Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Για ποιο λόγο βλέπετε και γιατί θα προτείνατε το One Piece σε κάποιον;

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Εγω επεισα τον global mod σας...

Gianna

avatar

 

[b] Θα προτεινα, οπως εχω κανει ουκ ολιγες φορες σε καποιον το op, γιατι πιστευω οτι περα απο το ΓΑΜΑΤΟ ΣΤΟΡΥ μπορει να σου δωσει πολλα πραγματα για την ιδια την ζωη μας. ΟΚ, για καποιους ειμαι υπερβολικη, αλλα ποιος δεν θα θελε να ειχε τα α...δια του luffy και να ναι μαγκας ακομα και αν δεν το παιρνει? ποσοι απο μας συμβιβαστηκαμε για κατι πολυ λιγοτερο απο οσα θα μπορουσαμε να εχουμε επειδη φοβηθηκαμε οτι οι αλλοι θα μας πουν τρελους? ποσοι απο μας που εχουν απατηθει ή εχουν προδωθει απο καποιο φιλο δεν θα ηθελαν μια nakama? καποιον να πολεμαει για να εισαι εσυ καλα? ποσοι απο μας εχουμε ονειρα που ντρεπομαστε ακομα και να σκεφτουμε? εγω προσωπικα αρχισα να βλεπω τα επεισοδεια καταλαθος και μου αλλαξαν την ζωη.. εχω αλλαξει παρα πολυ απο τοτε.. σου δινει ελπιδα να ξερεις οτι εισαι cool που τολμας να εισαι ολα αυτα που θελεις και διεκδικεις απο την ζωη σου. και ναι, ΝΑΙ επηρεαζομαι πολυ απο ολο το κλιμα που επικρατει στο anime και ξερω πολυ καλα πως η πραγματικοτητα ειναι πολυ σκληρη και οτι τα πραγματα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα πανε οπως τα θες, αλλα o luffy μου εμαθε να απανταω σε ολα αυτα:ε και? δεν θα προσπαθησεις? :) τελος ειναι πολυ ομορφο να ξεφευγεις απο την πραγματικοτητα ετσι δεν ειναι ? :P

OG Pandaman

OG Pandaman

 

Κ εμενα μ αλλαξε τη ζωη, αντι να ξυπναω Κυριακη πρωι κ να ακουω μουσικη τωρα βλεπω το καινουργιο ep One piece.(k μετα ακουω μουσικη)

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
Gianna έγραψε: ΟΚ, για καποιους ειμαι υπερβολικη, αλλα ποιος δεν θα θελε να ειχε τα α...δια του luffy και να ναι μαγκας ακομα και αν δεν το παιρνει?

αχ Γιάννα μου,όλοι μας,και όλες σας θα τα θέλαμε/τε(gomu gomu nooooo ...)

ουπς πιπέρι


πάντως τα είπες πολύ καλά,και με βρίσκεις σύμφωνο.είναι τρόπος ζωής

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Μόνο μια φορά το προσπάθησα, και αυτό, για να σώσω μια ζωή που είχε βυθιστεί στην βλακεία, την αμάθεια και την άγνοια. Προσπάθησα να πείσω έναν τυπάκο που πίστευε πως το KHR είναι το καλύτερο Anime(LOL). Μάταιες οι προσπάθειες μου... Βέβαια, δεν το κατηγορώ το παιδάκι. Νομίζει πως το One Piece είναι σε κατώτερο επίπεδο από το Reborn, ότι ο χαρακτήρας ονομάζεται Ντρέικ και ότι η πλοκή περιστρέφεται γύρο από ένα κωλόπαιδο που δέρνει αλήτες κραυγάζοντας "Λαστιχένιοοοοο κανόνιιιιιιιι!!!" Άτιμο Alter! aaaaaah!

Aldark

Aldark

 

Tony Tony Chopper έγραψε:Μόνο μια φορά το προσπάθησα, και αυτό, για να σώσω μια ζωή που είχε βυθιστεί στην βλακεία, την αμάθεια και την άγνοια. Προσπάθησα να πείσω έναν τυπάκο που πίστευε πως το KHR είναι το καλύτερο Anime(LOL). Μάταιες οι προσπάθειες μου... Βέβαια, δεν το κατηγορώ το παιδάκι. Νομίζει πως το One Piece είναι σε κατώτερο επίπεδο από το Reborn, ότι ο χαρακτήρας ονομάζεται Ντρέικ και ότι η πλοκή περιστρέφεται γύρο από ένα κωλόπαιδο που δέρνει αλήτες κραυγάζοντας "Λαστιχένιοοοοο κανόνιιιιιιιι!!!" Άτιμο Alter! aaaaaah!

βασικα το ρημπορν ειναι καλυτερο παρα πολυ καλο...σε καποιους τομεις ξεπερνα το οπ...

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Σε ποιούς τομείς; Θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω.

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

εγω να δεις.

say it and get ready to die aldark paparitsa

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
λίγο στον σχεδιασμό των χαρακτήρων.είναι σοβαρό εκεί που πρέπει να είναι,και είναι όλοι πολύ κουλ

ιστορία καλή,πιστεύω το OP την έχει αναπτύξει καλύτερα,μάχες ΟP(στο reborn δεν έχουν συναίσθημα και αίμα),πλάκα OP(το ρεβορν έχει τον βλάκα τον λάμπο)

αγωνία,περιπέτεια κτλ,αν και σχεδόν πάντα βασίζονται στην προσωπική κρίση(όπως και τα πιό πάνω) πιστεύω το OP υπερτερεί

Aldark

Aldark

 

Δεν ειπα το αντιθετο , αλλα νταξει δεν ειναι και σαν το μπλιτς που στο μονο που υπερτερει ειναι στο σχεδιασμο(χαρακτηρων και μονοοο). Μην το θαβουμε το ρημπορν...σε καποιους τομεις ειπα ετς κι αλλιως...

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

BLEACH ROCKS !


για το ανιμε δεν δεχομαι κουβεντα ειναι απλα αψογο τελος

dem

dem

 

συνηθως τα ανιμε τρολλαρουν τα τεκτενομενα του manga για να μιν το φτασουν. ομως στιν περιπτωση του bleach αναρωτιεμαι, ΠΩΣ ΤΡΟΛΛΑΡΕΙΣ ΤΟ ΤΡΟΛΛΑΡΙΣΜΑ?

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

Δεν προσπαθώ να θάψω το Reborn. Απλά δεν θα το χαρακτήριζα ως το καλύτερο Anime. Πάντως δεν πήρα την απάντηση που ήθελα και θέλω πολύ να μάθω γιατί δεν μπορώ από μόνος μου να φανταστώ το Reborn να ξεπερνά το One Piece. Ούτε σε χαρακτήρες, ούτε σε μάχες, ούτε σε γέλιο ούτε σε τίποτα άλλο που μπορώ να σκεφτώ. Όσο για την πλοκή δεν έχω τίποτα να πω. Το One Piece είναι ασυναγώνιστο σε αυτόν τον τομέα... Εντάξει ίσως και να υπερβάλλω λίγο.

Aldark

Aldark

 

Ειναι , αλλα μην ξεχναμε και οτι ειναι διπλασιο του ρημπορν , πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορουν να συγκριθουν απολυτα...

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
καλό το Reborn,καλύτερο το OP και όπως είναι λογικό,υπάρχουν καλύτερα και από τα δύο

ας μείνουμε όμως εντός θέματος

Tony Tony Chopper

Tony Tony Chopper

 

To Reborn και το Naruto έχουν φτάσει στο αποκορύφωμα και δεν κατάφεραν να αγγίξουν ούτε τα μισά Chapters του One Piece. Αν οι Manga-kas των δύο αυτών επιχειρήσουν να συνεχίσουν τα έργα τους τότε είναι πολύ πιθανό να φάνε τα κεφάλια τους όπως και ο Kubo. Οπότε αυτό που λες δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση. Το Reborn εδω που έφτασε πρέπει να τελειώσει, διαφορετικά θα «συνεχίζει να συνεχίζεται» ο αέναος κύκλος του. Όσα τεύχη Reborn και να βγουν η πλοκή θα παραμείνει η ίδια. Το μόνο πράγμα που θα αλλάζει στο Reborn είναι τα πρόσωπα. Αυτή λοιπόν είναι η διαφορά ανάμεσα σε One Piece και Reborn. Μιλάμε για ποιότητα και όχι για ποσότητα. Είμαι σίγουρος πως και ο ίδιος το ξέρεις .
Μίλησα μόνο από την πλευρά της πλοκής μόνο και μόνο επειδή είπες τη συγκεκριμένη φράση. Νομίζω πως απλά θέλεις να υπερασπιστείς το Reborn. Ίσως όμως αργότερα το Reborn να διαψεύσει αυτά που λέω αλλά για την ώρα πιστεύω πως οι απόψεις μου είναι σωστές όχι μόνο για μένα αλλά και για την κοινή γνώμη.

~Ελπίζω να μην γίνουν παρεξηγήσεις και μετατραπεί το Topic σε Flaming War.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.
here and there

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
με τον Aldark μιλάς ε?

το μόνο υπέρ του Ριμπόρν έναντι του OP για μένα,είναι αυτό που ήδη ανέφερα.και όπως ήδη ξανά ανέφερα.ας μείνουμε εντός θέματος

αν θες,κάνε ένα καινούριο που να λέγετε για παράδειγμα ''γιατί το ΟΠ υπερτερεί έναντι των άλλων μάνγκα''

Aldark

Aldark

 

οχι ρε συ το ρημπορν ειναι πολυ πιο πισω του ουαν πις...το ναρουτο βγηκε 2 χρονια μετα ενω το ρημπορν 6-7.....;)


οκ ας το σταματησουμε , ουτε εγω τσακωνομαι...δεν θαβεις ετς κι αλλιως το ρημπορν...κακως ο φιλος σου δε βλεπει παντως ουαν πις ^^

didimakia

didimakia

 

Δεν εχει σημασια για το αν ειναι πιο παλιο η οχι.
Το Reborn δεν εχει να προσφερει τιποτα καινουργιο στο θεμα του σεναριου. Ενω στο One Piece ακομα δεν αρχισε το πραγματικο σεναριο!

Στο μονο που ειναι καλυτερο ειναι στον σχεδιασμο χαρακτηρων και γενικα στους χαρακτηρες. Ειναι ολοι τους Cool/Badasses. Βεβαια αυτο δεν ειναι και τοσο καλο γτ πολλες φορες ενας πραγματικα cool χαρακτηρας χανεται στο πληθος.

souidos

souidos

 

To eida logo alter... kai gia na pw kapoion na to dei tha tou elega ena pramagma oti ta minimata p pernaei + to humor p exei einai xronia mprosta!

http://watchop.com

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

παραδεχομαι οτι στην αρχη , τα πρωτα επεισοδια τα εβλεπα με επιφυλαξη ομως τωρα μπορω να πω ποσο αγαπαω το one piece. μου αρεσουν οι χαρακτηρες των straw hat, μου αρεσει που ο luffy εχει τον χαρακτηρα που εχει. ειναι ενα anime/manga με ξεκαθαρους χαρακτηρες, πολυ καλη και εξυπνη υποθεση( ας ειναι καλα ο Oda!) . θα το προτεινα σε καποιον για να το δει γιατι προκαλει τοσα πολλα συναισθηματα.....γελιο, συγκινηση,αγωνια!!!

Fallenangie

Fallenangie

 

womanTENSAIinathens έγραψε:παραδεχομαι οτι στην αρχη , τα πρωτα επεισοδια τα εβλεπα με επιφυλαξη ομως τωρα μπορω να πω ποσο αγαπαω το one piece. μου αρεσουν οι χαρακτηρες των straw hat, μου αρεσει που ο luffy εχει τον χαρακτηρα που εχει. ειναι ενα anime/manga με ξεκαθαρους χαρακτηρες, πολυ καλη και εξυπνη υποθεση( ας ειναι καλα ο Oda!) . θα το προτεινα σε καποιον για να το δει γιατι προκαλει τοσα πολλα συναισθηματα.....γελιο, συγκινηση,αγωνια!!!


Συμφωνω απολυτα!Δεν μπορω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο το θεμα!

shichibukai kaizoku

shichibukai kaizoku

 

παντως αρκει να δει καποιος το πρωτο επεισοδιο γ να πορωθει xD

Gomugomunoluffy

Gomugomunoluffy

 

Εγω να πω την αληθεια δεν ξερω γιατι αρχισα να βλεπω ονε πιεσε...ξεκινησα να βλεπω τα επεισοδια απο το αλτερ σαν μικρο παιδι που εβλεπα ολα τα παιδικα καθε πρωι αλλα μετα μολις το ειδα στο ιντερνετ οτι υπαρχουν επεισοδια δεν ξερω τι ειναι αυτο που με κρατισε και αρχισα να τα βλεπω!!!
Παντος αν με ρωτησετε τωρα θα σας πω απλα οτι το ονε πιεσε σε εμενα δινει καποιο νοημα στην ζωη μου...!
Και απλος θα το προτεινα σε φιλους γιατι καταρχην σαν φιλοι μου να ειχαμε κατι να συζηταμε αν και δεν το βλεπουν :P και επειδη ειναι πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ ωραιο ανιμε!:D
gj!

MersaL

MersaL

 

King of animes!Mαζί με DragonBall.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης