιος να σκοτωσε τον τζοφρυ?(ftw ο τζοφρυ ειναι πολυ καλο ατομο,στην σκινη που πεταει τα κερματα στους μουσικους για να σκασουν δεν ηθελε να το κανει αλλα τον πιεσαν οι σκηνοθετες,επεισης σε καθε σκυνη κακιας του μετα το τελος της σκυνης τους κοιταει ολλους με ενα βλεμμα ''πραγματικα λειπαμαι''φλωρακι με λιγα λογια :xD: )
παντως θα μου λυψει,λατρευα να τον μισω αυτο το ατομο...και μονο ποου δεν θα εχουμε αλλη σκυνη κακιας του ξενερωνω...
στοο last episode παντως δεν περιμενα τετοια εξεληξη,δεν περιμενα να ηταν πρωδωτης ο γελοτοποιος,απο οτι φενεται δεν ειχε καμμια σχεση με τον θανατο του τζοφρυ...ουτε η μαρτελ εχουν σχεση....
παντως απο οτι καταλαβα το μυαλλο της επυχηρησης του θανατου του τζοφρυ ηταν ο litlle finger....ειναι σιγουρα μπλεγμμενη και η σει

87Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Πεμ 24 Απρ 2014, 23:54

Aldark

Aldark

 

ο ηθοποιός (Τζακ Γκλήσον) πάντως έδωσε ρέστα , μπράβο στο παιδί..! Εγώ ξέρω ποιος είναι υπεύθηνος για το θάνατο ως book reader πάντως! Ο Τύριον όμως θα την πληρώσει τελικά , η σαιζόν θα γίνει όλο και καλύτερα πάντως παιδιά  careless run

88Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 25 Απρ 2014, 01:25

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Μα γιατί κάνω spoiler στον εαυτό μου??
Poor Tyrion!!  ellefson you is mean ellefson you is mean ellefson you is mean 

89Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 25 Απρ 2014, 13:48

Aldark

Aldark

 

γιατί τρολλάρεις τον κόσμο; Ή δεν έχεις μπει 4η σαιζόν;;;  heh look at that

90Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Δευ 05 Μάης 2014, 18:53

maggie

maggie

 

αι στο διάολο να πούμε..το περίμενα πως και πως, το αποθέωσα όταν το είδα...και θα μου το χαλάσει ο lord of light... aaaaaah! aaaaaah! aaaaaah! aaaaaah! aaaaaah! aaaaaah! 

91Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τρι 06 Μάης 2014, 13:46

Aldark

Aldark

 

τα κάνανε μαντάρα έμαθα στο σόου; Βαριέμαι να δω τα επεισόδια 4-5 για να το διαπιστώσω μόνος μου xD

92Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τρι 06 Μάης 2014, 18:10

maggie

maggie

 

από ό,τι μου έχουν πει ναι XD.

αλλά το rage μου δεν ήταν για τα επεισόδια που έχει δείξει ως τώρα, αλλά για το επερχόμενο συμβάν σχετικά με την Lady Stoneheart....(<= spoiler, don't google it)

93Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τετ 07 Μάης 2014, 13:51

Aldark

Aldark

 

λες να μη το δείξουνε; δεν κατανόησα προς τι το rage  :xD: (πμαρε με αν είναι μη σποιλάρουμε)
Αλλά μιλάμε για κάτι που περιμένω να δω πως θα το δείξουνε στο τελευταίο  επ της σαιζόν , θα τρελαθούν οι noobs/viewers...

94Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τετ 07 Μάης 2014, 16:40

maggie

maggie

 

spoiler 3ou βιβλίου:

κατάλαβες? xD

95Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τετ 07 Μάης 2014, 23:49

Aldark

Aldark

 

spoiler 3ου βιβλίου 2ου τόμου:
μην το ανοίξετε noob/viewers!

96Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 09 Μάης 2014, 21:32

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Γιατί μαντάρα???Πείτε μου και εμένα που δεν διάβασα ακόμα τα βιβλία  :xD: :xD: 
ΟΜΓ!!! Και εμένα μου την έσπαγε Maggie  :xD: 
Όσο για το
Σπόιλερ:
το είχα φάει το σπόιλερ από τον τριτο κύκλο  :xD: 

Άσχετο, ποιοι είναι οι αγαπημένοι σας??  :xD: 
Κάνω σαν καθυστερημένο αλλα έχω πορωθεί!!! 2 βδομάδες έχει που τα είδα και θέλω να ξεκινήσω και τα βιβλία!!!

97Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 09 Μάης 2014, 21:58

Aldark

Aldark

 

ξεκίνα τα! τρέχα! Γιατί μαντάρα ε; Ε ενώ η σειρά είναι διαμάντι (το βιβλία λοιπόν είναι κάτι περισσότερο  :xD: ) , οι writers δεν έχουν κατορθώσει να μην υποπέσουν σε σφάλματα , και για τις ανάγκες του πλοτ και δε ξέρω τι πράγματα κόβονται ενώ προστίθονται άλλα! Άλλες σκηνές όπως το θάνατο του Τζόφρυ τις βρήκα τρομερές (γενικά το γάμο τον απέδωσαν εξαιρετικά) και από ηθοποίϊα (ο Τζακ Γκλήσον(Τζόφρυ) ήταν φοβερός , hats off στον τύπο) και από σκηνοθεσία και πιστότητα (σχεδόν πλήρως) στο ορίτζιναλ βιβλίο , αλλά σε άλλα θέματα πχ το ξεφτίλησαν (η γυναίκα του Ρομπ Σταρκ ήταν στο γάμο και ήταν και έγκυος , κάτι που δε συνέβει στο βιβλίο) ή ο Τζέντρυ δεν πάει ποτέ με τη Μελισάντρα...μένει με τον Μπέρικ Ντοντάριον και την παρέα...Ο Ρόμπερτ έχει άλλο γιο που μένει με τον Στάννις...τέλος πάντων...Α η τωρινή μαντάρα αναφερόταν σε κάτι γεγονότα που άκουσα όπως πχ κάποιος έπιασε τον Χόντορ και κάτι τέτοια στα τελευταία δύο επεισόδια...αλλά όχι η σειρά είναι καλή και θα συνεχίσει πιστεύω να είναι και να μην το ξεφτιλίσουν. Ο Μάρτιν έχει επίβλεψη από'σο ξέρω.
Από χαρακτήρες (νεκρούς ή πεθαμένους) έχω ξεχωρίσει τον Όμπερυν Μάρτελ , τον Τζέιμι Λάννιστερ , τον Μικροδάχτυλο , ίσως τον Τζον , την Άρυα (πολύ μέηνστρημ είμαι εδώ) και η Ίγκρυτ μ'άρεσε (εκρητικό ζευγάρι με τον προαναφερθέντα) αλλά και ο Τύριον είναι τούμπανο(όχι κυριολεκτικά βέβαια...υποθέτω...) και άλλοι δευτερεύοντες χαρακτήρες μ'αρέσουν , όπως και δεν ξέρω τι στάση έχω απέναντι στον Θήον (Ρηκ;  damn i am dying. )

98Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Παρ 09 Μάης 2014, 23:53

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
άλλο πράγμα η σειρά,άλλο τα βιβλία.Δεν μπορούν σε 10 επεισόδια κάθε χρόνο να χωρέσουν ένα βιβλίο,οπότε αλλάζουν κάποια γεγονότα μπας και μπει κανά τέλος σε όσα βλέπουμε.

δεν μαρέσουν jon snow,daenerys,catelyn,bran και όλη η παπαροπαρέα του εκτός ίσως από την osha και τον hodor και μου είναι αδιάφορος ο robb.Με τους υπόλοιπους είμαστε κομπλέ.
Δεν μπορώ να πω πως ξεχωρίζω κάποιον ιδιαίτερα,αλλά μπορώ να πω πως προτιμώ να βλέπω εξελίξεις που αφορούν το kings landing.Και littlefinger.
και up the lannisters

99Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τρι 20 Μάης 2014, 16:48

maggie

maggie

 

ήταν μακράν η πιο αντιπαθής χαρακτήρας της σειράς. ξεπερνούσε ακόμα και τον joffrey, που τον τελευταίο αν και τον μισούσα, γούσταρα να τον βλέπω.

οι 4 που μου την έδιναν πολύ ήταν catelyn, joffrey, theon & sansa.
η πρώτη πέθανε, ο δεύτερος πέθανε, όλα καλά μέχρι εδώ.(σχεδόν :p)

ο theon ήθελα να φτύσει πολύ αίμα και να πεθάνει και αυτός- κάργα αντιπαθέστατος.
πλέον εξακολουθώ να θέλω να πεθάνει, αλλά όχι από αντιπάθεια, αλλά από συμπόνοια XD τον έχω λυπηθεί απίστευτα πολύ XD ramsay snow ftw!

και τέλος η saaansa. δεν την βλέπω να πεθαίνει με τίποτα και εκνευρίζομαι. έχει δεχθεί τόσο ψυχολογικό πόλεμο, και σωματικά είναι ακόμα όρθια!! μα γιατί??? γιατί ζει το πιο άβουλο και ηλίθιο πλάσμα της σειράς??? γιατί? γιατί δεν αυτοκτονάει?? γτ δεν μπορεί να πάρει πρωτοβουλία ούτε καν για αυτό??

αδιάφοροι μου είναι όλοι του βορρά (σαν χαρακτήρες, όχι σαν ιστορία) -εκτός από arya και ίσως και jon, ίσως - καθώς και η denearys πλέον, έχει αρχίσει να κουράζει..
αγαπημένοι οι: arya που προανέφερα, tyrion, oberyn και άλλοι.

littlefinger θεός. αυτό το μικρό δαχτυλάκι ξεκίνησε όλο τον πανικό, πως να μην τον παραδεχτεί κανείς.

100Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] - Σελίδα 4 Empty Απ: Game Of Thrones [A Song Of Ice And Fire] Τετ 04 Ιουν 2014, 01:56

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Δεν έχω χρόνο να ποστάρω κανονικά αλλά μου το φάγαν το μωρό!!!
RIP Oberyn!!!  ellefson you is mean 
Ένα μανάρι έμεινε μόνο..
Σπόιλερ:
Και ο κώλος η Sansa με τον Littlefinnger??
Συμφωνώ με όσα είπες Maggie, αλλά ο Joffrey ήταν απολαυστικότατος.
Πέθαινα να βλέπω τις σκηνές του.
Ήταν τόσο διεστραμμένος που δεν μπορούσα να τον αντιπαθήσω.  :xD:

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης