Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

MMO-RPG Games (Γενικα)

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1MMO-RPG Games (Γενικα) Empty MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 19 Ιουλ 2011, 20:41

Elidor

Elidor

 

Avarga
Επαιζα WoW για κανα δυο χρονια, επαιζα επι burning crusade. Καλο expansion αλλα οσο πιο πολυ προχοραει το παιχνιδι απο expansion σε expansion γινεται ολο και πιο ευκολο. Καποτε εδινες του κωλου τα g και εκανες ενα σωρο quest για να παρεις το epic mount. Τωρα απλα πας στον trainer η αγοραζεις ενα αλλο για ελαχιστα g. Επισης το lvl up ειναι πολυ πιο ευκολα, και ολα τα class εχουν γαμηθει στο power up.

Line Age οταν ημουν πιο μπεμπης, σε τσαμπα σερβερ κατι λεει. Αλλα ΔΕΝ αξιζει να πληρωνεις για κατι τετοιο σε official server.

Diablo 2 για λιγο, περιμενουμε με χαρα και αγωνια να βγει το Diablo 3 ισως και σε λιγοτερο απο μισο χρονο.

Mεχρι πριν λιγο ειχα κατεβασμενο το AoC (Age of Conan). Αρκετα καλο gameplay, γραφικα, combat system και μου αρεσε το single play που ειχε για τα βασικα quest. Ομως ενιωσα πως του ελειπαν αρκετα πραγματα οπως περισσοτερη αναγκη για groups και μερικα instance.

Κατεβαζω τωρα το trial του Eve-Online να δουμε τις νεες αλλαγες.

Εχω δοκιμασει και αλλα αλλα θα τα πουμε αργοτερα. Υπαρχουν απειρα τσαμπα και ημι-τσαμπα mmos, σιγουρα κατι θα εχετε δοκιμασει. Περιμενω τις δικες σας γνωμες και αποψεις σχετικα με διαφορα παιχνιδι αυτου του ειδους.

Επισης θα ηθελα να δοκιμασω το Aion καθως και το guild wars 2 καθως για το δευτερο βλεπω γινεται πολυ φασαρια και λενε οτι φερνει νεα πραγματα στα rpg παιχνιδια.

2MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 19 Ιουλ 2011, 22:12

didimakia

didimakia

 

Δηλωνω fan εδω :D
1ο μου και πιο μακροχρονιο(3 χρονια) mmorpg που εχω παιξει ειναι το Knight Online.
Καλυτερο PvP δεν εχω ξαναδει. Στα ισια με το Wow ειναι, το οποιο επαιζα επι μισο χρονο. Αυτο που λατρευω στο wow ειναι το exploring, και η ολη φαση να φτασεις μεχρι τα 80, βλεποντας τοσα τοπια, κανοντας τοσα ωραια quests, διαβαζοντας ιστοριες κλπ. Οταν εφτασα στο cap lvl λοιπον, το παρατησα. Μου φενοταν βαρετο απο εκει και μπρος.

Αυτα τα 2 Mmorpg εχω παιξει πιο πολυ. Βεβαια εχω δοκιμασει δεκαδες αλλα τα οποια δεν χρειαζεται να αναφερω τωρα XD

Age Of Conan εγινε free ε? Δυστηχως ομως δεν το παιζει το pc μου :/

Οσο για το Aion, Ειναι σιγουρα ενα απ τα καλυτερα που κυκλοφορουν αυτον τον καιρο, μαζι με το Vindictus το οποιο ειναι διαθεσιμο μονο στο Αμερικα αλλα το gameplay του ειναι προτοτυπο. Αν και απο την ωρα που βγηκε εχουν βγει κι αλλα. Τωρα οπως ειπες περιμενουμε Guild Wars 2, το νεο της Blizzard και το Vindictus για Ευρωπη :D

Αυτον τον καιρο δεν παιζω τιποτα. Δεν εχω βρει κατι που να με τραβηξει και να το σηκωνει το pc ταυτοχρονα XD

3MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 19 Ιουλ 2011, 22:25

Elidor

Elidor

 

Avarga
Λοιπον, το Eve χειροτερο απο οτι θυμωμουν, δεν καταλαβαινω χριστο. Θελει ψαξιμο.. Θα ασχοληθω αυριο. Btw, απο τα δυσκολοτερα gameplay.

4MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τετ 20 Ιουλ 2011, 00:38

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
elidor γνωριζεις ακριβης ημερομηνια για diablo?

5MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τετ 20 Ιουλ 2011, 00:40

Elidor

Elidor

 

Avarga
Οχι αλλα μεσα στο 2011 λογικα προς το τελος θα βγει το beta... Μαλλον..

6MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τετ 20 Ιουλ 2011, 01:38

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
ολη μου τη ζωη περιμενω ρε γαμωτο...

7MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τετ 20 Ιουλ 2011, 11:19

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ε νταξ.. Εγω οχι και ολη μου την ζωη, τα τελευταια 3 χρονια μονο.

8MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 13:44

Elidor

Elidor

 

Avarga
Mανο μπας και ξερεις που μπορω να κατεβασω το diablo 2 + το expansion? Αλλα να λειτουργει κανονικα γιατι ενας που μου το ειχε βαλει ετσι τσαμπε δεν μπορουσα να συνδεθω online και ημουν καταδικασμενος σε single player...

Αν δεν υπαρχει κατι τετοιο ξερεις αν το εχουνε τα public? Εγω ειδα μονο στο ιντερνετ πως εχουν το diablo 2 χωρις το εξπανσιον και αυτο 20 ευρω....

9MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 13:55

didimakia

didimakia

 

Ψαξε για κανα private server.
Σιγα μην "σπασανε" την blizzard ετσι ωστε να παιζει και online crackαρισμενο.

10MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 14:00

Elidor

Elidor

 

Avarga
Σιγα μην ψαξω για private ρε στο diablo... Ειπαμε, οχι και ετσι.

Επισης, ποσοι απο εσας παιζατε/παιζετε lineage 2?

11MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 14:16

didimakia

didimakia

 

I hope noone.
Οτι πιο αθλιο εμπορικο υπαρχει εκει εξω. Δεν μπορω να κτλβω γτ εχει τοσους fans ;S

12MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 14:20

Elidor

Elidor

 

Avarga
Koιταξε να δεις, ολοι με αυτο ξεκινησαμε.

Επισης, το εχω βρισει οσο κανενα αλλο παιχνιδι, ομως εχει και πολλα καλα και για την εποχη του ηταν πολυ μπροστα. Εχει πολυ καλο pvp παντως.

Τωρα, το κακο ειναι το xp σε αυτο το παιχνιδι. Οσοι παιζουν lineage 2 χαιρονται που πρεπει να σφαζουν τερατα ολη μερα για μερες για να παρουν level ομως ειναι γελοιο... Το xp ειναι καλυτερα να το παιρνεις απο ενδιαφερον quests παρα να καθεσε ολη μερα και να σκοτωνεις τερατακια ανουσια... Ειναι βαρετο..

13MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 14:23

didimakia

didimakia

 

Yeah to grinding ειναι βαρετο
Εγω btw δεν ξεκινησα με αυτο αλλα το ειχα δοκιμασει.
Οσο για το Pvp που ειπες θα πω 3 πραγματα και θα ξεκαθαρισω την θεση μου.
1) Δεν βλεπεις το HP του αντιπαλου
2) Δεν μπορεις να κανεις slide. (να κινησε και να attack ταυτοχρονως)
3) Click,click,click,click,spamming buttons,click click,spamming buttons

Τι σοι PvP ειναι αυτο?
Που να παιξεις και Knight Online δηλαδης XD

14MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 14:37

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το βιβλιοπωλειο παππασωτηριου νομιζω το εχει μαζι με τα expansions γυρω στα 30 ευρω.... Ξες που ειναι? Και το public λογικα το χει

15MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 15:14

Elidor

Elidor

 

Avarga
30 ευρω diablo 2+ expansion????

Ελεινα ακριβο...

16MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 15:41

maxuris

maxuris

 

Σαν παιδι κ εγω με l2 ξεκινησα και τελειωσα :p
Μετα επιασα to cod4 και απο τοτε εχω ξεκοψει απο το καψιμο με συγκεκριμενα games ...

17MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 16:37

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
ναι ισχυει...

Απλα υπομονη για το 3 μωρε...

18MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 16:42

Elidor

Elidor

 

Avarga
Mετα απο ψαξιμο εβγαλα καποια συμπερασματα...

Τα mmorpg παιχνιδια μπορουν να μπουν σε 3 κατηγοριες.

Τσαμπα
Ημι-τσαμπα
Συνδρομητικα

Τα τσαμπα ουτε να το σκεφτεσαι, φουλ αντιγραφη απο αλλα παιχνιδια, ηλιθιο gameplay και χαζο level up.

Tα ημιτσαμπα ηταν παιχνιδι που απετυχαν ως συνδρομητικα και πασχιζουν να κερδισουν λιγο κοσμο.

Τα συνδρομητικα εχουν παρει πολυ αερα και σου χρεωνουν 14-15 ευρω τον μηνα, 30+ ευρω το παιχνιδι + 1-2 τουλαχιστον εξπανσιον που εχει βγαλει το καθενα.... με λιγα λογια πρεπει να πληρωνεις τα μαλλιοκεφαλα σου για να παιζεις..

19MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 16:43

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το diablo ανηκει στα ημιτσαμπα?

EDIT: Στο πλαισιο υπαρχει το diablo 2 mαζι με expansion και κοστιζει 20 ευρω...

http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/PC-Computer-Games/Vivendi-Best-Seller-Diablo-2-Gold-SET-371.htm



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tankianism στις Κυρ 24 Ιουλ 2011, 16:53, 1 φορά

20MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 16:50

Elidor

Elidor

 

Avarga
Γιουπι γιαχα γιουπι γιουπι γιαααα!

Θενξ Μανο.

Επισης το Diablo δεν ανοικει σε αυτα, δεν ειναι καθαρο mmo, ειναι βεβαια καθαρο rpg αλλα οχι mmo. Οποτε δεν το κατηγοριοποιω σε αυτα.

21MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Κυρ 24 Ιουλ 2011, 19:32

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
super mario 64 ds

όλα τα άλλα σκουπίδια

22MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 26 Ιουλ 2011, 00:49

Elidor

Elidor

 

Avarga
Μανο εφτιαξα druid, 3 ολοκληρα λεβελ μεχρι στιγμης.

23MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 26 Ιουλ 2011, 01:52

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
druid ε? Γαμαει...
Εγω ειχα κολλημα με την assasin...

24MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 26 Ιουλ 2011, 04:11

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

εγω αυτο τον καιρο παιζω AION(οφισιαλ).
παλια επεζα Lineage2, private server.Μονο 2 Private server Μου εχουνε μεινει στο μυαλο απο ολους αυτους που επεξα...και μπορω να μπω οτι ηταν αρκετες δεκαδες σερβερ που αλλαξα...
το αιον δεν το γνωριζα μεχρι που περσει μου ειπαν γιαυτο και πραγματικα ειναι αυτο που εψαχνα...δεν καθεσε να βαρας ολη μερα Mobς για να πας απο το 1λεβελ στο επομενο...τα λεβελ εκει ανεβενουμε με τα quest Κυριως και αυτο ειναι πολυ καλο γιατι τα quest και ευκολα ειναι και με γκρουπς αλλα αμα δεν εχεις γκρουπς υπαρχουν αρκετα που μπορεις να τα κανεις μονος σου!

Επισης στο aion μου αρεσει πολυ το pvp!!! απλος αμα δεν ξερεις να πεξεις τον παιχτη σου τα σκιλλ του, τα σκιλλ του αντιπαλου, απλος δεν μπορεις να κερδισεις καποιον σε 1v1! οχι οπως το Lineage2 που αμα σου εδινα ντιμενο παιχτη archera και σου ελεγα πατα μονο το αττακ και τα σπ ποτς, θα μπορουσες να ριξεις τους παντες....και μετα να λες οτι ξερεις να παιζεις....ημαρτον...!!!!

συνεχεια siege...craft...farm...pvp!!!πραγματικα παντα εχω τι να κανω σε αυτο το game μου αρεσει πολυ!!!

25MMO-RPG Games (Γενικα) Empty Απ: MMO-RPG Games (Γενικα) Τρι 26 Ιουλ 2011, 11:43

Elidor

Elidor

 

Avarga
Lineage και Aion? Κολλημενος με τα Κορεατικα ε?

Και η αληθεια ειναι πως με το Aion εχω παθει ενα ψιλοκολλημα και μου αρεσε πολυ που το ειδα, αλλα μετα το WoW δεν ψηνομαι να ξαναπληρωνω για να παιζω, να αγοραζω συνεχεια expansion και ενα σωρο βλακειες..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης