Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως έτυχε και αρχίσατε να βλέπετε one piece?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 10]

iFiVa

iFiVa

 

Και εγω οπως οι περισσοτεροι το εβλεπα στο alter μεχρι που το κοψανε και μετα απο τοσα χρονια μπαινω σε μια σελιδα για να δω deathnote που εβλεπα μου λαγκαρε το pc και οταν ξελαγκαρε μου βγηκαν τα επεισοδια one piece.....

τυχαιο?? δεν νομιζω.... :xD:

Mike13

Mike13

 

Εγω ειδα πρωτη φορα one piece στο αλτερ οταν το ειχαν πρτοβγαλει!!!
Μετα απο καποιο σημειο το σταματησαν και σταματησα να βλεπω!!!Μετα απο αρκετα χρονια πηγα σπιτι ενως φιλου μου να κατσω!!!Κια ετυχε να τον βρω στο Pc και ειδα οτι εβλεπε one piece!!!Και ετσι το αρχισα και εγω!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mike13 στις Τετ 23 Νοε 2011, 18:25, 1 φορά

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

tsiblis

tsiblis

 

Έβλεπα ONE PIECE από δημοτικό οπού είχα δει τα πρώτα επεισόδια είχα πάρει μάλιστα και ένα game για το ps2 που είχε μέχρι και την φάση με τον Mihawk μετά έκοψα μέχρι που πριν από 3 χρόνια το βρήκα τυχαία όταν με ένα φίλο παπαριζόμασταν στο ίντερνετ.. Εεε από τότε έχω τελειώσει 3-4 ανιμε με το ONE PIECE πάντα για καλύτερο...

core

core

 

Και εγώ κάπως έτσι, το έβλεπα στο δημοτικό και από τότε το ξαναείδα φέτος κοντά στο Μάιο και από τότε έχω κολλήσει με αυτό και σε σχέση με όσα anime έχω δει κατά καιρούς είναι μακράν το καλύτερο μαζί με Dragon Ball.

Santouryuu

Santouryuu

 

Το είχα δει όταν πρωτοπαίχτηκε στο ΑLTER.....μετά το σταματήσανε και είχα να το παρακολουθήσω πολύ καιρό. Μέχρι που το ανακάλυψα τυχαία σε ένα γερμανικό κανάλι (το Tele5) το 2008. Από τότε το παρακολουθώ ανελλειπώς. Πότε μου όμως δεν διάβασα το Manga.

core

core

 

To είχα σκεφτεί και εγώ να διαβάσω το manga αλλά μου είχε πει φίλος μου που το διάβαζε ότι μετά θα ξενερώνω όταν θα βλέπω το anime και έτσι ποτέ δεν το άρχισα… ouf

tsiblis

tsiblis

 

Εγώ πάλι άρχισα το manga όταν τελείωσα το anime αλλά ξενέρωσα και το σταμάτησα.. Santouryuu και εγώ στη Γερμανία έβλεπα OP όπου ήταν πολύ διαδεδομένο και όταν μιλούσα με παιδιά που το έβλεπαν στο Alter παίζανε τα νεύρα μου γτ έλεγαν τον Luffy Dreik just saw 2girls1cup

Sosa

Sosa

 

Όπως οι περισσότεροι, έτσι κι εγώ ξεκίνησα απ'τον "Ντρέηκ" που είχε βάλει το alter όταν ήμουν μικρός...
Κάπου εδώ να σας πω ότι από anime έχω παρακολουθήσει μόνο pokemon,db,yugioh και One Piece...
Και δυστυχώς ΚΑΝΕΝΑΣ φίλος μου δε παρακολουθεί anime...(μόνο ένας δηλαδή, που έχω να τον δω και κάτι χρόνια).
Βέβαια με το One Piece ασχολήθηκα ΣΟΒΑΡΑ απ'το 2008 και μετά...

ZisAkiS

ZisAkiS

 

εγω ξεκινησα να βλεπω naruto και το τελιωσα.. μετα ειδα παντου οτι το one piece ειναι μακραν ανωτερο και αρχισα να βλεπω.. το εβλεπα και τοτε στο Alter αλλα δεν ηξερα πως το ελεγαν κανονικα... Ντρεϊκ λεει... και ο zoro blackjack... οχι μην τον ελεγαν και πασιενζτα... αλλα οπως και με τον sosa απο πανω ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους φιλους μου δεν εβλεπε anime και το snobαρανε.. αλλα τελικα ενας αρχισε να βλεπει πριν εναν μηνα (τον καταφερα :P) και τωρα ειναι στο thriller bark!! το εχει καψει! αλλα ειναι κουραστικο τωρα να περιμενω καθε εβδομα.. και το πανε και πολυ αργα....

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

πες τα ρ αν ειναι δυνατον θα μας πεθανουν στο τελος...ας βγαζουν τουλαχιστον διπλα επεισοδια

οπως παλια στο alter xD

Mike13

Mike13

 

ZisAkiS έγραψε:εγω ξεκινησα να βλεπω naruto και το τελιωσα.. μετα ειδα παντου οτι το one piece ειναι μακραν ανωτερο και αρχισα να βλεπω.. το εβλεπα και τοτε στο Alter αλλα δεν ηξερα πως το ελεγαν κανονικα... Ντρεϊκ λεει... και ο zoro blackjack... οχι μην τον ελεγαν και πασιενζτα... αλλα οπως και με τον sosa απο πανω ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους φιλους μου δεν εβλεπε anime και το snobαρανε.. αλλα τελικα ενας αρχισε να βλεπει πριν εναν μηνα (τον καταφερα :P) και τωρα ειναι στο thriller bark!! το εχει καψει! αλλα ειναι κουραστικο τωρα να περιμενω καθε εβδομα.. και το πανε και πολυ αργα....
Ναι οντος να νεα επεισοδεια βγενουν πολυ αργα!!!Θα ηθελα να βγενουν δυο την εβδομαδα!!!Ενα ξερω γω την τριτη και ενα το σαββατο!!!Αλλα τη να κανουμε ετσι ειναι η ζωη!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

core

core

 

άμα δεν το κάνουν έτσι πώς θα κλείσουν άλλα 10 χρόνια....

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

πραγματικα θα βλεπουμε one piece μεχρι να γερασουμε...

core

core

 

πες το ψέματα....

Mike13

Mike13

 

Φιλε θα βλεπουμε One Piece 5 XΡΟΝΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!εγω νομιζω οτι θα ειναι η μεγαλητερη σειρα αnime στον κοσμο!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

core

core

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να τελειώσει αλλά και τόσα χρόνια ακόμα θα μας κουράσει πολύ...

Mike13

Mike13

 

Αμα εισαι καμενος με το op δεν το βαριεσε ποτε!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

ακριβως...ισα ισα που οσο προχωραει τοσο καλυτερο γινεται

εβλεπα μια φορα τα πρωτα επεισοδια...καλα ε μιλαμε καμια σχεση xD

core

core

 

Ναι αυτό ισχύει και εγώ όταν είδα το πρώτο επεισόδιο είχα ξενερώσει και με την ποιότητα και γιατί ήταν όλοι στο lowest level

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

χαχαχα τους βλεπεις να ξεσκιζονται να κερδιζουν αντιπαλους οπως kuro ή don krieg και λες ελεος ρ xD

core

core

 

Χαχαχαχα όντος…

MAVERICK_14

MAVERICK_14

 

Κι εγώ στο ALTER ξεκίνησα να το βλέπω και πήγαινα μόλις 2΄ Δημοτικού....Μέχρι που το έκοψαν.....Από ότι θυμάμαι δεν έδωσα σημασία.....Μέχρι που πριν από 2 χρόνια πήγα στο σπίτι του ξαδέρφου μου και τον μπάνισα να το βλέπει...Θυμάμαι τον ρώτησα: Τι είναι αυτό που βλέπεις? Κάτι μου θυμίζει...!!!! Μου είπε ότι λέγεται ONE PIECE και όχι ΝΤΡΕΪΚ και πως τώρα είναι καλύτερο με ιαπονέζικα και αγγλικούς υπότιτλους...Εκείνη την στιγμή έβλεπε το επεισόδιο όπου ο Luffy έδινε μια γαμάτη γροθιά στον Charlos ( World Noble ) και πωρώθηκα....από εκείνη την στιγμή μέχρι σήμερα είμαι καμένος στο pc με το ONE PIECE και η απόδειξη είναι ότι έχω δει όλα τα επεισόδια από την αρχή και μάλιστα 4 φορές σερί..... ( δλδ το άρχισα και το έβλεπα μέχρι που έφτανα στο τλτ επ-και μετά δώσ'του πάλι από την αρχή) Πλέων είμαι ένας από τους πωρωμένους φανατικούς οπαδούς του ONE PIECE....Μάλιστα έχω κατεβάσει όλα τα επ-και ξαναβλέπω τις καλύτερες μου μάχες, αστείες στιγμές...Και αφού είμαι τόσο πωρωμένος με το ANIME φανταστείτε τι λιώσιμο έχει να πέσει όταν θα κυκλοφορήσει για το PS3 το νέο παιχνίδι ( ONE PIECE PIRATE WARRIORS ) το οποίο και θα πάρω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας....!!!!

core

core

 

Έτσι…..
Μια σκηνή από το one piece αρκεί να σε πωρώσει….

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Εγώ άρχισα να βλέπω πριν 6 χρόνια, όταν το ξεκίνησα με το αγόρι μου.. Είχα δει όλα τα επισόδεια μέχρι το Enies Loby μέσα σε 10 μέρες!!! :haha:

Από τότε έχει δειτη σειρά 3 φορές.. κάτι σαν αυτό που κάνει ο MAVERICK..
αλλά πολλά επισόδεια π.χ εκείνα με τον ACE!!! τα έχω δει πάνω από 20 φορές!!! :haha:

Εδώ και 2 μήνες ξαναξεκινήσαμε με τον φίλο μου να τα βλέπουμε μαζι.. είμαστε μετά το τέλος του World War.. δεν ξέρω αλλά αν δεν δω έστω και μια σκηνή από One Piece, δεν πάει καλά η μέρα μου!!! ♥

Sosa

Sosa

 

enies lobby σε 10 μερες = 20+ επεισοδια τη μερα...wtf

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης