Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Battle No 20

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Δευ 13 Ιουν 2016, 00:54

Santouryuu

Santouryuu

 

Καλα κρασια

27Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Δευ 13 Ιουν 2016, 21:06

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Σκυλιά, εύκολα κιόλας.
Από εμπειρία είναι πολύ πιο καλά να δουλεύεις μαζί τους και προσωπικά με αρέσει που είναι πιο υπάκουα από τις γάτες.


ΕΔΙΤ γιατί σταμάτησα να βαριέμαι τόσο: Επίσης, δεν έχω δει και πολλές γάτες να οδηγουν ανθρώπους έξω από φωτιές, να οδηγούν τυφλούς και να ανιχνεύουν ναρκωτικά. Μπορεί οι γάτες να μην έχουν "υποδουλωθεί" από τον άνθρωπο, αλλά το μόνο που κρατάει το είδος τους σε ένα περιβάλλον πόλης είναι ότι "είναι γλυκιές". Ο σκύλος, έχει αναπτυχθεί μαζί με τον άνθρωπο τόσο πολύ που αποτελεί σημαντικό κομμάτι της κοινωνίας. Εξελίχθηκε μαζί με τον άνθρωπο και αυτόν τον κάνει εξελικτικά πιο "έξυπνο" και ας είναι σαν ζώα πιο παρορμητικά και υποτακτικά.

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

28Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Δευ 13 Ιουν 2016, 22:02

Santouryuu

Santouryuu

 

"You see, Greg, when you yell at a dog, his tail will go between his legs and cover his genitals. His ears will go down. A dog is very easy to break. But cats make you work for their affection. They don't sell out the way dogs do."--Jack Byrnes


Βασικα εγω δεν εχω δει γατες να δαγκωνουν ανθρωπους μεχρι θανατου, αν το παμε ετσι... ;)

29Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 09:19

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Το παλικάρι στο quote, έκανε ένα λάθος. Και θα πω δυο λέξεις: Κ-9 Unit. Αυτά τα σκυλιά δεν φοβούνται ούτε τον θάνατο (που λέει ο λόγος). Το να αναγνωρίζεις πότε δεν σε παίρνει δεν είναι αδυναμία. Προφανώς και το 20κιλο σκυλί ξέρει ότι δύσκολα θα κάνει καλά έναν 70κιλο άνδρα. Και δεν θα κάνει πίσω αν προσέχει τον ιδιοκτήτη του, ξέρω γω. Βασικές αρχές μάχης: Ζυγίζεις τον "αντίπαλο" και κρίνεις.
Με την γάτα πρέπει να θέλεις να ασχοληθείς μαζί της, ο σκύλος με τον τρόπο του, σε πιέζει να το κάνεις. Και δεν θα πω τρελά πράγματα, παρά μόνο όταν νοσήλευα ζώα. Τα σκυλιά που νοσηλεύαμε, κατά κανόνα τους βάζαμε μια γάζα στο στόμα και κάναμε ότι θέλαμε. Όταν ένιωθαν πόνο, γυρνούσαν. Οι γάτες από την άλλη, σε απειλούσαν και μόνο που τις πλησίαζες, οπότε αναγκαζόσουν να κάθεσαι με 2 άτομα από πάνω για να την βάλεις 2 σταγόνες στο μάτι. Πολλές φορές αυτή η συμπεριφορά μας έκανε να μην τις πλησιάζουμε καν, και ας είχαν να πάρουν φάρμακα. Αλλά σε αυτό μπορείς να διαφωνεις και να πεις ότι αυτή είναι η μαγεία τους, το δέχομαι.

Επίσης, μιλάω για μια χρήση των ζώων στην κοινωνία και μιλάς για την κακή συμπεριφορά ενός πάαααρα πολύ μικρού αριθμού αυτών (συγκριτικά με τον υπάρχοντα αριθμό κατοικιδίων). Δεν βλέπω γιατί χρησιμοποιείς ως επιχείρημα την κακή συμπεριφορά "υπερασπιζόμενος" ένα ζωικό είδος που κατά κανόνα, δεν ξέρεις πότε θα σε πατήσει νυχιά ή θα σε δαγκώσει ΕΝΩ το χαϊδεύεις. Αν δεις τα δικά μου χέρια ως ιδιοκτήτη σκύλου και τα χέρια ενός γάτας, κατά πάσα πιθανότητα, στα δικά του θα έχει νυχιές και γρατζουνιές και στα δικά μου σάλια. Και επειδή είμαι στον χώρο και ξέρω για πολλά δαγκώματα, σε ποσοστό 85% φταίνε οι άνθρωποι που δαγκώθηκαν. Σε δίνω ένα 15% να πεις οποιονδήποτε λόγο θες.
Για να μιλήσω συγκεκριμένα, το Rottweiler ήταν σχεδόν τυφλό και το παιδάκι έκανε απότομες κινήσεις μπροστά του. Το ζώο ένιωσε απειλή και επιτέθηκε. Εγώ δεν θεωρώ ότι φταίει το ζώο σε αυτό, αλλά οι γονείς που άφησαν το παιδί να κάνει τις βλακείες του.

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

30Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 10:00

Santouryuu

Santouryuu

 

Με την ιδια λογικη μπορω να πω, οτι φταιει ο ανθρωπος αν τον γρατζουνησει γατα... Εγω στη ζωη μου ειχα 6 γατια, μαντεψε ποσα με γρατζουνησαν ... Ακριβως, κανενα απολυτως.

Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι ειναι οτι η γατα ΔΕΝ ειναι ζωο αγελης και στην ουσια δεν χρειαζεται να συνεργαζεται/υπακουει τον ανθρωπο, γιατι απλα δεν ειναι στη φυση της... Ετσι εχει μεγαλη αυταρκεια και μπορει να περασει αρκετο διαστημα μονη της. Ο σκυλος αν δεν λαμβανει εντολες, δεν μορει να ζησει...

Γι'αυτο και ΟΛΟΙ οι ανθρωποι του πνευματος γουσταρουν γατες και ο χιτλερ αγαπουσε τα σκυλια

31Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 10:45

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Θα σχολιάσω την ανάρτηση σε δύο κομμάτια γιατί έτσι χωρίζεται.
Κομμάτι ένα: Λογικό

Το δέχομαι ότι δεν είναι ζώο αγέλης, και δέχομαι ότι ζητάμε από τα κατοικίδια μας διαφορετικά πράγματα.

Κομμάτι δεύτερο:
"Γι'αυτο και ΟΛΟΙ οι ανθρωποι του πνευματος γουσταρουν γατες και ο χιτλερ αγαπουσε τα σκυλια"

Γενίκευση χωρίς λογική βάση, οπότε βλακεία. Δεν τους ξέρεις όλους, δεν είναι απαραίτητα ο δικός σου ορισμός ενός ανθρώπου του πνεύματος ο ίδιος με τον δικό μου (π.χ και οι γιατροί είναι άνθρωποι του πνεύματος) και βασίζεσαι σε γνώμες ανθρώπων και εγώ σε γεγονότα.

Όπως είπα, το πρώτο κομμάτι είναι μια διαφορετική οπτική και το δέχομαι. Το δεύτερο καλύτερα σβήστο.

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

32Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 15:17

Pagliacci

Pagliacci

 

Με τι κάθεστε και ασχολείστε. Γάτες κουλ σκύλοι γλυκούληδες κιέτσι. Διαλέγεις και παίρνεις

https://onepiecegr.forumgreek.com/

33Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 21:52

Santouryuu

Santouryuu

 

Καλα, οταν ο ανθρωπος δεν εχει χιουμορ...

34Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 21:57

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
WHY NOT BOTH??
Πάντως και εμένα με δαγκώνει μόνο όταν κάνω εγω μαλακία και την πιέσω ενω δεν θέλει χάδια. Και πάλι είναι ναζιάρικο δαγκωματάκι, δεν το κάνει να με πληγώσει. Νυχια πάλι δεν βγάζει ποτέ!! Μονο για να πιαστεί απο ρούχα, μόλις καταλάβει οτι ακουμπάει δέρμα τα βάζει μέσα για να μην με πληγώσει. Και έχω μάθει πλέον να διαβάζω τις κινήσεις της, ξέρω πότε θέλει να κοιμηθεί, πότε ζητάει χάδια και αυτη ξέρει πότε θέλω εγώ. Με την γάτα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι τα όρια και τις διαθέσεις. Ουσιαστικά είναι σαν συγκατοίκηση.

35Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τρι 14 Ιουν 2016, 23:16

Aldark

Aldark

 

Τσιπούρες ή Μπακαλιάροι το επόμενο μπατλ κύριοι στη διοίκηση

36Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τετ 15 Ιουν 2016, 00:04

Pagliacci

Pagliacci

 

Βυζιά ή κώλος

https://onepiecegr.forumgreek.com/

37Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τετ 15 Ιουν 2016, 11:08

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Όταν γράφεις κάτι γίνεται δυσκολότερη η διάκριση μεταξύ αστείου και σοβαρού. Και ειδικά όταν έχεις ένα κομμάτι σοβαρό, και με λογικά επιχειρήματα, και μετά καπάκι βάζεις ένα που θέλεις χιουμοριστικά να πεις.
Τεσπα, είναι άσκοπο να συνεχίζει όλο αυτό. Είπα γιατί εγώ προτιμώ σκύλους, είπαν άλλοι για γάτες, γνώμες είναι όλα και τελείωσε.

Επίσης είναι δύσκολο να διαλέξω ανάμεσα σε τσιπούρα και μπακαλιάρο γιατί δεν είμαι και πολύ των ψαριών. Παρόλα αυτά, θα πω μπακαλιάρο γιατί τον έχω συνδέσει με τον μπακαλιάρο σκορδαλιά.

Επίσης, βυζιά. Δεν έχω κάτι να πω πάνω σε αυτό xD

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

38Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Τετ 15 Ιουν 2016, 17:32

Pagliacci

Pagliacci

 

daaamn!

https://onepiecegr.forumgreek.com/

39Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Κυρ 19 Ιουν 2016, 13:43

Santouryuu

Santouryuu

 

Ααααα, για να μην πω οτι οι γατες ανα τους αιωνες εχουν σωσει εκατομυρια ζωες τρωγοντας τα τρωκτικα που κουβαλανε αρρωστιες και τρωνε τις σοδιες.

Μονο τον μεσαιωνα οι βαρβαροι σουβλιζανε τα γατακια... Αποτελεσμα, οι αρουραιοι να πληθαινουν και να σπερνουν τον θανατο με την πανουκλα.

Αλλα ξεχασα, οι σκυλοι κουβαλανε ανθρωπους μεσα απο φλεγομενα κτηρια... NOT

Τι λετε για επομενο γυρο Alien vs. Predator :D

40Battle No 20 - Σελίδα 2 Empty Απ: Battle No 20 Κυρ 19 Ιουν 2016, 13:51

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το ψηνω για ΑvP. Θα το βαλω σε λίγο. Αλλα θα μείνει ανοιχτο αυτό για μερικές μέρες ακόμα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Παρόμοια θέματα

-

» Battle No 17
» Battle No8
» Battle No 18
» Battle No7
» Battle No 19

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης