Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Best anime/manga concept

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Coolest Concept

Best anime/manga concept Vote_c1044%Best anime/manga concept Vote_c10 44% [ 4 ]
Best anime/manga concept Vote_c1022%Best anime/manga concept Vote_c10 22% [ 2 ]
Best anime/manga concept Vote_c100%Best anime/manga concept Vote_c10 0% [ 0 ]
Best anime/manga concept Vote_c1033%Best anime/manga concept Vote_c10 33% [ 3 ]
Best anime/manga concept Vote_c100%Best anime/manga concept Vote_c10 0% [ 0 ]
Best anime/manga concept Vote_c100%Best anime/manga concept Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Best anime/manga concept Empty Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 10:02

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Κάθε ανιμε/μανγκα βασίζεται σε ένα κόνσεπτ για να χτίσει την ιστορία του.

Ποιο θεωρείται πως είναι το κούλεστ και ποιο κόνσεπτ έχετε στο μυαλό σας που δεν έχει χρησιμοποιηθεί (ή απλά δεν το έχετε βρει) σε κάποιο έργο; Στο πόλ δε βάζω πολλά γιατί θέλω να δω κυρίως αυτών πιο θα νικήσει.

Αν ξεχνάω κάτι τρανταχτό πείτε μου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Σκληρός Καριόλης στις Τετ 03 Φεβ 2016, 10:35, 1 φορά

2Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 14:38

Aldark

Aldark

 

Το πιο κουλ για εμένα και πεζό , με την έννοια του ρεαλιστικού , είναι σίγουρα η Μαφία. Ιεραρχίες , κρυφά bosses , criminals και sympathy for those bad guys , παρότι είναι αντίθετα με τις ιδεολογίες μου και τον τρόπο ζωής μου , γουστάρω πολύ ταινίες/σειρές κλπ γύρω από αυτό το concept. Πάμε όμως στα anime. Εφόσον προφανώς μιλάμε για shonen κατάστα (άλλη αγαπημένη κατηγορία) , η μαφία έπρεπε κάπως να διανθιστεί...Κι έτσι , το Reborn έγινε λίγο αχταρμάς ξεφεύγοντας από το "Mafia-style".
Θα έλεγα ότι μιας και είναι πιο ανοιχτό , το Wizards έχει την τιμητική του. Μιλώντας για Ιαπωνία όμως και οι Ninja/Samurais έχουν τη χάρη τους...
Πραγματικά είμαι διχασμένος λοιπόν , δεν ξέρω καν αν θα μπορούσαμε να βγάλουμε ένα και μόνο κόνσεπτ πάνω απ'τ'άλλα! pingpingeyes

3Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 14:39

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Εγώ ψήφισα Μάφια. Όλα τα παραπάνω γαμάνε αλλά δεν ξέρω το μάφια κόνσεπτ μου άρεσε λίγο παραπάνω. Δεύτερο νομίζω βάζω τους Σινιγκάμις

4Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 17:10

Tcixlas

Tcixlas

 

όι σινιγκαμις που αναφέρεις στο bleach είναι οι ίδιοι με ντεθ νοουτ?

απο κει και πέρα είχα σκεφτεί ένα ωραίο κονσεπτ για μανγκα ότι θα ήταν ξέρω γω ο κόσμος των θεών... όλες οι θεότητες που έχουν υπάρξει ποτέ στο μυαλό των ανθρώπων σε ένα manga να μάχονται ξέρω γω για το ποιός είναι ο αληθινός ο καθένας με τα μέσα του, θα ήταν κλάμμα και απο άποψη γελιου, αλλά θα μπορούσες να έχεις pretty cool μαχες :p

5Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 18:25

Aldark

Aldark

 

Έχεις παίξει το Smite ξέρωγω; :P Eίναι παρόμοιο...Πλάκα θα χε αλλά θα χε τεράστιο καστ , αν έβαζες όσο πιο πολλούς μπορούσες. Ένα καλό anime θα ήταν με ένα πάνθεον και ίσως και θνητούς από εκείνη την περιοχή και περίοδο;;
Και με ιαπωνική μυθολογία αμιγώς θα μέτραγε γιατί έχουν τρελά τέρατα και θάματα...

6Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 18:44

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ωραιο theme ειχε το darker than black με τους contractors. Οσοι ειχα powers επρεπε να πληρωνουν ενα price καθε φορα που το χρησιμοποιουν. Φυσικα και γαματοι εινσι οι αλχημιστες που ξεχασα

7Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 18:50

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το χω παιξει αλ γιατί τέτοιο κονσεπτ έχει? γαμαει? ναι ρε σε τέτοια φάση εννοώ να είναι ο καθένας με την εποχή του και να έχουν φαιτς για να αποδείξουν ποιός είναι ο καλύτερος... και φαιτς ξύλου και φαιτς με τους κοινους θνητους κλπ... θα ηταν πολυ σμαρτ

8Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 02 Φεβ 2016, 21:37

Santouryuu

Santouryuu

 

Σουπερ ηρωες (one punch man)

9Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τετ 03 Φεβ 2016, 02:18

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Ωραιο theme ειχε το darker than black με τους contractors.  Οσοι ειχα powers επρεπε να πληρωνουν ενα price καθε φορα που το χρησιμοποιουν. Φυσικα και γαματοι εινσι οι αλχημιστες που ξεχασα
Ισχύει , αλχημιστές μέτραγε πάρα πολύ , όπως και το theme αυτής της εποχής
Tcixlas έγραψε:δεν το χω παιξει αλ γιατί τέτοιο κονσεπτ έχει? γαμαει? ναι ρε σε τέτοια φάση εννοώ να είναι ο καθένας με την εποχή του και να έχουν φαιτς για να αποδείξουν ποιός είναι ο καλύτερος... και φαιτς ξύλου και φαιτς με τους κοινους θνητους κλπ... θα ηταν πολυ σμαρτ
Είναι σαν το ΛΟΛ , αλλά με θεούς από Αιγυπτιακή , Σκανδιναβική , Ελληνική , Ιαπωνική και άλλες μυθολογίες. Παίζει να 'ναι πολύ κομπλέ.
Με ένα καλό σενάριο και ένα decent πρωταγωνιστή θα ναι εξαιρετικό gj!

10Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τετ 03 Φεβ 2016, 04:31

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
αυτά που είπε ο αλ για τη μαφία πιστεύω κι εγώ.αλλά το reborn δεν είχε να κάνει με μαφία 100%(ούτε καν 50%) οπότε η εκτέλεση υστερούσε και δεν ξέρω αν θα πάρει την ψήφο μου.

είμαι επηρεασμένος από το πώς είδαμε τα εκάστοτε περιβάλλοντα στα παραπάνω μάνγκα,αλλά αν είχα να διαλέξω ένα concept για να ξαναδώ μια ιστορία μέσα σε αυτό μάλλον θα κρατούσα τους νίντζα

11Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τετ 03 Φεβ 2016, 10:37

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Οι σινιγκάμι φίλε τσίχλα πολύ πιο γαμάτοι στο μπλίτς από το DN. Αν και όσοι έχουν δει μπλιτς ξέρουν πως οι Αράνκαρ είναι πολύ πιο πάνω :p

12Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τετ 03 Φεβ 2016, 12:45

Tcixlas

Tcixlas

 

μου είπαν την προηγούμενη βδομάδα να το ξεκιν΄σω αλλά είπα ότι αφού τελειώσω άλλα 2 πρώτα :p

13Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 15 Μαρ 2016, 14:07

Kamikaze

Kamikaze

 

Bosozoku και γενικά delinquents. Σχολεία, τυπάδες με παράξενο μαλλί και μηχανές που πλακώνονται με άλλους άλλων σχολείων για την κυριαρχία της περιοχής.

14Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 15 Μαρ 2016, 18:47

Tcixlas

Tcixlas

 

φαση beelzebub?

15Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 00:56

Kamikaze

Kamikaze

 

Shonan Junai Gumi και Kyou kara Ore Wa θα έλεγα. Το Beelzebub έχει και το υπερφυσικό μέσα.

16Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 10:40

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν εχω δει κανένα απο τα 2 :p

17Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 11:34

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
ο μοναδικος που ψηφισε σινιγκαμι ειμαι εγω..... lol απλα

18Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 19:26

Tcixlas

Tcixlas

 

γίναμε 2

19Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 21:05

Aldark

Aldark

 

Σινίγκαμι σε φάση Μπλητς ή σε φάση Ντεθ Νόουτ;

20Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Τρι 22 Μαρ 2016, 21:06

Tcixlas

Tcixlas

 

λέει μπλιτσ αλλά και τα 2 εμένα μου άρεσαν

21Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Πεμ 24 Μαρ 2016, 13:48

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:δεν εχω δει κανένα απο τα 2 :p
Το πρώτο είναι το prequel του Great Teacher Onizuka. Το anime δίνει μια περίληψη των πρώτων 150 chapters. Το δεύτερο είναι anime που πάλι δίνει μια περίληψη των πρώτων 150 chapters πάνω κάτω. Το manga του δεύτερου είναι από τα καλύτερα που έχω διαβάσει, έχω κάνει και topic εδώ στο forum. Το πρώτο δεν το έχω διαβάσει ακόμα, δυστυχώς.

22Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Πεμ 24 Μαρ 2016, 13:50

Tcixlas

Tcixlas

 

και τι περίπου είναι σαν στορι ας πούμε? μπας και του ρίξω καμια ματιά

23Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Πεμ 24 Μαρ 2016, 14:05

Kamikaze

Kamikaze

 

Για Kyou kara Ore Wa τσέκαρε το topic μου στο manga section.
Για Shonan Junai Gumi είναι όπως είπα και πιο πάνω. Σχολεία, έφηβοι με μηχανές και συμμορίες μαζί με γέλιο.

Και το Kyou kara Ore Wa είναι έτσι αλλά αυτό σε αντίθεση με το Shonan Junai Gumi έχει κάποια παραπάνω πράγματα.

24Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Πεμ 24 Μαρ 2016, 14:13

Tcixlas

Tcixlas

 

παίζει να ρίξω μια ματιά στο πρώτο

25Best anime/manga concept Empty Απ: Best anime/manga concept Πεμ 24 Μαρ 2016, 14:15

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
τσιχλα ξεκινα hunter x hunter

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης