Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Gym Time

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

101Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τρι 14 Νοε 2017, 18:08

Elidor

Elidor

 

Avarga
Tωρα να μου λες οτι εχεις θεμα με τα γονατα... Αλλα παιζεις μπασκετ σε εξωτερικους χωρους.. Αυτοκαταστροφη.

102Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τρι 14 Νοε 2017, 22:21

Hawkins

Hawkins

 

Η περιοδος ογκου δοξα το θεό πηγε καλά πήγα 85 κιλά και φενεται μια ιδιετερη γραμμωση στην κοιλιά που είχα και το θέμα πλέον δεν κάνω ουτε διατροφή ούτε την τρελή γυμναστικη ππου έριξα απλά γυμναζομαι και προσέχω στο φαγητό όσο μπορώ 
Τσίχλα δωστου να καταλαβει ρε μην μασάς ξέρεις πως ημουν εγω ρε?never give up και οπου βγει...σίγουρα ομως θα τα καταφερεις

103Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τετ 15 Νοε 2017, 00:27

Tcixlas

Tcixlas

 

η αλήθεια είναι ότι το ξέρω, αλλά αναγκαστικά οι προπονήσεις δε γίνεται να γίνουν σε κλειστό, οπότε προσπαθώ όσο μπορώ να μην τα επιβαρύνω, και να μην στηρίζομαι τόσο πολύ στα γόνατα... βέβαια εξ αιτίας αυτού έχω θέμα με θλάσεις στο αριστερό, αλλά εντάξει το μαζεύω νομίζω


δε τα παρατάω hawk... απαξ και πήρα μπρος μόνος μου τελειως χωρίς κανέναν να με πρήζει και έραψα και το στόμα, όλα θα γίνουν... κρατάω θερμίδες σταθερά!! μέσο όρο έχω 1800 με μέσο όρο άσκησης 500 θερμίδες ημερησίως! βέβαια με ανεβάζουν πολύ οι προπονήσεις και το ματς, γιατί δεν κάνω τόσο βαριά γυμναστική συχνά!!! αλλά ντάξει... νομίζω το χω... ήδη νιώθω άλλος άνθρωπος... ξεκίνησα με 15 λεπτά στο ματς και να φτύνω πνευμόνι και προχτές έβγαλα 30 άνετα...

104Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τετ 15 Νοε 2017, 00:56

Hawkins

Hawkins

 

Μπράβο συνέχιζε ετσι 
Και για να ξερεις το σώμα μας έχει την τάση ανά 5 χρονια περίπου να αλλαζει κάποια πραμματα στο dna δλδ αν κάποιος δεν μπορεί να χάσει εύκολα κιλα και το ρίξει στην γυμναστική το σώμα θα συνηθησει τοσο πολύ στο μεταβολικο ρυθμο που του δεινεις που θα αναγκαστεί θέλει δεν θέλει να αλλάξει 
Λογικα εσύ που έχεις θεμα με τα κιλα π δεν χανεις έχεις υψηλό επίπεδο κορτιζόλης στο σώμα σου την ορμονη του στρες με την σκληρη γυμναστικη το επιπεδο θα πεσει αρκετά 
Ο δρόμος θα είναι κουραστικος αλλά το συναίσθημα που θα εχεις όταν τα καταφέρεις δεν περιγράφεται 
Εγώ ημουν ενας πρώην skinny fat που στα 16 του δεν μπορουσε να κανει 5 push ups τώρα 85 κιλά μπορώ και κανω 60 και 100 κιλά πάγκο 120  κιλά deadlift και 70 κιλά squats

105Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τετ 15 Νοε 2017, 14:06

Elidor

Elidor

 

Avarga
Τσιχλα παντως το ποδηλατο ειναι καλη λυση και καλη γυμναστικη. Αν μπορεις να εχεις ενα σπιτι ειναι η πιο "τεμπελικη" γυμναστικη, απλα το βαζεις μπροστα απο μια τηλεοραση κτλ και σαπιζεις σε ταινιες, σειρες η οτι αλλο κατσει. Πριν καν το καταλαβεις.. ΜΠΟΥΜ! Τα γκομενακια στην παραλια θα παιζουν σκακι στους κοιλιακους σου.

106Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Τετ 15 Νοε 2017, 16:58

Tcixlas

Tcixlas

 

η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να έχω, αλλά έτυχε πριν λίγα χρόνια που "καναμε" διαμόρφωση του "γυμναστηρίου" του σπιτιού να πάρουμε διάδρομο, σάκο, αλτήρες, αχλάδι κ.α αλλά όχι ποδήλατο!! και ο διάδρομος πλέον με επιβαρύνει πολύ στα γόνατα και δε μου κάνει!!! ίσως αν παίξει καμιά αύξηση εσόδων να δω διαφορετικά την αγορα ποδηλάτου


θεωρώ ότι αν μείνει σταθερά σε πρόγραμμα η άσκηση 2-3 φορές τη βδομάδα και δεν ξαναξεφύγω απο άποψη φαγητού, όσο και να μου πάρει θα τα χάσω...

107Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 02:54

Elidor

Elidor

 

Avarga
Επιστρεφουμε και παλη με νεα δοκιμασια. Γραψτε ο καθε ενας το προσωπικο του ρεκορ στις ελξεις στο μονοζυγο (οποιαδηποτε λαβη) και προσπαθειστε να το σπασετε κατα 1 επαναληψη.

108Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 05:24

Kamikaze

Kamikaze

 

Όταν έχω λεφτά θα πάρω μονόζυγο για να προσθέσω και αυτό στις ασκήσεις.

109Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 09:54

Tcixlas

Tcixlas

 

η αλήθεια είναι ότι πλέον δε μπορώ καθόλου από τότε που πήρα τόσο βάρος, αλλά ξεκίνησα τη γυμναστική που ειπα το καλοκαίρι με στόχο να αρχίσω να δοκιμάζω μονόζυγο γιατί μου άρεσε η καλλισθενική θα δοκιμάσω όμως να ξεκινήσω

110Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 13:08

Hawkins

Hawkins

 

Είμαι 80 κιλά...μονοζυγο κάνω πάντα μετά από deadlift που είναι βαρια άσκηση όποτε πάω κουρασμένος στο μονόζυγο με δεδομενα αυτα με την κανονική λαβη που γυμναζω πλατη πρωτεύον κανω 4 σετ των 10 αλλά είναι ασκηση την οποία συχενομαι ενώ μπορώ περισσότερα τεμπελιαζω

111Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 14:50

Tcixlas

Tcixlas

 

δοκίμασε ξεκούραστος αλλά σχετικά ζεστός να δεις πόσες έλξεις βγάζεις? ο αδερφός μου κάνει καλλισθενική!! bar brothers and shit

112Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 15:00

Hawkins

Hawkins

 

Μπα ποτέ γενικά τα μονοζυγα τα απαιχθανομαι

113Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 16:54

Scarlet D.

Scarlet D.

 

πρωτη φορα προχτες εκανα παγκο. Κανω γυμναστηριο γενικα 3 χρονια με αλλα οργανα του γυμναστηριου, δεν πριστικα περισσοτερο απο τον παγκο ποτε ξανα... θελω ξανα xD

http://www.onepiecegr.com/

114Gym Time - Σελίδα 5 Empty Απ: Gym Time Πεμ 30 Νοε 2017, 17:42

Tcixlas

Tcixlas

 

και σκάει ο δήμος στην επόμενη συνάντηση φουσκωμένος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης