Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Eurobasket 2015

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Eurobasket 2015 Empty Eurobasket 2015 Τετ 02 Σεπ 2015, 13:05

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ανοίγω το thread για να συζητάμε για το ερχόμενο eurobasket. Παρακολουθείτε μπασκετ ή μόνο παδόσφαιρο? Πώς βλέπετε την εθνική φέτος?

2Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 02 Σεπ 2015, 13:14

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα εγώ δεν ξέρω και πολλά για την εθνική αν και μου αρέσει το basket αρκετά... απο τα λίγα που βλέπω η εθνική μας έχει μεγάλες προοπτικές να γίνει κάτι τρομερό σε 2-3 χρόνια ίσως και λίγο παραπάνω, αλλά τώρα νομίζω είναι ανέτοιμη ακόμα είναι στα μπετά... μέχρι να σοβατιστεί και να είναι κομπλέ έχουμε καιρό... δεν σημαίνει ότι δεν έχει πιθανότητες καθόλου απλά δεν μοιάζει με τίποτα με αυτό που θα είναι σε λίγα χρόνια

3Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Σαβ 05 Σεπ 2015, 21:13

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Νίκη επί των Σκοπίων 85-65 από την εθνική. Αν αυξήσουμε την αυτοπεποίθησή μας στο μακρινό σουτ μπορούμε μετάλλιο!


Στα αξιοσημείωτα της 1ης αγωνιστικής η νίκη με 10 πόντους της Σερβίας επί της Ισπανίας. Η καλύτερη ομάδα του τουρνουά κατά τη γνώμη μου.. Ελπίζω να τους πετύχουμε στον τελικό...

4Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Σαβ 05 Σεπ 2015, 21:55

Aldark

Aldark

 

Μου φαίνεται πρέπει να κάνω section για τα αθλητικά...

Θεωρώ ότι η Σερβία θα το σηκώσει , με λίγη πίεση από Γαλλία. Ευελπιστώ και θεωρώ ότι κι εμείς θα φτάσουμε ψηλά.
Καλή η ομάδα σήμερα και χωρίς τρίποντα!! Φαντάσου..

5Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Σαβ 05 Σεπ 2015, 22:02

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξέρω φοβάμαι μια πάρα πολύ καλή ισπανία και δεν ξέρω αν θα το σηκώσει η σερβία... σίγουρα το χρυσό είναι δύσκολο ακόμα δεν υπάρχει δεσιμο στην ομάδα αλλά βλέπω τεράστια εξελιξημότητα

6Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Παρ 11 Σεπ 2015, 13:40

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ελλάδα - Βέλγιο αύριο Σάββατο στη φάση των 16

και με τον νικητή Ισπανία - Πολωνία.

Πιστεύω πως μπορούμε 4αδα, ίσως και τελικό! Οι ισπανοί μέχρι στιγμής δεν έχουν δείξει κάτι το εξαιρετικό..

7Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Παρ 11 Σεπ 2015, 13:51

Hawkins

Hawkins

 

ποιος να σταματηση τον γκασολ? ο κουφος? η ο μπουρουσης...

η ελλαδα αν και εχει κανει το απολυτο στον ομιλο εμενα δεν με πειθη...
νικησε στο καλαθι την κροατια χωρις τον καλητερο της παιχτη
επισης και την σλοβενια που νικησε για 11 επαιζε χωρις τον γκοραν ντραγκιτς τον καλητερο τους....
φανταστητε την ελλαδα χωρις σπανουλη...μην λεμε μεγαλα λογια
προσωπικα πιστευω οτι η σερβια ειναι η καλητερη ομαδα ακολουθει η γαλλια με ισπανια ιδιο επιπεδο και πιστευω μετα η ιταλια δεν ξερω μου αρεσει πολυ η ομαδα της

8Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Παρ 11 Σεπ 2015, 15:02

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εγώ θεωρώ τη Σερβία την καλύτερη ομάδα και βάσει εικόνας μέχρι τώρα είναι και το φαβορί για το χρυσό. Τώρα για τη Γαλλία δεν την έχω δει φέτος φαντάζομαι το ίδιο περίπου μπάσκετ θα παίζουν με όλα αυτά τα χρόνια. Είναι μια πολύ καλή ομάδα, αλλά βάσει ιστορίας δικαιούμαστε να πιστεύουμε πως τους έχουμε. Μπορεί να χάσουμε .. αλλά σίγουρα όχι εύκολα.

Την Ισπανία την είδα στο ματς με την Ιταλία. Η Ιταλία ΔΕΝ είναι ομάδα, είναι κάποιοι πολλοί καλοί παίκτες που αν βρεθούν σε καλή μέρα μπορούν να τα βάλουν όλα. Αλλά δεν αλλάζουν πάνω από 2-3 πάσες και βασίζονται στο 1vs1 συνέχεια. Η Ισπανία αν ήταν σε καλή κατάσταση έπρεπε να τους ρίξει τουλάχιστον 10 πόντους...

Γιαυτό είμαι αισιόδοξος!

9Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Παρ 11 Σεπ 2015, 16:27

Tcixlas

Tcixlas

 

η ισπανία φέτος δεν είναι κολοσσιαία απο ότι φαίνεται και απο οτι πίστευα... αυτή τη στιγμή λοιπόν έχεις ελπίδες για τελικό δεν θα πω για χρυσό αλλά για τελικό... σίγουρα για μένα μπορούμε τους 4... το βέλγιο έιναι ελάχιστα καλύτερο απο ολλανδία που χτες το πήραμε σβηστοί... απο κει και πε΄ρα η σερβία ομαδάρα αλλά έχει μαι τάση απο ότι μου φαίνεται να αυτοκτονεί στο τέλος... το βλέπω να γίνεται ένα μεγάλο μπαμ τελευταία στιγμή

10Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Κυρ 13 Σεπ 2015, 13:56

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
20 πόντους στους Βέλγους. Τώρα με την Ισπανία για να προκριθούμε στα ημιτελικά. Έχω τη διαίσθηση πως θα τους κερδίσουμε!

11Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Κυρ 13 Σεπ 2015, 15:01

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα οι βέλγοι ήταν ένα τσακ πάνω απο τους ολλανδούς... μένει να δούμε αν θα παίξει ο ρουντι ή όχι... κι επίσης με τους ισπανούς και το hype που υπάρχει αν δεν παίξουν σοβαρά θα χάσουν δεν είναι τίποτα τυχαίοι... αλλά πιστεύω ότι μπορούμε να περάσουμε και τους ισπανούς

12Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τρι 15 Σεπ 2015, 21:55

Aldark

Aldark

 

:( χάσαμε , αλλά η ομάδα είναι ομάδα. Οι παίχτες έχουν καρδιά και μπράβο τους.

13Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τρι 15 Σεπ 2015, 21:56

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ισπανία 73 - Ελλάδα 71

Κρίμα! Πίστευα πως θα τους νικούσαμε αυτή τη φορά. Για τα σφυρίγματα δε θα πω.. Μόνο λίγο περισσότερη προσοχή όταν είμασταν μπροστά χρειαζόταν...

Δεν πειράζει, κοιτάμε μποροστά!

14Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τρι 15 Σεπ 2015, 22:17

Aldark

Aldark

 

3 βολές να βάζαμε και λίγα βήματα να μην έκανε ο γιαννάκης το χάμε. Δεν πειράζει...τουλάχιστον παίζουμε για 5η θέση!

15Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τρι 15 Σεπ 2015, 23:31

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Πώς γίνεται όμως κάθε φορά που παίζουμε με Ισπανία να κληρώνονται οι ίδιοι και ίδιοι διαιτητές και να κάνουν αθώα λάθη; τόσο τυχαιροί πια;

Έγιναν βήματα ή προηγήθηκε φάουλ;

16Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τρι 15 Σεπ 2015, 23:38

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ο άλλος ο μαυρος (δεν θυμαμε το ονομα του) δυο φορες βηματα εκανε, βολτα στο παρκο την πηγε την μπαλα XD

http://www.onepiecegr.com/

17Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 01:51

Tcixlas

Tcixlas

 

ο άλλος ο μαύρος ο γιάνναρος ρε? την είδε nba :p χαχα

ο μπουρούσης τι διάολο με τα φάουλ??? ο περπέρογλου γιατί στο τελευταίο δεκάλεπτο? ο σπανούλης γιατί τοσο χάλια? πολύ καλός κουφός και πολύ καλός καλάθης... επικός γιάννης...

18Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 02:05

Santouryuu

Santouryuu

 

Δεν ξερω γιατι δινουν αξια στον σπανουλη... για μενα ειναι τελειωμενος... γενικα η εθνικη εκτος απο ζηση δεν εχει τιποτα στην περιφερεια... ο σλουκας μονο εχει το ταλεντο... σπανουλης, καλαθης, μαντζαρης πολυ μετριοι!!! Επισης ο περπερογλου δεν ξερω γιατι προτιμηθηκε απο γιανκοβιτς... ειναι ενα απολυτο τιποτα... ο πιο βαρετος παικτης που εχω δει ποτε μου... οι ψηλοι μας ειναι ομως παικταραδες και σχετικα νεοι (εκτος απο μπουρουση) και θα βοηθησουν και στο μελλον...

19Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 02:07

Tcixlas

Tcixlas

 

ο καλάθης μόνο μέτριος δεν είναι ρε ούτε ο σπανούλης στα καλά του.. .απλά έχει ένα κακό βγάζει γκειμς...

20Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 05:39

Santouryuu

Santouryuu

 

Ειδα τα ματσακια... ο σπανουλης κανει πολλα λαθη... σε μια φαση με τους βελγους δε, βαρεσε τριποντο και πηγε η μπαλα αιρμπολ και δεν ηταν καν υπο πιεση ο ηλιθιος... μιλαμε για να βαλει ενα μεγαλο καλαθη, εχει χασει πρωτα 20 σουτ... ή του φευγει η μπαλα απο τα χερια και λεει οτι την εβγαλε ο αντιπαλος και συνεχεια κλαιγεται στους διαιτητες... ειναι ο καραγκουνης του μπασκετ. Ο καλαθης παιζει καλη αμυνα, θα σου βγαλει ενα αλεϋ ουπ και θα κανει ενα μπασιμο, αλλα μεχρι εκει... ουτε εντυπωσιακη ντριπλα θα κανει, ουτε το μεγαλο σουτ θα βαλει... για μενα ο καλυτερος πλεϊ μεϊκερ στην ευρωπη ειναι ο τεοντοσιτς... δειτε ματς σερβιας... ο ανθρωπος ειναι πια-χτα-ρας!

21Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 10:48

Tcixlas

Tcixlas

 

ο τεοντοσιτς μαικ βγάζει επίσης γκειμς... δεν ξερεις ποτε θα παιξει και ποτε οχι.... στα φυσιολογικά τουα πιστεύω ο σπανούληης ή καλάθης μπορούν πιο εύκολα να πάρουν ομάδα πάνω τους... εντάξει κανένας δεν είναι διαμαντίδης... αλλα δεν ξερω κάτι με χαλάει στον τεοντοσιτς και δεν έιναι ότι είναι μουνόπανο

22Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 13:04

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο σπανούλης κι ο καλάθης είναι παιχταράδες. Εντάξει ο Τεόντοσιτς έχει πολύ περισσότερο ταλέντο, αλλά κάποιες φορές του γυρίζει μπούμερανγκ..

Δεν φταίει ένας ή δύο παίχτες για την ήττα. Απλά φάνηκαν πιο αποφασισμένοι οι αντίπαλοι.. Αυτό με το Γιάνκοβιτς συμφωνώ κι εγώ.. Εφόσον δεν χρησιμοποίησε τελικά τον Περπέρογλου .. γιατί να μην έχει αυτόν στον πάγκο. Έχει καλό σουτ και θα έπερνε και εμπειρίες για του χρόνου..

23Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 13:08

Tcixlas

Tcixlas

 

τον γιάνκοβιτς δεν προκειται να τον πάρει γιατί θεωρεί ότι δεν τον χρειάζεται αν και κάνει λάθος και το παιδί βελτιώνεται συνέχεια και κάνει μεγάλη προσπάθεια αλλά δεν το βλέπω να τον παίρνει κι ας είναι κρίμα...

24Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 13:30

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η αλήθεια είναι πως θέλει βελτίωση. Αλλά αν είναι να παίξει ο Περπέρογλου 25λεπτά 6 αγώνες, γιατί να μην παίξει ο Γιάνκοβιτς αυτά τα λεπτά που στο κάτω κάτω θα του είναι και πιο χρήσιμα για την εξέλιξή του. Αυτό λέω.

Απογοητευτικός ήταν και ο Παπανικολάου. Δε δέχομαι το .. δεν έχει παιχνίδια στα πόδια του. Όποιος είναι έτοιμος παίζει στην εθνική, όποιος δεν είναι να κάνει χώρο για κάποιον άλλο..

25Eurobasket 2015 Empty Απ: Eurobasket 2015 Τετ 16 Σεπ 2015, 13:38

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό ακριβώς.... ο μάτζαρης? για ποιό λόγο υπήρχε? μασκοτ? άλλος που έτρωγε ΄θεση έτσι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης