Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Dressrosa Conclusion Thread

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1Dressrosa Conclusion Thread Empty Dressrosa Conclusion Thread Σαβ 26 Σεπ 2015, 18:16

Qaaz

Qaaz

 

Αφου το ζητησατε

To μεγαλυτερο arc [102 Chapters (700-801)] αυτη την στιγμη στο manga μετα απο 2 χρονια και 6 μηνες εφτασε και επισημα στο τελος του. Κατα πολλους το καλυτερο arc εως τωρα και οτι καλυτερο εχει δειξει. Mια προγευση του τι προκειται να ακολουθησει απο εδω και μπρος στα γεγονοτα που θα λαβουν μερος στο New World. Αν και φαινομενικα μια minor μαχη μπροστα στο Marineford ειχε και αυτο σημαντικο ρολο για την συνεχεια του story. Οπως ειπε ο Doflamingo τα Throne Wars ξεκινανε. Aλλωστε το ειχε πει και ο Law στο Punk Hazard πως θα σπασουν τα γραναζια του συστηματος. Ενα συστημα που λειτουργει αρκετες φορες υπο την ανοχη των Marines και της WG. Ενα συστημα οπου κουμαντο κανουν οι Yonko κυριως με βρωμικες δουλειες (ο Shanks μαλλον ειναι η ισορροποια εκει μεσα), Yonko να ειναι αγοραστες στο Underworld με μικροτερους Brokers να δουλευουν για αυτους. Ολοι δουλευουν για αυτους. Αν δεν δουλευεις για εναν Υοnko δε μπορεις να επιζησεις, εκτος και αν εχεις μεγαλη δυναμη σε ατομα. Μπορει να μην ειναι ευκολο να κανεις αμεση μαχη αν εισαι Yonko με εναν αλλο Yonko ομως παντα εχεις ενα σχεδιο. Αν και υπο την ανοχη της WG μεγαλοι πειρατες οπως Yonko, Shichibukai ή αλλοι δουλεουν υπογεια για να φανε ο ενας τον αλλον, ακομα και την WG. Βεβαια ουτε η WG κοιμαται ορθια και ετοιμαζει και αυτη κατι για ολους αυτους.

Αρκετα απ΄αυτα και αλλα πολλα τα μαθαμε στο Pirate Alliance Saga. Eνα saga που προσωπικα βλεπω να τελειωνει καπου εδω χωρις πτωση καποιου Yonko οπως ολοι πιστευαν και πιστευουν. Λογικα το colorspread της επομενης βδομαδας θα το επιβεβαιωση αν ειναι σαν αυτο του ch 693 που ηταν το αντιστοιχο για το Pirate Alliance Saga. Πιστευω πως αυτο το "Throne Wars" που εβαλε ο Οda τον Doflamingo να πει ειναι ο τιτλος του επομενου Saga. Το Saga οπου πραγματικα θα δουμε 1-2 Yonko να πεφτουν. Eνα Saga με γεγονοτα που θα θυμιζουν εποχες Ρωμης και Βυζαντιου ή αν θελετε πειτε και "Game of Thrones", ενα Saga οπου το νερο θα μπει στο αυλακι και ενα μεγαλο μερος της ιστοριας θα πραγματοποιηθει αφηνοντας 1-2 Saga ακομα για το τελος. Η αυλαια των "Throne Wars" θα ειναι το Final War αφου βρεθει το One Piece.
Aρκετα ομως με τον (μεγαλο) προλογο μου. Εδω περα συζηταμε ολα τα γεγονοτα που συνεβησαν στην Dressrosa σ' αυτα τα 102 chapters. Tι μας αρεσε, τι οχι κτλ κτλ

Και ειναι πολλα θα αριθμησω καποια απ' αυτα ενδεικτικα:

- Δημιουργια 2 Pirate Alliance & 1 Grand Fleet
- Eπιβεβαιωση των Shichibuaki με προσθηκες Law, Buggy και ενος αγνωστου (αυτη την στιγμη Law & Doflamingo δεν ειναι πλεον μελη)
- Επανεμφανιση του Mera Mera no Mi και του Sabo (τωρινου user του και υψηλοβαθμου Revo)
- Nεα φυλη κανει introduction
- Νεος Admiral (Issho) κανει introduction και ενας 2ος αναφερεται ονομαστικα (Green Bull)
- Σχεδιο του Issho για τον τερματισμο του θεσμου των Shichibukai
- Introduction των CP0
- Αποκαλυψη 2 απο των 20 οικογενειων που δημιουργησαν την WG και μετεπειτα 19 και πλεον 18 απ' αυτους ειναι οι Tenryuubito
- Αποκαλυψη οτι ο Doflamingo ηταν Tenryuubito (μεγαλο background απο πισω με ιστορια κτλ)
- Ο Usopp ξυπναει το CoO του
- Αποκαλυψη ενος μεγαλου μυστικου στην Mariejois που μαλλον θα παιξει σημαντικο ρολο στην συνεχεια
- Αποκαλυψη οτι το Ope Ope no Mi θεωρειται το Ultimate Devil Fruit λογο των εικανοτητων του που μια απ' αυτες ειναι το να δωσεις "Eternal Youth" σε εναν αλλον
- Aποκαλυψη οτι ο Law ειναι D και πως οι D θεωρουνται ως οι αντιπαλοι των "θεων" (Tenryuubito)
- Τεραστιο backstory Law μαζι με μια αλλη αποκαλυψη τυπου Ohara για WG
- G4 introduction
- Devil Fruit Awakening
- Η πτωση του 3ο Shichibukai και οι βρωμοδουλειες της WG αυτη την φορα δεν κρυφτηκαν κατων απο το χαλι
- Αποκαλυψη πως ο Kuzan εχει καποιου ειδους σχεση με Blackbeard Pirates
- Κaido introduction
- Nεα bounty
- Νεοι εχθροι με πιθανες σχεσεις με Kaido κανουν την εμφανιση τους
- Εμφανιση μετα το time skip μεγαλων παικτων οπως ολοι οι Supernovas της Worst Generation, Sengoku, Tsuru, Rob Lucci, Absalom, Burgess, Koala, Sakazuki, Bellamy
- Και αλλα μικροτερα πραγματα που δε τα αναφερα.

Καντε οτι σχολιασμο θελετε για το arc. Εδωσε μπολικη τροφη για το μετεπειτα

(θα βαλω τον σχολιασμο μου μετα για να μην γινει merge)

2Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 00:24

Aldark

Aldark

 

Έρχεται το ρηκάπ , αν και θα ήθελα να δω όλο το αρκ μαζεμένο (στο άνιμε κιόλας :p) για να βγάλω το φουλ πόρισμα. Όπως και να έχει , θα επανέλθω. Μιλάμε για έπος 100 τσάπτερ (θενξ που το έβαλες κι εδώ Qaaz-san!)

3Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 00:40

Qaaz

Qaaz

 

Λοιπον μια πρωτη εκτιμηση για το arc αργοτερα ισως προσθεσω και αλλα ή απλα απατωντας σε σχολια πω οτι ειναι να πω για το arc

Θετικα

Ενας καταπληκτικος villain. Ενας απο τους καλυτερους αν οχι ο καλυτερος εως τωρα. O μονος με τοσο πολυ εστιαση σε backstory με τους περισσοτερους να μην εχουν καθολου ή και ελαχιστες πληροφοριες. Καλογραμμενος χαρακτηρας, εδωσε αρκετες πληροφοριες για το main story και ειχε αμεση σχεση με αρκετους main characters μαζι και τον Law. Ψυχοπαθης κοντα στα ορια του Hody. Σιγουρα στους πιο αγαπημενους μου μαζι με αλλους οπως Blackbeard & Lucci

Gear 4
Αν και δεν ημουν τρελος φαν του να αποκτησει νεα Gears αφου πιστευα οτι δε τα χρειαζοταν και ελπιζω να ειναι το τελευταιο αυτο η υλοποιηση και η εφευρετικοτητα πισω απ' αυτο και οι κινησεις ειναι αρκετα ωραιες και εξυπνες. Σιγουρα πολυ χρησιμο για μετα και εχει ακομα για να το κανει mastering

Moυ αρεσε το μεγαλυτερο μερος νεων χαρακτηρων που εμφανιστηκαν σε αυτο το arc. Καλων και κακων. O περισσοτεροι αδιαφοροι απο εναν σημειο και μετα εξαφανιστηκαν ομως δε με απασχολει και τοσο πολυ μπροστα στα τοσα θετικα αυτου του arc αυτο ειναι πταισμα

Το Green Bit και το κομματι του arc σ' αυτο ηταν καταπληκτικο. Ωραια σκηνικα με ζουγκλες. Και ωραια showcase μαχης αναμεσα σε μερικα τερατα οπως Fuji, Doflamingo & Law

To κομματι του Colosseum ηταν κατα μεγαλο μερος οκ. Ειμαι φαν των Battle Royal και μου αρεσαν αρκετα οι μαχες. Θα ηθελα απλα να ειναι λιγο πιο λεπτομερεις αλλα και παλι δε με χαλασε

Admiral Fujitora (Issho)
Με το καλημερα ειχε ηδη κερδισει το ενδιαφερον μου και οσο πιο πολλα μαθαινα για αυτον τοσο πιο πολυ τον λατρευα σαν χαρακτηρα. Ωραιες κινησεις, ωραιες δυναμεις, ενα πολυ ενδιαφερον ατομο σαν προσωπικοτητα και ενα καταπληκτικο σχεδιο για το μετα. Δε μπορουσε να υπαρχει καλυτερος αντικαταστατης του Kuzan. Σιγουρα στους αγαπημενους μου Marines

Sabo
Ειμαι οκ με ενα μεγαλο κομματι του Sabo περα της εμφανισης του που ειναι σαν κλωνος του Ace και φυσικα οτι ολοκληρωθηκε η κλωνοποιηση με το DF. (Αυτα κανονικα θα επρεπε να τα ειχα στα αρνητικα χχμμμ) Σαν χαρακτηρας ηταν οκ. Στα κρισημα σημεια οπως και ο Fuji δεν επηρεασε πολυ οπως και θα επρεπε σαν EoS και αυτο ειναι θετικο. Μπορει και αυτος και ο Fuji για καποιους να φανηκαν οτι απλα ηταν out of the waters αλλα προσωπικα καταλαβα τι εκανε ο Oda και ευτυχως που το εκανε. Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με οτι εκανε ειδικα προς το τελος.

Ενα μεγαλο μερος των Donquixotes ηταν ενδιαφερον χαρακτηρες και μοναδικοι. Μερικα ενδιαφερον df's και προσεφεραν αρκετα καλες μαχες. Καποιοι χαρακτηρες σου μενουν για αρκετο καιρο. Θα αναφερω και αρνητικα μετα

Μου αρεσε το "exploration" της Dressrosa απο το πρωτο chapter εως το τελευταιο. Η χωρα του μυστηριου εως την "σκοτεινη" χωρα.
Βοηθησε παρα πολυ το σχεδιο του Oda σε αρκετα σημεια απο το Green Bit την ιδια την Dressrosa με τα κτηρια της ενω αρκετα doublespreads σου εκοβαν την ανασα με λεπτομερια. Πραγματικα ισως το top σημειο στο σχεδιασμο του Oda.

O Law εδωσε αλλο βαθος στην μαχη με τον Doflamingo απο ενα απλο 1 vs 1 και αποι θεμα ιστοριας και απο θεμα μαχης με μερικα καταπληκτικα σκηνικα σε team play

Οι μαχες ειδικα στο κομματι Gladiators vs Donquixotes ηταν πολυ ωραιες και ηταν all chaos out οπως μου αρεσει. Μου αρεσε πολυ αυτο με τα levels και πως η μια μαχη μπορει να επηρεαζε την αλλη. Επισης το πως το σκηνικο αλλαζε συνεχεια κυριως λογο Pica & Gladious που ηταν και απο τις αγαπημενες μου μαχες
Οι χορογραφιες υπεροχες και η χρηση Ηaki πολυ ωραια επισης

Αν και η Robin δεν ειχε καθαρο 1 vs 1 εκανε αρκετα σε αυτο το arc και σιγουρα το να σταματας τον Hakuba σαν να ειναι ενα παιδακι δεν ειναι κατι που περνα απαρατηρητο

Ωραιο το backstory με Noland, Dwarves κτλ και το πως ο Usopp δεθηκε με αυτα. Το char dev που απεκτησε και το ξεκλειδωμα του CoO του. Σιγουρα ενα απο τα προσωπα που ελαμψε σε αυτο το arc ειναι ο Usopp

Aν και ανεφερθηκα στις μαχες ηδη 2 φορες δε πρεπει να ξεχασω να κανω ειδικη αναφορα στην μαχη Franky vs Senor Pink που και αυτη ειναι μια απο τις αγαπημενες μου σε αυτο το arc και εχουν special θεση στην καρδια μου

Ο Oda δε σταματα ποτε να ειναι εφευρετικος οσο αναφορα σε devil fruts απο το Hobi Hobi no Mi (ενα αρκετα broken df) και το Hira Hira εως το Jake Jake και το Bari Bari. Τα περισσοτερα df σε αυτο το arc ηταν αρκετα εξυπνα.

Αν και αρκετους η Rebecca τους κουρασε εγω δεν ειμαι μεσα σ' αυτους βρηκα πιο κουραστικες την Vivi και την Shirahoshi και η Rebecca μαζι με τον Kyros ειχαν αρκετα ωραιο backstory και το flashback τους ηταν ενα απο τα καλυτερα

Μιας και μιλαω για flashbacks η Dressrosa ηταν το arc με τα περισσοτερα flashbacks και τα περισσοτερα ηταν αρκετα ωραια. Φυσικα αυτο που κλεβει την παρασταση ειναι το Law/DD flashback με τον Corazon εναν καταπλητικο χαρακτηρα

Οι CP0 αν και δε ξερουμε σχεδον τιποτα για αυτους η εμφανιση τους και μονο ειναι στα θετικα για εμενα και ελπιζω ετσι να συνεχισουν

Character interactions. Νομιζω οι περισσοτεροι χαρακτηρες ειχαν πολυ καλη αλληλεπιδραση μεταξυ τους. Mερικα που μου ερχονται στο μυαλο ειναι Barto - Bellamy, Law - Sengoku και καθε ειδους team play κατα τις μαχες

Η δημιουργια του Grand Fleet με τοσο πολυ foreshadow μπροστα που εκτος του final war εχει και αλλα οπως το ταξιδι στο Elbaf
Αρκετοι χαρακτηρες που μου αρεσαν θα ειναι στο Grand Fleet

To chapter που εκανε introduction τον Kaido και ο τροπος που το εκανε ηταν καταπληκτικο. Αρκετα ενδιαφερον το αργοτερα και ο στοχος των KHA

Oλα τα major plots για το main story που αναφερθηκαν και ελυσαν καποιες αποριες ή εδωσαν περισσοτερα info

To Αwakening δινει νεα διασταση στα devil fruits

Αρνηστικα

Σε καποια σημεια το arc τραβουσε (λιγο πριν και λιγο μετα την μεση) ενω σε καποια αλλα rushαρε. Πχ δε μαθαμε ποτε το df του Mach Vise ή οι μαχες τελειωσαν καπως γρηγορα που ναι μεν ηταν για σχεδον 30 chapters και βλεπαμε λιγο λιγο καθε φορα ομως θα ηθελα 2 chapters αντι για 1. Anw

Σε καποια σημεια η απουσια του Sanji και των υπολοιπων εγινε αισθητη για εμενα (για καποιους αλλους περισσοτερο) γιατι ηξερα τι θα εκαναν αν ηταν εκει. Πιστευω παντως πως θα "ξεπληρωσει" το χρεος σωστα

Το κομματι που οπως ειπα ο Sabo ειναι κλωνος του Ace. Επισης ειναι γνωστο πως προτιμουσα ο Burgess να εχει το Mera Mera. Anw

Οπως ηδη ειπα καποιες μαχες ειδικα των officers θα προτιμουσα να ειναι λιγο μεγαλυτερες για να βοηθησουν περισσοτερο. Και φυσικα να μαθουμε μερικα πραγματα ακομα. Ο Trebol μαζι με λιγο τους Gladious, Buffalo, Jora & Mach Vise μου ηταν αδιαφοροι εως κακοι. Ο Τrebol σιγουρα παντως. Ισως βοηθουσε αν μαθαιναμε λιγα πραγματα ακομα

Θα ηθελα λιγο περισσοτερο CP0 αν και μαλλον ηδη αρχισαμε να παιρνουμε μερικα info για αυτους

Αν και στο τελος οι Dressrosians καπως εσωσαν την παρτιδα δε μπορω να μην πω για διαφορους λογους ποσο ηλιθιοι ειναι. Ισως ξεπερναν και τα Dwarves

Σε καποια σημεια το clusterfuck ηταν ορατο
Πιστευω αν δεν ηταν αυτο το νεο schedule με τα breaks θα ηταν πιο απολαυστικο σαν arc

Overall το arc μπορω να του δωσω ενα 9/10

4Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 02:07

uchiha1991

uchiha1991

 

οταν διαβαζει κανεις ολα αυτα που εχεις στο πρωτο ποστ σου qaaz  για το τι εγινε συνολικα στο αρκ, φανταζεται οτι το αρκ αυτο θα ηταν φοβερο..

εγω ομως δεν εμεινα τοσο ικανοποιημενος οσο εσυ..

στα θετικα θα βαλω τα φλασμπακ που ειχαμε..παντα μου αρεσαν στο one piece και στο αρκ αυτο ειχαμε αρκετα..με την ιστορια του law να μου αρεσει παρα πολυ..
μαρεσε η επανεμφανιση του σαμπο,παρα το οτι το εκαναν ιδιο με τον ασσο.
επισης μαθαμε αρκετα για τη συνεχεια της ιστοριας ,νεοι αντιπαλοι ,νεες συμμαχιες, εφτιαξε ο λουφυ το fleet κτλ..γενικα απο αυτα που μαθαμε για το main plot δεν θυμαμαι κατι  αυτη τη στιγμη που να με απογοητευσε πολυ.(ισως μονο αυτο που μαθαμε οτι η KAH συμμαχια ενδεχεται να ριξει το σανκς,αλλα αυτο υποθεση ειναι ακομη οποτε οκ δεν το ξερουμε)
ειχαμε επισης σαν ''κακο'' τον ντοφλα που ειναι πολυ γαματος και μαζι με τον κροκο BB απο τους καλυτερους villain..

τωρα τα αρνητικα που βρηκα ηταν πολυ περισσοτερα...

πρωτον το αρκ παραηταν αργο ακομη και για το γραψιμο του οντα κατα τη γνωμη μου..ειχα αφησει το μανγκα να μαζευτει εναμιση χρονο περιπου..κανα 3 μηνο εχω περιπου που το ξεκινησα παλι αν θυμαμαι καλα..

πρωτη φορα μου χει τυχει στο one piece να διαβαζω μανγκα (η να βλεπω ανιμε) μαζεμενο και να βαρεθω..να θελω να προσπερασω τσαπτερ μπας και γινει τιποτα ενδιαφερον...απο τις αρχες του θριλερ μπαρκ διαβαζω το μανγκα τσαπτερ/βδομαδα και τοση βαρεμαρα οση εφαγα σε καποια σημεια στην dressrossa δεν ειχα φαει ποτε.τελειωσα τσαπτερ 1 μιση χρονου της dressrossa μεσα σε 4-5 μερες και ενιωσα σαν να ειχα διαβασει μονο καμμια 10 αρια τσαπτερ.

τεραστιο foul επισης του οντα που αφησε το μισο πληρωμα εκτος για τοσο πολυ χρονο..εμενα με χαλασε παρα πολυ αυτο..

επισης ολοι οι χαρακτηρες σχεδον που παρουσιαστηκαν για μενα σαυτο το αρκ ηταν τελειως αποτυχημενοι..
μονο ο μπαρτο μαρεσε.ισως και λιγο ο φουτζι..
νταξει για τους side χαρακτηρες δεν θελω να μιλησω καν ποσο γελοιοι ηταν.
επισης δεν γινεται να εχεις εναν τοσο γαματο και cool villain σαν τον ντοφλα ,και να λες χμμμ μου φαινεται πολυ καλη επιλογη να του βαλω commanders σαν το λαο τζι,τον πικα τον ντιαμαντε και τις αλλες αποτυχιες που δεν θυμαμαι καν πως λεγονται..

ξενερωσα επισης τοσο με το gear 4 του λουφυ (που πολυ φοβαμαι δεν γλιτωνουμε και κανα gear 5-6,μη δουμε και κανα λουφυ με ξανθα μαλλια) ..χαζο μου φανηκε και δεν του πηγαινε καθολου του λουφυ κατα την αποψη μου..
επισης το awakening..αλλη πατατα..οσο πιο πολλα βαζει ο οντα ,οσο πιο πολυπλοκα τα κανει τα df ,τοσο πιο χαζα και παιδικα φαινονται..να δω τι αλλη χαζομαρα θα σκεφτει παρακατω να βαλει..



αυτα...πιστευω αν ολα οσα εγιναν στο αρκ αυτο γινοντουσαν πολυ πιο συντομα και οχι σε διαστημα 2 μιση χρονων και ο οντα προσεχε λιγο περισσοτερο τους χαρακτηρες ,τοτε θα ειχαμε ενα φοβερο αρκ..τωρα ηταν απλα μετριο...

5Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 12:47

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εμενα το arc μου αρεσε αλλα ο Oda υπεπεσε σε μερικα λαθη που μερικα δεν ηταν τοσο μεγαλα αλλα ορισμενα ηταν απαραδεκτα σε σχεση με αλλα arcs που εχουμ δει.

Η φαση με το κολοσσαιο κουρασε απο ενα σημειο και μετα. Αλλα αυτο που ηταν πραγματικα απαραδεκτο ηταν οι executives του Doflamingo. Περιμενες να εχουν λιγο challenge αλλα τελικα ηταν piece of cake. Eχεις εναν Pica που την πρωτη φορα που το εισηγαγε φαινοταν ντουκι (νομιζα οτι ηταν logia) αρα και δυσκολος αντιπαλος γα zoro αλλα τελικα ο oda αποφασισε να τον διακωμωδησει και ο zoro δεν κουραστηκε καθολου. Μετα εχεις τον Diamante που στη μαχη στο sunflower field αξιζε μονο το finishing του Kyros. Περιμενα περισσοτερα απο τον Gladius αλλα τελικα τριχες και μονο αξιζε η "μαχη" μεταξυ Franky, Senor Pink.

Κιτρινη καρτα Οda..... you failed,sir.


6Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 13:02

Qaaz

Qaaz

 

Οι Donquixotes ηταν 10+ χρονια αραχτοι και light ηταν λογικο να γινουν λαπαδες δες Senor Pink στο flashback και στο present. Εμενα μου αρεσε αυτο που εκανε και το εξηγησε κιολας στην ουσια. Ο Doflamingo ειχε πιασει μια θεση στο δημοσιο και ελεγε σιγα ποιος θα τα βαλει μαζι μου αφου ειμαι ο top και εχω σχεσεις με Yonko κτλ

Ε αυτο τον εφαγε

7Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 13:45

Hawkins

Hawkins

 

ουτε εμενα δεν μου πολυ αρεσε το αρκ
θα διαφωνμισω μ τον ουτσιχα μονο στην συμμαχια για κιντ και στο γκιαρ 4 που εμενα μου αρεσε

8Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 16:11

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

εγώ πάλι θεωρώ ότι το arc θα μπορούσε να είναι epic αλλα δυστηχώς δεν είναι.
Στα θετικά: Donflamingo. τι να πούμε για αυτό τον χαρακτήρα; απίστευτα καλογραμμένος και το hype που του δίνει τόσο χρόνια άξιζε. το μόνο foul πάνω σε αυτό είναι το πόσο op έκανε το φρούτο του αλλα ο χαρακτηρας μακραν ο επικότερος vilain και με τεράστιο backstory. το gear 4 δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σας άρεσε, σαν μορφή που πέρνει ο luffy ή οι επιθέσεις; προσωπικά με ενθουσιάσε. το fleet ήταν κάτι που κανένας δεν περίμενε πιστεύω και αυτό που μας δείχνει ότι ο Luffy άλλαξε επίπεδο δεν τούτο δω το arc. η εμφάνιση Sabo όσο copια του Ace και αν είναι παραμένει αξιοσημείωτο και θετικό του arc.
στα αρνητικά: φυσικά το ότι ξεχάσαμε το υπόλοιπο crew για 2 χρόνια, οι executives του Mingo ήταν noobάδες και ότι τράβηξε παρα μα πάρα πολύ.

9Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:24

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
blackeagles pirates έγραψε:εγώ πάλι θεωρώ ότι το arc θα μπορούσε να είναι epic αλλα δυστηχώς δεν είναι.
Στα θετικά: Donflamingo. τι να πούμε για αυτό τον χαρακτήρα; απίστευτα καλογραμμένος και το hype που του δίνει τόσο χρόνια άξιζε. το μόνο foul πάνω σε αυτό είναι το πόσο op έκανε το φρούτο του αλλα ο χαρακτηρας μακραν ο επικότερος vilain και με τεράστιο backstory. το gear 4 δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σας άρεσε, σαν μορφή που πέρνει ο luffy ή οι επιθέσεις; προσωπικά με ενθουσιάσε. το fleet ήταν κάτι που κανένας δεν περίμενε πιστεύω και αυτό που μας δείχνει ότι ο Luffy άλλαξε επίπεδο δεν τούτο δω το arc. η εμφάνιση Sabo όσο copια του Ace και αν είναι παραμένει αξιοσημείωτο και θετικό του arc.
στα αρνητικά: φυσικά το ότι ξεχάσαμε το υπόλοιπο crew για 2 χρόνια, οι executives του Mingo ήταν noobάδες και ότι τράβηξε παρα μα πάρα πολύ.

Σιγα που ηταν op το φρουτο του Doffy απλα ειχε εκπαιδευτει τοσο πολυ που ηταν τουμπανο.

10Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:29

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

έλα ρε αυτό το κωλοκλυβί που δεν κοβόταν ούτε με αίτηση δεν ήταν φυσιολογικό

11Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:45

Aldark

Aldark

 

Οι Executives στην αρχή φαίνονταιν imba , αλλά το κούρασε το θέμα και στο τέλος αναγκάστηκε να κάνει...Bleachιές και να τρέξει εφαρμόζοντας την τεχνική 1 τσάπτερ = 1 ΚΟ.
Το αρκ είχε το υψηλότερο ποτένσιαλ έβερ..Είχαμε τον Doflamingo , hyped since 2002 , εμφανιζόμενο συνέχεια να κικάρει ας και να μην τον ακουμπάει κανείς. Μόνο από αυτό , συν του γεγονότος ότι είχαμε μέσα και τον Law + την εμφάνιση του νέου Admiral (αλλά και του παλιού aka Aokiji στο τέλος του Πανκ Χάζαρντ , που σου έδειχνε ότι τα πράγματα σοβαρεύουν , και θα έχουμε νεκρούς...) . Ξεκίνησε βάζοντάς μας κατευθείαν στα βαθιά , ανοίγοντας 4-5 μέτωπα με το "καλημέρα" (Σάντζι - Ζόρο - Λούφφυ,Φράνκυ στο κολοσσαίο , Κίννεμον να ψάχνει Καντζούρου , Σάννυ , Λο και λοιπούς στο Γκρην Μπιτ (Νάνοι) , Toy Soldier , Ντοφλαμίνγκο και οι μυστικοί του executives!)
Βλέποντας ειδικά ότι οι executives κρίβονται , ήμουν σίγουρος ότι πρόκειται για ντούκια επιπέδου Ντοφλαμίνγκο , άτομα του υπόκοσμου , με σπασμένα φρούτα και imba φάτσες...well εδώ απογοητεύτηκα...
Όπως και να χει , το αρκ τράβηξε πολύ με το Colosseum , το έσωσε βέβαια λίγο , γιατί όλο αυτό το στρετς και όλοι αυτοί οι κομπάρσοι θα παίξουν ρόλο ως ο Γκραντ φλητ , αλλά και πάλι...
Ο Σάμπο , ήταν έκπληξη αρχικά , αλλά οκ αναλώθηκε χωρίς να κάνει πολλά πολλά , βέβαια μας παρουσιάστηκε λίγο καλύτερα η δύναμη των Επαναστατών , θα παίξουν μείζοντα ρόλο...Ο Φουτζιτόρα όμως , ήταν αυτός που έπαιξε τον πιο καθοριστικό ρόλο  , όποια πλευρά διάλεγε θα νικούσε , απλά αποφάσισε να είναι τίμιος και να ποντάρει απλά στο "άλογό" του.
Είχαμε και τον Burgess που εμφανίστηκε ως απειλή , αλλά ουσιαστικά δεν απείλησε και τόσο...θα δούμε όμως.
Συναίσθημα , Φλασμπάκ  και λίγο γέλιο αλλά και σασπένς σε κάποιες στιγμές υπήρχε + Gear 4th , που αν και όχι τόσο τέλειο εμφανισιακά , μέτρησαν οι επιθέσεις.

Γράφω πολλά όμως...θα πάω στα σημεία που έχασε το αρκ για εμένα...
Η εξαφάνιση του μισού πληρώματος ήταν άδικη , οι χαρακτήρες αυτοί ξεχάστηκαν πολύ , έχουν (δε θα μιλήσω καν για το Σάντζι που έλαμψε λιγάκι στην αρχή και είναι και ο αγαπημένος μου ήρωας , οπότε θα είμαι λίγο υποκειμενικός) να παίξουν μείζοντα ρόλο και να παλέψουν λιγάκι πολύυυ καιρό. Η Νάμι και ο Τσόππερ έχουν καταλήξει κομπάρσοι στο ίδιο τους το έργο. Βλέπω τη σειρά για το πλήρωμα , θέλω τους Straw Hats , όχι τις περιπέτειες του Sai και του Μπέλλαμυ και του Suleiman ή των αδερφών με το τζάκετ...wtf Oda? Πιο πολύ Screen Time είχε το κοράκι του Σάμπο παρά ο Τσόππερ στο αρκ! :buhu:
Πολλά πράγματα επίσης παρατραβήχτηκαν , με αποτέλεσμα όπως είπα και πριν να χουμε μετά rush και ξανά επιβράδυνση.
Ο Doflamingo δεν έπρεπε να βγει εκτός ιστορίας σίγουρα...Πώς θα γινόταν δεν ξέρω , αλλά είναι κρίμα να χαθεί τέτοιος ήρωας! (Eκτός αν αυτός ο Τζακ τον σώσει , αλλά κομματάκι δύσκολο με τόσα τούμπανα από Ναυτικό)
Οι executives , και ειδικά ο Πίκα γίνανε καρτούν...
Πολλά είπα ως τώρα και κουράστηκα...θα συνεχίσω κάποια άλλη στιγμή :p
TO BE CONTINUED

12Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 21:05

N_G

N_G

 

Νομίζω ότι ο Τζακ ξέρει που μπλέκει αλλιώς δεν θα χωνόταν τόσο ξερά. Δεν ξέρω αν γνωρίζει ποιοι ακριβώς είναι πάνω στο πλοίο αλλά σίγουρα αντιλαμβάνεται ότι θα είναι 2-3 ονόματα. Το μόνο στάνταρ είναι ότι γνωρίζει την ύπαρξη admiral. Τον Φλαμίνγκο μεταφέρουν, σίγουρα το προβλέπει.
Αν και πιστεύω ότι θα καταφέρει να τον ελευθερώσει, από την άλλη θα μας τον δείξει πολύ τούμπανο. Αν είναι ally ή μέλος του Kaido και τελικά τα καταφέρει, με 3 ονόματα του ναυτικού απορώ μετά πόοοοσο πιο δυνατό θα δείξει τον kaido.

13Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Κυρ 27 Σεπ 2015, 21:12

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
N_G έγραψε:Νομίζω ότι ο Τζακ ξέρει που μπλέκει αλλιώς δεν θα χωνόταν τόσο ξερά. Δεν ξέρω αν γνωρίζει ποιοι ακριβώς είναι πάνω στο πλοίο αλλά σίγουρα αντιλαμβάνεται ότι θα είναι 2-3 ονόματα. Το μόνο στάνταρ είναι ότι γνωρίζει την ύπαρξη admiral. Τον Φλαμίνγκο μεταφέρουν, σίγουρα το προβλέπει.
Αν και πιστεύω ότι θα καταφέρει να τον ελευθερώσει, από την άλλη θα μας τον δείξει πολύ τούμπανο. Αν είναι ally ή μέλος του Kaido και τελικά τα καταφέρει, με 3 ονόματα του ναυτικού απορώ μετά πόοοοσο πιο δυνατό θα δείξει τον kaido.


Και εγω πιστευω οτι ο Jack θα ειναι τουμπανακι. Ελπιζω να ειναι και καλοσχεδιασμενος χαρακτηρας... gj!

14Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 12:22

Tcixlas

Tcixlas

 

Ξέρω ότι όλοι περιμένατε για το ρεζουμέ του τσίχλα και δεν θα σας το στερήσω άλλο(ναι ο τσίχλας είαι εγωκεντρικός)!!
Καταρχήν θέλω να τονίσω ότι μιλάμε για το μεγαλύτερο νομίζω αρκ μέχρι τώρα, και το αρκ με το μεγαλύτερο ποτενσιαλ απο την αρχή μέχρι τώρα με έναν χαρακτήρα πρωτοεμφανιζομενο 13 χρόνια πριν σαν main villain τον doflamingo με ένα απο τα μεγαλύτερα hype και με το μυστήριο για τις δυνάμεις του ειδικά μετα το marineford να μας καίει τα μυαλά...

Έτσι λοιπον και οι απαιτήσεις του κοινού συνολικά, όπως και οι δικές μου, ήταν αρκετά ανεβασμένες ειδικά μετά απο ένα timeskip με τους κεντρικούς μας χαρακτήρες να έχουν ανέβει επίπεδα δύναμης, αλλά και υπευθυνότητας και σιγουριάς.
Παρόλα αυτά, ενώ συνολικά τα όσα προσφερε μπορούσαν να κάνουν καθε αρκ τέλειο, ο όντας κατάφερε να μας απογοητεύσει ως επι το πλείστον, σε ένα αρκ που απο μόνο του σαν όνομα απο την αρχή μας είχε ανθουσιάσει.
Θα προσπαθήσω λοιπον να εκφράσω τα κυριότερα κομμάτια των απόψεων μου.

Αρχικά στα θετικά, ένας πολύ καλός doflamingo και πολύ δυνατός αντίπαλος για το alliance στο πρώτο τους βήμα στο new world για να μας δείξει ότι  ο νέος κόσμος δεν είναι παιχνιδάκι, όπως μας είχε δείξει με τον κιντ απο την αρχή. Έχουμε λοιπόν έναν επικό φλαμίνγκο απο την αρχή να πετάει απειλές να κλείνει συμφωνίες να συνεργάζεται με όλο τον υπόκοσμο και με γιονκο... Τον βλέπουμε στην αρχή του αρκ να παίζει σαν παιχνίδι με τον σμοκερ και να σταματιέται απο έναν αντμιραλ(βλέπε κουζαν, απο τα μεγαλύτερα θετικά του αρκ οι αποκαλύψεις γύρω του) τον βλέπουμε να χτίζει στα μάτια μας μια οικογένεια και όχι ένα κρου, να ζει με τον κώδικα τιμής του την οικογένεια για να καταστρέψει όλο τον κόσμο..... Δηλωαδή τι παραπάνω χρειάζεται για να πιστέψει κανείς ότι ένα τέρας σαν τον μινγκο, θα έχει τέρατα executives? και εκεί είναι που απογοητεύτηκα πλήρως... πέρα ίσως απο τον βεργκο όλοι οι άλλοι executives ήταν πουθενάδες... ειδικά ο τρέμπολ είχε ένα τρελό ποτένσιαλ και χωρίς ποτέ να καταλάβουμε τι παίζει με αυτόν δεν μας εξήγησε τίποτα ο όντα και τον άφησε κομπάρσο στην μάχη απλα΄για να υπάρχει ένα 2 vs 2 στο ουσιαστικό 2 εναντίων ενός...

Έχεις ένα bird cage op απο τον μινγκο να μην μπορεί να το σταματήσει κανείς και τίποτα και το hype ανεβαίνει πάλι... κι όμως ο όντα το τράβηξε απο τα μαλλιά κι αυτό, όπως το ίδιο έκανε με το κολοσσαίο, με τις μάχες με τους executives που τελικά παρόλο που τραβήχτηκαν δεν είδαμε τίποτα αξιόλογο εκτός απο κανα 2 μάχες, και τέλος απο το εργοστάσιο... Ο όντα φάνηκε να προσπαθεί να κρατήσει στη ζωή ένα αρκ που πέθαινε γιατί ο ίδιος το σκότωσε προσπαθώντας να στριμώξει τόσα πολλά, που δεν του έβγαινε χρόνος να αναλύσει τα πάντα... έτσι είτε μένανε ανοιχτά ερωτήματα συνεχώς, είτε μας πέταγε 2 κοκκαλάκια για να σκάσουμε...
Στα πολύ συν ο φουτζίτορα που πλέον είναι ο δεύτερος αγαπημένος μου αντμιραλ έβερ μετά τον κουζαν και η εμφάνιση και τον 2 έδωσε άλλη όψη στο αρκ... Το πως χειρίστηκε την υπόθεση μέχρι τέλους με ενθουσίασε είναι η αλήθεια, και δεν το περιμενα με τίποτα... Φαίνεται να είναι ο πιο ηθικός αντμιραλ μέχρι στιγμής με αρχές με σκοπό με έναν τρομερό χαρακτήρα, και τερατώδη δύναμη... aww

Πάμε λοιπον στους revo που πάλι έδωσαν χρώμα στο αρκ, με έναν σάμπο και την κοαλα να ξεχωρίζουν και να έρχονται όλο μυστηριο και να φεύγουν πάλι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο... Για μένα στα θετικά κατα πολύ ο σάμπο και η εμφάνιση του, αλλά το ότι τον έκαναν μια λίγο καλύτερη κοπια του ace με ξενέρωσε λιγάκι... σίγουρα είναι τέρας δύναμης δεν είναι τυχαία στην δέυτερη θεση του στο revo και ειδικά τώρα με ένα τοσο op φρούτο τον κατατάσει στους δυνατότερους χαρακτηρες του op... Σίγουρα θα ήθελα να τον δω να συναντάει τον λουφυ και αφτερ μπατλ...
Τεράστιο αρνητικό είναι το πλήρωμα που έλειπε το μισό.. δεν γίνεται να ξεχνας τελείως ένα πλήρωμα και έναν απο το monster trio για τόσο καιρό απλά και μόνο για να χωρέσεις να αναπτύξεις χαρακτήρες για το φλιτ!! απλά δεν γίνεται... Είσαι μετά απο ένα timeskip και όλοι περιμένουν να δουν το πλήρωμα να σπέρνει και όχι να τον κοπανάνε απο παντού να εξαφανίζονται και να χωρίζονται πάλι...

Κρατάω το ουζοπ και τον φράνκυ για τις μάχες τους και το development των χαρακτήρων... αρκετά θετικά και τα 2... η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα λίγο και απο τους κολοσσαίους γιατί φάνηκαν τέρατα στο κολοσσαίο κι αυτοί και μετά εναντίων των φαινομενικά γερασμένων και παρατημένων και υπερβολικά χαλαρωμένων executives ειδικά στην πρώτη γύρα τα  βρήκαν πολύ σκούρα γιατί ο όντα προσπάθησε να παρουσιάσει το ποσο τέρατα είναι... εμένα το αντίθετο μου έδειξε... τράβηξε τις μάχες απο τα μαλλιά και έκανε ένα αρκ στο τέλος του να κουράζει πιο πολύ απο το κολοσσαίο και βλέποντας στο τέλος να δημιουργείται ένα φλιτ, προσπαθείς να το καταλάβεις και να πεις οκ γι αυτό το έκανε, αλλά και πάλι μένεις με μαι γεύση απογοήτευσης στο στόμα απο τα bounties που άλλα πήγαν πολύ ψηλότερα απο ότι πιστεύαμε και άλλα μείναν αρκετά χαμηλά για να μου αφησουν μια πίκρα...

Σε 'ενα συνολικό επιπεδο θα πω ότι μου άρεσε αρκετά αλλά σίγουρα δεν το κατατάσω στα καλύτερα αρκ.. θα έβαζα ένα 7/10 για μένα με αυστηρότητα λόγω της μεγάλης κούρασης που έβγαλε το αρκ. Σίγουρα αν πρόσεχε ο όντα το αρκ λίγο περισσότερο θα επαιρνε άνετα 9άρι ίσως και 10 αλλά δεν... αλλά αυτό  είναι μια προσωπική άποψη. πειρσσότερο θα σχολιάσω με κομμεντς αργότερα γιατί έγραψα ολόκληρη έκθεση και θα κουράσω...

Υ.Γ. : Ναι ο κάιντο ήταν αρκετά καλός και άφησε πολλά ερωτήματα πίσω του και τον περιμένω τέρας, όπως και τον τζακ αν είναι δικός του και πιστέυω θα σώσει τον φλαμινγκο. Αλλά και πάλι δεν σώζει το αρκ:p Θα πρέπει να περιμένουμε αρκετά απο ότι φαίνεται για να δούμε το κομμάτι του :p

15Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 17:57

Aldark

Aldark

 

διάβασα όλο το ποστ του Τσίχλα. Θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές...Γενικά ειδικά στο μισό πλήρωμα πρέπει να αποδωθεί δικαιοσύνη. Αφιέρωσέ τους μερικά τσάπτερ και δείξε τι έγινε / τι γίνεται.
Fujitora/Doflamingo/Corason(flashback)/Kyros συν
Dellinger/Senor Pink/Baby 5/Sabo good
Κάποιοι από το fleet αρκετά good
Οι πλειοψηφία των executives και κάποιοι απ'το fleet meh

16Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 19:14

Qaaz

Qaaz

 

Μαλλον καποιοι δε διαβασαν καν την εισαγωγη. Το arc αρχιζει στο 700. Αντε αν θες μετρας απο το 699 ή 701 αλλα τοσο πισω ημασταν στο PH

17Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:08

Tcixlas

Tcixlas

 

αν το λες για την αναφορά μου στην συναντηση κουζαν με φλαμινγκο το ανέφερα απλά γιατί έδωσε hype για την δύναμη του φλαμινγκο... κατα τ' άλλα δεν μπορώ να καταλαβω γιατί το λες αυτό

18Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:11

Qaaz

Qaaz

 

Γιατι κρινεις την Dressrosa σαν arc οχι το PH

19Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:12

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι δεν έκρινα ph πουθενά, ξανα λέω το ανέφερα το συγκεκριμένο γιατί έδωσε hype δεν είπα κάτι... γι αυτα που είπα έχεις να απαντήσεις ή θα κάνεις υπεκφυγές.? :p

20Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:13

Trafalgar D. Water Law

Trafalgar D. Water Law

 

Καταρχην παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος εδω μολις μπηκα στο φορουμ https://2img.net/u/3213/13/83/44/smiles/348523.gif
Διαβαζω καιρο one piece αλλα στα φορουμ τωρα αρχισα να μπαινω και να διαβασω θεωριες conculsions και τα σχετικα




Ας αρχισω λοιπον..
Η dressrosa ολοκληρωτικα σαν arc μπορω να πω οτι ειναι (τουλαχιστον για μενα) ενα απο τα καλυτερα..βεβαια εχει μερικα foul αλλα σχετικα εδωσε μεγαλη βοηθεια στο να καταλαβουμε πως λειτουργουν πολλα πραγματα στον νεο κοσμο.
Καταρχην ειδαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εναν απο τους χαρακτηρες αν οχι τον χαρακτηρα με το πιο πολυ Hype.(Doflamingo Rules https://2img.net/u/3213/13/83/44/smiles/570793.gif )
Ειδαμε μετα απο το timeskip για τι ειναι ικανος ο λουφυ αν και πιστευω οτι δεν εχει να μας δειξει μονο αυτα κατι ακομα θα κρυβει..δεν μπορει να βγηκε All out με τον πρωτο villain.
Επιτελους εχουμε συμμαχους για τους SH δεν θα γινοταν να προχωρησουν παρακατω στον νεο κοσμο μονοι τους..και αν το εκαναν πιστευω οτι θα ηταν οσο να ναι βαρετο..
Bartolomeo αρκετα ωραιος στην αρχη..μετα κουραζει..αν και το πλοιο του εδωσε ρεσταα
Colosseum μετριο..πολλες μαχες..και αρκετοι χαρακτηρες φανηκαν γελοιοι..αν και πιστευω οτι ο Oda το εκανε για το fleet μετα απο ενα σημειο καταντησε βλακια.
Μεγαλο foul που εμεινε το μισο πληρωμα απ εξω..αν και ο οντας θα εχει λογο..πρεπει να τους δωσει λιγο screen time
Ζορο..αρκετα OP οπως παντα ουτε που ιδρωσε..πρεπει να σταματησει καποια στιγμη..
Usoop επιτελουυυς λιγο hype :xD: :xD:
O law αν και περιμεναμε οτι ο luffy Θα ριξει τον doffy..παλι μου φανηκε λιγο αδειος σε αυτο το αρκ..φυσικα το mastermind πισω απο ολο αυτο..αλλα για καποιον λογο με χαλασε πολυ σε καποιο σημειο..ετρωγε πολυ ξυλο ενω ηταν ενας warlord με 440 mil berri..
Εxecutives..τι να πω..τοσο hype..φανταζαν τερατα που θα δυσκολευαν πολυ τους SH..που θα επρεπε να ριχνουν τρελο ξυλο και να μην καταλαβαινουν τιποτα..και στο τελος οι μισοι εγινα gag χαρακτηρες........
Saboo..πολυ ωραιος αν και κοπια του Ace..δεν με χαλαει τοσο..ισως γιατι μου αρεσε αρκετα πολυ ο Ace δεν ξερω..πολυ δυνατος απο οσο φανηκε..πηρε και OPαρια φρουτακι...επιτελους ειδαμε λιγo revolutionaires..
Fujitora Issho..ενας Op αντμιραλ..τυχαια δικαιοσυνη..αν και μου αρεσε..κατι το διαφορετικο..εμεινα λιγο μαλακας με το οτι τυφλωθηκε μονος του..περιμενα καποιος σιτσι και γιαυτο να θελει να τους καταργησει αλλα αποδεικτηκα λαθος..
Kaidoooo τι να πω γιαυτον..ενα τερας δυναμης..μεχρι τωρα λογικα το πιο τρελο stamina..δεν πιστευω οτι ειναι αθανατος απλα μπορει να αντεξει πολυ τρελο ξυλο..
Corazoon..εναα απο τα πιο γαματα flashbackkks..και ενας απο τους πιο ωραιους χαρακτηρες μεχρι τωρα..πολλα ωραια flashbacks σε αυτο το arc αλλα πιστευω μας τραβηξεε ολους ο corazon..
Αναμενωω green bull 7th warlord και νεο revolutionairy..
Αυτα ελπιζω να μην κουρασα
:conf: :conf: :conf:

21Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:14

Qaaz

Qaaz

 

Δεν εχω κατι να απαντησω γιατι ειναι personal taste

Kαλως τον Δοκτορα

22Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:21

Aldark

Aldark

 

Welcome φίλε μου! Τσέκαρε όλα τα θέματα και τις θεωρίες , είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει το φόρουμ μας ^_^ , καλώς σε βρήκαμε λοιπόν!

(Σόρρυ για το οφφ , ήθελα να καλησπερίσω το παλικάρι , πίσω στο θέμα μας~)

23Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:23

Tcixlas

Tcixlas

 

καλώς ήρθες φίλε... ναι γνικά κι εγώ έμεινα λίγο απογοητευμένος απο τον λο περίμενα περισσότερα στην τελική μάχη αν και ξέρω ότι πριν πάλευε εναντιων του φουτζι και μινγκο μαζί και εξουθενώθηκε και τον έσκισαν μετά και κόντεψε να πεθάνει, αλλά και πάλι το να τον κάνει οτι θέλει ο μινγκο μετά με χάλασε λίγο

24Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:26

Aldark

Aldark

 

πόσα να κάνει ρε παιδιά ο Λο...(δεν είμαι φανμπόυ , άρα δεν είμαι βεβιασμένος). Έστησε ολόκληρη πλεκτάνη και βοήθησε στα μέγιστα! Αλλά ο Λούφφυ θα ήταν αυτός (αφού έπρεπε κάπως να βγει από τη μέση ο Ντοφλαμίνγκο...αναγκαίο plotline) που θα έδινε τα βαριά και τελειωτικά χτυπήματα. Πάντα έτσι γίνεται. Ο Λο ήταν απλά το κεφάλι και έκανε όσα πιο πολλά μπορούσε θεωρώ.

25Dressrosa Conclusion Thread Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Δευ 28 Σεπ 2015, 20:26

Trafalgar D. Water Law

Trafalgar D. Water Law

 

Με χαλασε αρκετα μπορω να πω ας ειχε παιξει καμποσο ξυλο πριν το αποτελειωσε το θεμα..σακι με αμμο εγινε για να κανει προθερμανση ο mingo :buhu: ellefson is an idiot


Edit:Ναι δεν διαφωνω απο οτι βλεπεις λιγο fanboy του ειμαι ^_^
Απλα με χαλασε στο οτι στο τελος εγινε ενα σακι απλα..θα μπορουσε ο οντα να τον κανει να ριξει λιγο ξυλο η να βαλει καποιον αλλον να παιλεψει με τον λο και οχι τον μινγκο αλλα τον χαλασε πολυ στο τελος..ειπαμε κουρασμενος αλλα οχι και ετσι..απλα καθοταν και ετρωγε ξυλο στην μαπα του..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης