Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Η συνεχεια του Shanks

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 09:25

yohohoho

yohohoho

 

Διαφωνώ με την κοινή γνώμη ότι ο Shanks θα πεθάνει από τον ΒΒ.
1ον γιατί ήδη ο ΒΒ είναι πολύ δυνατός σαν χαρακτήρας (με 2 ντεβιλ φρουτς) και μια νίκη απέναντι στον γιονκο σανκς θα τον έκανε ανίκητο.
2ον φεύγοντας ο σανκς και αφήνοντας το καπέλο στον λουφι, ο λουφι υπόσχεται να τον βρει και να του το δώσει πίσω. Άρα δεν θα πεθάνει πριν δει τον λουφι.
Προσωπικά πιστεύω ότι λουφι και σανκς θα παλέψουν και το καπέλο θα μείνει στο κεφάλι του σανκς, την ώρα που θα βρίσκεται νεκρός από το ξύλο του λουφι! (έχω μεγάλη φαντασία...το ξέρω)
Προσωπικά δεν θέλω να πεθάνει και με δεδομένο ότι δεν πεθαίνουν οι χαρακτήρες στο ΟΡ είναι πολύ πιθανό να ζήσει...
Απλά θα έχει ηττηθεί πανηγυρικά!

Και για να το κάνω λιγο πιο ιντριγκαδορικο...
Μια 2η θεωρία που έχω είναι ότι πιστεύω πως θα δούμε άμεσα (στο wano), συμμαχία λουφι-σανκς!!
Αυτό το στηρίζω στο ότι στο επίπεδο που ει2ο λουφι τώρα δεν μπορεί να αντιμετωπίσει γιονκο (την μπιγκ μαμ ή τον καιντο), ωστόσο έχει ανοιξει2μέτωπα και με τους 2. Θεωρώ ότι θα καταφέρει να φύγει με τον σαντζι χωρίς ουσιαστικά νικήσει την μπιγκ μαμ. Η μπιγκ μαμ θα τους ακολουθήσει στο wano και θα ενώσει τις δυνάμεις της με τον καιντο. Για να μπορέσει λοιπόν να βγει νικητής από κάτι τέτοιο ο λουφι δεν αρκεί η συμμαχία νίντζα-πειρατες-μινκς-σαμουράι. Σύμμαχος λοιπόν σε αυτό θα είναι ο σανκς!! Ο οποίος έχει ήδη πολεμήσει μια φορά την μπιγκ μαμ.!! whistle plz plz plz



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yohohoho στις Σαβ 18 Φεβ 2017, 09:45, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Προσθήκη σχολίου)

27[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 10:22

Tcixlas

Tcixlas

 

καταρχάς καλως ήρθες στην ομάδα μας

δεύτερον, έχει ανοίξει τόσα μέτωπα και σκοπεύει να ανοίξει μέτωπο με όλους, μην ξεχνάς ότι ακολουθεί τα βήματα του roger και όπως εκείνος έκατσε απέναντι σε όλους, έτσι θα κάνει και ο luffy!!

τρίτον οι yonko δε συμμαχούν μεταξύ τους, το να κάνουν τα στραβά μάτια, ή το να συναντηθουν να τα πουν κλπ καλώς, αλλά δε συμμαχούν είναι αντιθετο στο στόχο τους!!! αν συμμαχήσουν 2 yonko μπορούν να καταστρέψουν τον κόσμο, αλλάζουν οι ισορροπίες, είδαμε τι έκανε ένας απο αυτούς με την πλήρη δύναμη του ναυτικού συγκεντρωμένη! 2 απο αυτούς θα είναι τρελό... και γι αυτό δεν πρόκειται να γίνει...

όσον αφορά τη θεωρία, είναι απλά μια θεωρία και ο καθένας μας έχει απο μια, μπες και στη συζήτηση του τσάπτερ να τα λέμε!!

28[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 12:27

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Συμφωνώ πως δε θα πεθάνει ο Shanks από τον BB. Αλλά δε θα πεθάνει ούτε από το Luffy. Είναι φίλοι εδώ και χρόνια και για να γίνει ο Luffy Pirate King δεν είναι απαραίτητο να κερδίσει τους πάντες. Ο Roger για παράδειγμα δεν είχε νικήσει τον WB --αν και μαθαίνουμε πως είχαν αρκετές μονομαχίες και ο Newgate ήταν ο μόνος που μπορούσε να σταθεί 1vs1 απέναντί του--.

Τώρα για το τί θα γίνει στο Wano κι αν εμφανιστεί ο Shanks ή ο Dragon δεν το ξέρω. Όμως θα έχει τη βοήθεια του Marco από ότι φαίνεται και των υπόλοιπων πρώην commander του WB. Δεν ξέρω αν μόνο αυτοί είναι αρκετοί, με δεδομένο πως ο Kaido θεωρείται "το δυνατότερο πλάσμα" στον κόσμο. Οπότε δεν αποκλείω να εμφανιστεί κανάς Sabo, Dragon ή ακόμη και ο Shanks...

Από την άλλη αν πέσει ο Kaido με τη βοήθεια του Shanks, θα καρπωθεί αυτός μεγάλο μέρος της νίκης και γιαυτό το θεωρώ λίγο απίθανο να συμβεί..

Welcome yohohoho!!!

29[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 13:55

Aldark

Aldark

 

Καλώσηρθες yohohoho! Παρότι θα συμφωνήσω πλήρως στο ότι δεν παίζει ο Σανξ να θυσιαστεί σαν τον Έης για να πεισμώσει ο Λούφφυ και πιστεύω ότι (λογικά τα λέω και πιο πάνω) φυλάει κατά κάποιο τρόπο το One Piece και θα ειναι ένα απ'τα τελευταία εμπόδια , εκεί που λες

yohohoho έγραψε:Η μπιγκ μαμ θα τους ακολουθήσει στο wano και θα ενώσει τις δυνάμεις της με τον καιντο. Για να μπορέσει λοιπόν να βγει νικητής από κάτι τέτοιο ο λουφι δεν αρκεί η συμμαχία νίντζα-πειρατες-μινκς-σαμουράι.
δεν υπάρχει περίπτωση δύο γιόνκου να τα τακιμιάσουν...Οι φιλοδοξίες και τα εγώ τους είναι πολύ μεγάλα. Σιγά μη βάλει 2 γίγαντες της θάλασσας να κυνηγάνε 5 νοματέους :ρ

30[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 13:56

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μεταφερθηκε στο manga section καθαρα για να μην εχουμε θεματα με spoilers. Συνεχιστε την συζητηση!!!!

31[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 17:11

Tcixlas

Tcixlas

 

μα νομίζω το ανέφερε και όταν συναντήθηκαν ο shanks με wb ότι δεν συναντιούνται χωρίς να το μάθει η κυβέρνηση γιατί αλλάζουν οι ισορροπίες και δε μπορούν να το αφήσουν έτσι αυτό

32[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 17:30

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θεωρείται επικίνδυνο ακόμα και να συναντηθούν χωρίς απαραίτητα να γίνει κάτι.

Οι ισορροπίες αλλάζουν μόνο αν πέσει κάποιος!

33[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 17:47

Tcixlas

Tcixlas

 

αν συνεργαστούν θες να μου πεις δεν αλλάζουν οι ισορροπίες?

34[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 18:01

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Θα μπορούσε αλλά δεν συνεργάζονται Yonko μεταξύ τους, ειδικά αυτοί που είναι τώρα.

Είναι τόσο μεγάλα τα εγώ τους και οι στόχοι τους στο να κατακτήσουν τα πάντα που αμφιβάλλω αν ποτέ θα συνεργάζονταν.

35[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 19:35

Tcixlas

Tcixlas

 

μα γι αυτό είπα ότι δεν τους επιτρέπουν να συνεργαστούν, γιατί θα γείρει η πλάστιγγα

36[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 19:44

Aldark

Aldark

 

δεν τους επιτρέπουν; δεν τους επιτρέπει το εγώ τους. Αλλά και να συνεργαστούν να κάνουν τι; Να πάνε να βρουν το οπ; Να ενώσουν τα poneglyphs ; (ειμαι στο μανγκα ειμαι σποιλερ φρη) Να πάνε στο ράφτελ; Γιατί για να σκοτωθούν μετά; Ε πάλι θα γίνει μαλακία...
Το μόνο πράγμα που θα μπορούσαν να κάνουν που στα @@@@ τους , είναι να συμμαχήσουν για να ρίξουν την κυβέρνηση , που δε νομίζω να τους ενδιαφέρει καν.

37[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 19:47

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Αυτό που λέει ο Al. Δεν έχουν τη διάθεση να συνεργαστούν καθώς ο καθένας για τους δικούς του λόγους στοχεύει στο να κατακτήσει όσα περισσότερα μπορεί.

38[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 20:54

Tcixlas

Tcixlas

 

θα μπορούσαν να συνεργαστούν να τα κάνουν πουτάνα όλα με κυβέρνηση κλπ να έχουν πιο ελεύθερο δρόμο να κάνουν ότι γουστάρουν

39[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Σαβ 18 Φεβ 2017, 22:00

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Αν ήταν 4 Shanks ας πούμε μπορεί και να γινόταν,αλλά βλέπεις τους χαρακτήρες τους και λες "με τίποτα".

Πάντως, έτσι όπως το βλέπω εγώ το σύστημα Yonko γίνεται αποδεκτό και απο την κυβέρνηση, δηλαδή μέσω αυτής αναγνωρίζονται κάποιοι πειρατές έτσι, κυρίως λόγω της δύναμης αλλά και της επιρροής τους στο Νέο Κόσμο. Κατά κάποιο τρόπο αυτοί επιτρέπουν την ύπαρξη του, ώστε να υπάρχει ισορροπία και διατηρούνται τα πράγματα ως έχουν.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για να μην μπορέσουν οι Yonko να συνεργαστούν.

40[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 03:24

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι και το ότι για να φάνε έναν χάνουν άπειρες δυνάμεις άρα δε τους συμφέρει να συγκρουστούν

41[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 11:30

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ακριβώς αυτό! Κι επίσης δεν ξέρουν αν ο "σύμμαχος" yonko κρατήσει το λόγο του μετά τη μάχη ή βρεθούν περικυκλωμένοι. Ποιός θα εμπιστευόταν τον Teach ας πούμε...

Νομίζω πως θα γίνει σύμπραξη δυνάμεων στο τέλος του OP, StrawHats, Red-Haired και Revolutionaries για να ρίξουν τη World Goverment. Ίσως βοηθήσουν και οι Whitebeards με δεδομένο πως δε θα πεθάνει ο Marco βέβαια...

42[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 13:18

Tcixlas

Tcixlas

 

αν δεν τον νερφάρει ξανά θα ήταν ένα καλό σενάριο good vs bad ξερω γω, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα πήγαινε σε κάτι βατό ο όντα

43[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 15:00

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Δεν θα είναι τόσο συγκεκριμένα τα στρατόπεδα θεωρώ στο τέλος. 

Επίσης δε θεωρώ πως θα υπάρξει πιθανότητα οι επαναστάτες να συνεργαστούν με πειρατές. Ακόμα και ας είναι ο γιος του Dragon.

44[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 15:38

Tcixlas

Tcixlas

 

οι επαναστάτες έχουν και πειρατές μέσα, είναι πρώην πειρατές αρκετοί απ ότι φαίνεται, δεν έχουν θέμα αν οι πειρατές επαναστατήσουν!! δηλαδή το όλο θέμα δε θα είναι η πειρατεία αλλά η επανάσταση στην κυβέρνηση παρόλα αυτα

45[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Κυρ 19 Φεβ 2017, 19:49

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Τότε γιατί να λειτουργούν με αυτή τη μορφή και να μην έκανε απλά συμμαχίες με δυνατούς πειρατές ώστε να πετύχει αυτά που θέλει;

Ο λόγος είναι ότι έχουν διαφορετική ιδεολογία και προσέγγιση απο τους πειρατές ως προς την αντιπαλότητά τους με την Κυβέρνηση. 

Ο Dragon ήταν παρών στην εκτέλεση Roger, ωστόσο ακολούθησε διαφορετικό δρόμο απο τους υπόλοιπους που ήταν παρόντες εκεί. Όπως και να έρθουν τα πράγματα,θεωρώ αδύνατη τη σύμπραξη με πειρατές απο τον Dragon. Τουλάχιστον όχι οργανωμένα.. Το ότι έχει μέσα πρώην πειρατές είναι άλλο, η σύμπραξη με πειρατές, ή πειρατικό πλήρωμα είναι διαφορετική. Στην πρώτη περίπτωση, οι πειρατές μπαίνουν και αφουγκράζονται την ιδεολογία των επαναστατών και στη δεύτερη και οι δύο μεριές θα συμμαχούσαν,ωστόσο κάθε μια θα είχε διαφορετικό χαρακτήρα και θα τον διατηρούσε. Π.χ Shanks ναι μεν θα συμφωνούσε,υποθετικά,με τα στοιχεία των επαναστατών και θα έκανε συμμαχία αλλά θα διατηρούσε το crew του και το χαρακτήρα που έχει, δηλαδή low profile. 

Δε ξέρω αν καταλαβαίνεις που το πάω.. geek

46[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Δευ 20 Φεβ 2017, 15:20

yohohoho

yohohoho

 

Ειδικά ο shanks που φαίνεται να είναι low profile, μπορεί να συμμαχήσει με τους επαναστάτες ακριβώς για αυτό τον λόγο. Οι επαναστάτες είναι πιο low profile πεθαίνεις!! Ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω μιας και η προσέγγιση είναι από την σκοπιά των πειρατών.
Επίσης... Δεν υπάρχει περίπτωση ο shanks (και ο κάθε σανκς) να έγινε γιονκο όντας low profile. Δεν γίνεται να έχει γίνει τόσο αναγνωρίσιμος έτσι απλά...

47[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Δευ 20 Φεβ 2017, 15:39

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν ξερουμε και πολλα για τους Revolutionaries διοτι παιζει μετα τα μεγαλα κεφαλια οι υπολοιποι να ειναι για φαπες οποτε λογικο να κινουνται στο σκοταδι και οι κινησεις τους να ειναι μετρημενες.


Οσον αφορα τον Shanks μπορει να κραταει περιοχες που τις ειχε o Roger οποτε δεν ξερουμε κατα ποσο ιδρωσε για να παρει το status του yonko.

48[THEORY] Η συνεχεια του Shanks - Σελίδα 2 Empty Απ: [THEORY] Η συνεχεια του Shanks Τρι 21 Φεβ 2017, 00:30

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα σίγουρα ίδρωσε, και μας το δείχνει η σκηνή με το shirohige που του λέει, όταν κάποιος σαν εσένα γυρνάει με ένα χέρι κάτι παίζει... και για τις μάχες με μιχοκ... δεν είναι τυχαία όλα αυτά ρε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης