Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πώς σας φάνηκε το σημερινό Chapter?

Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c1020%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 20% [ 2 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c1050%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 50% [ 5 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c1020%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 20% [ 2 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c1010%Chapter 860: "10:00 Opening Of The Banquet" - Σελίδα 2 Vote_c10 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ναι αλλά έχουν βασίσει τις δουλειές τους επάνω της...

Παράδειγμα ο Caesar δε φανταζόταν ποτέ πως θα πέσει ο Joker και τώρα έχει πολλά προβλήματα. Μπορεί να μην ισχύει σε τέτοιο βαθμό για αυτούς, αλλά δεν είναι απλό πρ'αγμα

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Δε διαφωνώ αλλά στον υπόκοσμο δεν υπάρχουν συμμαχίες,λυκοφιλίες είναι που στραβώνουν στο παραμικρό. Έτσι σε τυχόν αποδυνάμωση κάποιου,οι υπόλοιποι θα κοιτάξουν να επωφεληθούν.


Ο Doflamingo, για παράδειγμα, δούλευε με τον Kaido,με τα Smiles. Ωστόσο,αν θυμάσαι,η Monet πριν πεθάνει του είπε πως εσύ θα γίνεις PK. Καταλαβαίνεις ότι είχε και σχέδια στο μυαλό του για τη δική του ισχυροποίηση. Ακόμα και ο Ceasar ήταν το "εργαλείο" του,δεν ήταν κάτι παραπάνω για αυτόν. Όταν θα τελείωνε η δουλειά με τα Smiles,πιθανό να τον "καθάριζε" κιόλας. Άλλωστε στο PH το είχαν πει ότι δεν τον εμπιστεύονται και απόλυτα,για αυτό και ήταν και ο Vergo εκεί. 

Ακόμα και τώρα στα επόμενα chapters που θα σκάσει ο Luffy και θα τον δούνε,παίζει να του φιλάνε τα χέρια που "έριξε" τον Doflamingo,γιατί "άνοιξε" η αγορά. :P

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ κι εγώ το ίδιο πιστεύω... οι brokers δεν σέρνονται κάτω απο την big mom, άλλο αν τη φοβούνται και δεν χάνουν πρόσκληση!!!

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν είπα πως σέρνονται, είπα πως έχουν μεγάλη εξάρτηση. Δεν αποκλείω οι ίδιοι να κάνουν business ΚΑΙ με άλλους Yonko, αλλά αν χαθεί η Mom (που δε θα χαθεί, λέμε τώρα) θα έχουν μια δύσκολη μεταβατική περίοδο. Κάποιοι λιγότερο, κάποιοι περισσότερο, αναλόγως τί έριδες έχουν και με ποιούς

Tcixlas

Tcixlas

 

εδώ είμαστε, θα τα πούμε σε ένα τρίμηνο ξανά :D τότε θα λέτε είχες δικιο φίλε τσίχλα

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Αυτό με το Observation του katakuri μου θύμισε λίγο Enel. Βέβαια ο Enel, δεν προβλέπει το μέλλον, 
αλλά ένοιωθε την παρουσία κάθε πλάσματος στο νησί του. 

Ο Katakuri είναι ο gunner του πληρώματος της Big Mom, όπως ο Van Augur των Blackbeards που είναι και ο καλύτερος κατά τη γνώμη μου!

Tcixlas

Tcixlas

 

ουσιαστικά όπως προανέφερα, περισσότερο θυμίζει τον satori που ήταν σαν να προβλέπει το μέλλον, αλλά και ο enel είχε ένα πολύ δυνατό CoO, καμία σχέση βέβαια συγκριτικά απο ότι φαίνεται!!

Επίσης ναι φαίνεται να είναι ο σκοπευτής του πληρώματος, και είναι και ο δεύτερος γιος... ο πρώτος να είναι αυτός που έχασε απο urouge? αν ο urouge τον έφαγε και έφτασε οριακά να παλέψει με δεύτερο και να ξεφύγει, ο Luffy δεν είναι above all of them? μιλάω ατομικά

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Ο Urouge είχε κάνει damage σε pacifista θυμάμαι στο Sabaody. Εκεί φάνηκε δυνατότερος από τους SHs. Το ίδιο και ο Kidd. Σίγουρα είναι τέρας δύναμης, αλλά δεν ξέρω αν έχει το Luffy πλέον. Μιας και έχει Gear4!

Tcixlas

Tcixlas

 

ο urouge έχει ένα πολύ broken df, που μετατρέπει τη ζημιά που παθαίνει σε ωφέλιμη μυική δύναμη, και γι αυτό είχε νικήσει τον pacifista, αλλά δε νομίζω ότι συνολικά είναι δυνατότερος απο luffy... νομίζω όλοι είναι σχεδόν στα ίδια, και ο luffy ξεχωρίζει απλά για plot reasons

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Ενδιαφέρον! Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιο όριο, διαφορετικά θα είναι ανίκητος!

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά μπορεί μέχρι 5 δεύτερα εγώ βα΄ζω το όριο του στα 3-5 από τον τρόπο που τον έδειξε να προλαβαίνει τον bege ελάχιστα πριν απαντήσει, και τον jigra 2 προτάσεις και μια κίνηση μπροστά!!! οπότε είναι περίπου 3-5 δευτερόλεπτα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Καλα το οτι εριξε με τα φασολια jelly beans και πετυχε τον αλλον δεν σημαινει οτι ειναι και gunner.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Deathracer2009 στις Σαβ 25 Μαρ 2017, 11:38, 1 φορά

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι θα μου πεις το έκανε και ο rayliegh χωρίς να είναι sniper αλλά ο άλλος το έκανε με jelly beans

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Φέρνει λίγο σε Snipper, γιατί φοράει μπότες καουμπόι, που παραπέμπουν σε τέτοιον.

Επίσης συνήθως οι snipper έχουν αναπτύξει το Observasion. Όμως συμφωνώ πως δεν έχει όπλο επάνω του και νομίζω πως θα είναι πολύ πιο επικίνδυνος. Τα αγκάθια στο σώμα του μπορούν να κάνουν τεράστια ζημιά, ειδικά αυτά στα γόνατά του...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Kαι παλι δεν γνωριζουμε πως μονομαχει ασχετα οτι θα ειναι κατα 99,9% αντιπαλος του Sanji που σημαινει οτι θα πλακωθουν με χερια & ποδια.

Marshall D. Teach

Marshall D. Teach

 

Το μόνο που μπορεί να κάνει ο Sanji είναι να κάνει Observation στο δικό του Observation και να τον αιφνιδιάσει. Θα έχει όμως να σκεφτεί και το πιστόλι της Pudding. Είναι μια πολύ περίπλοκη κατ'ατσαση που κανείς δεν μπορεί να προβλέψει το αποτέλεσμα.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

observeception xD

θελω πραγματικα να δω τι σχεδιο εχει κανει γι αυτον ο bege... δεν μπορει να εκανε ενα "τελειο" σχεδιο και να αφησε μια τοσο μεγαλη τρυπα γι' αυτον, εκτος αν πιστευει οτι πριν μπορεσει να δει το μελλον θα δρασουν και θα φαει stun απο την τσιριδα της BM :P

http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

διωρθοστε με αν κανω λαθος αλλα ο σνακ δεν εχει αναφερθει ως αντρας?
ο ουρουτζ ειναι ειρηνοποιος δεν σκοτωνει κοσμο και δεν τον βλεπω καν στο νησι τι στο καλο του συνεβει
πονταρω οτι το μεγαλητερο μπαουντι του σνακ ειναι

Tcixlas

Tcixlas

 

κι εγώ συμφωνώ ότι ήταν ο δυνατότερος, και με το μεγαλύτερο bounty και τον έριξε ο urouge... νεκρός δεν είναι θεωρώ... αλλά σε κανα αμπάρι της big mom επειδή έχασε ίσως

Hawkins

Hawkins

 

ενας ακομα λογος οτι δεν ειναι νεκρος ειναι και οτι απο την μπραλι και τον κρακερ αναφερθηκε οτι απλα εχασε και οχι παιθανε

βεβαια κρινοντας απο τα σημαδια του ουρουτζ σιγουρα θα ειναι τραυματιας ακομα 
παμε ρε σνακ με μπαουντι 1.4 μπιλιον προβλεψη απο τωρα τελος!!!

Tcixlas

Tcixlas

 

μπα δεν θα χει τόσο πολύ, λογικά 1,2 billion και είναι first son

Hawkins

Hawkins

 

first son τον εχει δειξει...

Tcixlas

Tcixlas

 

είχα ξεχάσει ότι είναι ο perospero

Hawkins

Hawkins

 

Και εγώ το ίδιο

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορεί να μην ήταν καν γιος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης