Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πώς σας φάνηκε το σημερινό Chapter?

Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c1020%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 20% [ 2 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c1050%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 50% [ 5 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c1020%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 20% [ 2 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c100%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c100%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c1010%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 3 Vote_c10 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Η λογική λέει πως οι Sweet Comanders είναι όλοι της οικογενείας.

Συμφωνώ και εγώ πως ο Snack ήταν ο δυνατότερος.

Tcixlas

Tcixlas

 

απο το πώς είδαμε τον urouge μετά λογικά ναι

Hawkins

Hawkins

 

δεν εχει εμφανιστει ακομα η πρωτη κορη της μπιγκ μαμ αν μπορει καποιος να επιβεβαιωση οτι δεν ειναι αντρας τοτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι γυναικα για το 2-2

παντως θεωρω και εγω οτι ο σνακ ειναι ο δυνατοτερος αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι αποκλειεται να νικαγε ο ουρουτζ το δεξι της χερι εκτος και αμα ειχε μαζι του ολοκληρο στολο...το λεω αυτο βλεποντας εμφανισιακα τον κατακουρι..σκεψου τωρα κατακουρι να της τρωει απο τον ουρουτζ τετοοια φαση

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θεωρώ ότι θα μπορούσε ρε φίλε... αυτό είναι το λέβελ πλέον... οι supernovas ακόμα και με οποιονδήποτε τρόπο θα έπρεπε να είναι 1 σκαλί σχεδόν κάτω απο yonko... έτσι είναι και οι commanders.... αν σκεφτείς και την λογική μάχης one piece με φρούτα κλπ... τότε πολύ εύκολα θα μπορούσε να συμβει κάτι τέτοιο... όχι ότι θα νικούσε εύκολα... θα γαμιόταν... τον είδαμε πως ήταν

Hawkins

Hawkins

 

κοιτα μπορει να εχασε ο/η σνακ αλλα  εγινε επειδη ο ουρουτζ με καποιον τροπο τον εκανε counter ισως οπως ο λουφη τον ενελ και μπορει να ειχε ολλο το πληρωμα του μαζι
δεν θελω να υποβαθμισω τον ουρουτζ απλα σκεψου τωρα τον κατακουρι να της τρωει απο τον ουρουτζ δεν κολαει...ποσο μαλλον ο σνακ που αν οντως ειναι ο δυνατοτερος και εχασε και εντος εδρας την ωρα που θα ηταν τοσα χρονια στον νεο κοσμο και θα εχει πολεμηση με κοσμο και κοσμακι μου φενεται αστειο

ο κρακερ απο οτι δειχνει και το μπαουντι θα ειναι ο πιο αδυναμος κομμαντερ,ναι ξερω δεν πρεπει να μετραω το μπαουντι αλλα οταν βαζεις σε σμουθι και κατακουρι υψηλοτερο φενεται ποιον εκτιμας περισσοτερο παρολα αυτα ο λουφη παλεψε μαζι του 11 ωρες μαζι με την ναμιγια να τον νικησουν φαντασου τοτε τι τερας δυναμης θα ειναι το δεξι της χερι για αυτο μ φενεται αστειο

the d

the d

 

εγω πιστευω ρτοιμαζει να πεσει η μαμα γι αυτο εριξε ο ουρουτζ το δυνατοτερο κομαντερ. Ο λουφυ θα μας δειξει τη δυνατοτερη τεχνικη του.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Από τη στιγμή που δεν τον έχουμε δει δεν ξέρουμε εάν ήταν ο δυνατότερος commander. Από ότι φαίνεται είναι ο Katakuri ο δυνατότερος.

Hawkins

Hawkins

 

διαβαζω το μανγκα 5 χρονια κοντα και εχω καταλαβει πως σκεφτεται παντα κανει το απροβλεπτο

LordAxel

LordAxel

 

Εχω καποιες βδομαδες να διαβασω ΟΡ(βλεπω λιγο το spoilers) και λεω ας δω τι συζητηση στο τσαπτερ.
Πατε καλα ρε? Εδειξε χαρακτηρα που ειναι το δεξι χερι yonko, εχει τεραστιο bounty, εχει παει το haki του σε αλλο επιπεδο και λετε οτι ο Σνακ ειναι ο δυνατοτερος?? Αν ηταν τοσο γαματος και δυνατος γιατι να τον βγαλει εκτος υπηρεσιας η Big Mom?

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί πριν λίγες μέρες έφαγε φόλα απο urouge μπορεί να μην έχει συνέλθει ακόμα..... μπορεί το φρούτο του να είναι πραγματικά κάτι που ο urouge να κατάφερε να τον νικήσει άσχημα

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Σιγουρα ο Urouge είναι πολύ δυνατός. Αλλά δεν τον έχω για δυνατότερο από πρώτο commander Yonko. Τα bounty όπως πολλές φορές έχουμε πει δεν αντικατοπτρίζουν απαραίτητα το power level. Αλλά κάτι μου λέει πως ο Kamakuri θα είναι ο δυνατότερος κι απλά δεν ασχολείται με πειρατές τύπου Luffy ή Urouge. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε πώς θα τα συνδυάσει ο Oda αυτή τη φορά.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι δεν ασχολείται με τέτοιος πειρατές, αλλά παρουσιάζεται σαν rival του sanji όπως φαίνεται... και επίσης ο Luffy κλπ θα ρίξουν yonko... αλλά αυτός θα περιμένει μόνο άξιους αντιπάλους... εδώ σκότωσε το μυγόσκατο επειδή πήγε να πυροβολήσει....

επίσης ο urouge δεν είναι όντως στο επίπεδο, αλλά μετατρέπει την ζημιά απο την επίθεση που θα δεχτεί σε δύναμη... μπορεί αν έφαγε 2-3 καλά χτυπήματα, αν άντεξε να σηκωθεί να είχε γίνει θεριό...

Hawkins

Hawkins

 

ρε μαγκες γιατι να μην ειναι ο σνακ ο δυνατοτερος παντα κανει το απροβλεπτο αυτος ο ανθρωπος δειχνει ποσο εγωιστης ειναι δεν θελει κανενας να μαντεψει την συνεχεια ετσι και τωρα θα σου πεταξει ενα Σνακ σαρλοτ 1.4 μπιλιον και καθαρησε...
ουτε εμενα μ αρεσε που ο ουρουτζ νικησε κομμαντερ και θα μου αρεσε αν ο σνακ ηταν ο πιο αδυναμος,τους εχει ξεφτιλησει που τους εχει ξεφτιλησει τους κομαντερ

LordAxel

LordAxel

 

Hawkins έγραψε:ρε μαγκες γιατι να μην ειναι ο σνακ ο δυνατοτερος παντα κανει το απροβλεπτο αυτος ο ανθρωπος δειχνει ποσο εγωιστης ειναι δεν θελει κανενας να μαντεψει την συνεχεια ετσι και τωρα θα σου πεταξει ενα Σνακ σαρλοτ 1.4 μπιλιον και καθαρησε...
ουτε εμενα μ αρεσε που ο ουρουτζ νικησε κομμαντερ και θα μου αρεσε αν ο σνακ ηταν ο πιο αδυναμος,τους εχει ξεφτιλησει που τους εχει ξεφτιλησει τους κομαντερ
Με ποια λογικη να ειναι ο Σνακ δυνατοτερος και με μεγαλυτερο bounty. Το επιχειρημα που βλεπω ειναι του τυπου: "ειναι ετσι γιατι μας εχει δειξει οτι δεν ειναι ετσι". Εν ολιγοις, σαν επιχειρημα εχεις δωσει την ελλειψη στοιχειων και οτι και καλα θα το κανει για να πουμε "wow, oda δεν το ειχαμε φανταστει" Γιατι να υπαρξει ενα τετοιο "plot twist" αφου δε θα εξυπηρετησει σε τιποτα και οταν ηδη υπαρχουνε πολλοι αντιπαλοι για την παραταξη του luffy

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Στους χρόνους που έχει δώσει ο Όντα δεν παρουσιάζεται rival κανενός. Η όλη υπόθεση θα εκτυλιχθεί σε κανα δίλεπτο το πολύ. Αυτό που "αναμένεται" να συμβεί είναι ο Sanji να προβλέψει την κίνηση του Kamakuri. Αυτό δε σημαίνει πως μπορεί να τον κερδίσει σε μάχη. Αλλά μπορεί να τον αιφνιδιάσει και να γλιτώσει το Luffy. Για το αν πέσει η Mom θα το δούμε.

Όσο για τον Snack δεν έχουμε καμμία απολύτως πληροφορία για τη δύναμη ή το Bounty. Ότι και να λέμε είναι καθαρά υποθέσεις.

Γενικά ο Oda κάνει τους αντίπαλους του Luffy να τον υποτιμούν. Αν τον είχε πάρει όσο σοβαρά θα έπρεπε η Mom, θα πήγαινε η ίδια να τον αποτελειώσει. Ούτε καν Kamakuri, Snack ή όποιον άλλο. Στο νησί της ήταν άλλωστε...

Tcixlas

Tcixlas

 

νομίζω είναι katakuri πρώτον, δεύτερον για πολλά δεν είχαμε εμφανή στοιχεία, και στο τέλος βγήκαν... τρίτον υποθέσεις κάνουμε παιδιά δεν είναι κάποια θεωρία ή κάτι που λέμε ααα θα γίνει, για να έρχεστε σαν άλλοι party breakers και να κλωτσάτε το κάστρο μας στην άμμο :D

LordAxel

LordAxel

 

Tcixlas έγραψε:νομίζω είναι katakuri πρώτον, δεύτερον για πολλά δεν είχαμε εμφανή στοιχεία, και στο τέλος βγήκαν... τρίτον υποθέσεις κάνουμε παιδιά δεν είναι κάποια θεωρία ή κάτι που λέμε ααα θα γίνει, για να έρχεστε σαν άλλοι party breakers και να κλωτσάτε το κάστρο μας στην άμμο :D
Ισως αυτα που τελικα βγηκαν να εξυπηρετουσαν κατι στην πλοκη. Αυτο δε θα δωσει κατι, απλα θα εχουμε αλλον εναν αντιπαλο(ηδη εχουμε πολλους και φοβαμαι πως δε θα παρουνε ολοι spotlight.
Ο μονος λογος που απαντησα ειναι επειδη ειδα να το πλασσαρουν ως fact xD
Αφηστε το ΟΡ για λιγο καιρο και διαβαστε τιποτα αλλο να ξελαμπικαρετε

Tcixlas

Tcixlas

 

that's our way :p λέμε και καμιά σοβαρή μαλακία να περάσει η ώρα... αν υποστηρίζω κάτι σοβαρα θα κάνω κείμενο γι αυτό...

επίσης θέλω να αρχίσω να διαβάσω τίποτα άλλο, αλλά ο χρόνος μου έρχεται και με κουτουλάει κάθε φορά που το κάνω, οπότε μένω σε αυτα που έχω ήδη αρχίσει...

τέλος το μόνο που μπορεί να δώσει στην πλοκή, είναι να ανεβάσει hype για urouge, για commanders yonko κλπ και να θέσει ένα επίπεδο στους supernovas

LordAxel

LordAxel

 

Tcixlas έγραψε:επίσης θέλω να αρχίσω να διαβάσω τίποτα άλλο, αλλά ο χρόνος μου έρχεται και με κουτουλάει κάθε φορά που το κάνω, οπότε μένω σε αυτα που έχω ήδη αρχίσει...

τέλος το μόνο που μπορεί να δώσει στην πλοκή, είναι να ανεβάσει hype για urouge, για commanders yonko κλπ και να θέσει ένα επίπεδο στους supernovas
Εισαι ο τσιχλας ο spam master οταν κουτουλαει ο χρονος κουτουλα τον 2 φορες εσυ

Συμφωνω, αλλα τα hype ειναι περισσοτερο μορφη fanservice παρα actual plot point, αλλα ναι πρεπει καπως να μας δειξει ποιος ειναι δυνατος και ποιος οχι

Hawkins

Hawkins

 

για να πω την αληθεια δεν μου αρεσει καθολου η ευνεια στην πλοκη στους σουπερνοβας,ο καπονε ειναι μεγαλητερος ηλικιακα απο ολλους τους κομμαντερ της μαμας τι new age και μαλακιες...ο κατακουρι στα 20 του θεριζε κοσμο τη εκανε ο καπονε στην ηλικια του τπτ...ενα μουνοπανο ηταν που του γυρναγες την πλατη και σε σκοτωνε για ποιον λογο λοιπον πρεπει οι σουπερνοβας να ξεφτιλιζουν τους αντιπαλους τους συνεχεια? περα απο λουφη λο και κιντ που φενονται αρκετα δυνατοι οι αλλοι δεν μου γεμιζουν το ματι για να μπαινουν στους σουπερνοβας...δλδ ρε φιλε σορρυ τι περισσοτερο εκανε ο ουρουτζ,μπονι,καπονε,απο,κιλλερ κτλπ απο ντοφλαμινγκο,τζακ,κατακουρι κτλπ στα νιατα τους?

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Απλά τους σήκωσε το κύμα στο Sabaody. Βρέθηκαν εκεί τη στιγμή που ένας θνητός χτύπησε ένα Celestial Dragon, αλλά παράλληλα είχαν αποκτήσει και τη δική τους φήμη. Κι για εμένα οι μόνοι σοβαροί Supernova είναι ο Luffy, Kidd, Law. Πολύ σημαντικός φαίνεται και ο XDrake. Οι υπόλοιποι δε μου λένε κάτι. Αν και ο Όντα τους χρησιμοποιεί και θα τους χρησιμοποιεί μέχρι το τέλος.

Hawkins

Hawkins

 

αυτο μ την δινει ακριβως οτι μεχρι το τελος θα τους χρησιμοποιει! τουλαχιστον ρε φιλε λουφη,λο,κιντ και σχεδιαστικα ηταν πολυ ωραιοι και ηξερες οτι ηταν δυνατοι και γαματο χαρακτηρα ειχαν τους παρουσιασε πολυ γαματα και για αυτο αρεσαν περισσοτερο στον κοσμο απο τους αλλους.Τωρα το οτι αυτους τους θεωρουν την πιο τρομαχτικη γεννια μπορει να ειναι σαν φακτ απο τον οντα αλλα δεν δικαιολογητε απο τους περισσοτερους...και στο κατω κατω οι μονοι που θα φτασουν σε μεγαλο λβλ δυναμης ειναι λουφη,ζορο,κιντ και ισως λο οι αλλοι θα μεινουν οπως εχουν ουτε στο επιπεδο του ντοφλαμινγκο δεν θα φτασουν ακουσε εκει η πιο επικινδηνη γεννια

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Για τον Kidd μένει να το δούμε, γιατί επέλεξε να τον φυλακίσει προς το παρόν. Σίγουρα θα βοηθήσει να πέσει ο kaido κι εκεί θα δούμε τί πραγματικά αξίζει.

Zoro και Luffy προφανώς και θα γίνουν τέρατα δύναμης. Και λίγο πιο κάτω θα βρίσκεται ο Law.

Ο Bege για μένα είναι μια κωμωδία και περιμένω να είναι ο πρώτος supernova που θα πεθάνει. Κι αυτό θα δείξει στο Luffy πόσο δύσκολο είναι να τα βάλεις με ένα Yonko. Θα δούμε βέβαια..

Bonney, Drake και Hawkins μου είναι συμπαθής αλλά ως εκεί. Τώρα για τον Urouge ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αρέσει...

LordAxel

LordAxel

 

Hawkins έγραψε:περα απο λουφη λο και κιντ που φενονται αρκετα δυνατοι οι αλλοι δεν μου γεμιζουν το ματι για να μπαινουν στους σουπερνοβας...δλδ ρε φιλε σορρυ τι περισσοτερο εκανε ο ουρουτζ,μπονι,καπονε,απο,κιλλερ κτλπ απο ντοφλαμινγκο,τζακ,κατακουρι κτλπ στα νιατα τους?


Hawkins έγραψε:αυτο μ την δινει ακριβως οτι μεχρι το τελος θα τους χρησιμοποιει! τουλαχιστον ρε φιλε λουφη,λο,κιντ και σχεδιαστικα ηταν πολυ ωραιοι και ηξερες οτι ηταν δυνατοι και γαματο χαρακτηρα ειχαν τους παρουσιασε πολυ γαματα και για αυτο αρεσαν περισσοτερο στον κοσμο απο τους αλλους.Τωρα το οτι αυτους τους θεωρουν την πιο τρομαχτικη γεννια μπορει να ειναι σαν φακτ απο τον οντα αλλα δεν δικαιολογητε απο τους περισσοτερους...και στο κατω κατω οι μονοι που θα φτασουν σε μεγαλο λβλ δυναμης ειναι λουφη,ζορο,κιντ και ισως λο οι αλλοι θα μεινουν οπως εχουν ουτε στο επιπεδο του ντοφλαμινγκο δεν θα φτασουν ακουσε εκει η πιο επικινδηνη γεννια
Οι συγκεκριμενοι 11 ονομαστηκανε supernovas γιατι ετυχε για πρωτη φορα απο την αρχη της μεγαλης εποχης των πειρατων να φτασουνε στο sabaody τοσα ατομα με ψηλο bounty. Δεν μετρησανε ποσα κιλα σηκωνει ο καθενας και ειπανε α οκ γινεσαι supernova, ο τιτλος φτιαχτηκε για αυτους. Επισης, το οτι δεν σου εχει πει τι εχουνε κανει δεν σημαινει οτι δεν εχουνε κανει τιποτα. Ο Urouge εβγαλε yonko commander νομιζω ειναι αρκετο. Oι υπολοιποι σιγουρα εχουνε κανει ζημια ειτε σε yonko ειτε στην κυβερνηση 
H πιο επικινδυνη γενια ειναι γιατι σιγα σιγα αλλαζει ο κοσμος και αυτοι αναπτυσσονται.
Τωρα εμενα αποψη μου ειναι οτι επρεπε να ειναι λιγοτεροι, για να τους δουμε καλυτερα αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο

Hawkins

Hawkins

 

ο τιλος δεν δωθηκε μονο για αυτον τον λογο θεωρητε επισης και η πιο επικινδηνη γενια,επισης ο μονος απο τους σουπερνοβας που τα εβαλε με την κυβερνηση ειναι ο λουφη αυτο εχει υπωθει απο τον κιντ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης