Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Στον κοσμο ποιου anime/manga θα θελατε να ειστε?

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Kauko

Kauko

 

Ενα τοπικ που μου'ρθε τωρα. Ο,τι λεει ο τιτλος... αν μπορουσατε να μπειτε στον κοσμο ενος ανιμε ποιο ανιμε θα ηταν αυτο?

εγω θα επελεγα το Fairytail καθως μου αρεσουν πολυ οι ιστοριες με μαγους, δρακους και ολα αυτα
Σπόιλερ:


εσεις?

didimakia

didimakia

 

1ον σε anime/manga που εχουν "σχολες" (D.gray-man,ao no exorcist, soul eater, Naruto, Veritas, Fairy Tail)
2ον One Piece γτ piracy=freedom
3ον Tengen Toppa Gurren Lagann για να ειμαι με τον τιτανομεγιστο Kamina και για το τελος σε ενα harem anime με πρωταγωνιστη εμενα 8)

Kauko

Kauko

 

ναι γι αυτο το τελευταιο συμφωνω κι εγω...

Elidor

Elidor

 

Avarga
Το fairy tail ειναι οντως καλο. Χωρις να ειναι το αγαπημενο μου ανιμε η κατι τετοιο, μαρεσει η ιδεα του guild, του οποιου τα μελη κανουν διαφορα quest κτλπ... Ναι οκ, επαιζα wow, αλλα δεν με εχει επειρεασει!!

Kauko

Kauko

 

τι σχεση εχει το WOW/?

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ημουν μελος σε guild και εκανα quest^^

leon black

leon black

 

σόουλ ήτερ

http://spbserials.blogspot.com/

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Στον κοσμο του one piece αρκει να ημουν νακαμα του Luffy is there trouble?
Σπόιλερ:

leon black

leon black

 

καμένη..... τον είδες τον ζόρο στο τελευταίο επισόδειο? 503,504,505

ναι λοιπόν όντως καλά θα ήταν στον κόσμο του ουάν πίς όμως άν είσουν απλός θνητός? και όχι νάκαμα του λούφυ? (άς τον ουσσόπ και την νάμι αυτοί είναι εξαίρεση)...

http://spbserials.blogspot.com/

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

leon black έγραψε:καμένη..... τον είδες τον ζόρο στο τελευταίο επισόδειο? 503,504,505

ναι λοιπόν όντως καλά θα ήταν στον κόσμο του ουάν πίς όμως άν είσουν απλός θνητός? και όχι νάκαμα του λούφυ? (άς τον ουσσόπ και την νάμι αυτοί είναι εξαίρεση)...

Στο τελευταιο που βγηκε χτες , εμφανιστηκε.Απο μικρο ηταν ομορφο! aww

Red Dragon

Red Dragon

 

στον κοσμο του one piece ή fairy tail θα διαλεγα

leon black

leon black

 

εμένα σαν κόσμος (όπως είπα και ποιό πάνω) μου αρέσει το σόουλ ήτερ γιατί είναι σκοτεινός και όχει και αυτόν τον μαλάκα ήλιο που γελάει και το φεγγάρι που στάζουν τα αίματα.... και όπου και να κοιτάξεις θα δείς τρομακτικά πράγματα! άσε δε που έχει και κακοποιούς όπως ο καπόνε και τέτοια....

http://spbserials.blogspot.com/

Kauko

Kauko

 

^^ και τι καλο υπαρχει σε αυτο?? e?

leon black

leon black

 

είναι επικός ρε! είσε άσχετος.... εσύ θές λιακάδα και τέτοια... εγώ θέλω μαύρη μαγεία σκοτωμούς και τέτοια...

http://spbserials.blogspot.com/

Kauko

Kauko

 

^^ γιατι?

than132

than132

 

1) one piece γιατι οποσ αναφερατε piracy=freedom
2) fairy tail απλα μου αρεσει ο τροπος που το ενα μελοσ τησ guild νιαζετε για το αλλο ...
3) rurouni kenshin i love swordsmen και γενικα την ιδεολογια του ανιμε
4) berserk απλα επικ ο τυποσ εχει επιβιοσει απο τα παντα ειναι θυριο!!! και αφτο πολυ καλη ιδεολογια και πλοκη οποσ και τα ιπολιπα

soul eater δεν ξερω γιατι αλλα δεν θα το επελεγα ....βεβεα πολυ ορεο ανιμε και μανγα αλλα μεχρι εκει δεν θα τρελενομουν να ζουσα στον κοσμο του .......
αφτα whistle

Kauko

Kauko

 

το piracy=freedom πιστευω δεν ισχυει... γιατι αν εισαι πειρατης δηλαδη παρανομος και σε πιασουν? παει και η λιγη ελευθερια που θα ειχες αν ησουν νομιμος

kosni21

kosni21

 

one piece!!!!!!!!

Elidor

Elidor

 

Avarga
captain usopp έγραψε:^^ γιατι?

Γιατι ειναι πιο brutal και πιο μαγκας απο εσενα ρε....Απλο...

leon black

leon black

 

Elidor έγραψε:
captain usopp έγραψε:^^ γιατι?

Γιατι ειναι πιο brutal και πιο μαγκας απο εσενα ρε....Απλο...

πές τα... θεός...

http://spbserials.blogspot.com/

than132

than132

 

captain usopp έγραψε:το piracy=freedom πιστευω δεν ισχυει... γιατι αν εισαι πειρατης δηλαδη παρανομος και σε πιασουν? παει και η λιγη ελευθερια που θα ειχες αν ησουν νομιμος


ναι αλλα εστο και για οσο εισαι πιρατησ νιοθεισ τιν απολητη ελεφθερια και δεν θεορο ελευθερια το να μην εισαι σε ενα κελι!!!!! ελευθερια σε αποψεισ ,ιδεεσ και πολλα αλλα που τα εχεισ και ασ σε πιασουν οταν εισαι πιρατης .........μονο το να ζησεισ για λιγο τελειοσ ελευθεροσ αξιζει απο το να εχεισ μια ζωη ελενχομενη απο αλουσ και τα μονα ρισκα που περνεισ να ειναι αν θα πω στην γκομενα οτι την γουσταρω και τετιεσ πιπεσ ........

kosni21

kosni21

 

pirate=freedom
freedom=life

than132

than132

 

kosni21 έγραψε:pirate=freedom
freedom=life

αρχιζω να σε συμπαθω εσενα !!!! gj!

kosni21

kosni21

 

να σαι καλα αλλα εγω θα γινω ο βασιλιας των πειρατων χα χα χα χα

Xenia

Xenia

 

Στου One Piece μαζι με τους Strawhats φυσικα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης