Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot"

Πως σας φανηκε το σημερινο chapter;

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c100%Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c1060%Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c10 60% [ 3 ]
Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c100%Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c1040%Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c10 40% [ 2 ]
Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c100%Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Empty Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Τρι 02 Μάης 2017, 12:08

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Deathracer2009 στις Τρι 02 Μάης 2017, 21:14, 1 φορά

Hawkins

Hawkins

 

αρχιζω και ψιλοβαριεμαι θελω ρεβερι

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Καλα περιμενε διοτι ολο το καλοκαιρι εδω θα ειμαστε ακομα.

Σε γενικες γραμμες το chapter μου αρεσε. Απο τα spoilers περιμενα κατι πολυ χειροτερο αλλα οσο εβγαιναν και αλλα στη συνεχεια αλλαξα γρηγορα γνωμη. Το μοναδικο που δεν μου αρεσε ηταν η κλαψα του Judge. Αν και το εξηγησε ωραια η Reiju και παλι δεν τον περιμενα να αντιδρουσε ετσι.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Νομίζω πως τη λύση θα τη δώσει το conqueror haki του Sanji

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Σιγα που θα ξεκλειδωσει Conqueror's haki ο Sanji ειδικα τωρα....

Προστεθηκε και η εκδοση απο το JB.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Γιατί όχι?

Έχει Royal blood και βλέπει την οικογένειά του να κινδυνεύει (όπως ο Luffy τον Ace). Ή το conqueror της Big Mom θα κάνει τη δουλειά ή του Sanji. Θα κέρδιζε και το σεβασμό της οικογένειας μετά...

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θα ήταν ωραίο αλλά λίγο τραβηγμένο νομίζω. Ας δούμε με το καλό καλό CoO και CoA και βλέπουμε για τα άλλα.

Θετική εντύπωση,εκτός του chapter, είναι ότι τα coverstories άρχισαν και πάλι..
To chapter ήταν αρκετά καλό,χωρίς ωστόσο να δώσει την ώθηση που περιμέναμε μετά το φινάλε που είχε το προηγούμενο. Η Big Mom βρίσκεται σε σύγχυση και ίσως αυτό δεν το είχε υπολογίσει ο Bege ως πιθανότητα κάτι που ίσως αλλάξει τα δεδομένα. Δε ξέρουμε αν είναι ευάλωτη,ωστόσο πιστεύω ότι θα έχουμε ένα ακόμα πιο έξαλλο range απο αυτό που είχε στο introoduction της που έκανε σαν τον King Kong. 

Δεν υπάρχει κάτι να σχολιάσω για τον Judge. Το ότι συνεργάζεσαι με πειρατή, είσαι στο δικό του μέρος και δεν έχεις καν την υποψία να καλύψεις έστω για λίγο τα νώτα σου σε ενδεχόμενη στραβή, με κάποιο σχέδιο και απλά πέφτεις και κλαις σαν μυξιάρικο,μου ενισχύει την άποψη που είχα εξ'αρχής. Να χάσουν τα πάντα κάπως και να τιμωρηθούν για τις πράξεις τους. Δεν υπάρχει θέμα μεταμέλειας,άλλωστε δεν μπορούν και να ήθελαν..
Πάντως,αν όντως μείνει έτσι το σκηνικό και ο Judje το μόνο που κάνει είναι να κλαψουρίζει ( χωρίς να αποκλείω τη πιθανότητα κάποιου twist απο Oda) καλύτερα να ψοφήσει στο arc.

Oven και Daifuku δεν καταλαβαίνω γιατί δεν είναι Commanders. Ο Pedro θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα με αυτόν που έμπλεξε.( λόγω του heat) 
Επίσης, που στο π...ο είναι η Smothie;
H Pudding πρέπει να μείνει σκύλα μέχρι τέλους,ωστόσο αυτή η μάχη καλού και κακού εαυτού εμένα μου αρέσει πολύ. 
Ο Bege πέταξε μεγάλη ατάκα στο τέλος,ωστόσο τι να είναι αυτό που είδε ο Katakuri και "χλώμιασε"; ίσως κάτι χειρότερο απο το να χάσει τα λογικά της η Big Mom. Δε ξέρω..

7.6/10

Hawkins

Hawkins

 

πρωσοπικα εχω εδω και εναν μηνα που διαβαζω το τσαπτερ αλλα μ αρκετη αδιαφορια δεν ξερω τι φταιει ή επειδη πλησιαζει το καλοκαιρι και εχω τοσα στο μυαλο μου ή επειδη αλλα περιμενα και αλλα βλεπω απο το tea party

καταρχας περιμενα λιγο πιο σοβαρη την φαση και με πιο σοβαρο κοσμο...οταν ακους τον καπονε να λεει οτι εχουν μονο 5 δευτερα πριν σφαγιαστουν εχεις και καποιες απαιτησης εγω πρωσοπικα ξενερωσα...εστω ρε φιλε μην κανεις τοσο κομικα ολλα τα πραγματα !!!

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ειμαι ο μονος που εχει την εντύπωση οτι αυτό το τσάπτερ εν πλείστο ήταν μια fillerια του κερατά και πρακτικά δεν γίνεται τίποτα το σημαντικό εκτός απο εισαγωγή χαρακτήρων και έναν judge που κλαψωμουνιάζει;

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ξαναδιαβάστε το τσαπτερ παιδιά... ίσως δεν δώσατε την πρέπουσα σημασία... το τσάπτερ είναι καλύτερο απο ότι άφηναν τα σπόιλερς να εννοηθεί, έχει μικρά τρικάκια μέσα που το κάνουν ξεχωρίζει αρκετά... τα αδέρφια που ακόμα κι αυτό το κάνουν χωρίς συναισθήματα, σου δείχνει ο όντα ότι έτσι είναι σε κάθε φάση της ζωής τους, πρακτικά δικαιολογεί τα αδέρφια που ήταν emotionless με τον σάντζι, και ξαφνικά σου δείχνει ένα κλαψιάρη judge? προσωπικά κάτι ου βρωμάει εδώ!! κάτι άλλο παίζει....

επίσης βλέπεις jinbe me CoA πρώτη φορά, βλέπεις daifuku και oven να κινούνται γτ έχουν καταλάβει ότι θα παιχτεί μαλακία, κι επιτέλους βλέπεις το σάντζι να κινείται.... ενα ολόκληρο αρκ για να λάμψει, και κινείται επιτέλους.... δηλαδή τι περίμενε κάποιος απο το τσάπτερ αυτό? να πετάνε φλόγες απο τα μάτια και να σκοτώνουν κι απο ένα member?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

θελω ενω γινονται ολα αυτα, τουλαχιστον στο μισο chapter να αρχησει να ουρλιαζει η big mom, μου σπαει τα νευρα αυτο που κανει ο oda. Που στο προηγουμενο τσαπτερ βλεπεις να σπαει η φωτογραφια και λες "ωωω μαλακα στο επομενο θα στριγγλιξει και θα χουμε μεγαλο γλεντι" και τωρα σου πλασαρει την μαλακια οτι "ααα ναι ξερεται εχουν γινει τοσα πολα που εχει μπερδευτει και δεν ξερει με τι να πρωτοθυμωσει". Μια ιδια μαλακια εγινε με τον kaido που ξαφνικα στις τελευταιες σελιδες τον δειχνει να κανει την πιο epic entrance που θα μπορουσε και εκει λες "ωχοχο θα αναψουν οι κωλοι" και μετα απο αυτο εχουμε να τον δουμε 10 τσαπτερ και βαλε και αντι να δουμε στο τελος την μαχη kaido versus kid and allies θα κατσουμε να την βλεπουμε σε φλασμπακς...

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Big Mom.exe stopped working. Please reboot your system.

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Εμένα με χαλάει που άλλαξαν το name του Kamakuri σε Dogtooth. 
Ο Bege είναι γαμάτος τελικά!!!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aμα διαβαζεις απο το mangastream λογικο να διαβαζεις τον Katakuri ως Dogtooth. Να διαβαζεις απο το Jaimini's Box που η μεταφραση ειναι πολυ καλυτερη.

Tcixlas

Tcixlas

 

όντως αυτό το κάνει το slagstream.... ανοίξτε τα μάτια σας στο jaiminsκουτί και να φτιάξει η διάθεση σας λίγο, κι επίσης δεν είναι kamakuri αλλά katakuri

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:όντως αυτό το κάνει το slagstream.... ανοίξτε τα μάτια σας στο jaiminsκουτί και να φτιάξει η διάθεση σας λίγο, κι επίσης δεν είναι kamakuri αλλά katakuri
ρε ιαχωβα των manga ασε τα παιδια να διαβαζουν για γατοχιες, σκυλοκαταιγιδες και κοινοδοντες! Ετσι κι αλλιως αυτο ειναι το λιγοτερο οταν προκειται για τις αμαρτιες που εχουν κανει στην slagstream

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι και μετά να διαβάζω στα φόρα για kamakuri και να αυτοπυρπολούνται τα μάτια μου

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Kαμακι-ρι και κανει χαρακιρι.... xD

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Chapter-864-1

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Chapter-864-2

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Chapter-864-3

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Chapter-864-4

Chapter 864: "The Vinsmoke Family Slaughter Plot" Chapter-864-5

Aldark

Aldark

 

έχω πεθάνει με τη συζήτηση για τον Καμακούρι , πράκτικαλλυ είναι το ίδιο , τώρα για ποιο λόγο κάθονται και τα μεταφράζουν και γιατί εμείς γουστάρουμε να τα βλέπουμε ιαπωνικά δεν ξέρω. Για να μη ξεφύγω όμως να πω ότι StrawHat αντί για Mugiwara και Whitebeard αντί για Shirohige κ.ο.κ. γουστάραμε πάντα...για όλα φταίνε οι πρώτες εμφανίσεις και οι Kaizoku fansubs (που γύρω στο επ 32 , το καθιερώσανε με τη χρήση πχ νακάμα κτλπ)...

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ προτιμώ το mugiwara k to shirohige φίλε μου... γενικά προτιμώ τα real ονόματα

Hawkins

Hawkins

 

τους μονους που θελω να πω στα αγγλικα ειναι τον whitebeard με blackbeard μου αρεσει περισσοτερο ετσι ενω τους αλλους κανονικα στα ιαπωνεζικα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης