Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως έτυχε και αρχίσατε να βλέπετε one piece?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Δεν κοιμόμουν , δεν έτρωγα.. μονο έβλεπα One Piece.. ήταν διακοπές του Πάσχα και είμουν δευτέρα γυμνασίου ή τρίτη.. κάπου εκεί.. :haha:

balcoit

balcoit

 

εγω παλι θυμαμαι τον εαυτο μου πολυ μικρουλι (4 χρονων το πολυ..) που εβλεπα τα πρωτα παιδικα στην tv (yu-gi-oh κτλπ) βασικα ακυρο... πιο παλια....ναι και λοιπον θυμομουν εκεινο το ψαθινο καπελακι και ελεγα '' τι χαζουλης που ειναι αυτος που το φοραει!'' μετα θυμαμαι που αρχιζε η δραση και μου καλοαρεσε ως που στο αρκ του Buggy τα ειχα κλασει τελειος απο τον φοβο μου αλλα και στο αρκ με τον Kuro - πιστεύα οτι ολοι πεθαιναν!- και μετα εβλεπα εφιαΛΤΕς με τον Κουρο! αλλα το θυμομουν ως το καλητερο κινουμενο σχεδιο
με την πιο πολυ δραση και αιμα ever (μιλαμε σαν μανιακος το εβλεπα 4 χρονων παιδι να ξυπναω νωρις το πρωι για να το δω!) επισης θυμομουνα πεντακαθαρα οτι λεγοταν ντρεικ.... οταν το σταματισαν ειχα στεναχωριθει πολυ και δεν ηξερα τον λογο... αλλα υγεια ειπα...(επισης εψαχνα να το βρω αλλα τπτ)ως που τον Σεμπτεμβριο ενας φιλος μου απο το basket μου ειχε πει : ''φιλε σου αρεσουν τα anime?'' εγω: ''τι ειναι τουτο?'' -''κατι γιαπωνεζικα κεινουμενα σχεδια αλλα με πολυ δραση ,βρηκα ενα θα πωρωθείς σου λεω!'' εγω: ''ιαπωνεζικα? χα! να λειπει! εμενα μου αρεσουν μονο τα αμερικανικα τυπου ποκεμον(δεν το ξερα οτι ηταν anime!) κτλπ... αλωστε ενας φιλος μου μου ειπε να δω naruto και δεν μου αρεσε... μεγαλη βλακια....'' αυτος: '' -.- ρε ακου που σου λεω μονο βλακια δεν ειναι θα πωρωθεις αγρια!!!! τεσπα... one piece λεγεται αμα το ξες... με πειρατες εχει σχεση αμα θυμασε τπτ..
εγω: '' αν θυμαμαι λεει???? μην μου πεις οτι ειναι ενας λαστιχενιος τυπος??'' αυτος:'' ναι ρε.... το ξες??.........

και ετσι αρχησαν ολα.....

beckman 4 ever

beckman 4 ever

 

ξεκινισα να το βλεπω και εγω στο αλτερ και οταν το εκοψαν σταματισα να το βλεπω και μετα απο 4 χρωνια μιλαγα τιχεα με μια φιλη μου και μου ειπε οτι το βλεπει τις ζιτισα την ιστοσελιδα και απο τοτε λιονω!!!

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Ολοι μας ξεκινησαμε απο το αλτερ και το ξεραμε ως ντρεικ! Και εργοτερα απο καποιον γνωστο μαθαμε οτι παιζει και στο ιντερνετ ω ονε πιεσε και καπως ετσι αρχησανε ολα. Και εγω ετσι ειμαι!

deko10ole

deko10ole

 

Ναι όντως από γνωστό σε γνωστό μαθεύτηκε ότι ο Ντρέηκ είναι ο Λόυφυ...το θέμα ποιος είναι ο πρώτος που έκανε τη κίνηση να το συνεχίσει ιντερνετικά για να του στείλω 2 κιλά γλυκά

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

εγω 3........

The Strongest

The Strongest

 

Καλά και εγώ από το ALTER φυσικά (κάπου 4 χρονόν) όσπου το κόψαν (για λόγο αίματος νομίζω και ότι έκανε ακρέα πράγματα π.χ. τότε που χτηπάει τον Krig για πρώτη φορά με την πανοπλία με τις αγκίδες και έτρεχαν πολά αίματα κλπ.) και κάπου τέλος Απριλίου ο αδερφός μου τα κατέβασε και τότε τα θυμίθηκα και άρχισα να τα ξαναβλέπω και εγώ (από το Μάιο μέχρι τέλος Αυγούστου είχα δει ΟΛΑ τα επεισόδια).

Natsu

Natsu

 

και εγω απο alter παιδες, παντε με τρέλαινε αλλα ποτέ δεν μπηκα στον κόπο όμως να το αρχίσω είχα κάνει και μια προσπάθεια το 2008 για naruto (απο ενα φιλο ποθ με παροτρυνε να το αρχισω) εφτασα στα shippuden και μετα βαρέθηκα!Εεε απο τότε ελεγα δεν θα αρχίσω one piece γιατι θα βαρεθώ, μεχρι που τον περασμένο απρίλιο (2012) προέκυψαν κατι εξετάσεις για μια δουλειία οπου επρεπε να στρωθω στο διάβασμα οπότε για 1,5 μήνα έμεινα σπιτι (ουτε σχολή πηγαινα, και ελάχιστες εξόδουυς) η παρηγορία μου λοιπον τοτε ηταν το ONE PIECE οπου το ρούφηξα ολο μεσα στον 1,5 μηνα (λιωωωωωωωωσιμο) και απο τον απρίλιο το ξανάπιασα τωρα που ειδα 20 μαζεμένα και μολις εχ8ές τελίωσα και το manga αυταααααααααα :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD: :xD:

The Strongest

The Strongest

 

nice ! goodjob² goodjob² goodjob² goodjob²

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Λιωμενοιιιιι. Εμενα μου το συστησε ενας φιλος μου.To θυμομουν απο το αλτερ και απο βαρεμαρα ειδα 3-4 επεισοδια και ελιωσα.Οταν το τελειωσα ηταν στο 528. και αχισα να διαβαζω και το μανγκα. Τωρα διαβαζω ολα τα μανγκα απο την αρχη. Χτες τελειωσα το Skypia. :xD:

The Strongest

The Strongest

 

Εγώ πάλυ ότι επεισόδιο θυμιθώ το βάζω και το βλέπω.Ποιο πολύ αυτό που μόλις σκωτόνεται ο Ace και ο Garp εκείνη την στιγμή πάει να σκωτόσει τον Akainu και τον σταματάει ο Senkogu .... και τα δύο επόμενα που ο Edward Newgate ρίχνει τον Akainu στον γκρεμό αλλά τελικά δεν παιθένει. :mueh: :muaha:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Τακτικες επαναληψεις

The Strongest

The Strongest

 

Dimis έγραψε:Τακτικες επαναληψεις
φυσικά gj! gj! gj!

ZisAkiS

ZisAkiS

 

επαναληψη, μητηρ μαθησεως

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Έτσι!!! gj!

The Strongest

The Strongest

 

εεε εντάξη εκτός από αυτά ....βλέπω και άλλα με ποιο EPIC στηγμές , αλλά τώρα τα κατεβάζω και θα τα δω όλα από την αρχή για να τα θυμιθώ και λιγάκι (δεν θυμάσαι και εύκολα 570 επεισόδια ... :mueh: )

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Γιαυτο λέμε πάνω απο όλα επανάληψη!!! :xD:

The Strongest

The Strongest

 

πάντα !! :xD: :xD: :xD: :xD: η επανάληψη κάνει καλό... :xD: :xD: :xD: :xD:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
εμενα μου το συστησε το one piece το φυλαρακι μου ο οντα

The Strongest

The Strongest

 

καλά και σου έκανε Pandman ownz goodjob² Pandman ownz goodjob²

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Real Hawkins έγραψε:εμενα μου το συστησε το one piece το φυλαρακι μου ο οντα
Μεθυσε τον και καντον να τα ξερασει ολα

The Strongest

The Strongest

 

αυτό θα είναι το αυθεντικό Manga :xD: :xD: :haha: :haha:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
οχι αστεια

The Strongest

The Strongest

 

φυσικά εγώ ποτέ δεν αστιέβομε :mueh: :mueh:

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
:xD:

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης