Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως έτυχε και αρχίσατε να βλέπετε one piece?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

petrikios

petrikios

 

costascss έγραψε:αν αποφασίσουν να κάνουν σοβαρή δουλειά θα βγει κάτι ωραίο σαν το Πόκεμον ή το Yugioh (πρώτες seasons μόνο)

Ε καλα σιγα τα ωραια (αν και ομολογω οτι το Yu Gi Oh το βλεπα λογω οτι μαζευα και αυθεντικες καρτες)...ηταν καλυτερα απο τ υπολοιπα συγκριτικα αλλα και παλι αν αυτοι ασχολιοντουσαν με το O.P θα εβγαινε κατι μετριο...εμεις μιλαμε για κατι καλο και πιστο σε αυτο που εχουμε μαθει....κατι τετοιο ειναι πολυ δυσκολο....κατ εμε το καλυτερο που θα μπορουσε να κανει ενα Ελληνικο καναλι και θα του βγαζα το καπελο θα ταν αν εδειχνε ανιμε οπως O.P Bleach Naruto και αλλα με ελληνικους υποτιτλους στην βραδινη ζωνη για να μην λενε μαλακιες περι βιας....κατι τετοιο ομως ειναι μια ουτοπια για τα ελληνικα δεδομενα ασε που τα ανιμε δεν εχουν και πολυ περαση στην Ελλαδα,εκτος απο εμας και μερικους αλλους που τα παρακαλουθουν ολοι οι αλλοι τα θεωρουν "Μικι Μαους" και "παιδιαστικες μαλακιες" για αυτο ας αρκεστουμε στο Ιντερνετ...

didimakia

didimakia

 

Καλα, μην ειμαστε και απολυτοι!
Στις ταινιες των Pixars,dreamwork,disney και blue sky studios κανουν εξαιρετικη δουλεια, αλλα ειμαστε καπως off topic :P
Σπόιλερ:

petrikios

petrikios

 

Δεν μιλαω για αυτους ρε...αυτοι γαμανε επειδη ειναι γνωστοι μεγαλοι ηθοποιοι (Μπεζος,Χαικαλης,Φιλλιπιδης) αναφερομαι στους απλους ηθοποιους των μικρομεγαλων καναλιων...οι πιο πανω δανειζουν τις φωνες τους μεμονωμενα σε μεγαλες και διασημες ανιματιον ταινιες...οχι στα απλα cartoon και ανιμε του Star και του Alter τεσπα δικιο εχεις τερμα το off topic και για να μπω και ον τοπικ το One Piece το ανακαλυψα το καλοκαιρι της δευτερας γυμνασιου απο εναν φιλο στο χωριο μου που τα κατεβαζε.....αρχισα να το βλεπω απο τα επεισοδια με τον Κουρο και απο τοτε κολλησα...στην αρχη τα ονοματα Ζορο Λουφη και τα λοιπα μου ταν αγνωστα και ελεγα "τι διαολο ποιοι ειναι αυτοι? Αφου Ντρεικ τον λενε γιατι τον φωναζουν αλλιως" ειχα κολλησει απο το Αλτερ βλεπετε....

Aldark

Aldark

 


leon black έγραψε:

"ερώτηση για μάνγγα":

Σπόιλερ:
Κ

costascss έγραψε:Έπαιζαν χαλασμένο τηλέφωνο, lol...

Μάλλον από κει θα προέρχεται το Drake.

αι για αυτό που είπε ο Πετρίκιος ότι δεν εμπιστεύεται κανέναν Έλληνα ηθοποιό ή μεταγλωττιστή/μεταφραστή, για τους πρώτους σίγουρα κανεις λάθος γιατί έχουμε ηθοποιούς που είναι γεννημένοι για μεταγλωττίσεις anime και οι μεταφραστές αν αποφασίσουν να κάνουν σοβαρή δουλειά θα βγει κάτι ωραίο σαν το Πόκεμον ή το Yugioh (πρώτες seasons μόνο) αλλιώς θα βγει κάτι σαν το Ντρέικ το κυνήγι του θησαυρού πάλι...

του ποκεμον ηταν ωραια επειδη δεν ηταν κατι το σπουδαιο για να το φτιαξεις , οι καινουριες ομως σηζονς εγιναν ψιλο-δραμα και ντιτζιμον ηταν ψιλο-λεημ και γενικα στην ελλαδα για τις παραγωγες της πρωινης ζωνης(γενικα των "καρτουν,ανιμε") οι μεταγλωτισεις ειναι μετριοτατες και λογικα δε θα μπορουσαν να βαλουν πολλα λεφτα για τους σουπερ ηθοποιους , πρωτοκλασατα ονοματα οπως η ντισνευ...Αυτη που εκανε τον Ας , τον Λουφφυ , την Μικρη Λουλου και κατι αλλους ειναι πολυ καλη , αν και για Λουφφυ νταξ....

Επισης το D σημαινει Drake νοοβς....κατι ηξεραν οι ελληνες...
Monkey Drake Luffy , το κοψαν κι αφησανε το D aka Drake :P

costascss

costascss

 

Aldark έγραψε:του ποκεμον ηταν ωραια επειδη δεν ηταν κατι το σπουδαιο για να το φτιαξεις , οι καινουριες ομως σηζονς εγιναν ψιλο-δραμα και ντιτζιμον ηταν ψιλο-λεημ και γενικα στην ελλαδα για τις παραγωγες της πρωινης ζωνης(γενικα των "καρτουν,ανιμε") οι μεταγλωτισεις ειναι μετριοτατες και λογικα δε θα μπορουσαν να βαλουν πολλα λεφτα για τους σουπερ ηθοποιους , πρωτοκλασατα ονοματα οπως η ντισνευ...Αυτη που εκανε τον Ας , τον Λουφφυ , την Μικρη Λουλου και κατι αλλους ειναι πολυ καλη , αν και για Λουφφυ νταξ....

Sorry που θα βγω λίγο ακόμα οφ τοπικ αλλά αυτό ήθελα να το ρωτήσω από καιρό. Αυτή που έκανε τον Drake και παίζει τον πρωταγωνιστικό ρόλο σε πολλά anime και Cartoons πολύ πετυχημένα, πως τη λένε?

Aldark

Aldark

 

costascss έγραψε:
Aldark έγραψε:του ποκεμον ηταν ωραια επειδη δεν ηταν κατι το σπουδαιο για να το φτιαξεις , οι καινουριες ομως σηζονς εγιναν ψιλο-δραμα και ντιτζιμον ηταν ψιλο-λεημ και γενικα στην ελλαδα για τις παραγωγες της πρωινης ζωνης(γενικα των "καρτουν,ανιμε") οι μεταγλωτισεις ειναι μετριοτατες και λογικα δε θα μπορουσαν να βαλουν πολλα λεφτα για τους σουπερ ηθοποιους , πρωτοκλασατα ονοματα οπως η ντισνευ...Αυτη που εκανε τον Ας , τον Λουφφυ , την Μικρη Λουλου και κατι αλλους ειναι πολυ καλη , αν και για Λουφφυ νταξ....

Sorry που θα βγω λίγο ακόμα οφ τοπικ αλλά αυτό ήθελα να το ρωτήσω από καιρό. Αυτή που έκανε τον Drake και παίζει τον πρωταγωνιστικό ρόλο σε πολλά anime και Cartoons πολύ πετυχημένα, πως τη λένε?

το χα βρει τυχαια περσι , ειναι πολυ καλη indeed , Βουλα Κωστα αν θυμαμαι καλα θα το ξανατσεκαρω ειχα βρει βιντεο που ελεγε ολο το καστ του "Ντρεηκ" αλλα και αλλων καροτουν

costascss

costascss

 

Αυτή πρέπει να είναι, γνωστό όνομα, δεν υπάρχει μεταγλώττιση που να μην είναι μέσα.
Είχα δει και εγώ ένα τέτοιο video αλλα τώρα δεν το βρίσκω.

Aldark

Aldark

 

εδω ειναι ολοι:




DLuffy13 έγραψε:Με τις ελληνικες φωνες ηταν τοσο Υπεργαματο που μαζευομασταν 5-6 παιδια ακομα το βλεπαμε ολοι μαζι και εγραφα ολα τα επισοδεια σε 4ωρες-κασετες ενω σε ακαθε σχεδον επισοδειο ανατριχιαζα.Εχουμε κ γαμω τις φωνες για anime ,Τεραστια διαφορα με τους Ιαπωνες.

Kauko

Kauko

 

δεν υπαρχουν ομως video απο το Ντρεικ περα απο το opening... γιατι?

Aldark

Aldark

 

γιατι δεν υπαρχουν....και επεισοδια υπαρχουν μεχρι το 13(περιπου εκει) για downloading...οποτε ιδεα δεν εχω...

didimakia

didimakia

 

Υπαρχουν κατι χαμενα στην anime-greek αν δεν κανω λαθος ^^

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
ναι απο καποιον μπλιτς155,ηταν μελος και εδω στ φορουμ....15 επεισοδια πρεπει να ειν αλλα ειν ενα αρχειο και ειν καπως διοτι δν ξεκαθαριζει ποτε τελιωνει ενα επεισοδια και ποτε αρχιζει τ αλλο και θα βλεπεις καποια πραγματα 2 φορες(τελος ενος επεισοδιου και επαναληψη στη αρχη του επομενου επεισοδιου) αλλα απο τ τπτ μια χαρα ειν...

Aldark

Aldark

 



το ονομα του κουρο ειναι για κλαμματα Pandman ownz Pandman ownz Pandman ownz




womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Aldark έγραψε:

το ονομα του κουρο ειναι για κλαμματα Pandman ownz Pandman ownz Pandman ownz




Ο μαυρος πιτ;;;
Σπόιλερ:

kosni21

kosni21

 

χαχαχαχαχαχα γελοια τα ονοματα οντως αλλα γουσταρα οταν ελεγε λαστιχενιο πιστολι λαστιχενιο μπαζουκα κτλπ ειχε πλακα

Aldark

Aldark

 

Το καλυτερο ειναι το ονομα του Ροτζερ....
Χρυσοδαχτυλος Ροτζερ :muaha:

Seanugengar

avatar

 

Είχα ξεκινήσει να το παρακολουθώ ως Ντρέικ στο Alter. Μετά το σταμάτησα και σε κάποια φάση έτυχε να δω 1-2 επεισόδια στο youtube. Αυτό ήταν.... από τότε κόλλησα!

antonisimo

antonisimo

 

Mια μέρα καθώς έβλεπα old classic που έβλεπα όταν ήμουν μικρός και έπεσα στο one piece και σκέφτηκα "άραγε αυτό ποσα επεισόδια να έχει φτάσει?" και ξεκίνησα να το βλέπω από την αρχή και ξετρελάθηκα μέχρι και Action Figures έχω σήμερα και Manga books του One Piece :inlove:

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

κλασσικα και μενα η πρωτη μου επαφη με το one piece ηταν μεσω του alter... το εβλεπα απο το πρωτο επεισοδιο καθε πρωι σαββατου και κυριακης ωσπου το εκοψε (γυρω στο 100ο επεισοδιο)....μετα απο καμια 10αρια χρονια βρηκα κατα τυχη στο youtube οτι το λενε one piece (και οχι ντρεηκ) και απο τοτε δν εχω χασει επεισοδιο εννοειται!

Queenie

Queenie

 

ε και εγω απο το αλτερ το γνωρισα, το εβλεπα μαζι με την αδερφη μου εως οτου το εκοψαν.

καποια μερα ομως το βρηκε η my sister τυχαια στο ιντερνετ ε και κολλησαμε και οι δυο luck

Magda.D.Jim

Magda.D.Jim

 

και εγω μεσο το αλτερ το πρωτοηδα και μετα φετοσ αρχισα να βλεπω ναρυτο μοθ το ειπε να το δω ενας φιλος και ετσι το αρχισα μετα αφοθ τελιοσα 3 ανιμε ξεκινισα το Ορ στην αρχη δεν μοθ αρεσε πολυ αλλα εκει με τους cp9 ξετρελα8ικα και απο τοτε δεν το αφισα ουτε μερα να περασει και να μην ασχολι8ο με το οπ

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

εγώ άρχισα να το βλέπω στο alter αλλα δεν είδα πολλά επεισόδια αργότερα όταν άρχισαν να μου αρέσουν τα anime ξεκίνησα με naruto μετά bleach και τώρα one piece

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
^^αφησες το καλο για το τελος εε??χαχα

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

έτσι :mueh:

Magda.D.Jim

Magda.D.Jim

 

παντα ετσι γινετε ξεκινας με ενα ανιμε που θεορεις οτι ειναι το καλιτερο και καταλαβενεις οτι ειναι μαπα (ετσι επαθα με το naruto)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης