Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Anime Vs Manga

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Anime Vs Manga

Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Vote_c1063%Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Vote_c10 63% [ 60 ]
Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Vote_c1037%Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Vote_c10 37% [ 36 ]
Σύνολο Ψήφων : 96

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

26Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Κυρ 04 Ιουλ 2010, 20:09

didimakia

didimakia

 

Kαι τωρα ισοππαλια...(οχι δεν το ψηφησα εγω το ανιμε...)

27Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 06 Ιουλ 2010, 16:06

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
και αλλη μια ψηφος στο manga...

28Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 06 Ιουλ 2010, 16:34

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
και πάλι ισοπαλία :S

29Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 06 Ιουλ 2010, 16:46

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
σε thriller μετατρεπεται.. :xD:

30Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 06 Ιουλ 2010, 20:47

black tulip

black tulip

 

ενταξει ρε παιδια κουλαρετε παντα ισσοπαλια θα ειναι xD :xD:

31Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 06 Ιουλ 2010, 21:39

IwantCookie

IwantCookie

 

εγώ θα ψυφήσω Manga... είναι το στόρυ ΌΠΩΣ ακριβώς ήταν στο μυαλλό του gODA..επείσης δεν χάνει ποτέ απο ποιώτητα σε αντίθεση με το ανιμε....και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ.... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΙΛΛΕΡΣ!! ΤΕΛΟΣ Anime Vs Manga - Σελίδα 2 426757

32Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 07 Ιουλ 2010, 01:40

Jimmy

Jimmy

 

manga...
βαριεμαι να πω τα πως και τα γιατι...
απλα το προτειμω...εχει αλλη χαρη!

33Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 07 Ιουλ 2010, 09:45

quenta

quenta

 

αν το ανιμε ειναι καλοφτιαγμενο τοτε προτιμο ανιμε..αλλα απο την αλλη το μανγκα οταν το διαβαζεις εχει αυτο το χμμμμ πως να το πω..επειδη δεν εχει ηχο και κινησει βαζεις την φαντασια σου να δουλεψει και αυτο του δινει μια αλλη μαγεια..
γιαυτο και πολλες φορες ενω περιμενο πως και πως να δω ενα επεισοδιο απο καποιο μανγκα που εχω διαβασει,ενω το μανγκα ηταν θεικο το ανιμε μπορει να με απογοητευσε..ο λογος?ο λογος ειναι οτι επειδη το μανγκα εχει αυτη την μαγεια που προανεφερα ενω το επεισοδιο στο μανγκα οταν το διαβασα ηταν απιστευτο στο ανιμε ετσι οπως το μετεφεραν δεν με ενθουσιασε το ιδιο..
παρολα αυτα υπαρχουν στιγμες που διαβαζεις ενα καταπληκτηκο μανγκα τσαπτερ και το ανιμε επεισοδιο που βλεπεις ειναι ακομα ποιο φοβερο και αυτο σε πορονει απιστευτα...αυτο ειναι το καλο με το ανιμε..γιαυτο και ψηφισα και ανιμε στην ερωτηση ποιο πανω..

34Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:09

mizumizupower

mizumizupower

 

να πω και την αληθεια μου εγω πολυ μανγκα δεν εχω διαβασει... το πολυ 100 chapters.. αλλα το ανιμε ειναι αληθεια πολυ καλοφτιαγμενο και γι αυτο ψηφησα ανιμε

35Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:13

maxuris

maxuris

 

Και το ενα και το αλλο καλο ειναι μωρε , και ψηφισα ανιμε γτ μου φαινετε καπως καλυτερο ...

36Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:25

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Τηλεμαχε,σε μισω αιωνια >.<

37Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:26

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

το ανιμε κερδιζει μονο κ μονο επειδη μερικα ατομα το ψηφισαν λογο του οτι δν εχουν διαβασει καθολου εως ελαχιστο μανγκα red card,outa tha ga

38Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:28

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

εγω βασικα δεν εχω ψηφισει ακομα...ομως τωρα που διαβαζω ολο και πιο πολλα μανγκα μπορω να πω οτι κλινω προς τα κει...^^
θα τελειωσω και το 20th Century Boys που το αρχισα χθες και μετα θα ψηφισω...
μαλλον στο μανγκα θα παει η ψηφος μου!^_^

39Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Δευ 26 Ιουλ 2010, 21:30

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

HawkEyes Juracule έγραψε:εγω βασικα δεν εχω ψηφισει ακομα...ομως τωρα που διαβαζω ολο και πιο πολλα μανγκα μπορω να πω οτι κλινω προς τα κει...^^
θα τελειωσω και το 20th Century Boys που το αρχισα χθες και μετα θα ψηφισω...
μαλλον στο μανγκα θα παει η ψηφος μου!^_^
μα αυτο ειναι και το πιο λογικο....

40Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 27 Ιουλ 2010, 17:20

Go.D.yo

Go.D.yo

 

Προτιμω το μανγκα κατα παρα πολυ!Εγω ξεκινησα με ανιμε και οσοι μου ελεγαν οτι διαβαζουν μανγκα τους κοροιδευα..!Μολις ομως αρχισα να διαβαζω το αγαπησα και εκτοτε δεν ξαναειδα ανιμε..τωρα στην υπερτατη μαχη θα κατσω να το δω γιατι για τετοιες σκηνες αξιζει πολυ να το βλεπεις.Επισης πιστευω πως το ανιμε σε μερικα παρτς ειναι καλυτερο...για παραδειγμα στο Enies Lobby εκει που ο Λουφαρος ρωτησε την Ρομπιν ''SAY YOU WANNA LIVE'' και του απαντησε η Ρομπιν ή πιο πριν στο Water 7 με την επικη μαχη Λουφη vs Ουσσοπ!!!Καποιες φορες οντως προτιμω το ανιμε αλλα ειμαι απερ-fan του μανγκα!

41Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τετ 28 Ιουλ 2010, 16:41

alphaetomega

alphaetomega

 

χαχαχα δεν το πιστευω βρηκα και αλλα ατομα που πρωτα διαβαζουν και μετα βλεπουν την ταινια ελεος ρε παιδια εκτος του οτι ειναι καλυτερο το anime και ας εχει φιλλερς (οποιος βαριεται το one piece headshot)καποιοι να διαβαζετε το εργο και μετα να το βλεπετε τι να το κανω αμα ξερω τι θα γινει..με ανμε αρχισα και θα τελειωσω και το manga απλα το one piece σε τρελενει δεν μπορεις να περιμενεις για αυτο το αρχισα..Anime Vs Manga - Σελίδα 2 2ij2lhd

42Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 29 Ιουλ 2010, 09:40

quenta

quenta

 

και εγω κλασικα με ανιμε αρχησα και οταν πια εφτασα στο τελευταιο επεισοδιο δεν κρατιομουν και ετσι αρχησα να διαβαζω το μαγκα...
οπως ανεφερα το μανγκα εχει αλλη μαγειια..εχει κατι που το ανιμε δεν μπορει να σου προσφερει..αυτο ειναι οτι χρησιμοποιεις την δικη σου φαντασια σε καποιες περιπτωσεις..
τωρα μετα που διαβαζω το μανγκα,περιμενω να δω το αντιστοιχο επεισοδιο ανιμε για να δω πως παρουσιασαν αυτες τις στιγμες που ο αναγμωστης του μανγκα χρησιμοποιει την φαντασια του..εκει ειναι ολο το στοιχημα με το ανιμε..αν μπορεσουν και κανουν καλες αυτες της στιγμες,εχει κερδησει και τον τηλεθεατη...

οποτε με λιγα λογια διαβαζω μανγκα και μετα περιμενω απο τους συνεργατες του οντα να κανουν τα δικα τους μαγικα και να με κερδησουν...
ενα παραδειγμα ειναι τα επεισοδια του ενιες λομπι εκει που o loufi leei ston ουσοπ να καψει την σημαια και εκει που φωναζει στην ζομπιν να του πει οτι θελει να ζησει...
αυτα τα επεισοδια ηταν πραγματικα αριστουργηματα..οχι μονο μετεφεραν το μανγκα καλα αλλα ξεπερασαν καθε προσδοκια και τα καναν θε'ι'κά..

43Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 29 Ιουλ 2010, 11:03

OP_Chris24

OP_Chris24

 

συγκεκριμενα στο ΟΡ μου αρεσει περισσοτερο το ανιμε, βεβαια δεν εχω διαβασει σχεδον καθολου μανγκα......

ειπα να το αρχισω αλλα με το που αρχισα, κατι δεν "κολαγε" τοσο και το αφησα.
τωρα για αλλα δεν ξερω αλλα υποθετω οτι σε σειρες οπως το bleach οπου υπαρχει πολλη δραση,κινηση,κτλ... μαλλον θα ειναι καλυτερο το ανιμε.

44Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 29 Ιουλ 2010, 11:06

maxuris

maxuris

 

OP_Chris24 έγραψε:συγκεκριμενα στο ΟΡ μου αρεσει περισσοτερο το ανιμε, βεβαια δεν εχω διαβασει σχεδον καθολου μανγκα......

Δεν ξερεις τι χανεις .... Το manga απλα that simple τα σπαει ;)

45Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 29 Ιουλ 2010, 13:06

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
ελεος ρε πως γινετε να νικαει το ανιμε????ειδικα το μανγκα του ΟΠ ειν το καλητερο μανγκ εβερ και σε αποψη σχεδιου και σ περναει πολλα συναισθηματα

46Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Πεμ 29 Ιουλ 2010, 16:38

Iron Nicκ

Iron Nicκ

 

κοιτα οντως τα manga γενικοτερα ειναι σε αλλο επιπεδο απο οτι τα animes αλλα πιστευω οτι κερδιζει λογο του οτι το anime προσδιδει περισσοτερη κινηση κ χρωματα τα οποια μαγνητιζουν το ματι των παρατηρητων και τους προσελκηει περισσοτερο....

+ οτι πολλα ατομα του φορουμ δν διαβαζουν καθολου manga

47Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 16:57

moumia

moumia

 

τα ανιμε δε παιζονται απο πολες αποψεις και η πιο βασικη ειναι
οτι σε αγγιζουν στην καρδια!!

48Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 17:54

quenta

quenta

 

το μονο + στα ανιμε ειναι η μουσικη που μπαινει στις αναλογες σκηνες και τις κανει ακομα πιο φοβερες αν ειναι καλοφτιαγμενες

49Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 18:16

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

α εγω δεν εχω ψηφισει εδω...xD
so,manga ftw!

50Anime Vs Manga - Σελίδα 2 Empty Απ: Anime Vs Manga Τρι 14 Σεπ 2010, 19:14

Aldark

Aldark

 

moumia έγραψε:τα ανιμε δε παιζονται απο πολες αποψεις και η πιο βασικη ειναι
οτι σε αγγιζουν στην καρδια!!

δηλαδη τα μανγκα δε σε αγγιζουν; daaamn!

what he said:
ελεος ρε πως γινετε να νικαει το ανιμε????ειδικα το μανγκα του ΟΠ ειν το καλητερο μανγκ εβερ και σε αποψη σχεδιου και σ περναει πολλα συναισθηματα

και εκτός κι απ'το op κι άλλα μανγκα (πχ: 20th century boys) σ'αγγιζουν....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης